SVS 3000 Micro Dual 8"


stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Μπορεί να γελάμε αλλά δεν νομίζω ότι θα υπάρχει πρόβλημα waf να απλώσεις 4 τέτοια. Αυτό πληρώνεται :)
Φυσικά και δεν υτάρχει πρόβλημα αφού είναι life style μόνο όπως και τα ηχειάκια της ίδιας σειράς
 


Μηνύματα
813
Reaction score
1.788
Αν μιλάτε για τέτοια υλοποίηση sub τότε το απόλυτο vfm όσο υπάρχει stock είναι αυτά


και αν στείλεις email σου κάνουν και έκπτωση πέφτει στα 1350-1400
Δεν παίζει στα "μικρά" αυτό όμως.
 




Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Αν μιλάτε για τέτοια υλοποίηση sub τότε το απόλυτο vfm όσο υπάρχει stock είναι αυτά


και αν στείλεις email σου κάνουν και έκπτωση πέφτει στα 1350-1400
Εντελώς άσχετο όμως. :rolleyes: Προμήθεια παίρνεις απο τον μπαρμπαJan; :p
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Εντελώς άσχετο όμως. :rolleyes: Προμήθεια παίρνεις απο τον μπαρμπαJan; :p
Για να δεις πόσο αντικειμενικός είμαι. Ούτε ένα ευρώ έκπτωση δε μου έχει κάνει μετά από τόση διαφήμιση :cry: :biggrin:

Μόνο ο Χάρης τα καταφέρνει αυτά......

Ήρθαν????:rolleyes:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Ένα B&W... ευτυχώς ο ιδιοκτήτης άκουσε και πήρε για συνοδεία 2 SVS SB-2000 :D

Πολλά λεφτά ζητάει η B&W για αυτό ( θα μου πείς, είναι κάπου οικονομική για να ήταν σε αυτό ? :D )
Το θέμα της τιμής είναι σχετικό.
Χωράει κουβέντα...

Ωστόσο, αξίζει να σημειωθεί πως σε αρκετά μεγάλο χώρο έχω ακούσει ζεύγος από τέτοιες σφαίρες της Μπιενταμπλεγιου, που σε μουσική οργωναν κανονικά (σεταπ 2.2).
Πολύ γκάζι, απαραμορφωτα.
Ανεξπέκτεντ πολύ..

Τώρα για τις απαιτήσεις του .1 καναλιού σε χομ σινεμα μαζί με το μπας μάνατζμεντ των δορυφόρων, ε είναι φυσικό να χρειάζονται 4 σφαίρες και να μη τα καταφέρνουν οι 2.

Προσωπικά, θεωρώ πολύ λογική την τιμή 4 τεμαχίων από αυτές τις σφαίρες, και είμαι σίγουρος πως θα έχουν ωραιότατη συνολική στάθμη, με πολύ ποιοτικό αποτέλεσμα.
 
Last edited:

Μηνύματα
62
Reaction score
17
Με βάση τα διαγράμματα τους, τι συμπέρασματα μπορεί να βγάλει κάποιος για χρήση σε μουσική;
Πως διαβάζονται; Πως ερμηνεύονται;

KEF KC-62
1616501846622.png


SVS 3000micro
1616502282565.png
 

Attachments


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Με βάση τα διαγράμματα τους, τι συμπέρασματα μπορεί να βγάλει κάποιος για χρήση σε μουσική;
Πως διαβάζονται; Πως ερμηνεύονται;
Το ακριβότερο είναι καλύτερο.
Έτσι ερμηνεύονται..
 

Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
Παντως τα δyo oκταιντσα της B&W ειναι σαν ενα δωδεκαιντσο. Επομενως μια χαρα το χρεωνει η B&W. Για να παρεις ομως 4 κομματια θες χοντρικα 6.000. ΕΙναι κονδυλι.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Με πορδές δε γίνεται να έχεις και εντυπωσιακά μικρού μεγέθους σαμπ, και εκπληκτική κατασκευή και επαρκείς στάθμες..
 


gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.601
Reaction score
4.135
Με πορδές δε γίνεται να έχεις και εντυπωσιακά μικρού μεγέθους σαμπ, και εκπληκτική κατασκευή και επαρκείς στάθμες..
Tο αυτό.
Μην κρίνετε τη συγκεκριμένη σειρά της B&W με τα στεγνά κριτήρια ενός dedicated δωματίου. Είναι lifestyle σειρά και ως τέτοιο είναι .. (τουλάχιστον) εντυπωσιακό το συγκεκριμένο.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Τα 4 ίδια σαμπ είναι αδύνατο να παίζουν χειρότερα από 2 ίδια σαμπ.

Δε γίνεται.
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.452
Reaction score
5.550
Εννοείται, πιθανές επιλογές στην τιμή που θες για αρκετά... B&W για να έχεις και σε ταινίες "κάτι" έγραψα.

Και μιας και λέμε για WAF... 4 * PC-2000 στα λεφτά 2 B&W PV1D.

Στην δικιά μου αρέσουν τα SB-16, οπότε είμαστε ok :D
 
Last edited:

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.601
Reaction score
4.135
Lifestyle είναι και τα καλώδια των 2000€ το μέτρο.
Thank you, next :D
Ε, δεν είναι. Τα καλώδια που έχουν 2k απευθύνονται σε ένα πολύ μικρό κοινό, όχι λόγω οικονομικής επιφάνειας αλλά λόγω ''βίτσιου'' (δεν ξέρω πως να το εκφράσω καλύτερα).
Επειδή το έχω δει το έργο, πολύ πιο εύκολα κάποιος που τον ενδιαφέρει η αισθητική στο σαλόνι του θα δώσει λεφτά για ένα ακόμη sub τέτοιου είδους παρά για καλώδια, όσο ''όμορφα'' και αν είναι αυτά.
Βασικά δίνει λεφτά για να κρύψει τα καλώδια (εντοιχισμένα κανάλια, ασύρματοι αναμεταδότες κ.τ.λ.)
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.297
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top