Επιλογή πολυπριζου...



Μηνύματα
1.668
Reaction score
1.504
Σε σειρα και σε αστερα. Γατακια... η nordost ξερει. Σε σειρα η φαση και ο ουδετερος για να μπορειτε να παιζετε με την προτεραιοτητα και σε αστερα η γειωση προς αποφυγη βροχων.

"The essence of the QBASE-Mark II concept is a straight-line AC distribution path, combined with star-earthed topology for connection to a clean ground. By eliminating any form of in-line filtering or active circuitry we maintain the lowest possible AC supply impedance, while a tiny lift in the earth impedance of all but one of the output sockets routes the signal grounds directly to the center of the star and the clean earth terminal. Clearly identified on the casework, this Primary Earth socket is at the center of your system’s performance, literally and metaphorically. It defines both the order in which you connect your components and also, their listening priority in your musical enjoyment, allowing you to further optimize the performance of your primary sources." Voila
:p


Πονεσε το κεφαλι μου.
 

Μηνύματα
27.202
Reaction score
25.174
Σε σειρα και σε αστερα. Γατακια... η nordost ξερει. Σε σειρα η φαση και ο ουδετερος για να μπορειτε να παιζετε με την προτεραιοτητα και σε αστερα η γειωση προς αποφυγη βροχων.

"The essence of the QBASE-Mark II concept is a straight-line AC distribution path, combined with star-earthed topology for connection to a clean ground. By eliminating any form of in-line filtering or active circuitry we maintain the lowest possible AC supply impedance, while a tiny lift in the earth impedance of all but one of the output sockets routes the signal grounds directly to the center of the star and the clean earth terminal. Clearly identified on the casework, this Primary Earth socket is at the center of your system’s performance, literally and metaphorically. It defines both the order in which you connect your components and also, their listening priority in your musical enjoyment, allowing you to further optimize the performance of your primary sources." Voila
:p


Πονεσε το κεφαλι μου.
Που το λέει αυτό?
 





Μηνύματα
486
Reaction score
283
Θα ήθελα την γνώμη σας για αγορά καλύτερου πολυπριζου.. Αυτήν την στιγμή έχω ένα Apc με 8 πρίζες σουκο αλλά...
Θα μπουν πάνω 2 monoblock audio analogue, ένας προενισχυτής audio analogue, ένας yamaha rxv657, ένα sub crystal audio 10" και μια TV.. Έβλεπα και το taga harmony με 8 πρίζες..
Μετά από τις 100 και πλέον απαντήσεις, φαντάζομαι να βρήκες το πολύμπριζο που σου ταιριάζει.
 

Μηνύματα
95
Reaction score
86
Ναι έχω καταλήξει στο supra MD06 EU mk3.. Θεωρώ με τις κριτικές που είδα και τις απαντήσεις που πήρα ότι είναι αρκετά καλό..
 


Μηνύματα
942
Reaction score
265
Εγω αγορασα απο εδω(Av site) ενα Opera Audio Consonance PW-3E 5
ξηλωσα την καλωδιωση απο μεσα,τυπικης ποιοτητας ηταν,το δε πολυπριζο σαν κατασκευη εξαιρετικη,εβαλα μικροτερη διατομης απο το 4mm που ειχε μεσα,και εβαλα ξεχωριστη φαση και ουδετερο για τις τρεις πρωτες πριζεςπου χρησιμοποιω,εννοειται οτι η τριτη πριζα συνεχιζει τη καλωδιωση και στις δυο τελευταιες πριζες.Οποτε εχω ενa πολυπριζο με τρεις ανεξαρτητες πριζες οι οποιες καλωδιωσεις τους καταληγουν στο inlet https://atl-newcablestudio.com/600CU.html καθαρος χαλκος και αξιας 57 ευρω.Οι διαφορες ηταν απιστευτες στο συνολο των αλλαγων που εκανα ο ιδιος.Αυτο το πολυπριζο παιζει πολυ καλυτερα απο αλλα πολυ ακριβοτερα και εχει τελειωσει το θεμα πολυπριζου για παντα.
 


papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.080
Reaction score
1.601
Δεν ξερω αν τελικα εχεις καταληξει εγω πηρα πριν κανα 3μηνο το Hercules plus (την τελευταια εκδοση star) https://www.kosmasaudiovideo.gr/Hxo...-Tsakiridis-Devices-Hercules-StaR-Plus-filter

Yπαρχουν 3 εκδοσεις hercules - hercules plus & hercules plus star η τελευταια.

Το θεωρω αξιολογο και ομορφο made ιn greece και 5 χρονια εγγυηση απο τα αδερφια, μην με ρωτησεις αν ειδα διαφορα στον ηχο με τα φιλτρα η χωρις αυτο θα το δεις μονο εσυ!
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.261
Reaction score
13.148
:geek: :wink::prankster:
 
Last edited:



Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.550
Reaction score
37.786
παρε πολυμπριζο μπορεις δες τη σκοτεινη χροια της ζωης... 🐒
νταξ ας παρει ο καθενας οτι γουσταρει.. αρκει να το γουσταρει.. :))
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.550
Reaction score
37.786
οταν μπαινετε σε ενα νημα ξεχνατε και εσεις το τιτλο(μετα απο 2-3 αναρτησεις) και του ριχνετε μια δευτερη ματια ή μονο εγω ; ειναι μηπως συμπτωμα της μακροχρονιας κλεισουρας; 🐒
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.195
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top