LG tv πρόβλημα στο stream

Μηνύματα
11
Reaction score
1
Καλησπερα παιδιά. Έχω μια LG smart tv και έχω το εξησ Πρόβλημα. Όταν πάω να παίξω κάποιο επεισόδιο masterchef ή άγριες μέλισσες στα αντίστοιχα web tv δε μου φορτώνουν. Ξέρει κανείς τι φταίει;
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106
Καλησπερα παιδιά. Έχω μια LG smart tv και έχω το εξησ Πρόβλημα. Όταν πάω να παίξω κάποιο επεισόδιο masterchef ή άγριες μέλισσες στα αντίστοιχα web tv δε μου φορτώνουν. Ξέρει κανείς τι φταίει;
Καλησπέρα.
Πώς μπαίνεις στα web tv κανάλια; Γιατί οι δυνατότητες του ενσωματωμένου web browser είναι περιορισμένες.
Η μόνη λύση είναι εξωτερικό Android media player.
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.340
Reaction score
30.714
Χωρις να πεις πια LG smart tv πως να βοηθησουμε ?
 

Μηνύματα
11
Reaction score
1
Το μοντέλο είναι η lg49Sj810V. Μέχρι τώρα έμπαινε η γυναικα μου και έβλεπε τα επεισόδια από τις άγριες μέλισσες μέσω του αντ1 web tv. Ξαφνικά δεν τα παίζει. Τι μπορεί να φταίει;;;;
Καλησπέρα.
Πώς μπαίνεις στα web tv κανάλια; Γιατί οι δυνατότητες του ενσωματωμένου web browser είναι περιορισμένες.
Η μόνη λύση είναι εξωτερικό Android media player.
Μιλάς στο μικρόφωνο λες άγριες μέλισσες και πας στην σελίδα του αντ1 και πας στα επεισόδια και τα βλέπεις. Μέχρι τώρα αυτό γινότανε.
 




Μηνύματα
11
Reaction score
1
Στο παρελθόν που μου το είχε ξανακάνει όταν έκανα αποσύνδεση την τηλεόραση και ξανά σύνδεση έφτιαχνε. Αυτή τη φορά όχι. Και το router το έκανα restart. YouTube παίζει κανονικά.
 




Μηνύματα
11
Reaction score
1
Πριν τα κάνεις είχες θέμα?
Αυτό έγινε κάπου κοντά μόλις έκανα το τελευταίο update. Από την LG που μίλησα μου είπαν ότι δεν παίζει ρόλο το update.
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.340
Reaction score
30.714
Χθες που δοκιμασα στο web tv του Antenna και σε εμενα δεν φορτωναν , αλλα δεν ξερω τι γινοταν πριν .
Βαλε μια φωτο απο που δεν φορτωνουν να δω οτι εκανα την σωστη δοκιμη.
 

Μηνύματα
11
Reaction score
1
Αντί να φορτώσει μου δείχνει αυτό. Μέχρι πριν 10 μέρες τα έπαιζε. Το star μου κάνει κόλπα από καιρό και δε τα παίζει επίσης.
Αντί να φορτώσει μου δείχνει αυτό. Μέχρι πριν 10 μέρες τα έπαιζε. Το star μου κάνει κόλπα από καιρό και δε τα παίζει επίσης.
Και το star τα ιδια
 

Attachments


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.340
Reaction score
30.714
Εκει το δοκιμασα ! Μηπως ειναι προσωρινο προβλημα του antenna?
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106
Αυτό έγινε κάπου κοντά μόλις έκανα το τελευταίο update. Από την LG που μίλησα μου είπαν ότι δεν παίζει ρόλο το update.
Είναι συχνό πρόβλημα το video playback μέσω browser όταν γίνεται αναβάθμιση λογισμικού ή του κώδικα από την πλευρά των καναλιών (δεν τεστάρουν πάντα όλα τα λειτουργικά, στην προκείμενη περίπτωση το webOS).

Δεν έχω στημένη LG για να το ψάξω περισσότερο αλλά δοκίμασε στα settings του browser να παίξεις με το on/off του "adaptive streaming using javascript" μήπως και πάρει μπρος.
 
Last edited:

Μηνύματα
11
Reaction score
1
Είναι συχνό πρόβλημα το video playback μέσω browser όταν γίνεται αναβάθμιση λογισμικού ή του κώδικα από την πλευρά των καναλιών (δεν τεστάρουν πάντα όλα τα λειτουργικά, στην προκείμενη περίπτωση το webOS).

Δεν έχω στημένη LG για να το ψάξω περισσότερο αλλά δοκίμασε στα settings του browser να παίξεις με το on/off του "adaptive streaming using javascript" μήπως και πάρει μπρος.
Δεν το βρήκα κάπου αυτό που λες.
 

Attachments


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106
Δεν το βρήκα κάπου αυτό που λες.
Τι να σου πω. Μπορεί να μην το έχουν όλες ή να το έβγαλαν στα τελευταία updates.
Δεν προχωράει το μενού κάτω από το "φιλτράρισμα τοποθεσιών";

screenshot-www.youtube.com-2021.03.10-18_58_14.png
 


Μηνύματα
1.588
Reaction score
334
το τσεκαρα και γω στην δικια μου lg (webos 3.0) και όντως δεν παίζουν τα webtv του αντ1, βεβαια δεν ξέρω αν παιζανε πριν δεν το εχω δοκιμάσει ξανα.
Το πιο απλο που μπορείς να κάνεις είναι να αγοράσεις ενα στικακι usb και να γράφεις τις εκπομπες που θες με προγραμματισμό και να τις βλέπεις .
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.145
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top