ομαδική αγορά Monoprice Monolith 15 THX ULTRA

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Από κει που ψωνισατε τα σαμπ, έχω έγκυρες πληροφορίες ότι πουλάνε και AV pro της προκοπής, και σε παλέτες μάλιστα.
τέλος του έτους και ΑΝ είπαμε αυτά.....αναμένουμε πληροφόρηση
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Και δε με λέτε, την επόμενη εβδομάδα που θα πω στον Μανώλη να έρθει μπας και παίξουν έτσι τα 4 σαμπζ, αφού αποτύχουμε οικτρά ποιό MiniDSP θέλω με εξελάργια; Φτηνό να είναι και χωρίς phoenix, plug and play να 'ούμ'. :p
Κι εκατό € δίνω, είμαι στα μεγαλεία αυτές τις μέρες. Τόση οικονομία δεν κάναμε με την κλεισούρα.
 



Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Και δε με λέτε, την επόμενη εβδομάδα που θα πω στον Μανώλη να έρθει μπας και παίξουν έτσι τα 4 σαμπζ, αφού αποτύχουμε οικτρά ποιό MiniDSP θέλω με εξελάργια; Φτηνό να είναι και χωρίς phoenix, plug and play να 'ούμ'. :p
Κι εκατό € δίνω, είμαι στα μεγαλεία αυτές τις μέρες. Τόση οικονομία δεν κάναμε με την κλεισούρα.
Το έψαχνα πριν ένα μήνα. Δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο με το 2x4 hd με xlr.

Και ότι υπάρχει θέλει Phoenix to xlr adaptor
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Το εχω ηδη κανα χρονο, κανει οτι λεει, το ειχα προτεινει και στον anko αλλα προτιμησε μη με ρωτας γιατι, το γνωστο mini.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Έχω κάπου κι ένα FBQ2496 που όμως δεν έχει delay adjustment νομίζω. :(


Σημερ'νές φωτό με τη σίτα πριν την πάω για πάντα στην υπόγα.
Προσέξτε παρακαλώ την υπεραφράτη Snoopy κουβερτούλα μου! Απ' τη Σαλονίκη.

20210423_103625.jpg



20210423_103809.jpg
 
Last edited:

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.867
Reaction score
20.359
Έχω κάπου κι ένα FBQ2496 που όμως δεν έχει delay adjustment νομίζω. :(
Μίλα με τον @costas EAR, τα κάνει συλλογή κάτι τέτοια της Berringer. Πες του να του δώσεις ένα κοπροσκυλάκι, ε..... τσοπανοσκυλάκι εννοούσα :biggrin: για να σου δώσει ένα Berringer!
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
η γειτονιά πάντως είναι όοοολη πολύ ενθουσιασμένη από το μονολιθάκι
είχαν να λένε όλο το απόγευμα.... :biggrin:

ειδικά ο Χρήστος με τα ρούχα στην άλλη γωνία απέναντι....μου έκανε κ πρόταση για την λευκή νύχτα το καλοκαίρι...:laugh:
 

Μηνύματα
136
Reaction score
217
την στιγμή που το κατάλαβα ήταν πάνω στην κίνηση 1-2-3- ΧΟΠ και ήταν ήδη αργά....δεν υπήρχε να το πάμε πίσω....είχε κοκκινήσει και ο @RaRaRasputin.... :lolsign: :lol:

Υ.Γ. το δικό σου το ανέβασες ή θα το αφήσεις στην μπέμπα για καμιά 10.000χλμ να στρώσει?:laugh:
Το άφησα στην.εισοδο του σπιτιού , ένας οροφος κουβάλημα μένει! 🙃
 

Μηνύματα
67
Reaction score
43
Έχει κουλουριαστεί στην γωνίτσα του και λαγοκοιμάται 😂
20210424_090128.jpg


Έκανα και μια μετρησουλα στα γρήγορα με το app αλλά χάλια μαύρα...
Screenshot_20210424-120551_MultEQ.jpg


Προς το παρόν παράγγειλα ένα mini dsp και εν αναμονή να κάνει ο Μανώλης τα μαγικά του😜
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.658
ένα mini dsp και εν αναμονή να κάνει ο Μανώλης τα μαγικά του
Σωστές οι σκέψεις σου, αλλά.

Λιγη σημασία έχει το "τι μπορεί" να βγάλει το σαμπ, ως μεγάφωνο και καμπίνα.

Σημασία έχει "τι βγάζει το σαμπ σε αυτό το σημείο, λόγω χώρου".

Η βασικότερη παράμετρος στα σαμπ, είναι αυτή του σημειου τοποθέτησης.
Χρειάζεται λοιπόν να γίνει εξονυχιστικά έλεγχος της συμπεριφοράς του κάθε σαμπ, στο κάθε πιθανό σημείο τοποθετησης, με μικρομετακινήσεις και στροφές του, με κλείσιμο ή όχι των μπας ριφλεξ, και με μέτρηση κινητού μικροφώνου στην ευρύτερη περιοχή της θέσης ακρόασης.

Πριν το dsp και πριν τον Μανώλη, δαπανήστε χρόνο μόνοι σας στην ανεύρεση της καλύτερης δυνατής τοποθέτησης του κάθε σαμπ, με αξιόπιστες μετρήσεις (είτε πολλαπλών σημείων είτε - πολύ πιο εύκολο και σύντομο - με τη μέθοδο του κινητού μικροφώνου και ακτίνα κύκλου έως μισό μέτρο).

Κανένας Μανώλης δε θα φάει μια βδομάδα να ψάχνει τι βγάζει κάθε σαμπ σε κάθε σημείο του χώρου. Αυτό είναι δικιά σας δουλειά, βαρετή και επίπονη διαδικασία.
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Εγώ ένα έχω να πω: @daharis666 με έβαλες και σήκωσα 74 κόμμα 8 κιλά. Μου χρωστάς μια 23χρονη γυμνάστρια 😎
γιατί ποστάρεις ρε μνι αφού εισαι μπροστά μου...;:p
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.153
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top