Neumann NDH 20 monitoring headphones

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
σαν ακουστικα τα εχεις τα σαραου..στο ενα μετρο.. οσο να μην πχιανονται τα αυτια σου και τα ποδγια σου...ασε μας...φορα μια στεκα ή αυτο που βαζουν στα χιονια.. 🐒
(Πολυ παρεα με τον @daharis666 Κανω τελευται)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.658
Κοίτα, κάθε βράδυ, ή έστω σχεδόν κάθε βράδυ, αφού ξαπλώσουμε για ύπνο, λίγη τηλεόραση παίζει, συχνά κάνα επεισόδιο νετφλιξ, ίσως και δεύτερο.

Για το υπνοδωμάτιο θα'χαν χρήση τέτοια Atmos ακουστικά..
Να απολαμβάνω κάτι νορμάλ πριν κοιμηθώ!

Ή για το σαλόνι (μάλλον πιο σπάνια τέτοια χρήση).

Άμα πάω ακόμα ένα όροφο πιο κάτω, δεν έχει νόημα. Αλλά για 2 ορόφους, μπορεί να έχει.

Παίζει κάτι μοντελακια η Σόνι, έβγαλε κι η τζιβισί. Ίσως να περιμένω τα επόμενα, αλλά δε θα με χαλούσε μια στουντιακη φίρμα να κυκλοφορήσει κάτι τέτοιο, με ταμπέλα για μονιτορινγκ πολυκαναλων και ιμερσιβ παραγωγών..
 


Μηνύματα
908
Reaction score
2.560
Θα'θελα να βγάλει η ρημαδα η Νιούμαν ασύρματα ακουστικά που να παίζουν άψογα Dolby Atmos, πακέτο με ταλαντωτή πλάτης, για αίσθηση χαμηλών συχνοτήτων, μάλλον πολλά θέλω, ε; :lol:
Δε τολμώ να σκεφτώ καν, πόσο μάλλον να ρωτήσω, τι ακουστικά θα σκεφτόσουν για θέαση πιπεράτων ερωτικών ταινιών...
💘🥒

:biggrin: :biggrin:
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.658
Πάρε ζακέ-τα
Πάρε ζακέ-τα

Στον ίδιο Ρυθμό τώρα:

Φακ δη μά-ρσιανς
Φακ δη μά-ρσιανς
 




vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.104
Reaction score
2.740
@vasilisnt
1. Το λοιπόν;
2. το μηχανάκι στο desktop τι είναι;
Συγνώμη είχα χάσει καποια μηνύματα στο θέμα

Το λοιπον τι ακριβώς ; Ματαίωσα όλα τις αγορές ηχειων μετα από αυτή την αγορά , κάτι λέει αυτο

Ένα απλό dac Cambridge για μα μην κανω χρήση της εξόδου της motherboard , χρειάζομαι ενισχυτή ακουστικών για σύνδεση με το pc

Κυριως ακούω με το iPad κα8 από την έξοδο ακουστικών ενός nad 758 για την ώρα
Με το cambridge audio είσαι εντάξει η τα χαντακώνει τα ακουστικά ?
Σκεφτομαι να τα πάρω και δεν ξέρω αν θα πρέπει να ξηλωθώ για τα καλά για έξτρα dac-ενισχυτή .
Δεν είναι για αυτή τη δουλεια το dac , το είχα δοκιμάσει για κάποιες ημέρες

Κυριως ακούω από iPad και με το BluOS του nad 758

Για dac είναι περισσότερο από παρά πολυ καλό , δες μετρήσεις και δες και μετρήσεις του χώρου σου και χώρου μου να κλάψουμε με μαυρο δάκρυ
 
Last edited:

Μηνύματα
4.089
Reaction score
3.583
To πάτησα και εγώ το click στην παραγγελία....
Είχα σκάσει με το να μην μπορώ να ακούω όπως θέλω και όποτε θέλω σπίτι.... Έτσι ήρθε η ώρα των ακουστικών
Σειρά έχει ενισχυτής-dac σε προσιτά οικονομικά δεδομένα και σημαντικό να είναι φορητά και με volume (σκέφτομαι για ifi). Κάτι άλλο ενδιαφέρον κυκλοφορεί ?
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.104
Reaction score
2.740
Να εισαι χαρούμενος που τα παίρνεις 400 ευρώ, το πρώτο διάστημα και μέχρι ένα Black Friday είχαν 500
 

Μηνύματα
4.089
Reaction score
3.583
Ναι περιέργως έχουμε την καλύτερη τιμή εδώ στην Ελλάδα.....
Έβαλα και άτοκες δόσεις θα περάσει ανώδυνα το κόστος...
 

Μηνύματα
4.089
Reaction score
3.583
Τα παρέλαβα και εγώ.
Ερώτηση άσχετου.... Πως μπορώ να παίξω μέσω κινητού απο την usb του σε dac usb ? Με ένα καλώδιο απλώς δεν έπαιξε. Με ειδικό πρόγραμμα επι πληρωμή που κυκλοφορεί θα παίξει ?
 




Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.153
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top