Πηγή bizzar

Μηνύματα
57
Reaction score
30
Καλή χρονιά σε όλους.εχω αποφασίσει να αλλάξω την πηγή σε ένα focus mk2.5 που έχω. Σε ένα κατάστημα που πήγα μου πρότεινε μία πηγή της bizzar με 9 ιντσες οθόνη, 4ram 32 αποθηκευτικό,με όλες τις λειτουργίες κ dsp.τιμη 470. Σε θέμα ήχου με διαβεβαίωσε ότι είναι αντάξια μίας επώνυμης, μιας κ το πρώτο που με ενδιαφέρει είναι ο ήχος.εχει βάλει κανείς τη συγκεκριμένη μάρκα?
 


Μηνύματα
57
Reaction score
30
Καλή χρονιά και σε σένα!
Ναι, είναι καλή οθόνη με δυνατή αντιπροσωπεία στην Ελλάδα.
Ευχαριστώ.. από ήχο θα είμαι οκ? Είναι όντως εφάμιλλος μιας επώνυμης? Το πρώτο μου μέλημα είναι ο ήχος κ τα υπόλοιπα οκ....καλοδεχουμενα
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.281
Reaction score
853
Θεωρώ ότι είναι πιο πίσω ηχητικά από pioneer, alpine κλπ, αλλά έχει πολλές άλλες δυνατότητες όπως εφαρμογές, χάρτη κλπ. Το οπτικό είναι υποκειμενικό.
 

Μηνύματα
57
Reaction score
30
Θεωρώ ότι είναι πιο πίσω ηχητικά από pioneer, alpine κλπ, αλλά έχει πολλές άλλες δυνατότητες όπως εφαρμογές, χάρτη κλπ. Το οπτικό είναι υποκειμενικό.
Είναι σαν την εργοστασιακή ας πούμε? δυστυχώς δεν έχω την δυνατότητα να την ακούσω.ειμαι ανάμεσα σε 3 επιλογές....1 την bizzar..2 pioneer σε παρόμοια τιμή μαζί με τον ανταπτορα για τα χειριστήρια ή 3 pioneer των 150-200 ευρώ με ενισχυτή έξτρα να φτάσω στο ίδιο budget.
 


Μηνύματα
57
Reaction score
30
Ποιες pioneer βρήκες να σε βοηθήσω τι σε συμφέρει.
Χωρίς ενισχυτή: pioneer avh-z2200bt, dmh-a340dab με ενισχυτή. Ενδεικτικά αυτά μιας κ δεν είμαι γνώστης. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως για το χρόνο σου κ sorry που τα στέλνω έτσι, αλλά γράφω από τηλ κ δεν έχω μάθει ακόμα πως στέλνω τα link. Αν έχεις πάντως να μου προτείνεις κάτι άλλο πέστο μου. Ούτως η άλλως αυτός ήταν ο σκοπός του ποστ. Να αξιοποιήσω όσο πιο καλά γίνεται τα χρήματα που θα δώσω.
Χωρίς ενισχυτή: pioneer avh-z2200bt, dmh-a340dab με ενισχυτή. Ενδεικτικά αυτά μιας κ δεν είμαι γνώστης. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως για το χρόνο σου κ sorry που τα στέλνω έτσι, αλλά γράφω από τηλ κ δεν έχω μάθει ακόμα πως στέλνω τα link. Αν έχεις πάντως να μου προτείνεις κάτι άλλο πέστο μου. Ούτως η άλλως αυτός ήταν ο σκοπός του ποστ. Να αξιοποιήσω όσο πιο καλά γίνεται τα χρήματα που θα δώσω.
Μπορώ να ανέβω λίγο ακόμα για πηγή χωρίς ενισχυτή
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.281
Reaction score
853
Οι διαφορές μεταξύ τους στα 80, 90€ είναι το cd, dvd 4V. Με αυτή τη διαφορά δεν παίρνεις ενισχυτή της προκοπής.
 

Μηνύματα
57
Reaction score
30
Οι διαφορές μεταξύ τους στα 80, 90€ είναι το cd, dvd 4V. Με αυτή τη διαφορά δεν παίρνεις ενισχυτή της προκοπής.
Cd,dvd, δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα.για ενισχυτή υπολογίζω γύρω στα 200 € κομπλέ,(λίγα είναι?). Για πηγή σκέτη μπορώ να πάω μέχρι 400. Το budget είναι μέχρι 500(μαζί με ανταπτορα χειριστηρίων αν δε βάλω android). Αυτό που θα ήθελα είναι να έχω τουλάχιστον το Spotify στην οθόνη. Οι επιλογές ήταν ενδεικτικές, στο πρώτο μου άρεσε η προσθήκη του Spotify κ στο δεύτερο ότι ήταν όλο touch
 

Μηνύματα
57
Reaction score
30
Αξίζει να πάω σε μία 400-450 ευρώ κ να βάλω τον ενισχυτή αργότερα,αν θέλω? Κ αυτό γίνεται.απ ότι βλέπω σε αυτή την τιμή είναι κάποιες που δουλεύουν καλύτερα με το android τηλ που έχω.
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.281
Reaction score
853
Όπως είπα και πριν η pioneer έχει καλύτερο ήχο.
Μετά βάζεις ενισχυτή και αν και εφόσον.
Δες και το αισθητικό κομμάτι να ταιριάζει ωραία γιατί θα το βλέπεις κάθε μέρα.
 

Μηνύματα
57
Reaction score
30
Όπως είπα και πριν η pioneer έχει καλύτερο ήχο.
Μετά βάζεις ενισχυτή και αν και εφόσον.
Δες και το αισθητικό κομμάτι να ταιριάζει ωραία γιατί θα το βλέπεις κάθε μέρα.
Ok..Σε ευχαριστώ πολύ
 

Μηνύματα
271
Reaction score
127
Καλή χρονιά σε όλους.εχω αποφασίσει να αλλάξω την πηγή σε ένα focus mk2.5 που έχω. Σε ένα κατάστημα που πήγα μου πρότεινε μία πηγή της bizzar με 9 ιντσες οθόνη, 4ram 32 αποθηκευτικό,με όλες τις λειτουργίες κ dsp.τιμη 470. Σε θέμα ήχου με διαβεβαίωσε ότι είναι αντάξια μίας επώνυμης, μιας κ το πρώτο που με ενδιαφέρει είναι ο ήχος.εχει βάλει κανείς τη συγκεκριμένη μάρκα?
Αν έχει όντως dsp μιλάμε για τζάμπα πράμα
 

Μηνύματα
57
Reaction score
30
Αν έχει όντως dsp μιλάμε για τζάμπα πράμα
Ε εντάξει όχι κ τζάμπα. Αν βγάζει όμως καλό ήχο, είναι μία καλή λύση. Όσο για το dsp, το θέμα είναι πόσο καλό είναι. Πάντως σε περίπτωση που τη βάλω θα γράψω τις εντυπώσεις μου
 

Μηνύματα
271
Reaction score
127
Ε εντάξει όχι κ τζάμπα. Αν βγάζει όμως καλό ήχο, είναι μία καλή λύση. Όσο για το dsp, το θέμα είναι πόσο καλό είναι. Πάντως σε περίπτωση που τη βάλω θα γράψω τις εντυπώσεις μου
Καλό σίγουρα δεν έχει άλλα ένα μέτριο δηλ έστω να μπορεί να κροσσαρει midbass, tweeter + sub να χει time corrections για κάθε μεγάφωνο ξεχωριστά και ένα τυπικό eqalazer θα ναι όνειρο
 




Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.157
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top