Roon


gonis

Luger
Μηνύματα
4.206
Reaction score
11.481
Πολυ τοξικό μου φαίνεται το Roon!
Το dacακι, ifi idsd που φορτίζει από το Mac,όταν παίζω Tidal μέσω Roon τα ακουστικα, κλιπάρει άσχημα και το πράσινο φωτάκι γίνεται μωβ ενώ με Tidal απευθείας παίζει αδιαμαρτύρητα!
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Πολυ τοξικό μου φαίνεται το Roon!
Το dacακι, ifi idsd που φορτίζει από το Mac,όταν παίζω Tidal μέσω Roon τα ακουστικα, κλιπάρει άσχημα και το πράσινο φωτάκι γίνεται μωβ ενώ με Tidal απευθείας παίζει αδιαμαρτύρητα!
Θύμισε μου αύριο που θα ανοίξω τον Mac να σου πω μια ρύθμιση.
 




Μηνύματα
348
Reaction score
685
Οσοι με Windows 10 και Roon 1.8 έχετε θέμα μη εμφάνισης των settings tab , αλλάχτε προσωρινά το Regional Format των Win σε English μεχρι νεοτέρας..
 
Last edited:

Μηνύματα
360
Reaction score
554
Έχει μερικά θέματακια αλλά εμφανισιακά είναι προς το καλύτερο πολύ πιο καθαρό και απλό. Επίσης πιο γρήγορο.
 


Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.135
Reaction score
26.694
Ναι.
εχει αρκετά στατιστικά και αρκετές διαφορες στο περιβάλλον.....
ομορφο είναι και αν το μάθουμε θα είναι και πιο χρήσιμο.....


View attachment 199677
Τζιοβάνι καλησπέρα! Πώς συνδέεις τον πυρήνα με τον Τρινόβ?
 


Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.135
Reaction score
26.694
Καλησπέρα.
δεν έχουν κάτι να τα συνδέει.
μέσω διαδύκτιου γίνεται .
εχουν και τα δυο εθερνετ.

View attachment 199679
Ευχαριστώ! Φαντάζομαι, το ίδιο και για τα διάφορα AV (και στρίμερς) εφόσον βέβαια είναι roon ready.
 




ifievadam

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
509
Reaction score
356
Εχω ενα nuc i5 / win10 οπου εγκατεστησα το roon core, αν βαλω την ειδική εκδοση για nuc θα εχω αραγε διαφορα και σε τι; Να το κανω τωρα επι τη ευκαιρια νεας εκδοσης.
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Εχω ενα nuc i5 / win10 οπου εγκατεστησα το roon core, αν βαλω την ειδική εκδοση για nuc θα εχω αραγε διαφορα και σε τι; Να το κανω τωρα επι τη ευκαιρια νεας εκδοσης.
Εννοείς το ROCK?
 


Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι με το rock, ένας τυπικός intel nuc του εμπορίου απο πλευράς software μετατρέπεται σε nucleus, τρέχει δηλαδή ακριβώς το ίδιο λογισμικό, αφήνοντας διαθέσιμους τους πόρους που καταναλώνουν τα windows και μόνο που τρέχουν. Το "αρνητικό" είναι ότι το μηχάνημα δεν θα εξυπηρετεί άλλες ανάγκες ( π.χ. πλοήγηση στο διαδίκτυο, θέαση ταινιών κλπ ), θα λειτουργεί μόνο σαν Nucleus. Υποθέτω ότι μπορεί και το rock να λειτουργήσει σε dual boot, αλλά τουλάχιστον με το daphile που επίσης είναι linux έφαγα κάμποσες ώρες μέχρι να το καταφέρω και δεν με ένοιαζε η ασφάλεια των αρχείων μου, αφού ξεκίνησα με άδειο δίσκο.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
με το rock, ένας τυπικός intel nuc του εμπορίου απο πλευράς software μετατρέπεται σε nucleus
Σωστά.
Και αντί να είναι πισι, γίνεται ένα κλειστό κουτί που έχει ον-οφ και δε σπάει δε χαλάει δεν ασχολείσαι.

Άμα του βάλεις χοντρό καλώδιο ρεύματος, παχύ ωραίο, λεν ότι βγαζ παχιές μεσαίες.
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.198
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top