ομαδική αγορά Monoprice Monolith 15 THX ULTRA


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Αυτοί που δε γκρινιάζουν συνήθως έχουν θέματα. :lol:

Η γκρίνια είναι στάση ζωής ρε.. :dance2:
εγώ το λέω από τώρα για να προλάβουμε τα γεράματα.....
θα μας τεντώσει ! :lolsign:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444
Εγώ; Γκρινιάζω εγώ; Ο πιο βολικός άνθρωπος στον κόσμο είμαι. Τόσες μέρες έκαναν να έρθουν τα γ@μωσάμπζ και ούτε ένα βρισίδι δεν του έχωσα του Νταχαρίλου.
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.100
Reaction score
124.654
Για να μη τυχόν πάθει θρόμβωση, βάλε τα σαμπ να βαρανε σήμερα κι αύριο, γερά, να διαλυθεί κάθε ίχνος θρομβου και κάθε πιθανή πέτρα στα νεφρά.

Σαμπςςς. Με συνταγή γιατρών. Για να'χετε την υγειά σας.
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Tι λετε καλε που θετε και φιλτρα; εαν ας πουμε γινεται στην ταινια σεισμος και βλεπουμε τους ηθοποιους να κοιτουν-ακουν εντρομοι αυτο που ειναι να ερθει -ερχεται και ακουν τα θεμελια εμεις γιατι οχι; 😍
Που τα ακους και στους 20...αλλα λεμε τωρα θεμε και στα 16 , να κουνιουνται χωρις ηχο πριν ξεκινησει να ερχεται το μεγαλο ηχοκουνημα 🥰
Δλδ εμένα η γυναίκα που αρχίζει και φωνάζει από τον κάτω όροφο πριν ακούσω εγώ κάτι είμαι σε καλό δρόμο?
:o :biggrin::p;)
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Πήρα και ένα audyssey με sealed σε THX mode γιατί ο Αμιρ λέει ότι δίνει στα υπερχαμηλά κάποια db παραπάνω

sealed THX
sub sealed THX (2).jpg


VS

extended 2 ports open
sub02 (2).jpg
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
αστα ανοιχτα, εκτος αν κρυωνεις :lolsign:
άλλη μία με THX και ported θα κάνω έτσι για την απορία και βλέπουμε

για την ιστορία όσο ανεβασμένη κ αν φαίνεται η περιοχή των 40-60 με το sealed....έχασα το punch....
δηλαδή ήταν χειρότερο από τον συνδυασμό dayton-jbl για κάποιον λόγο...ίσως το έπνιξε το audyssey δεν ξέρω....κ δεν με ενδιέφερε να σου πω την αλήθεια
ίσως αν δεν είχα πάρει ποτέ την πρώτη μέτρηση σε extended να μου άρεσε κιόλας....ή αν έδινα παραπάνω ένταση να καταλάβαινα καλύτερα.....

τεσπα...προχωράμε κ βλέπουμε
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
άλλη μία με THX και ported θα κάνω έτσι για την απορία και βλέπουμε

για την ιστορία όσο ανεβασμένη κ αν φαίνεται η περιοχή των 40-60 με το sealed....έχασα το punch....
δηλαδή ήταν χειρότερο από τον συνδυασμό dayton-jbl για κάποιον λόγο...ίσως το έπνιξε το audyssey δεν ξέρω....κ δεν με ενδιέφερε να σου πω την αλήθεια
ίσως αν δεν είχα πάρει ποτέ την πρώτη μέτρηση σε extended να μου άρεσε κιόλας....ή αν έδινα παραπάνω ένταση να καταλάβαινα καλύτερα.....

τεσπα...προχωράμε κ βλέπουμε
έτσι είναι, αυτή είναι η βασική διαφορά. η περιοχή στα 60 είναι που θα στα δώσει καλά και θα σου αρέσει, εγώ προσπαθώ από 90 μέχρι 16-17 να είναι στο ίδιο επίπεδο.
325754_a6ba36958e176db6cb40185a1238ce1f.jpg 325760_37aed37bc60ad6a94181fd3de7b23f8d.jpg
 
Last edited:

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
άλλη μία με THX και ported θα κάνω έτσι για την απορία και βλέπουμε

για την ιστορία όσο ανεβασμένη κ αν φαίνεται η περιοχή των 40-60 με το sealed....έχασα το punch....
δηλαδή ήταν χειρότερο από τον συνδυασμό dayton-jbl για κάποιον λόγο...ίσως το έπνιξε το audyssey δεν ξέρω....κ δεν με ενδιέφερε να σου πω την αλήθεια
ίσως αν δεν είχα πάρει ποτέ την πρώτη μέτρηση σε extended να μου άρεσε κιόλας....ή αν έδινα παραπάνω ένταση να καταλάβαινα καλύτερα.....

τεσπα...προχωράμε κ βλέπουμε
Ανοιχτά παίξε...
... είσαι καλά εδώ.
Παίξε με την ένταση μόνο.. μην πειράξεις κάτι σε καμπυλη στο sub. Θα παιζεις ως 12hz όπως πρέπει.
330214_3e6dadb5c0439324d78f204d71e5b2c5.png 330542_95781f636f97443fbb05715fff4e2cc8.jpg
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Ανοιχτά παίξε...
... είσαι καλά εδώ.
Παίξε με την ένταση μόνο.. μην πειράξεις κάτι σε καμπυλη στο sub. Θα παιζεις ως 12hz όπως πρέπει.
View attachment 211779 View attachment 211780
Μα αν δεν ανεβάσω τα 10Hz μου το παίζει φλατ....
ίσως δοκιμάσω να βάλω όριο στο sub (στο app του audyssey) από τα 50hz και κάτω....
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Υπάρχει περίπτωση νέας παραγγελίας; όλο κ κάποιος θα θελει δεύτερο 🤔🙄
μπα...με τέτοιες νέες τιμές δύσκολο....:(
αν ήταν οι προηγούμενες...θα κλείναμε άλλη μια 12άδα αυτό τον μήνα
με έχουν στείλει αρκετοί πμ...
 


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Μα αν δεν ανεβάσω τα 10Hz μου το παίζει φλατ....
ίσως δοκιμάσω να βάλω όριο στο sub (στο app του audyssey) από τα 50hz και κάτω....
Φλατ θέλει από 30 και κάτω..
Αν θες κατέβασε από 30 και πανω αλλά δεν το προτείνω..
Αν θες καμπυλη πιο ψηλά σε db στα χαμηλά, απλά δώσε λίγο ένταση στο sub 1-2 db και βλέπεις.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.100
Reaction score
124.654
Πήρα και ένα audyssey με sealed σε THX mode γιατί ο Αμιρ λέει ότι δίνει στα υπερχαμηλά κάποια db παραπάνω

sealed THX
View attachment 211757

VS

extended 2 ports open
View attachment 211758
Στα δύο σχεδιαγράμματα αυτά, έχω μια απορία: γιατί υπάρχει αυτή η μεγάλη διαφορά στους 100 κυκλους και πάνω από αυτούς;

Και πως ελήφθησαν αυτές οι μετρήσεις; ενός σημείου οι 3; ποιες ακριβώς θέσεις μικροφώνου είναι; δε μπορείς να κάνεις κινητού μικροφώνου με rew;
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
μπα...με τέτοιες νέες τιμές δύσκολο....:(
αν ήταν οι προηγούμενες...θα κλείναμε άλλη μια 12άδα αυτό τον μήνα
με έχουν στείλει αρκετοί πμ...
Καλά, πες τους εσυ ότι έχεις έτοιμη μια ακόμα εξάδα/δωδεκάδα, αλλά για την παλιά τιμη, και βλέπεις.. ;)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.082
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top