Οι συμβουλές του avsite σε μια φωτογραφία

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.063
Για να πάρει τρινοβ 15κ υπήρχε δυνατότητα αλλά για να στήσει τα ηχεία σωστά όχι;
απ όσο φαίνεται δεν είχε τέτοια δυνατότητα(για σωστή τοποθέτηση) :biggrin:
 



Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
μικρό νοικιάρικο διαμέρισμα στην Shenzhen/ Κίνα.
... εμεις στο χουργιο μου το λεμε αλλιως.. στην Αθηνα εμαθα οτι το λενε .. "γκαρσονιερα". :stinker:
-> επισης αποτι φενεται, βρηκε λυση στο θεμα παντοφλα αλλα και μπορει να κανει τις απιστιες του ελευθερα και με εταιρικη παροχη τυπου παω στη κινα για "δουλειες". 🐒
 
Last edited:









Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Άκυρο Χάρη διπλασίασε το μπάτζετ για τον προενισχυτη, μόλις είδα ότι είναι ο 32.
δλδ 2 νεφρα :roflmao:

και ολα αυτα για 4.5 καναλια !!!!!
O ιδιοκτήτης είναι Ολλανδός και είναι Head στο R&D της https://www.tymphany.com/.

Το σύστημα βρίσκεται σε ένα μικρό νοικιάρικο διαμέρισμα στην Shenzhen/ Κίνα.

Τα Genelecs είναι τα 8351, ο Trinnov ο 32αρης και η σύνδεση ψηφιακή.

Το παλικάρι "δείχνει" να ξέρει τι του γίνεται.

Τα ομοαξονικά και τα "μαγικά" του Trinnov έχουν δώσει ένα εξαιρετικό αποτέλεσμα για τα δεδομένα του χώρου, λέει.
Ο ήχος από το κεντρικό (αν και δεν είναι σωστά τοποθετημένο), νομίζεις ότι έρχεται από την οθόνη, λέει.

Για τους Trinnovιους
View attachment 223962
ελα βρε alexis....φωναζει οτι δεν ξερει.....λ7 εχει ομως ;)
 



Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Τα ωραία που τα βλέπετε;
Αφού γελάς :biggrin:, πάρε να χεις

View attachment 223970

μπροστά έχει αυτά 😏 View attachment 223969
Αποτι κατάλαβα αδιάφορεις παντελως το πόσο χάλια θα παίζει, σχεδιαστή χώρου θες να σου βολέψει τα genelec...
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Τα ωραία που τα βλέπετε;

Αποτι κατάλαβα αδιάφορεις παντελως το πόσο χάλια θα παίζει, σχεδιαστή χώρου θες να σου βολέψει τα genelec...
Επειδή το θέμα αφορούσε και τα συγκεκριμένα ηχεία ανέβασα 2 συστήματα ακόμα. Τίποτα παραπάνω.

Όσο για το άλλο, προσωπικά, έχω πει πολλές φορές ότι όχι, δεν με ενδιαφέρει πως θα παίξει αν το τελικό αποτέλεσμα που βλέπω μου προκαλεί αηδία.
Θέλω το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα (βάση χώρου, budget), που να έχει μέσα και τα δύο.

Όχι, δεν ψάχνω κάποιον να μου βολέψει τα ηχεία.

Άποψη μου, και για dedicated και πολύ πολύ περισσότερο για σαλόνια, είναι πως το ηχοσύστημα είναι τμήμα της διακόσμησης του χώρου.
Ο λόγος είναι πολύ απλός.
Ακόμα και μια δίωρη ταινία να βλέπεις κάθε μέρα, το ηχοσύστημα, ως αναπαραγωγή ήχου - εικόνας, αξιοποιεί τον λόγο ύπαρξης του κατά 9% στο 24ωρο. Το υπόλοιπο 91% απλά υπάρχει χωρίς να κάνει τίποτα.

Αυτό βέβαια αφορά εμένα και κανείς δεν πρέπει να διαφωνεί ή να συμφωνεί μαζί μου.
 
Last edited:

Μηνύματα
354
Reaction score
137
έναν απο τους 2 χώρους υπογειο να είχα ..ας ήταν και λίγο τσαπατσουλικο θα το διορθωνα ...δε θα με χαλαγε
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Επειδή το θέμα αφορούσε και τα συγκεκριμένα ηχεία ανέβασα 2 συστήματα ακόμα. Τίποτα παραπάνω.

Όσο για το άλλο, προσωπικά, έχω πει πολλές φορές ότι όχι, δεν με ενδιαφέρει πως θα παίξει αν το τελικό αποτέλεσμα που βλέπω μου προκαλεί αηδία.
Θέλω το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα (βάση χώρου, budget), που να έχει μέσα και τα δύο.

Όχι, δεν ψάχνω κάποιον να μου βολέψει τα ηχεία.
Μα δε διαφωνω μαζί σου το αντίθετο όμως...
οι φώτο που ανεβαζεις αυτό δείχνουν,και μάλιστα προς το χειρότερο.
Τι να σου κάνουν τα genelec και ο τρινοβ όταν είναι τοσο εκτός;.
Η αφροκρεμα γινεται σούπα....
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Μα δε διαφωνω μαζί σου το αντίθετο όμως...
οι φώτο που ανεβαζεις αυτό δείχνουν,και μάλιστα προς το χειρότερο.
Τι να σου κάνουν τα genelec και ο τρινοβ όταν είναι τοσο εκτός;.
Η αφροκρεμα γινεται σούπα....
Δεν ανεβάζω εικόνες που με αντιπροσωπεύουν.
Η ανάρτηση γίνεται, κυρίως για κουβέντα.

Το σύστημα που με αντιπροσωπεύει είναι κυρίως αυτό που δεν καταλαβαίνεις καν ότι εκεί μέσα υπάρχει ένα immersive setup.
Το επόμενο θα ήταν η απόλυτη οπτική αρμονία μηχανημάτων - χώρου.
 
Last edited:


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top