Denon avc-3700h περίεργο ήχος από ηχεία.


Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.008
Δεν μπορώ να γνωρίζω πότε θα κάτσει η στραβή.
Αυτό που είναι σίγουρο είναι ότι ο ενισχυτής θα είναι πιο θορυβώδης , όταν θα παίζει επάνω στο Ups.
 

Μηνύματα
833
Reaction score
776
Γιάννη ρώτησα τον ίδιο τον υπεύθυνο στο service και μου είπε ότι είναι οκ.
Αν του ζητούσες να σου δώσει την απάντηση του επισήμως μέσω email τί νομίζεις ότι θα σου απαντούσε;;;
Φαντάζομαι πώς θα το έψαχνε λίγο καλύτερα και αυτός...!!

Απλά έκανε τον συνηρμό:
TV>Ενισχυτής>UPS = καλό να πέσουν όλα πάνω στο UPS που "προστατεύει". κακό δεν θα του κάνει....

Σε ρώτησε ποτέ τί ρεύμα βγάζει το UPS;;;
 


Μηνύματα
93
Reaction score
142
Καλημέρα, μόλις κοίταξα στο εγχειρίδιο και λέει κυματομορφή: τροποποιημένο ημιτονοειδές κύμα.

Καλημέρα, μόλις κοίταξα στο εγχειρίδιο και λέει κυματομορφή: τροποποιημένο ημιτονοειδές κύμα. Να υποθέσω ότι είναι ok?
οχι λεει τροποποιημενο
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
Αν του ζητούσες να σου δώσει την απάντηση του επισήμως μέσω email τί νομίζεις ότι θα σου απαντούσε;;;
Φαντάζομαι πώς θα το έψαχνε λίγο καλύτερα και αυτός...!!

Απλά έκανε τον συνηρμό:
TV>Ενισχυτής>UPS = καλό να πέσουν όλα πάνω στο UPS που "προστατεύει". κακό δεν θα του κάνει....

Σε ρώτησε ποτέ τί ρεύμα βγάζει το UPS;;;
του έδειξα το ups στο ιντερνετ. Μου είπε πόσα watt είναι ο ενισχυτής.
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.449
Reaction score
5.549
Σου λένε κάτι άτομα που έχουν γνώσεις 50x του κάθε πωλητή και "τεχνικού" σε σέρβις αντιπροσώπου και εσύ τον χαβά σου.

Ελληνικά μιλάμε, μην το βάζεις σε αυτό το UPS.
Αν εσύ επιμένεις, good luck.
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
Σου λένε κάτι άτομα που έχουν γνώσεις 50x του κάθε πωλητή και "τεχνικού" σε σέρβις αντιπροσώπου και εσύ τον χαβά σου.

Ελληνικά μιλάμε, μην το βάζεις σε αυτό το UPS.
Αν εσύ επιμένεις, good luck.
Ρε φίλε υπέθεσα ότι ο αρμόδιος να απαντήσει είναι ο ηλεκτρονικός της επίσημης αντιπροσωπείας, που ξέρει τα μηχανήματα απέξω και είναι και ο υπεύθυνος για ότι ζημιά γίνει. Αλλά οκ θα προσπαθήσω να το επιστρέψω.
 

Μηνύματα
354
Reaction score
137
Ρε φίλε υπέθεσα ότι ο αρμόδιος να απαντήσει είναι ο ηλεκτρονικός της επίσημης αντιπροσωπείας, που ξέρει τα μηχανήματα απέξω και είναι και ο υπεύθυνος για ότι ζημιά γίνει. Αλλά οκ θα προσπαθήσω να το επιστρέψω.
Εχτές πειρε ο δικός μου firmware update, λογικά και ο δικό σου . Αυτό που θα σε συμβούλευα να κανεις είναι . Με κλειστό τον ενισχυτή να προσπαθήσει να κάνεις firmware restore , λέει στο manual τα κουμπιά που πρέπει να πατήσεις... δοκίμασε το οπωσδήποτε . Και μετά κάνε skip το setup και κάνε restore το setup σου από το menu.
Πάντως ο 3700 ναι μεν έχει πολύ καλό ήχο αλλά γενικότερα από την αρχή δε μου πήγε καλα.
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.008
Δεν χρειάζεται του το πέρασαν το νεο firmware.
Είναι οκ από αυτό .
Α!
Και κάτι πολύ σημαντικό.
Δεν κάνουμε ποτέ μα ποτέ firmware update via wi fi .
Ποτέ.
Πάντα με καλώδιο ethernet. Μόνο.
Ετσι και κοπεί η σύνδεση wifi , θα αποκτήσουμε ένα ωραίο τούβλο, το οποίο πολύ δύσκολα συνέρχεται μετά.
 

Μηνύματα
354
Reaction score
137
Δεν χρειάζεται του το πέρασαν το νεο firmware.
Είναι οκ από αυτό .
Α!
Και κάτι πολύ σημαντικό.
Δεν κάνουμε ποτέ μα ποτέ firmware update via wi fi .
Ποτέ.
Πάντα με καλώδιο ethernet. Μόνο.
Ετσι και κοπεί η σύνδεση wifi , θα αποκτήσουμε ένα ωραίο τούβλο, το οποίο πολύ δύσκολα συνέρχεται μετά.
Το είχα μάθει καλά αυτό προ 10τιας με linksys router μέχρι που το χάϊδευα και του εδεινα παυσίπονα .:D
Τελικά το έφτιαξε ; Διαβάζω τα προηγούμενα post ..και δεν είδα κάτι ..
Ρε σύ blade στείλε ένα μνμ αφού ξέρεις έχω κάνει διατριβή στο συγκεκριμένο ενισχυτή . Μια φορά επιστράφηκε .ξέρω τους ήχους απ έξω
Πάντως στην κινοτεχνικη είναι ευγενέστατοι πολύ καλοί όλοι έμεινα ικανοποιημένος .
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
Εχτές πειρε ο δικός μου firmware update, λογικά και ο δικό σου . Αυτό που θα σε συμβούλευα να κανεις είναι . Με κλειστό τον ενισχυτή να προσπαθήσει να κάνεις firmware restore , λέει στο manual τα κουμπιά που πρέπει να πατήσεις... δοκίμασε το οπωσδήποτε . Και μετά κάνε skip το setup και κάνε restore το setup σου από το menu.
Πάντως ο 3700 ναι μεν έχει πολύ καλό ήχο αλλά γενικότερα από την αρχή δε μου πήγε καλα.
Καλημέρα. Ρε τον πήγα στο service, κάτι έγινε κατά τη διαδικασία ενημέρωσης και περάστηκε λειψό. Τον πήρα πίσω.
Δεν χρειάζεται του το πέρασαν το νεο firmware.
Είναι οκ από αυτό .
Α!
Και κάτι πολύ σημαντικό.
Δεν κάνουμε ποτέ μα ποτέ firmware update via wi fi .
Ποτέ.
Πάντα με καλώδιο ethernet. Μόνο.
Ετσι και κοπεί η σύνδεση wifi , θα αποκτήσουμε ένα ωραίο τούβλο, το οποίο πολύ δύσκολα συνέρχεται μετά.
ναι μάλλον αυτό έπαθα.
Το είχα μάθει καλά αυτό προ 10τιας με linksys router μέχρι που το χάϊδευα και του εδεινα παυσίπονα .:D
Τελικά το έφτιαξε ; Διαβάζω τα προηγούμενα post ..και δεν είδα κάτι ..
Ρε σύ blade στείλε ένα μνμ αφού ξέρεις έχω κάνει διατριβή στο συγκεκριμένο ενισχυτή . Μια φορά επιστράφηκε .ξέρω τους ήχους απ έξω
Πάντως στην κινοτεχνικη είναι ευγενέστατοι πολύ καλοί όλοι έμεινα ικανοποιημένος .
ρε που να στείλω, με τη ζημιά που έπαθα ούτε ποστ καινούργιο δεν έφτιαξα. Βρήκα το δικό σου και βουρ.
Λοιπόν κάτι άλλο, ξαναπήρα την αντιπροσωπεία και του τα είπα όλα αυτά και μου είπε επί λέξη, αν και δε βγάζει καθαρό ημίτονο εγώ θα τον έβαζα. Τα συμπεράσματα δικά σας.
 
Last edited:

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.008
Ποιός σου το είπε αυτό ?
Θα ήθελα να ήξερα τι ανόρθωση θα κάνει το τροφοδοτικό , δλδ γέφυρα , πυκνωτές , σταθεροποιητής κλπ , σε τετράγωνο .
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
Ποιός σου το είπε αυτό ?
Θα ήθελα να ήξερα τι ανόρθωση θα κάνει το τροφοδοτικό , δλδ γέφυρα , πυκνωτές , σταθεροποιητής κλπ , σε τετράγωνο .
Ο πρώτος εξουσιοδοτημένος αντιπρόσωπος που πήγα τον ενισχυτή χτες. Τώρα παίρνω τηλ και τον δεύτερο.
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
Tελικά το επέστρεψα το ups. Ευχαριστώ όλο το κόσμο για τις συμβουλές του και το φίλο μου RockRelay για την ευγενική χορηγία του post..
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Δεν χρειάζεται του το πέρασαν το νεο firmware.
Είναι οκ από αυτό .
Α!
Και κάτι πολύ σημαντικό.
Δεν κάνουμε ποτέ μα ποτέ firmware update via wi fi .
Ποτέ.
Πάντα με καλώδιο ethernet. Μόνο.
Ετσι και κοπεί η σύνδεση wifi , θα αποκτήσουμε ένα ωραίο τούβλο, το οποίο πολύ δύσκολα συνέρχεται μετά.
μπαααα....
 


Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.008
Αναλόγως της μνήμης και που πάει και το ρίχνει το Update.
Εχουν υπάρξει στο παρελθόν βλάβες , και δεν μπόρεσε να συνεχίσει το μηχάνημα από εκεί που είχε σταματήσει.
Το έχω δει σε μηχάνημα γνωστού , νομίζω 7200 , ούτε reset δεν δεχόταν . Τούβλο κανονικά.
Το πήγε κινοτεχνική και ζήτησαν από τους ιάπωνες να τους στείλουν το πρώτο firmwear , για να το περάσουν , και μετά να κανουν updates που τους πήρε κανά δυό μέρες.
 


Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Αυτό με τα ups ισχύει σε ότι έχει τελικά στάδια?

Στους AV που είχα στο παρελθόν χρησιμοποιούσα μόνο σταθεροποιητές γιατί κάποια τελικά στάδια ήταν σε λειτουργία.

Τον pro τώρα τον έχω πάνω σε αυτό


Δεν έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο....
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.103
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top