Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου



Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
για τα υπολοιπα...χαχα...
για την Διδα Fish θα πω οτι μου θυμιζει αυτην εδω τη Σαλονικια
νταξ οτι μισω τα κιθαριστικα σολο...τα μισωωωωωωωωωωωωωω.... καλα οι κιθαριστες οι ιδιοι δεν τα ακουνε!?
αυτος ηταν ενας καλος δισκος (ο προηγουμενος)
πολυ τους ειχα συμπαθησει.. (απλα ειναι ο Jeffrey Lee Pierce στο καδρακι στο εξωφυλλο) 🐒
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
για τα υπολοιπα...χαχα...
για την Διδα Fish θα πω οτι μου θυμιζει αυτην εδω τη Σαλονικια
νταξ οτι μισω τα κιθαριστικα σολο...τα μισωωωωωωωωωωωωωω.... καλα οι κιθαριστες οι ιδιοι δεν τα ακουνε!?
αυτος ηταν ενας καλος δισκος (ο προηγουμενος)
πολυ τους ειχα συμπαθησει.. (απλα ειναι ο Jeffrey Lee Pierce στο καδρακι στο εξωφυλλο) 🐒
Την αδικείς νομίζω λίγο, όταν μπορέσεις δες και το βίντεο (το πολυ πιο πανω) που παίζει τα δικά της live, έχει τεχνική καλή που συγχρόνως παραμένει σχετικά μελωδική και κατα τη διάρκεια των solo, έχει πεί και τα καλύτερα ο Buddy Guy, και μέχρι "εκεί" πάντως αντέχουμε νομίζω τα κιθαριστικά σόλο, χα χα.

Τέσπα δε θα διαφωνήσω μαζί σου, απουσιάζει αυτή τη στιγμή και ο Κος Χρήστος για να ζητήσω "διαιτησία" και επίσημη δικαστική απόφαση επί του θέματος χα χα , και ας σου βάλω και ενα τραγουδι, που ποσταρα πρωινιατικά στον νημα '80΄ς ψυχεδέλεια (ή κάπως έτσι χα ), που μου τους θυμισε ο Σπόκ και πρεπει να ψάξω και σε ποια κούτα έχω τον δίσκο, για να πάψεις να βγάζεις καπνους και εσύ , όπως ο wizzy :D και για ενα καλό ξύπνημα μεκαλή διάθεση.

Γενικώς, μη βαράτε, Ηλθον, είδον και απήλθον. :D

 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
μη με καλοπχιανεις με Creeps...
δε μου αρεσει.. "γυαλισμενο".. αυτο, γνωμη μου...
και μονο που εχει καλη τεχνικη, δεν ειναι μπλουζ... θα τριζουν τα κοκκαλα του Howling wolf... 🐒
ασε που εχει και ολα της τα δοντια... :biggrin:
που 'ναι το φτχιαρι.....χαχαχα
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
το μπερδεψα.. αυτη η γυμνη η ερζα...μοιαζει με τη Λαμπρινη στη φωνη... και ας μη σου αρεσει η προφορα ...
η αλλη η Fish, μεχρι συμπαθητικη... :) not my cup of tea..
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
το μπερδεψα.. αυτη η γυμνη η ερζα...μοιαζει με τη Λαμπρινη στη φωνη... και ας μη σου αρεσει η προφορα ...
η αλλη η Fish, μεχρι συμπαθητικη... :) not my cup of tea..
Punk girl sipping tea. xa xa

istockphoto-639406752-1024x1024.jpg

il_794xN.2923184777_i639.jpg


Αυτοί πάλι τι είναι που πουλανε και τσάι ? χα χα τι γινεται στο κοσμο ? σατανικό λενε είναι χα χα

 


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
κ. Μαρκου ακουστε την λειτουργια σε σι ελλασονα, μινορε στα ιταλικα
Και οτι αποριες σας γεννηθουν αν λεμε αν, ειμαι στην διαθεση σας με χαρα να σας απαντησω:);)
Αμ , το άλλο ? χα χα. Τι λένε οι ειδικοί στην μέταλ για αυτην την διασκευή της, κάπως blues του War Pigs (που στο κάτω κάτω της γραφής για blues δεν είχαν ξεκινήσει οι Black Sabbath ή λάθος θυμάμαι ? χα χα). Ε, ρε προβοκάτορας που είμαι χα χα. Keep the blues alive.
Αγριουλα ειναι η σαμανθα μρε thva;) να δω και τι θα πει η Μαιμουμου ως καθ υλην αρμοδια:drinks:
 
Last edited:


Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Μια τονικά ισορροπημένη απόκριση συχνότητας κατά την ακρόαση σε χώρους μη ανηχοϊκούς δεν ενδείκνυται να είναι απολύτως ισιωμένη,αλλά να έχει κάποια κλίση ανηφορική στις πρώτες οκτάβες και κατηφορική από τις μεσοϋψηλές και άνω...Ο βαθμός τόνωσης στις πρώτες οκτάβες εξαρτάται από τη μέση συνεχόμενη στάθμη ακρόασης όπως προβλέπουν οι κλίσεις στις γνωστές καμπύλες Ισδύναμης Ακουστότητας.Όταν η μέση στάθμη χαμηλώνει αρκετά - όπως γίνεται λ.χ. κατά τις ακροάσεις σε ώρες κοινής ησυχίας - χρειάζεται επιπλέον τόνωση στα άκρα του φάσματος,κυρίως στις χαμηλές.Αυτή προδιαγραφή είναι γνωστή ως ΄΄loudness curve΄΄...Καθώς η μέση στάθμη συνεχίζει ν'ανέρχεται σε ζώνες ανώτερες των 90 dB,δηλαδή βλαβερές για την ακοή,τότε θα χρειαζόταν κανονικά μικρότερη τόνωση στις χαμηλές...

Προβλήματα ξεκινούν όταν η μέση συνεχόμενη στάθμη θ'ανερχόταν σε τιμές όπου το σύνολο ηχείων - ενισχυτών δεν θα ήταν πλέον σε θέση ν'ανταποκριθεί απαραμόρφωτα...Αυτό θα εκδηλωνόταν με ολοένα κι εντονότερα φαινόμενα αποκοπής στις στιγμιαίες κορυφώσεις του προγράμματος.Ο βαθμός ανισορροπίας κατά την ακρόαση υπό τέτοιες συνθήκες τείνει ν'αυξάνει σε αφρόντιστους χώρους.
Για να επανέλθω για να είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα και εγω τι απάντησες και εσύ τι ρώτησα.

Ας αφήσουμε το θέμα των καμπυλών ακουστότητας, στην άκρη για λίγο, είναι αυτές που είναι, και ας επικεντρωθούμε στο χώρο.

Εάν δηλαδή , έχεις καταλήξει (επιτύχει) σε μια Α καμπύλη (όποια επιθυμείς τελωσπάντων ή ας πούμε καλύτερα την κατα τα γραφάς) και όλες οι άλλες παράμετροι τέλειες , και ακους μουσική στα 85 db και αυξήσεις την ένταση για να ακούσεις στα 95 db στον ίδιο χώρο, τα ακουστικά προβλήματα του χώρου που φυσικά αυξάνονται, λόγω της αύξησης της ενέργειας που αναπόφευκτα διοχετεύεις εκεί μέσα (και ιδίως ενα δεν έχεις την κατάλληλη ή καθόλου ακουστική φροντίδα ή και να την είχες, και αυτή έτσι και αλλιώς υπολογίζεται πάντα για ενα σχετικά ορισμένο εύρος ενέργειας που διοχετεύεις σε αυτό το δωμάτιο, ) ..... η καμπύλη που έχεις επιλέξει νά εχεις με την βοήθεια των προγραμμάτων επεξεργασίας , δεν θα άλλαξει απο το γεγονός που περιγράφω καθαρά απο καθαρά θέμα φυσικής (άσχετα με τις καμπύλες ακουστότητας, που είναι άλλο φαινόμενο, ψυχοακουστικό,) ? Θα την κρατάει συνεχώς ίδια (όπως επελεξα), το πρόγραμμα ?

Και εάν όχι, ποιό θα έλεγες οτι είναι το εύρος έντασης που κάποιος μπορεί να κινηθεί, μέσα στο οποίο τα πράγματα διατηρούνται κάπως υποτυπωδώς υπό έλεγχο και ανεκτά και η καμπύλη σχετικά αλώβητη απο τα προβλήματα που εισαγάγεις με την επιπρόσθετη ενέργεια στο χώρο ? Θα μου πείς θα πηγαίνει αναλογα του πσοσοτού αυτής ? αλλά ΟΚ λέω μια γενική εκτίμηση (go out on a limp here ή όχι εαν δε το επιθυμείς).
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Βέβαια, μη δεν υποστηρίξεις εσύ τον αγαπημένο σου Δεκέμβριο και τον άλλο τον αγαπημένο σου wizzy τα φρικιά και οι δύο χα χα. Ξέρεις τι γίνεται ε ? Έβαλα ο ανθρωπάκος εκεί μια ωραία κοπελίτσα που παιζει ενδιάμεσα και ο πρώτος την βρίσκει σκληρή και ο άλλος απαλή. Εδω είναι να βάζεις δηλαδή μόνο το ένα ή το άλλο για να ευχαριστηθούν αυτοί οι εγκάθετοι χα χα. Μόνο ο @wnet τελικά την εκτίμησε. Δε ξαναμιλάω με κανέναν σας, μόνο ο wnet έχει σωστό κριτήριο.
:D :D
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.011
κ. Μαρκου ακουστε την λειτουργια σε σι ελλασονα, μινορε στα ιταλικα
Και οτι αποριες σας γεννηθουν αν λεμε αν, ειμαι στην διαθεση σας με χαρα να σας απαντησω:);)

Αγριουλα ειναι η σαμανθα μρε thva;) να δω και τι θα πει η Μαιμουμου ως καθ υλην αρμοδια:drinks:
Κοίτα να κάτσεις να διαβάσεις και να μάθεις το Fucking Manual πρώτα και άσε τις δικές μου απορίες.
Η αλλιώς RTFM.!
Read the fucking manual . RTFM.
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Κοίτα να κάτσεις να διαβάσεις και να μάθεις το Fucking Manual πρώτα και άσε τις δικές μου απορίες.
Η αλλιώς RTFM.!
Read the fucking manual . RTFM.
Ποιός διαβάζει τη σήμερον εποχή, τι είναι αυτά που προτρέπετε και οι δυο σας, να κάνει ο άλλος ? Θέλετε να ξεκινήσει καμιά επανάσταση στα καλά καθούμενα ? :D
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.011
Βέβαια, μη δεν υποστηρίξεις εσύ τον αγαπημένο σου Δεκέμβριο και τον άλλο τον αγαπημένο σου wizzy τα φρικιά και οι δύο χα χα. Ξέρεις τι γίνεται ε ? Έβαλα ο ανθρωπάκος εκεί μια ωραία κοπελίτσα που παιζει ενδιάμεσα και ο πρώτος την βρίσκει σκληρή και ο άλλος απαλή. Εδω είναι να βάζεις δηλαδή μόνο το ένα ή το άλλο για να ευχαριστηθούν αυτοί οι εγκάθετοι χα χα. Μόνο ο @wnet τελικά την εκτίμησε. Δε ξαναμιλάω με κανέναν σας, μόνο ο wnet έχει σωστό κριτήριο.
:D :D
Aστα αστα , με τους εγάθετους εδώ μέσα.
Από την μία η Μαϊμού , από την άλλη ο γουίζης , ο αληθινός μεταλοφρίκουλας , τι να κάνεις και σύ ρε ψυχή. :rofl:
 



Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Aστα αστα , με τους εγάθετους εδώ μέσα.
Από την μία η Μαϊμού , από την άλλη ο γουίζης , ο αληθινός μεταλοφρίκουλας , τι να κάνεις και σύ ρε ψυχή. :rofl:
Καλά , άσε θα τους είχα τρελάνει εγώ , αλλά έχε χάρη που έχω μέινει λίγο πίσω στη ροκ, καμιά 20 χρόνια :D Βέβαια δεν έχασα και πολλά απο ότι βλέπω χα χα ...αλλά να ... ενα μικρό κριτήριο μου έχει μείνει ... την επόμενη φορά που θα ξανασχοληθώ μετά απο ξανά 20 χρόνια θα είμαι στα θυμαράκια. Θα πηγαίνω εκκλησία να ακούω ψάλτες χα χα.

Καλοί είναι χα χα (δεν έχουν και κιθάρες που με ενοχλούν)

 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
μη με καλοπχιανεις με Creeps...
δε μου αρεσει.. "γυαλισμενο".. αυτο, γνωμη μου...
και μονο που εχει καλη τεχνικη, δεν ειναι μπλουζ... θα τριζουν τα κοκκαλα του Howling wolf... 🐒
ασε που εχει και ολα της τα δοντια... :biggrin:
που 'ναι το φτχιαρι.....χαχαχα
για να δοκιμάσουμε έτσι: :p

 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
για να δοκιμάσουμε έτσι: :p

Δεν εννοούσε τους Creeps γυαλισμένους ...αλλά τα άλλα τα μπλουζ. Μετά με πίεση μου ανασκεύασε για την Samantha λίγο καθώς πρώτον άκουσε αυτό μονο με τη διασκευή BLack Sabbath και όχι τα δικά της σε πιο πανω βιντεο αλλά και την άλλη την Ερζα σεξι γερμανίδα και αναφερόταν σε αυτην περισσοτερο.

Δεν ειχε πιει καφέ ο ναθρωπος. Εγω χωρίς καφέ δε θυμαμαι καν το ονομα μου χα χα τον καταλαβαινω.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.216
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top