Ξανα-πατάω γκάζι, φάτε την σκόνη μου


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Κάτι ήξερε ο @costas EAR που κράτησε το πικάπ... :tongue: :laugh:
Π@π@ρια ήξερε. Με αυτόν τον βραχίονα, αυτή την κεφαλή και αυτό το phono, χάνει το 80% της πληροφορίας!

Φιλικά πάντα...


Εν τω μεταξύ, αναφορικά με τον τίτλο, η μοναδική σκόνη που μπορώ να σκεφτώ για το βινύλιο, είναι αυτή που συγκεντρωνεται στα αυλάκια του!
Το ότι εν ετει 2021 ψάχνουμε το "νέο" σε ένα μέσο που θέλει ξεσκόνισμα και ενίοτε πλύσιμο, πραγματικά με ξεπερνάει!
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Δεν λένε τίποτα όμως για τις συνδρομητικες υπηρεσίες.. όταν μπορώ να ακούσω σε υψηλή ποιότητα μεσω streaming, ποιος ο λόγος να πληρώσω για να κατεβάσω, πόσο μάλλον να αγοράσω βινύλιο. Για τη δε κασέτα, ασχολίαστο!!
 



Μηνύματα
1.864
Reaction score
4.430
Δεν λένε τίποτα όμως για τις συνδρομητικες υπηρεσίες.
Λένε και είναι εντυπωσιακο.
Στα 12.2 δις δολάρια συνολικό τζίρο το 83 τοις εκατό
είναι από το streaming. Βινύλιο και cd παλεύουν
για το υπόλοιπο.
Πολύ υψηλό φαίνεται πάντως με 75 εκατομμύρια συνδρομητές. Δεν ξέρω πως το βγάζει..
 
Last edited:


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Διαιρώντας τον ετήσιο τζίρο των 12,2δις με τον αριθμό των συνδρομητών (75εκ) και εν συνεχεία το αποτέλεσμα δια 12, προκύπτει μια μέση μηνιαία συνδρομή 12,55 δολάρια. Νορμάλ ακούγεται.
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.011
Διαιρώντας τον ετήσιο τζίρο των 12,2δις με τον αριθμό των συνδρομητών (75εκ) και εν συνεχεία το αποτέλεσμα δια 12, προκύπτει μια μέση μηνιαία συνδρομή 12,55 δολάρια. Νορμάλ ακούγεται.
Γάτα είσαι ρε συ.
 




Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.011
Δεν ξέρω πόσες φορές έχω δεί την ταινία , ειδικά τον καιρό που ήμουν βουδαπέστη.
Μπορεί και 200. Φορές , τότε.
Και με Ελληνική παρέα. Βέβαια. Καί όμορφη.
Αμ πως?
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Διαιρώντας τον ετήσιο τζίρο των 12,2δις με τον αριθμό των συνδρομητών (75εκ) και εν συνεχεία το αποτέλεσμα δια 12, προκύπτει μια μέση μηνιαία συνδρομή 12,55 δολάρια. Νορμάλ ακούγεται.
Εντιτ... 11,18 δολάρια η μέση μηνιαία συνδρομή.
Το 12,2δις είναι συνολικός τζίρος, όχι των υπηρεσιών streaming. Αυτές παίρνουν 83% μερίδιο.
Μάρκου με γλωσσοφαγες!
 


Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
Π@π@ρια ήξερε. Με αυτόν τον βραχίονα, αυτή την κεφαλή και αυτό το phono, χάνει το 80% της πληροφορίας!

Φιλικά πάντα...


Εν τω μεταξύ, αναφορικά με τον τίτλο, η μοναδική σκόνη που μπορώ να σκεφτώ για το βινύλιο, είναι αυτή που συγκεντρωνεται στα αυλάκια του!
Το ότι εν ετει 2021 ψάχνουμε το "νέο" σε ένα μέσο που θέλει ξεσκόνισμα και ενίοτε πλύσιμο, πραγματικά με ξεπερνάει!
Εισαι υπερβολικος hari, εν ετει 2021 εξακολουθουμε να εχουμε ενα σπιτι που ενιοτε θελει σκουπισμα και ξεσκονισμα ....ηρεμα μιλαω! 😂
 

Μηνύματα
213
Reaction score
119

Εδώ φαίνεται πιό ωραία το υποτιθέμενο comeback. Πιό πολύ σαν τελευταία αναλαμπή μοιάζει...
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Δεν ξέρω πόσες φορές έχω δεί την ταινία , ειδικά τον καιρό που ήμουν βουδαπέστη.
Μπορεί και 200. Φορές , τότε.
Και με Ελληνική παρέα. Βέβαια. Καί όμορφη.
Αμ πως?
Μετά σε ΄΄φάγανε΄΄...τα Coral. :p
Διαιρώντας τον ετήσιο τζίρο των 12,2δις με τον αριθμό των συνδρομητών (75εκ) και εν συνεχεία το αποτέλεσμα δια 12, προκύπτει μια μέση μηνιαία συνδρομή 12,55 δολάρια. Νορμάλ ακούγεται.
Να μια ωραία επιχειρηματική ιδέα για την εξέλιξη του μέσου : αυτοκαθαριζόμενο βινύλιο - όπως οι φούρνοι ένα πράμα - καθότι επί του παρόντος το βινύλιο πλασάρεται μονάχα ως...αυτοκαθοριζόμενο. :sneaky:
(Δεν γίνονται σοβαρότερα σχόλια πάνω σε τέτοια φαινόμενα...αυτοκαθορισμού για τη σημασία ενός ΄΄σακάτικου΄΄ μέσου...)
 


Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Να μια ωραία επιχειρηματική ιδέα για την εξέλιξη του μέσου : αυτοκαθαριζόμενο βινύλιο - όπως οι φούρνοι ένα πράμα -
Σε πρόλαβαν, εδώ και δεκαετίες, η Shure και η Stanton με τις ενσωματωμένες βούρτσες στις κεφαλές τους.
Καλό είναι να μη συγχέουμε τις βούρτσες με τις..... πυρολυτικες κουζίνες! :tongue:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.291
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top