Η φαγούρα στον κ@λο επέστρεψε...

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Είσαι απολύτως βέβαιος,ή θα λες πάλι πως ΄΄αυτά δεν γίνονται΄΄ άμα εξηγηθεί κι επισήμως πώς έγινε η υποηχητική απόκριση με δύο ΄΄ταπεινά΄΄ 18S χωρίς αβανταδόρικα λογισμικά;
:sneaky:
Καταρχήν ξεκινάς με γκολ από τα αποδυτήρια (δύο τεμάχια 18s, τα οποία βεβαίως θα προτείνω στον κωλοφαγουριζόμενο, αν όμως είναι εντός μπάτζετ).

Αφετέρου είσαι μπουτχιας, και κάνεις πράματα που δε γίνονται χωρίς αβανταδορικα λογισμικά. Επειδή προτείνω στον τζωρζ, που δεν είναι μπουτχιας, του προτείνω av με dirac. Αν ωστόσο θέλει να διαβάσει το θρεντ όπου τα εξηγείς ξεκάθαρα πως γίνονται, τότε δεν έχω παρά να του ευχηθώ "γκούντ λακ αμιγκο" και θα γελάω για χρόνια μαζί με το φαλάκρα σε μια γωνιά με εκλεκτά κρέατα και μπύρες με χερούλια.
 

Μηνύματα
295
Reaction score
837
Καταρχήν ξεκινάς με γκολ από τα αποδυτήρια (δύο τεμάχια 18s, τα οποία βεβαίως θα προτείνω στον κωλοφαγουριζόμενο, αν όμως είναι εντός μπάτζετ).

Αφετέρου είσαι μπουτχιας, και κάνεις πράματα που δε γίνονται χωρίς αβανταδορικα λογισμικά. Επειδή προτείνω στον τζωρζ, που δεν είναι μπουτχιας, του προτείνω av με dirac. Αν ωστόσο θέλει να διαβάσει το θρεντ όπου τα εξηγείς ξεκάθαρα πως γίνονται, τότε δεν έχω παρά να του ευχηθώ "γκούντ λακ αμιγκο" και θα γελάω για χρόνια μαζί με το φαλάκρα σε μια γωνιά με μπύρες με χερούλια.
Οι φαλακροί πίνουν χωρίς χερούλια... Ρε μπας κι είσαι τίποτα χαιτάς και μας δουλεύεις; 🤣😂🙏
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Προσωπικά πίνω μπύρα και με τη χούφτα, όπως πίνεις νερό σε πηγή.

Ωστόσο ο γνωστός φαλάκρας είναι πάντα έτοιμος να τα σπάσει όλα αν του βάλεις μπύρα σε ποτήρι χωρίς χερούλι, οπότε άστο να πάει στο δγιάλο, με χερούλι. Δεν είμαστε σε ηλικία για τέτοια..
 





Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Καταρχήν ξεκινάς με γκολ από τα αποδυτήρια (δύο τεμάχια 18s, τα οποία βεβαίως θα προτείνω στον κωλοφαγουριζόμενο, αν όμως είναι εντός μπάτζετ).

Αφετέρου είσαι μπουτχιας, και κάνεις πράματα που δε γίνονται χωρίς αβανταδορικα λογισμικά. Επειδή προτείνω στον τζωρζ, που δεν είναι μπουτχιας, του προτείνω av με dirac. Αν ωστόσο θέλει να διαβάσει το θρεντ όπου τα εξηγείς ξεκάθαρα πως γίνονται, τότε δεν έχω παρά να του ευχηθώ "γκούντ λακ αμιγκο" και θα γελάω για χρόνια μαζί με το φαλάκρα σε μια γωνιά με εκλεκτά κρέατα και μπύρες με χερούλια.
Η νοοτροπία και οι τακτικές που έχω δεν συντελούν σε υπερφυσικά φαινόμενα,αλλά στην επίτευξη στόχων χωρίς υπερφυσικά...έξοδα.

Ούτε γι αστείο δεν θα πρότεινα σε αρχάριους rePhase...Το παράδειγμα από το νήμα με τα Vecteur tέθηκε για να δει πόσο εύκολα μπορούμε να διαφοροποιήσουμε μιαν απόκριση με απλές κινήσεις χωρίς καν διορθώσεις...

Δεν του προτείνω ν'αποφύγει Dirac,pre/pro και τα συναφή,αλλά να μάθει πρώτα τον χώρο του και τις ηχειακές πηγές που ήδη έχει...Δεν γίνεται να προσβλέπει σε υπερβατικές αναβαθμίσεις setup χωρίς να εξαντλήσει τον...Screaming Jay Hawkins με ό,τι διαθέτει ήδη...
Ντεμοντέ. Τώρα κάνουμε χχχχχσσσσσς
Όπως οι...όφεις προτού δαγκώσουν.:biggrin:
 
Last edited:

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Το sub που έχεις δεν crossάρει το σήμα που φεύγει για τα ηχεία.Hi level inputs και outputs είναι παραλληλισμένες.
Κάνε αυτό που σου λέει ο μπουτιας.Προφανώς δίκιο έχει,αλλά βάλε στο μυαλό σου την αλλαγή sub.
Δεν κάνει αυτό που έχεις.Πάρε κανα δυο svs sb ή κάτι άλλο της προκοπής να στήσεις 2.2.

Τα ηχεία που έχεις είναι μια χαρά.Έχουν μεγάλες μονάδες για να ακούς δυνατά και από πιο μακριά και όχι να τα χεις σαν ακουστικά και είναι και από σοβαρή εταιρία.Sub,τελικό και μηχάνημα ισσοστάθμισης θες σαν το mini dsp που σου είπε ο Μπουτιας.
 


Μηνύματα
354
Reaction score
137
Καταρχήν ξεκινάς με γκολ από τα αποδυτήρια (δύο τεμάχια 18s, τα οποία βεβαίως θα προτείνω στον κωλοφαγουριζόμενο, αν όμως είναι εντός μπάτζετ).

Αφετέρου είσαι μπουτχιας, και κάνεις πράματα που δε γίνονται χωρίς αβανταδορικα λογισμικά. Επειδή προτείνω στον τζωρζ, που δεν είναι μπουτχιας, του προτείνω av με dirac. Αν ωστόσο θέλει να διαβάσει το θρεντ όπου τα εξηγείς ξεκάθαρα πως γίνονται, τότε δεν έχω παρά να του ευχηθώ "γκούντ λακ αμιγκο" και θα γελάω για χρόνια μαζί με το φαλάκρα σε μια γωνιά με εκλεκτά κρέατα και μπύρες με χερούλια.
Καλημερα Κώστα γιατί προτείνεις AV Dirac είναι ανώτερο από πχ audyssey , υπάρχει AV με Dirac κάτω των 3000€, στα 2500€ budget πιο προτείνεις 9.1 σύστημα ; Αν είναι για επόμενο ενισχυτή μην πάρω κατεύθυνση προς denon.Επίσης το audyssey είναι πιο προσιτό στη χρήση και στη τιμη για αυτό και προτιμάτε περισσότερο από εταιρίες και χρήστες;Το Dirac με umik γίνετε η ισοσταθμιση? έχει περίσοτερες λεπτομέρειες και παραμέτρους ρύθμισης manual και live?
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Υπάρχει ο nad σε αυτά τα χρήματα .
Αναζήτησε εδώ μέσα
Υπάρχει σχετικό νημα με υπέρ κατά κλπ
 







hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Καλησπέρα.

Τελικά George τι έκανες; Εγώ έχω παραλάβει αλλά ακόμα δεν έχω προλάβει να κάνω μετρήσεις.
 

Μηνύματα
295
Reaction score
837
Καλησπέρα.

Τελικά George τι έκανες; Εγώ έχω παραλάβει αλλά ακόμα δεν έχω προλάβει να κάνω μετρήσεις.
Ρε σεις, 13 ημέρες και νύχτες έζησαν.. Ακόμη τιποτες🤔Αύριο λέω να ζητήσω refund που λέγανε και στο χωριό μ.. 😜
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top