Ποδήλατο

Μηνύματα
296
Reaction score
546
Ποοοολλες καλημέρες! Σήμερα πριν πάω δουλειά με το δίκυκλο λέω ας αλλάξω carbon paste για να γλιστράει και τι βλέπω :

(ξέρω κάποιους που μου παν να πάρω deda με τα ίδια λεφτά αλλά εσφαλλα για άλλη μια φορά. :hi: Πάντα με δυναμοκλειδο της canyon 1nm λιγότερο από max)

IMG_20211025_212009.jpg
 






bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Εψές πήγα σε μια πολύ δυνατή ανάβαση, από πέρσι έλεγα να πάω, άμα πήγαινα σίγουρα δεν θα τα κατάφερνα...
Θέλει πολύ δουλειά να ανέβει κανείς αξιοπρεπώς με τη θκιάμ κλιμάκωση.
Η συνολική ανάβαση από Νέα Πέραμος είναι 12,5 χλμ αλλά το δυνατό κομμάτι είναι 7χλμ.
Ξεκινάς με ένα 18%~ και παίρνεις τη πρώτη γεύση, στη συνέχεια γίνεται αρκετά βατή η κλίση έως και στα μισά που έρχονται ωραίες και συνεχείς κλίσεις 18-20%.
Το δράμα είναι στο τέλος όπου ο χθεσινός βοριάς σε συνδυασμό με τις απότομες κλίσεις δεν σε άφηνε να προχωρήσεις, σε κάποια φάση έμεινα σχεδόν ακίνητος πάνω στο πάτημα με κόντρα δυνατό άνεμο, άμα ξεκουμπωνα δεν υπήρχε περίπτωση να συνεχίσω τη πορεία προς τα εμπρός.
Έβαλα όλες τις δυνάμεις ώστε να ξανά βρω ένα κάποιο στροφάρισμα...
Μεγάλη πρόκληση εντέλει, ελάχιστοι το έχουν τολμήσει, λίγοι έμειναν συνεχώμενα πάνω στο ποδήλατο...

IMG_20211029_124755.jpg
IMG_20211029_124707.jpg
IMG_20211029_122625.jpg


Οι φώτο είναι κλεμμενες
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Γιώργη με 39/28 είναι πολύ ζόρικη η κατάσταση, με 36/28 θα ήμουν πολύ πχιο άνετος παίζοντας με τις ταχύτητες.
 





Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Εψές πήγα σε μια πολύ δυνατή ανάβαση, από πέρσι έλεγα να πάω, άμα πήγαινα σίγουρα δεν θα τα κατάφερνα...
Θέλει πολύ δουλειά να ανέβει κανείς αξιοπρεπώς με τη θκιάμ κλιμάκωση.
Η συνολική ανάβαση από Νέα Πέραμος είναι 12,5 χλμ αλλά το δυνατό κομμάτι είναι 7χλμ.
Ξεκινάς με ένα 18%~ και παίρνεις τη πρώτη γεύση, στη συνέχεια γίνεται αρκετά βατή η κλίση έως και στα μισά που έρχονται ωραίες και συνεχείς κλίσεις 18-20%.
Το δράμα είναι στο τέλος όπου ο χθεσινός βοριάς σε συνδυασμό με τις απότομες κλίσεις δεν σε άφηνε να προχωρήσεις, σε κάποια φάση έμεινα σχεδόν ακίνητος πάνω στο πάτημα με κόντρα δυνατό άνεμο, άμα ξεκουμπωνα δεν υπήρχε περίπτωση να συνεχίσω τη πορεία προς τα εμπρός.
Έβαλα όλες τις δυνάμεις ώστε να ξανά βρω ένα κάποιο στροφάρισμα...
Μεγάλη πρόκληση εντέλει, ελάχιστοι το έχουν τολμήσει, λίγοι έμειναν συνεχώμενα πάνω στο ποδήλατο...

View attachment 227703 View attachment 227704 View attachment 227705

Οι φώτο είναι κλεμμενες
Έλα να ετοιμάζεται το team βρήκαμε την ανάβαση
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Έλα να ετοιμάζεται το team βρήκαμε την ανάβαση
Ναι τη ανάβαση τη βρήκαμε... :lolsign:

έχω πάει μέχρι τη μέση για βολή
(πρίν 20 χρόνια)
(με τα πόδια)
Εγώ πάλι με τα πόδια τη έχω ανέβει 20 φορές τουλάχιστον...
 





Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.219
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top