Αλλαγή ηχείων σε παλιό σύστημα




Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Long term thinking...
Λοιπόν long story made short, πάρε 8-16 πυρότουβλα , και βάλε τα κάτω από τα ηχεία.
Είναι φθηνά.
8 στο κάθε ένα . Για να σηκωθεί περίπου 15 εκατοστά.
Αμα σου αρέχει ο ήχος , βάφεις τα πυρότουβλα σε ότι χρώμα επιθυμεί η παντόφλα, εεε, ή σύζυγος , τα ξαναβάζεις από κάτω και τελειώνει εκεί η ιστορία.
 

Μηνύματα
369
Reaction score
916
Θα δοκιμάσω την ανύψωση αλλα υποψιάζομαι ότι δε θα κάνει και μεγάλη διαφορά. Για να καταλάβετε μερικές φορές αναλόγως περιεχομένου η μουσική ακούγεται καλύτερα στην κουζίνα παρά στον καναπέ.
 

D

debianfox

Guest
κατα την γνωμη μου , δεν αξιζει τον κοπο να δωσεις 1500 ευρω για ηχεια βασης σ αυτον τον χωρο στριμωγμενα....δεν νομιζω οτι θα εχεις ουσιαστικη διαφορα που ν αξιζει τα 1500...πιο φθηνα θα σου κοστισει να τροποποιησεις την μπαλκονοπορτα, ωστε το φυλλο που ειναι κοντα στο ηχειο να ειναι ''σταθερο' κ ν ανοιγει το αλλο φυλλο, και να τραβηχτουν λιγο μπροστα...ανετα μπορουν με παμφθηνες πατεντες να σηκωθουν σε οτι υψος θελεις-αν θελεις--και θα κανει κ μια ωραια γωνια με τον παγκο, --γωνια με γωνια---που θα προεξεχει στος 26,7 ποντους, οσο ειναι το βαθος του ηχειου-αν τραβηχτει μπροστα...οσον αφορα το παιδι η τα παιδια,-ενιοτε κ τις γυναικες- ΣΙΤΕΣ, στους κωνους αυριο πρωι πρωι, χωρις καθυστερηση....η αλλη λυση επανασχεδιασμος ολου του χωρου με τα ηχεια-τιβι σε διαφορετικη θεση , ακομα κ αν χρειασθουν νεοι καναπεδες, η κ τραπεζι, παλι φθηνοτερα θα βγει.....αν θελεις στειλε κατοψη του χωρου...
η παγια θεση μου ειναι οτι ηχειο κ χωρος πανε πακετο.....
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.658
Οτιδήποτε άλλο εκτός από Sonos εκεί μέσα, θα παίζει χονδρικά το ίδιο με ότι ακούς τώρα.

Δες αν της αρέσουν τα σονος.
 

Μηνύματα
369
Reaction score
916
Πιθανή φροντίδα χώρου θα βοηθούσε; Ιδέες προς αυτή την κατεύθυνση;

Έχουμε δοκιμάσει να αλλάξουμε τον καναπέ και τα ηχεία, δυστυχώς μετά δε χωράμε. Συμφωνώ για το παντρεμα χώρου και ηχείων πλέον αλλά το σπίτι φτιάχτηκε νωρίς.
 

D

debianfox

Guest
Πιθανή φροντίδα χώρου θα βοηθούσε; Ιδέες προς αυτή την κατεύθυνση;

Έχουμε δοκιμάσει να αλλάξουμε τον καναπέ και τα ηχεία, δυστυχώς μετά δε χωράμε. Συμφωνώ για το παντρεμα χώρου και ηχείων πλέον αλλά το σπίτι φτιάχτηκε νωρίς.
στειλε κατοψη του χωρου.....το τραπεζι κοβει πολυ χωρο...
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
αν πρεπει να πω κατι για να ειμαι εντος νηματως...θα πω ... ηχομπαρα....8-)
και τωρα που ειμαι εντος πλαισιου....θα προτεινα να προμηθευτεις μεγαλητερη τιβι... 🙈
 

Μηνύματα
369
Reaction score
916
στειλε κατοψη του χωρου.....το τραπεζι κοβει πολυ χωρο...
Το τραπεζάκι δεν υπάρχει πια, είναι παλιά φωτογραφία. Θα στείλω κάτοψη με την πρώτη ευκαιρία γιατί είμαι στο αεροδρόμιο και περιμένω την πτήση μου.
Γιατί ηχεία βάσης; Έτσι πως βλέπω την διακόσμηση καλύτερα μοιάζουν τα δαπέδου
Αυτό είναι το πρόβλημα, ότι η επιλογή έγινε βάσει διακόσμησης.
 


Μηνύματα
369
Reaction score
916
Παιδιά με αυτά που γράφετε τον έδιωξε ήδη, να κλειδώσει το θρεντ, ευχαριστώ
Αντιθέτως! Θα φτιάξει και την κάτοψη!

Εγώ ήρθα για διήμερη επισκεψη εργασίας στην όμορφη Αλεξανδρούπολη. Λογικά θα ξαναγυρίσω.
 



Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Μιας και είσαι στην Αλεξανδρούπολη μίλα με το @daharis666 όπως σου λέει και ο Πέτρος να σου κάνει και μία ακρόαση στα σαμπ που φέρνει (Monoprice Monolith) ............. να πάθεις πλάκα !!!!!!!! o_O
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
επ τι έχουμε εδώ?

που είσαι ρε @ganache ? σε ποιο bar να βγω να σε ψάξω? :biggrin:
 

Μηνύματα
369
Reaction score
916
Μιας και είσαι στην Αλεξανδρούπολη μίλα με το @daharis666 όπως σου λέει και ο Πέτρος να σου κάνει και μία ακρόαση στα σαμπ που φέρνει (Monoprice Monolith) ............. να πάθεις πλάκα !!!!!!!! o_O
Δεν μπορώ να τα πάρω στο αεροπλάνο, άσε καλύτερα...:p
επ τι έχουμε εδώ?

που είσαι ρε @ganache ? σε ποιο bar να βγω να σε ψάξω? :biggrin:
Δεν είσαι ήδη έξω; 8-)
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.138
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top