Ο κακός μας ο καιρός

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.481
Reaction score
50.739
- παρακολουθώ τό εν λόγω χάος στην tv , πραγματικά δεν υπάρχει σωτηρία για τόν λαό μας ... σάν τό ανέκδοτο με τόν Πόντιο που συναντά μία μπανανοφλουδα στον δρόμο που περπατάει , και παίρνει τηλέφωνο τό εκαβ
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.336
Reaction score
94.006
η Λ.Κηφισιας στην υπογεια διαδρομη στο υψος της Κατεχακη και στην κατευθυνση προς Κηφισια, εχει ανηφοριτσα. Ταξι χωρις αλυσιδες δεν μπορουν να ανεβουν με αποτελεσμα να μην περναει τιποτα.
Στις 2 που πέρασα δεν είχε πρόβλημα. Σημειωτόν όλη η Κηφισίας βέβαια, αλλά σε μιάμιση ώρα έφτασα Μαρούσι από Αθήνα. Μια χαρά. :roflmao:
 

gid

Μηνύματα
7.455
Reaction score
8.679
Ειρήσθω εν παρόδω: Άκουσα στον Σκάι τον Πατούλη να αναφέρεται όχι μία αλλά δύο φορές στα "βαρέως οχήματα". Ή ίσως στα "βαρέος οχήματα". Να μην τον αδικήσω τον άνθρωπο με λανθασμένη ορθογραφία.
 



n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.935
Reaction score
12.623
Live ανταπόκριση από την Αττική Οδό. Από μέσα, γιατί είμαστε πάντα στην καρδιά των γεγονότων.

Αναφέρω ότι μπήκα στις 12:05, περνώντας ελεύθερα από τα διόδια του Ελ.Βεν. και έχω ήδη φτάσει λίγο πριν την έξοδο για Κάντζα.

Έχω βαρεθεί να βλέπω τα ίδια αυτοκίνητα, έχω φάει ό,τι είχα διαθέσιμο, νερό δεν έχω αλλά με τόσο χιόνι γύρω γύρω κάτι θα γίνει, έκλεισα εκκρεμότητες με τη δουλειά, έστειλα email, σε λίγο θα βγάλω από το ντουλαπάκι το manual του αυτοκινήτου για να το διαβάσω όλο (ξεπεσμός).

Τα λέμε ξανά σε 4,5 ώρες με τα νεότερα (δεν περιμένω τίποτα ιδιαίτερο).

Edit ευτυχώς έχω ακόμη μισό ρεζερβουάρ πετρέλαιο, ο μεγαλοδύναμος με έσωσε και δεν είχα πάρει ηλεκτρικό!
 

Μηνύματα
12.864
Reaction score
10.079
Μόνον αυτό σε πείραξε; Το ότι "χιόνισε μετά από 27 χρόνια"; Σας κοροϊδεύουν κατάμουτρα και εξακολουθείτε ξανά και ξανά να τρώτε την προπαγάνδα τους.
Και τί να κάνεις; Μήνυση ή βόμβα;
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.743
Reaction score
94.899
...η Πυροσβεστική Υπηρεσία ζήτησε από την Τροχαία να μειωθεί η ροή των οχημάτων στην είσοδο στην Αττική Οδό προκειμένου να υπάρχει η δυνατότητα να απεγκλωβίζονται τα οχήματα και να γίνεται αποχιονισμός.

 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.743
Reaction score
94.899
Τα λέμε ξανά σε 4,5 ώρες με τα νεότερα (δεν περιμένω τίποτα ιδιαίτερο).
Κάνε οικονομία, αν και δύσκολα στη βενζίνη.

Επίσης στα data του κινητού σου.

Αν χρειαστείς κάτι εδώ είμαστε.
 



n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.935
Reaction score
12.623
Κάνε οικονομία, αν και δύσκολα στη βενζίνη.

Επίσης στα data του κινητού σου.

Αν χρειαστείς κάτι εδώ είμαστε.
Θα τρέχω λιγότερο, για οικονομία. :p

Εγώ μια χαρά είμαι, τους κακόμοιρους με τα μικρά παιδάκια ή ηλικιωμένους στα εγκλωβισμένα αμάξια σκέφτομαι... :(
 

gid

Μηνύματα
7.455
Reaction score
8.679
Πώς είναι δυνατόν η Αττική Οδός έχοντας όπως λέει "ένα εκχιονιστικό όχημα ανά δύο χλμ και επάρκεια αλατιού, να μη μπορεί να κρατήσει το δρόμο ανοικτό;

Και να ρίχνει τώρα το φταίξιμο στο "φόβο και στην απειρία των οδηγών";
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.430
Reaction score
74.818
20 εκατοστά ακόμα αλλά πέφτει ασταμάτητα. :o Και πολλοί κεραυνοί, όπως ακριβώς τα είπαν χθες.

20220124_174540.jpg


Θα το τελειώσουμε το Game of Thrones μέχρι να ξεαποκλειστούμε, 2 σαιζόνια έμειναν. 😍
Είμαστε φουλ στο σαβουρόφαγο. Και κάτι σαλάτες...
 






ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.649
Μηνύματα
2.870.742
Members
37.928
Νεότερο μέλος
Spirand
Top