Ένα απόγευμα στου Κώστα Ear


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.110
Reaction score
124.680
Βάλαμε σε κάποια φάση ένα κομμάτι μπιτάδικο, με άφθονο χαμηλό, έως πολύ χαμηλό χαμηλό, αλλά και με δυνατό μιντμπας, ηχογράφηση τυπική του είδους, δυνατή, απ'αυτες ρε παιδί μου που δε σηκώνεις πολύ το βολιουμ.

Το λοιπόν παίζει το σετάπ με το βολιουμ στο -30 και παίζει σε νορμάλ στάθμες, ακούς ωραία μουσική, μια χαρά τα ακούς όλα.

Του λέω του Γιάννη: κοίτα, θα του δώσω 10 ντεσιμπέλ στο κεφάλι.
Και το πάω στα -20.

Πλέον μιλάμε για γεμάτες στάθμες αναφοράς, σε τέτοιο περιεχόμενο.
Ωραία πράγματα, χορταστικές στάθμες.

Του λέω τώρα θα δώσω 10 ντεσιμπέλ ακόμα.
Το πάω στα -10 και πλέον βαράει χοντρά. Ο ντιμιφουτ ας πούμε, θα είχε ήδη φύγει τρέχοντας.:gotcha:

Μόλις το συνηθίζουμε λίγο, του λέω πάρε φάση, θα δώσω άλλα 10 ντεσιμπέλ.
Ε, και το πάω στο 0.
Ε, φαντάζεστε τώρα. :lol:
Και ούτε ίδρωσε κανένα ηχείο, όλα χαλαρά, λαμπάκι δεν άναψε, ούτε στιγμιαία ένα ψιλό κλιπαρισμα, τίποτα, ίσα ίσα έδειχνε ότι έχει ακόμα πολύ άνεση.

2 λεπτά αντέξαμε, το βολιουμ στο 0.

30 ντεσιμπέλ σήκωσα, από στάθμη που μια χαρά άκουγες τη μουσική σου...

Κι όχι σε ευκολακια κομμάτια, σε πολύ φορτωμένα.

Αλλά παιδιά ο Γιαννάκης δε παίζεται, είναι αχόρταγος, μα τον τουτατη ακούει σε μεγαλύτερες στάθμες από μένα. Βεβαίως έχει πολλά χρόνια εμπειρίας ως DJ σε clubs με μπιταδικη μουσική, και ξέρει άγνωστους καλλιτέχνες κι ονόματα του είδους, τέτοια ρυθμικά ωραία για κλαμπ να γίνεται πανζουρλισμος, είναι μεγάλος ηγέτης ιδέαν δεν έχετε...

Ευτυχώς που μένει σε πολυκατοικία και δε σηκώνει στάθμες, ειδάλλως θα είχε τρελή κόντρα με τον τερματογκαζι, είναι τέτοιου βεληνεκούς, αλήθεια. :neo:
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
καμμια κοκκινομαλλα (φιλη/νοσο-κομμα) εχετε να μου κραταει το χερι να αντεκσω, ή θα πρεπει να βρω ?! 🐒


το call of the west, δε το εχει..θα το φερω βινυλιο,μπας και γλυτωσουμε λιγο απο χαμηλο.. 🐒
 
Last edited:


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.110
Reaction score
124.680
Το "προγράμματα ακροάσεων" ήταν εντελώς χύμα στο κύμα, έπαιζε οτιδήποτε, αλλά μερικά κομμάτια ας τα αναφέρω.

Ας ξεκινήσω από το χαβαλε:

Τερματίσαμε στο γκάζι αρκετά κομμάτια, αλλά για μπόλικη ώρα έπαιζαν με το volume στο "0" αυτά τα δύο:

Screenshot_20210222_231244_com.roon.mobile.jpg

Screenshot_20210222_231258_com.roon.mobile.jpg


Και μια δόση αυτό:

Screenshot_20210222_231228_com.roon.mobile.jpg


Στα βίντεο ακούγεται αυτός ο δίσκος:

Screenshot_20210222_231028_com.roon.mobile.jpg


Ενώ το συγκεκριμένο κομμάτι που βλέπετε, έχει ένα τρελό παιχνίδι με τα πνευστά, πολύ γέλιο λέμε..


Κλείσαμε το βράδυ με αυτόν τον φανταστικό δίσκο:

Screenshot_20210222_231125_com.roon.mobile.jpg


Τα δύο τελευταία πολυκάναλες παραγωγές, και εκπληκτικές ηχογραφήσεις..

Πάμε στην αρχή τώρα.

Ξεκινήσαμε με αυτές τις φωνές:

Screenshot_20210222_230116_com.roon.mobile.jpg
Screenshot_20210222_230128_com.roon.mobile.jpg
Screenshot_20210222_230715_com.roon.mobile.jpg
Screenshot_20210222_230209_com.roon.mobile.jpg
Screenshot_20210222_230338_com.roon.mobile.jpg

Screenshot_20210222_230442_com.roon.mobile.jpg
Screenshot_20210222_230620_com.roon.mobile.jpg
Screenshot_20210222_230629_com.roon.mobile.jpg
Screenshot_20210222_230654_com.roon.mobile.jpg
Screenshot_20210222_230728_com.roon.mobile.jpg

Screenshot_20210222_230805_com.roon.mobile.jpg
Screenshot_20210222_230817_com.roon.mobile.jpg



Και ο χαβαλές ξεκίνησε με αυτό το κομμάτι από λάιβ με ρεϊ Μπράουν τρίο, που ακούγεται το κινητό τηλέφωνο μέσα στον κόσμο και πέφτει τρελό γέλιο:


Screenshot_20210222_230925_com.roon.mobile.jpg


Ε, μετά έγινε της κόλασης..
Περάσαμε φανταστικά, και το φλασάκι του Γιάννη ήταν τίγκα σε πολύ ωραία κομμάτια.

ΥΓ.
Από τη συλλογή της Χάρμαν, έπαιξε κι αυτό:

Screenshot_20210222_233651_com.roon.mobile.jpg


Στριμινγκ υπηρεσίες έχετε οι περισσότεροι, μπορείτε να βρείτε τα πάντα όλα.. ;)
 
Last edited:



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.876
Reaction score
20.367
Αλλά παιδιά ο Γιαννάκης δε παίζεται, είναι αχόρταγος, μα τον τουτατη ακούει σε μεγαλύτερες στάθμες από μένα.
ΔΕΝ γίνεται αυτό, ΔΕΝ γίνεται, κάποιο λάθος κάνατε. :laugh:

Το "προγράμματα ακροάσεων" ήταν εντελώς χύμα στο κύμα, έπαιζε οτιδήποτε, αλλά μερικά κομμάτια ας τα αναφέρω.

Στριμινγκ υπηρεσίες έχετε οι περισσότεροι, μπορείτε να βρείτε τα πάντα όλα.. ;)
Δεσμεύομαι ότι το πρόγραμμα θα είναι εντελώς διαφορετικό στην επίσκεψή μου.:biggrin::roflmao:
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.110
Reaction score
124.680
Λίγο "ελαφρύ" για τα γούστα μου
Πόσο δίκιο έχεις.. Σκέτο νανούρισμα, χαλαρή μουσική ασανσέρ. Για την παρέα ίσως όταν έχεις μια όμορφη συζήτηση, να είναι καλό για μπαγκράουντ μουσική. Καλό, αξιοπρεπές τελοσπαντων, ίσα να μη σε πάρει ο ύπνος.

 
  • Haha
Reactions: PMC


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.876
Reaction score
20.367
Πόσο δίκιο έχεις.. Σκέτο νανούρισμα, χαλαρή μουσική ασανσέρ. Για την παρέα ίσως όταν έχεις μια όμορφη συζήτηση, να είναι καλό για μπαγκράουντ μουσική. Καλό, αξιοπρεπές τελοσπαντων, ίσα να μη σε πάρει ο ύπνος.

Για αυτό σου λέω... Όταν αξιωθώ να έρθω στο χώρο σου, θα καταφθάσω με "πολεμικές" διαθέσεις! Να, με κάτι σαν αυτό που αναφέρει ο Αλέξανδρος:
Bolt thrower ας πούμε είναι οκ η ελαφρύς κι αυτός;
Αγαπάμε Bolt Thrower από το "In battle there is no law" μέχρι το "Those once loyal".
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.110
Reaction score
124.680
Για αυτό σου λέω... Όταν αξιωθώ να έρθω στο χώρο σου, θα καταφθάσω με "πολεμικές" διαθέσεις!
Χαρά μου να σε αφήσω μόνο σου εκεί μέσα να βγάλεις το άχτι σου. :smg:

Αν με χρειαστείς, θα είμαι στον κήπο, κάπου μακριά, να'χω 100μ απόσταση ασφαλείας. :lol:
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Για αυτό σου λέω... Όταν αξιωθώ να έρθω στο χώρο σου, θα καταφθάσω με "πολεμικές" διαθέσεις! Να, με κάτι σαν αυτό που αναφέρει ο Αλέξανδρος:

Αγαπάμε Bolt Thrower από το "In battle there is no law" μέχρι το "Those once loyal".
Πιστεύω θα τα βρείτε κάπου στη μέση... Ας πουμε με κάτι σαν αυτό
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Χαρά μου να σε αφήσω μόνο σου εκεί μέσα να βγάλεις το άχτι σου. :smg:

Αν με χρειαστείς, θα είμαι στον κήπο, κάπου μακριά, να'χω 100μ απόσταση ασφαλείας. :lol:
Κι αμα ερθω κι εγω, βγαλε μια φωτο το δωματιο να το εχεις οπως ηταν πριν, διοτι μετα το βλεπω ψιλοκάμπριο...
Αμα δεις απ' τον κηπο, το σπιτι να μετακινειται, κανε μου αναπαντητη, θα το εχω μπροστα μου. :roflmao: :roflmao: 💋
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Αν με χρειαστείς, θα είμαι στον κήπο, κάπου μακριά, να'χω 100μ απόσταση ασφαλείας. :lol:
ΟΟΟοοοοχιιι !!! θα κάτσεις και θα σκεφτείς σοβαρά.... αν είχε νόημα που τα μετρούσες όλα στο χιλιοστό για να συμβαίνει τώρα αυτό! :p
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.876
Reaction score
20.367
Πιστεύω θα τα βρείτε κάπου στη μέση... Ας πουμε με κάτι σαν αυτό
Obituary αγαπάμε στα τρία πρώτα albums (Slowly we rot, Cause of death, The end complete - σε κάποια συγκροτήματα είμαι πολύ old school). Τα υπόλοιπα είναι απλώς καλά.
Χαρά μου να σε αφήσω μόνο σου εκεί μέσα να βγάλεις το άχτι σου. :smg:

Αν με χρειαστείς, θα είμαι στον κήπο, κάπου μακριά, να'χω 100μ απόσταση ασφαλείας. :lol:
Ω, σε ευχαριστώ για τη διευκόλυνση! Σε εκείνη τη φάση, περισσότερο με βλέπω να χοροπηδάω από πολυθρόνα σε πολυθρόνα κάνοντας headbanging, παρά καθισμένος, sorry, ε! Υπόσχομαι ότι δεν θα πειράξω ούτε "τρίχα" από τα ηχεία - το volume μόνο να μου δείξεις πώς αυξάνεται. :biggrin:
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
ηλεχκτρικη ενεργη καρεκλα 🐒
πολυ καλη η συναυλια στο ροδον το 2003(?), με Mortiis και susperia :smoke:
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.363
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top