Συσκευή μέχρι 400€

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.684
Καθώς πλησιάζει η Μαύρη Παρασκευή και η υπάρχουσα συσκευή (Honor Play) αρχίζει να τα παίζει (πχ κολλάει το GPS συνέχεια σε σημείο που δεν δουλεύει), λέω να το αλλάξω.

Max Budget τα 400€ (άντε κανένα εικοσάρικο τριαντάρικο παραπάνω αν πραγματικά υπάρχει λόγος).

Απαιτούμενα:
5G
Οθόνη τουλάχιστον 6,5"
Μπαταρία τουλάχιστον 4000mAh
Μνήμη τουλάχιστον 6MB
Storage τουλάχιστον 128MB

Από ότι είδα το Samsung A52s είναι μια επιλογή, το Xiaomi 11 lite μια άλλη, και τα Poco.

Η αλήθεια είναι ότι τα Samsung δεν τα πάω αλλά φίλος Samsungάκιας που ασχολείται πάρα πολύ, σε σχέση με μένα που δεν ασχολούμαι καθόλου, και δεν σταυρώνει συσκευή στα χέρια του πάνω από 6μηνο χώρια τα roots πως τα λεν, μου λέει ότι δεν έχουν καμία σχέση με το παρελθόν.

Του είπα για Xiaomi, Poco και μου λέει μακριά. Είχε το 11 και ήταν μόνο προβλήματα. Ανέβαζε συνέχεια θερμοκρασία, έριχνε τη φωτεινότητα στο 0 χωρίς να επιτρέπει manual αλλαγή, και έπρεπε να περιμένει κανένα τέταρτο να κρυώσει, και μετά από κανένα 20λεπτο πάλι τα ίδια. Ο 888 είναι μπWρδελ0 μου λέει και αντί να τα φτιάξει έβγαλε update που ρίχνει την απόδοση. Και γενικά το Mui πως το λεν έχει θέματα. Το έδωσε και κατέληξε, πάλι, σε Samsung, το S21.
Μετά από ένα γρήγορο ψάξιμο βρήκα και άλλους με άλλα θέματα στο 11αρι.

Δηλαδή, σύμφωνα με τα παραπάνω, αν θες να πάρεις Android παίρνεις μόνο Samsung 😳;
Είναι δυνατόν να συμβαίνει κάτι τέτοιο;

Τι κάνουμε παλικάρια;

Thanks.
 
Last edited:

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.626
Reaction score
83.105
Εντάξει, αν κάποιος ασχολείται όλη μέρα με το να βρει προβλήματα και συμμετέχει σε φόρουμ που βγάζουν άχρηστες εταιρείες, λογικό είναι να μην έχει ησυχία και να απορρίπτει συλλήβδην το 90% των προϊόντων.

Έχω κινητό με τον 888 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Δεν κάθομαι να το σκαλίσω για να βρω το "πρόβλημα" που διάβασα σε ένα άρθρο, ούτε θα ασχοληθώ με τα +/- 5% της απόδοσης όταν έχει διπλάσια απόδοση από προηγούμενα μοντέλα. Άσε που κανένα από τα τηλέφωνα που έχεις στη λίστα σου δεν έχει τον 888 για να σε νοιάζει.

Το MIUI είναι για μένα το πιο εύχρηστο. Τα bugs υπάρχουν σε όλες τις εταιρείες και η εγκατάσταση συχνών updates είναι μέρος της χρήσης του smartphone.

Σε αυτά τα χρήματα θα αγόραζα το POCO F3, μετά το Xiaomi 11 lite 5G και τέλος το A52S.
 

Μηνύματα
4.089
Reaction score
3.583
Αν δεν σε ενδιαφέρουν οι google services αν και εγώ με ευκολία σχετικά τις πέρασα όλες, δες και το παρακάτω. Είναι ναυαρχίδα σε τιμή μεσαίου. Και με την εγγύηση HUAWEI σε σταθεροτητα λειτουργίας.


 




gid

Μηνύματα
7.316
Reaction score
8.540
Δηλαδή, σύμφωνα με τα παραπάνω, αν θες να πάρεις Android παίρνεις μόνο Samsung 😳;
Είναι δυνατόν να συμβαίνει κάτι τέτοιο;
Όχι, και δεν συμβαίνει.

Αυτό που δείχνει η εμπειρία του φίλου σου είναι ότι το 11 είναι προβληματικό. Το 11. Όχι όλα τα Xiaomi. Όπως θα ξέρεις το skroutz είναι γεμάτο από θετικόΤΑΤΑ reviews για άλλα μοντέλα της εταιρίας.
 

Μηνύματα
4.089
Reaction score
3.583
6.1'' είναι, δεν έχει 5τζι, δεν του κάνει.
Εχει 5g κανονικά.
Εγώ επίτηδες πήγα στις 6.1 από τις 6.67 γιατί δεν την πάλευα με τόσο μεγάλο κινητό σε τσέπη κτλ
 







Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.119
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top