Ποδήλατο

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.413
Check out my activity on Strava: https://strava.app.link/1Fbpk8hmZhb

Ωπ ξεχάστηκα.
Μα τι καφές και αυτός , ότι πρέπει μετά από έντονη προσπάθεια...



.... Για να βλαστημισεις την ώρα και την στιγμή που δεν πήρες φραπέ

Έπρεπε να είχαμε φέρει τον Άλεξ στο βνο , θα ερχόταν με το αυτοκίνητο θα έπινε καφέ , θα τον έφτυνε και από τα νεύρα του θα μας πάταγε με το αυτοκίνητο φεύγοντας
 




bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Πήγε ο κροκ στο βουνό Μήτσου και ήθελε και μονοποικιλιακές επιλογές με καβουρδισμα :lolsign:
Όσο για το φραπέ κάτι μου λέει πως θα ήταν πχιο σάπιος, για κάνα ελληνικό το συζητάμε...
 



Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.413
Καλά την άλλη φορά Κατσιμίδι για καφέ

Αυτή τη φορά χάρηκα το κατέβασμα, δεν το λυπήθηκα πουθενά. Τρομερό δωράκι για την ανάβαση που προηγήθηκε. Στον γκρεμό της Αγίας Τριάδας λίγο ξεχάστηκα και δεν πάτησα πολύ (γιατί είναι και 8 με 9 % δεν τα λες πολλά τα 74χαω) αλλά μετά του ήπια το αίμα.
Φυσικό επακόλουθο στα 70χλμ να εμφανιστεί το κλασιμο . Έφτασα χαλαρά χαλαρά Κηφισιάς και την βλέπω σκαμενη για ασφαλτόστρωση. Στην αρχή λέω όχι ρε πστημ το ξανασκέφτομαι λίγο , ωραία δικαιολογία για να καλύψω την κούραση.
Από καρδιοαναπνευστικό πήγα καλύτερα από όσο περίμενα μετά από τόσο καιρό να βγω στον δρόμο. Ναι μεν ανέβαιναν εύκολα οι σφυγμοί αλλά επανέρχονται εξίσου εύκολα. Γενικά δεν έμεινα από ανάσες πουθενά , από ποδαρια έμεινα αλλά ευτυχώς μπορώ να περπατήσω.
Γενικά αυτές οι διαδρομές είναι ωραίες αλλά για μας τους περιστασιακούς είναι μεγάλες δοκιμασίες και θέλουν προσοχή. Ιδανικά για μένα είναι διαδρομές των 40 με 50 αυτήν την περίοδο.
Μέχρι να γίνω άντρας τεσπά
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Πάμε για άλλες περιπέτειες τώρα!
Με τόσα περίπου έπεσα στα φρένα πανικού μη γίνω χαλκομανια πίσω από το λεωφορείο της αεροπορίας, το οποίο σταμάτησε γιατί ανέβαινε ο κροκ...
Πιτα το λάστιχο πίσω από το μπλοκάρισμα διαρκείας και το σκ@τό στη κάλτσα... :lolsign:
 

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Με τόσα περίπου έπεσα στα φρένα πανικού μη γίνω χαλκομανια πίσω από το λεωφορείο της αεροπορίας, το οποίο σταμάτησε γιατί ανέβαινε ο κροκ...
Πιτα το λάστιχο πίσω από το μπλοκάρισμα διαρκείας και το σκ@τό στη κάλτσα... :lolsign:
Σοβαρά τώρα ολόκληρο λεωφορείο σταμάτησε για να περάσει ο mister κροκ? Μεγάλη η χάρη του!
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Σοβαρά τώρα ολόκληρο λεωφορείο σταμάτησε για να περάσει ο mister κροκ? Μεγάλη η χάρη του!
Τον είδε ο οδηγός του λεωφορείου που ψυχοραγούσε στον ανήφορο και το λυπήθηκε... :tongue: :lolsign:
 



symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.958
Reaction score
6.684
Πείτε ρε σεις τίποτα αν έρχεστε Πάρνηθα, εγώ δίπλα είμαι.
Να πάρω το αμαξάκι μου, να έρθω να σας βρω να πιούμε καφέ! :rofl:

Αλήθεια όμως τώρα, νομίζω αν ξεκινήσουμε την ίδια ώρα ο @bretsos από το σπίτι του κι εγώ από εδώ, ίιιισως και να φτάσουμε την ίδια ώρα πάνω.

Αν και (αλήθεια αλήθεια αυτή τη φορά), η λογική επιλογή μάλλον θα ήταν να το επιχειρήσω αφού πάρω το καινούργιο ποδήλατο, αν πάρω ποτέ έτσι όπως το πάω.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Αλήθεια όμως τώρα, νομίζω αν ξεκινήσουμε την ίδια ώρα ο @bretsos από το σπίτι του κι εγώ από εδώ, ίιιισως και να φτάσουμε την ίδια ώρα πάνω.
50 λεπτά~ κάνω συνήθως από το τελεφερίκ έως τη κεραία του ΟΤΕ.
Με 300 ψωροβάτ, μπορώ και με 400~ αλλά μετά δεν έχει πλάκα :lolsign:

IMG_20210719_121613.jpg


IMG_20210719_122132.jpg


Αυτά είναι τα χθεσινά :)
 

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
50 λεπτά~ κάνω συνήθως από το τελεφερίκ έως τη κεραία του ΟΤΕ.
Με 300 ψωροβάτ, μπορώ και με 400~ αλλά μετά δεν έχει πλάκα :lolsign:

View attachment 218463

View attachment 218465

Αυτά είναι τα χθεσινά :)
Στα 51:15 του μπρέ ήμουν κάπου εκεί στην προτελευταία φουρκέτα, πάνω στη μάνδρα δεξιά. Εϊχα βγάλει το κινητό και πληκτρολογούσα το τηλέφωνο της συζύγου....για να έρθει να με μαζέψει....έσφιξα τα δόντια όμως, τέντωσα τις τιράντες του bib, ήπια μία γεναία γουλιά βραστό νερό και συνέχισα κατάκοπος...
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.871
Reaction score
20.362
ήπια μία γεναία γουλιά βραστό νερό και συνέχισα κατάκοπος...
Αυτό φταίει. Εάν είχες ηλεκτρολύτες αντί για νερό, μια χαρά θα "τράβαγες" στην ανηφόρα.:download:😊
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.207
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top