Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Αυτό το αργό σβήσιμο που προσπαθω να εκφράσω με λόγια και αποτυχαίνω, είναι πολύ σημαντικό. Καλύτερα να το έχεις (έστω και τεχνητά κάπως) παρά να λείπει εντελώς. Αλλάζει τα πάντα.
ε από το να μην έχεις καθόλου μπάσο... ας είναι και συντονισμός...
παρ' όλα αυτά δε θα συμφωνήσω με το "αργό σβήσιμο"... αν είναι έτσι το κομμάτι, οκ ... αλλά είναι και μουσικές που δεν είναι στημένες έτσι και δε θα εξυπηρετούνταν σε μια τέτοια ...μόνιμη κατάσταση...
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
ε από το να μην έχεις καθόλου μπάσο... ας είναι και συντονισμός...
παρ' όλα αυτά δε θα συμφωνήσω με το "αργό σβήσιμο"... αν είναι έτσι το κομμάτι, οκ ... αλλά είναι και μουσικές που δεν είναι στημένες έτσι και δε θα εξυπηρετούνταν σε μια τέτοια ...μόνιμη κατάσταση...
Ναι φυσικά να είναι στο κομμάτι. Απλώς, αυτό που λέω δεν είναι "μπάσο" αυτό καθαυτό, νομιζω. Μπορεί να έχεις μια χαρά μπάσο και καλύτερο, αλλά να μη σβήνει αργά και σταδιακά, που εγω τουλάχιστον θεωρώ σωστό και δημιουργεί εκτός απο συναίσθημα και ένα σωρό άλλα πράγματα.
 


Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
ε από το να μην έχεις καθόλου μπάσο... ας είναι και συντονισμός...
παρ' όλα αυτά δε θα συμφωνήσω με το "αργό σβήσιμο"... αν είναι έτσι το κομμάτι, οκ ... αλλά είναι και μουσικές που δεν είναι στημένες έτσι και δε θα εξυπηρετούνταν σε μια τέτοια ...μόνιμη κατάσταση...
Δεν υπάρχει θέμα. Ενα καλό σύστημα θα τα παίξει εαν υπάρχουν και δε θα τα παίξει εαν δεν υπάρχουν. Το θέμα είναι : είναι "στημένες" οι μουσικές έτσι όπως νομίζεις και έχει μάθει ή όπως ισχυρίζομαι εγώ κάποια (πολλά απο την εμεπιρία μου) τρανσιστορ παρουσιάζουν ενα υπέρβολικά γρήγορο μη ρεαλιστικό σβήσιμο. Εάν , ναι δε πειράζει να το "πειράξουμε" λίγο να το φέρουμε εκεί που νομίζουμε ότι είναι πιο κοντα στο ρεαλισμό (εάν το νομιζουμε και όσοι το νομίζουμε). Οι άλλοι είναι ετυχισμένοι χά χά.
 


Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
Βέβαια γνωστός θα μείνει απο αυτό :


και ας το ξέρουμε απο τους Πλάτερς
ο wnet ειναι ο καταλληλος να σε φτιαξει πλουγγ ιν :p και να ακους οπως θελεις:gamer:
Σωστός. Έτσι έπρεπε να είναι το πραγματικό Χαι Εντ για γνώατες χά χά.
Βέβαια γνωστός θα μείνει απο αυτό :


και ας το ξέρουμε απο τους Πλάτερς

Σωστός. Έτσι έπρεπε να είναι το πραγματικό Χαι Εντ για γνώατες χά χά. Ποιός δε θα ήθελε στο σπιτι του τον βνετ ή τον Μπούτια και να του λέει το θέλω κάπως έτσι σε αυτο το σημείο και να το κάνανε.
Ποιός δε θα ήθελε δηλαδή στο σπιτι του τον βνετ ή τον Μπούτια και να του λέει το θέλω κάπως έτσι σε αυτο το σημείο και να το κάνανε.
 
Last edited:

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
Κάνε Κε Χρήστο ενα φρέσκο επαναποστάρισμα τις μετρήσεις σου, να τις δούνε οι κατάλληλοι άνθρωποι να βοηθήσουν. Γιατί με όλα αυτά που ποστάραμε, τις επισκιάσαμε και μπορεί να διαφύγουν της προσοχής κάποιου. Μη νοιώθω και ενοχές χά χά.
 


Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
να τελειωσω με της ξυλινες αιχμες και μετα :wink:
ειχα 10 ποντους τωρα σιαχνω 18 ποντους;)
Διάχυση ? Ναι 18 είναι καλά. !0 θα ήταν κοντές. (για διάχυση μιλάμε ε ? χά χά). Αλλά και απο το άλλο, μέσα είμαστε.
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
Εδιτ : Άκυρο, αφου δεν έχεις στα room modes τρομερο πρόβλημα. (αρα δε χρειαχεται και παρεμβαση).
 
Last edited:

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Καλημέρα! Χρήστο, επειδή έχω χάσει επεισόδια, με ποιο τρόπο δίνεις EQ? Έχουν γίνει αλλαγές στο σύστημα τους τελευταίους μήνες;
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
Κε Χρήστο τέτοιους να βάλεις όπως αυτό το στούντιο. Κάνουν και καλές παραγωγές (κλασική όχι μεταλοφρικοτική χά χά). Εσένα πιάνουν τα χέρια σου.

78479057_1040716236268213_4722162322561302528_n.jpg
 


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
Καλημέρα! Χρήστο, επειδή έχω χάσει επεισόδια, με ποιο τρόπο δίνεις EQ? Έχουν γίνει αλλαγές στο σύστημα τους τελευταίους μήνες;
ναι εχω το BEHRINGER DEQ 24/96
 
Last edited:




christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
Τωρα που με εμαθε ο κ. Ζησης πως να ανεβαζω φωτος θα σας ταραξω στις αναρτησεις :p
Ναι κ. Μαρκου ο κ. Ζησης ειναι ο Μεντορας μου:gamer:
Καλά , άει πάρε κανά σοβαρό ηχείο και μετά μιλάμε. :rofl: :gotcha:
Αμα θα ναρθης εδω στον DEDIKDATEDA:wink: χωρο μου θα σου πεσει το σαγωνη απ λεν οι χαιενταδες
Ισως σου πεσει και κατι αλλο που δεν το ευχομαι:);):drinks::hi:
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.297
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top