Couriers

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
Εννοώ γιατί να πειραματιστείς και να στείλεις το ένα ασφαλισμένο και το άλλο ανασφάλιστο...?
Ήθελες να ανεβάσεις πίεση και θερμοκρασία για κάποιο λόγο?

*στις 15 Φεβρουαρίου (προχθές δηλαδή) έφθασαν από την Γερμανία οι σοκολάτες και τα γλυκά που έστειλε συγγενής από εκεί, για τα παιδιά μου παραμονές Χριστουγέννων... λίγο ακόμη και θα καλύπταμε και το Πάσχα με μια αποστολή...
Με ένα σμπάρο, δυο τρυγόνια:hunter:

Το απλό πακέτο είναι φθηνότερο. :roflmao:
Συνειδητα το έκανα,δίχως ανησυχία και θετικά σκεπτόμενα.( Έχουν Χαθεί αρκετά πακέτα σ αυτήν τη διαδρομή )

Να σκεφτείς πως ενώ ο παρ ολίγον μη παραλήπτης μου έλεγε « στο λαιμό να τους κάτσουν!» σαν καλή ευχη ,εγώ απαντούσα «δεν πειράζει,ας πιουν κι έναν καφέ στ όνομα μου.“ Σοκολάτες και γλυκα είχα βάλει κι εγώ.:)
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.871
Reaction score
20.362
Δύο φάκελοι με συστημένη αποστολή, ο ένας για Αθήνα, ο άλλος για Λάρισα, ταχυδρομήθηκαν στις 03/02.

Ο "λαρισσαίος" παραδόθηκε 17/02 (ακριβώς δύο εβδομάδες (!!!) αργότερα...). Ο "αθηναίος" είναι από τις 12/02 στο ταχυδρομείο της Αγ. Παρασκευής και απολαμβάνει τις διακοπές του.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.057
πριν λίγο....:party::party:
θυμάστε εκείνη την οθόνη από τις 10/12/20?

τουυυυτ
- Παρακαλώ
- Καλησπέρα σας από τη σπιντεξ σας παίρνουμε έχετε ένα δέμα σε εμάς
- τι δέμα.....?
- Μια οθόνη βλέπω εδώ....αντικαταβολή
- μήπως βλέπετε και από πότε είναι?
- όχι...πρέπει να μπω στο σύστημα
- οκ...με το που μπεις στο σύστημα και δεις ημερομηνία....κοίταξε την καλά και βάλτε την στον kwλο σας ζώα!
τουυυυτ :biggrin:
 



Μηνύματα
1.375
Reaction score
4.149
Το νέο τεύχος του Yellobox (παρόλες τις αλλεπάλληλες και φιλότιμες προσπάθειες του Θοδωρή) κατέφερε σήμερα 19 Φεβρουαρίου του σωτηρίου έτους 2021 να φτάσει στην ακριτική και απόμακρη Μύκονο...
Βοήθεια μας...:boast:
 

Μηνύματα
61
Reaction score
26
Περιμένω ένα t-shirt απο Redbubble κανονική ημερομηνία παράδοσης ήταν 11-12/2/21. από Άμστερνταμ έφυγε 1/2/21.
συνεργάζονται με DHL και Speedex. Το δέμα δεν έχει έρθει ακόμα (δεν έχω αριθμό παρακολούθησης) υπάρχει λέτε πρόβλημα ή να περιμένω ακόμα μια βδομάδα. Αναφέρουν βέβαια ότι υπάρχουν καθυστερήσεις λόγω covid.
 

Μηνύματα
738
Reaction score
295
Περιμένω ένα t-shirt απο Redbubble κανονική ημερομηνία παράδοσης ήταν 11-12/2/21. από Άμστερνταμ έφυγε 1/2/21.
συνεργάζονται με DHL και Speedex. Το δέμα δεν έχει έρθει ακόμα (δεν έχω αριθμό παρακολούθησης) υπάρχει λέτε πρόβλημα ή να περιμένω ακόμα μια βδομάδα. Αναφέρουν βέβαια ότι υπάρχουν καθυστερήσεις λόγω covid.
Από Ουγγαρία , μικρός φάκελος, με αριθμό παρακολούθησης έκανε 50 μέρες να το παραλάβω. Καθυστέρηση εκει καθυστέρηση Αθήνα, καθυστέρηση Θεσσαλονίκη, μα πιο πολύ απο εκεί. Το έστειλε με NL και εδω ΕΛΤΑ.
 

Μηνύματα
61
Reaction score
26
Από Ουγγαρία , μικρός φάκελος, με αριθμό παρακολούθησης έκανε 50 μέρες να το παραλάβω. Καθυστέρηση εκει καθυστέρηση Αθήνα, καθυστέρηση Θεσσαλονίκη, μα πιο πολύ απο εκεί. Το έστειλε με NL και εδω ΕΛΤΑ.
Μάλιστα, κατάλαβα... έχω μέλλον ακόμα, θα παραλάβω καλοκαίρι... Εντάξει όπως τον 18ο αιώνα με τα κάρα...
 

Μηνύματα
738
Reaction score
295
Μάλιστα, κατάλαβα... έχω μέλλον ακόμα, θα παραλάβω καλοκαίρι... Εντάξει όπως τον 18ο αιώνα με τα κάρα...
Δεν είναι πάντα έτσι. Δέμα 10κιλο από Γερμανία ηρθε σε 8 μέρες, τώρα μες στον Φεβρουάριο με DHL.
 

Μηνύματα
299
Reaction score
617
Δέμα με αποστολή DHL απο Γερμανία 12 /2, στην Αθήνα εφτασε 17/2 και με speedex : Εκτιμώμενη ημ/νία παράδοσης: Δευτέρα, Μάρτιος 01, 2021 Έως το τέλος της ημέρας !
 

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Και ευθύς αμέσως μου εγεννήθη το εξής ερώτημα: σου λείπουν οι στεναχώριες και ο εκνευρισμός για να πραγματοποιήσεις το σχετικό πείραμα...?
Σε κάλυψε τώρα η ελληνική πραγματικότητα...?
Ζει στη Γερμανία. Υπάρχει ηρεμία, τάξη και ευτυχία.
 




rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Αυτό το πράμα με την Amazon τείνει να γίνει κανόνας.

Κάποτε τα δέματα έφταναν πριν ή πολύ κοντά στην ταχύτερη εκτίμηση παράδοσης. Τώρα η έναρξη αποστολής γίνεται 10-15 ημέρες μετά την παραγγελία και η παραλαβή πολύ κοντά στην τελευταία ημερομηνία παράδοσης.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.106
Αυτό το πράμα με την Amazon τείνει να γίνει κανόνας.

Κάποτε τα δέματα έφταναν πριν ή πολύ κοντά στην ταχύτερη εκτίμηση παράδοσης. Τώρα η έναρξη αποστολής γίνεται 10-15 ημέρες μετά την παραγγελία και η παραλαβή πολύ κοντά στην τελευταία ημερομηνία παράδοσης.

:p

screenshot-www.amazon.de-2021.02.22-15_52_20.png
 


Μηνύματα
61
Reaction score
26
Δεν είναι πάντα έτσι. Δέμα 10κιλο από Γερμανία ηρθε σε 8 μέρες, τώρα μες στον Φεβρουάριο με DHL.
Παρέλαβα σήμερα. Μια βδομάδα καθυστέρηση, νορμάλ ακούγεται...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.187
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top