LG tv πρόβλημα στο stream

Μηνύματα
11
Reaction score
1
το τσεκαρα και γω στην δικια μου lg (webos 3.0) και όντως δεν παίζουν τα webtv του αντ1, βεβαια δεν ξέρω αν παιζανε πριν δεν το εχω δοκιμάσει ξανα.
Το πιο απλο που μπορείς να κάνεις είναι να αγοράσεις ενα στικακι usb και να γράφεις τις εκπομπες που θες με προγραμματισμό και να τις βλέπεις .
Το γαμωτο είναι πρώτον ότι έπαιζαν μέχρι κάποιο καιρό πριν και δεύτερον το δοκίμασα σε τηλεόραση 300 ευρώ μάρκα με έκαψες και έπαιζε κανονικά.
 

Μηνύματα
2
Reaction score
3
Το γαμωτο είναι πρώτον ότι έπαιζαν μέχρι κάποιο καιρό πριν και δεύτερον το δοκίμασα σε τηλεόραση 300 ευρώ μάρκα με έκαψες και έπαιζε κανονικά.
Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα εδώ και περίπου 10-15 ημέρες. Επικοινώνησα με την LG και μου είπαν ότι μάλλον ο browser της τηλεόρασης είναι παλιός και πιθανόν τα web tv των καναλιών να κάνανε κάποια αναβάθμιση και δεν μπορεί ο παλιός browser να τα παίξει. Η τηλεόρασή μου είναι του 2017. Έχει και 5ετή εγγύηση και δεν ξέρω αν μπορώ να επικαλεστώ την εγγύηση για επιδιόρθωση του προβλήματος.
 

Μηνύματα
11
Reaction score
1
Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα εδώ και περίπου 10-15 ημέρες. Επικοινώνησα με την LG και μου είπαν ότι μάλλον ο browser της τηλεόρασης είναι παλιός και πιθανόν τα web tv των καναλιών να κάνανε κάποια αναβάθμιση και δεν μπορεί ο παλιός browser να τα παίξει. Η τηλεόρασή μου είναι του 2017. Έχει και 5ετή εγγύηση και δεν ξέρω αν μπορώ να επικαλεστώ την εγγύηση για επιδιόρθωση του προβλήματος.
Τα ίδια μου είπανε κι εμενα
 

Μηνύματα
2
Reaction score
3
Τα ίδια μου είπανε κι εμενα
Τα ίδια μου είπανε κι εμενα
Τελικά μετά από πολύ ψάξιμο δεν κατάφερα να βρω τρόπο αναβάθμισης του browser της τηλεόρασης και μάλλον πρέπει να ξεχάσουμε ότι αυτό θα το κάνει η LG (θέλει να πουλήσει νέες τηλεοράσεις). Εγώ για να βλέπω web tv χρησιμοποίησα ένα παλιό tv box (android), το οποίο και εκείνο είχε παλιό browser αλλά πολύ εύκολα εγκατέστησα άλλον από το play store και το πρόβλημα λύθηκε. Δεν νομίζω να υπάρχει άλλος τρόπος αλλά αν κάποιος βρει κάτι άλλο ευχαρίστως να το δούμε και να το δοκιμάσουμε.
 

Μηνύματα
6
Reaction score
1
Την καλησπέρα μου.
Νέο μέλος κι έπεσα τυχαία στην κουβέντα σας, ψάχνοντας λύση για το ίδιο ακριβώς πρόβλημα.
Έχω μια Sony Bravia, σχετικά νέο μοντέλο. Το 2020 για την ακρίβεια.
Ενώ μέχρι πρότινος έπαιζε κανονικά τις σειρές του ant1, από χθες με το που επιλέγω να δω ένα επεισόδιο, μαυρίζει η οθόνη και δεν κάνει τίποτα.
Μιλάμε για πλήρη απογοήτευση. Δεν έχω 3 μήνες που την πήρα.
 
Last edited:

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Την καλησπέρα μου.
Νέο μέλος κι έπεσα τυχαία στην κουβέντα σας, ψάχνοντας λύση για το ίδιο ακριβώς πρόβλημα.
Έχω μια Sony Bravia, σχετικά νέο μοντέλο. Το 2020 για την ακρίβεια.
Ενώ μέχρι πρότινος έπαιζε κανονικά τις σειρές του ant1, από χθες με το που επιλέγω να δω ένα επεισόδιο, μαυρίζει η οθόνη και δεν κάνει τίποτα.
Μιλάμε για πλήρη απογοήτευση. Δεν έχω 3 μήνες που την πήρα.
https://vod.antenna.gr/



Εφόσον εχεις Android TV καλύτερα θα ήταν να εγκαταστήσεις το app τους το καινούριο.
 

Μηνύματα
6
Reaction score
1
Ευχαριστώ. Το δοκίμασα.
Δε μου το εμφανίζει στο google play της τηλεόρασης.
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Ευχαριστώ. Το δοκίμασα.
Δε μου το εμφανίζει στο google play της τηλεόρασης.
Αν μπεις στη διεύθυνση από κινητό το βγάζει το app.
Ίσως χρειαστεί να το βάλεις με πλάγιο τρόπο, sideload δλδ.

Με τον Browser της TV μπαίνεις στο site?
 

Μηνύματα
6
Reaction score
1
Ναι μπράβο. Στο κινητό το εμφανίζει κανονικά το app του ant1.
Στο site του ant1 μπαίνω κανονικά μέσω του browser.
Όταν όμως μπαίνω στη σειρά της αρεσκείας μου κι επιλέγω ένα επεισόδιο να δω, απλά μαυρίζει η οθόνη της τηλεόρασης και δεν κάνει τίποτα.
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Ναι μπράβο. Στο κινητό το εμφανίζει κανονικά το app του ant1.
Στο site του ant1 μπαίνω κανονικά μέσω του browser.
Όταν όμως μπαίνω στη σειρά της αρεσκείας μου κι επιλέγω ένα επεισόδιο να δω, απλά μαυρίζει η οθόνη της τηλεόρασης και δεν κάνει τίποτα.
Να μπεις μέσω του browser της tv στο https://vod.antenna.gr/

Μήπως δουλέψει έτσι.
 

Μηνύματα
6
Reaction score
1
Δοκίμασα να μπω στο play store όχι μέσω της εγκατεστημένης εφαρμογής που υπάρχει στην τηλεόραση, αλλά κανονικά μέσω του browser.
Όταν όμως επέλεξα το app του ant1 και πάτησα εγκατάσταση, μου έβαλε ένα μήνυμα "αυτό το αντικείμενο δεν είναι συμβατό με τη συσκευή σας".
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Δοκίμασα να μπω στο play store όχι μέσω της εγκατεστημένης εφαρμογής που υπάρχει στην τηλεόραση, αλλά κανονικά μέσω του browser.
Όταν όμως επέλεξα το app του ant1 και πάτησα εγκατάσταση, μου έβαλε ένα μήνυμα "αυτό το αντικείμενο δεν είναι συμβατό με τη συσκευή σας".
Οπότε δεν κάνει για Android TV..

Δοκίμασε να στείλεις ένα mail στον ant1 θα είναι άκυρο εντελώς να μην κάνουν app για android tv

Ειδαλως κατεβάζεις το apk στο κινητό σου και μετά το κάνεις sideload στην tv μπας και δουλέψει έτσι..

Πείραμα είναι αυτό και δεν ξέρω αν όντως θα δουλέψει.
Συνήθως έτσι περνάμε τα app που δεν μας δίνει το store.
Πχ file manager.
 

Μηνύματα
6
Reaction score
1
Κατάλαβα.
Θα μιλησω και με τη Sony να δω τι θα μου πούνε.
Θα είναι εντελώς ακυρο να μην κάνουν αναβάθμιση σε μοντέλο μόλις ενος έτους.
Όπως και να έχει, ευχαριστώ για τον χρόνο σου.
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Κατάλαβα.
Θα μιλησω και με τη Sony να δω τι θα μου πούνε.
Θα είναι εντελώς ακυρο να μην κάνουν αναβάθμιση σε μοντέλο μόλις ενος έτους.
Όπως και να έχει, ευχαριστώ για τον χρόνο σου.
Δεν έχει να κάνει με την Sony αλλά με το app του Ant1.
Mail στον Ant1 η ακόμα καλύτερα στην ομάδα που αναπτύσσει το app.
Στα details του app στο playstore θα έχει πληροφορίες για επικοινωνία.
 

Μηνύματα
6
Reaction score
1
Καλημέρα.
Σωστό κι αυτό. Δεν έχεις άδικο. Καλύτερα απευθείας στην ομάδα που έχει α κάνει με το app.
Ευχαριστώ και πάλι.

edit: μόλις μπήκα στην εφαρμογή και ξεκίνησα να διαβάζω τα σχόλια. Σκέτη φρίκη.
Νομίζω ότι είναι ήδη γνώστες του τι συμβαίνει. Δε νομίζω ότι θα κάνει τη διαφορά το δικό μου μήνυμα.
Προφανώς για κάποιο λόγο αποφάσισαν να κλείσουν την web tv, χωρίς κανείς να είναι σε θέση να εξηγήσει το γιατί.
 

Μηνύματα
2
Reaction score
1
Καλησπερα παιδιά. Έχω μια LG smart tv και έχω το εξησ Πρόβλημα. Όταν πάω να παίξω κάποιο επεισόδιο masterchef ή άγριες μέλισσες στα αντίστοιχα web tv δε μου φορτώνουν. Ξέρει κανείς τι φτ

καλησπερα και απο εμενα.....και εγω το εβλεπα ενα χρονο τωρα και εδω και 2 μηνες δεν ανοιγει ....το ιδιο και στο pc και στο κηνιτο .......το θεμα ειναι οτι στο pc και το κηνιτο κανεις login και μετα σε αφηνει ....στην lg δεν μπορεις να κανεις login
 

Μηνύματα
2
Reaction score
1
πηρα και τον αντ1 και μου ειπε οτι το ξερουν και παιζει μονο σε pc kαι σε κηνιτο ....και δεν ξερει και αν το φτιαξουν...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.189
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top