Κακοποίηση ανηλίκων

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.415
μ αυτά και με τ άλλα....εδώ και 2 μήνες έχω πιάσει όλες τις ντοκιμαντεροσειρές εγκλημάτων του netflix από τον Τεντ Μπάντι μέχρι τον night stalker καιδενξερωγωτι άλλο ανώμαλο έχει φυτρώσει σε αυτόν τον πλανήτη

χθες τελείωσα αυτή


είναι μία απίστευτη ιστορία στην Καλιφόρνια με την δολοφονία του 8 χρονου Γκέιμπριελ το 2013
από τον πτανςγιο γκόμενο της πτανας της μάνας του
+ μια σειρά απίστευτων βασανιστηρίων που δεν εντόπισε ποτέ κανένας λειτουργός >:(

όπου μας παρουσιάζει μια σειρά γεγονότων και δολοφονικών παραλήψεων του συστήματος προστασίας ανηλίκων των ΗΠΑ....
ήταν η πρώτη φορά που δικάστηκαν και κοινωνικοί λειτουργοί

η δολοφονία του Γκέιμπριελ ξεγύμνωσε το σύστημα....και έγινε αιτία για μια σειρά αλλαγών στον τρόπο αντιμετώπισης αλλά και ελέγχου περιστατικών παιδικής κακοποίησης

συγκλονιστικό

δεν θα το δείτε με χαρά..... :(
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.944
Reaction score
20.445
Να προτείνω;

Βιβλίο: "Το κορίτσι της διπλανής πόρτας" του Jack Ketsum
Ταινία, βασισμένη στο πιο πάνω βιβλίο: "The girl next door" (2007)

Εάν αντέχετε, διαβάστε το βιβλίο - θα αηδιάσετε την ανθρώπινη φύση.
Εάν δεν αντέχετε, δείτε την ταινία. Το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο.

(Νομίζω ότι) Το βιβλίο δεν βασίζεται σε πραγματική ιστορία, ανήκει, όμως, στην ίδια θεματολογία με το thread. Ήμουν μικρός (σε ηλικία), άπειρος (σχετικά) στη λογοτεχνία τρόμου, κι είχα "άγνοια κινδύνου" όταν το διάβασα - ήταν το πρώτο βιβλίο που με έφερε στα όριά μου ως αναγνώστη.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.351
Reaction score
125.297
Τι πας και βλέπεις άνθρωπε... Σιξ Σιξ Σιξ ρε.

Προχθές είχε το ροκυ 3, ξέρεις αυτό που πήγε ο σταλονε στη Ρωσία και νίκησε τον ψηλό ρώσο το βουνό.

Ελπιζω να μη το έχασες..
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.415
Τι πας και βλέπεις άνθρωπε... Σιξ Σιξ Σιξ ρε.

Προχθές είχε το ροκυ 3, ξέρεις αυτό που πήγε ο σταλονε στη Ρωσία και νίκησε τον ψηλό ρώσο το βουνό.

Ελπιζω να μη το έχασες..
αυτά τα έχω στίκι στον σκληρό βρε.....μαζί με τα delta force, Ράμπο , Κομάντο, το κυνήγι του κόκκινου οκτώβρη , τον υπερκατάσκοπο των δύο ηπείρων κλπ κλπ :biggrin:
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.550
Reaction score
37.789
αν και αργα παιρνουν μπρος τα κρατη που καπου σεβονται τον εαυτο τους, σε καμμια περιπτωση εμεις καθοτι δεν εχουμε υποδομη (και εχουμε σαθρες δομες οπου αυτες υπαρχουν). :king::angel:
..κ' αυτη ειναι η λίστα μου:
Screenshot_2022-04-08-12-31-02-458_com.netflix.mediaclient.jpg
 
Last edited:

Μηνύματα
14.980
Reaction score
20.646
Τι πας και βλέπεις άνθρωπε... Σιξ Σιξ Σιξ ρε.

Προχθές είχε το ροκυ 3, ξέρεις αυτό που πήγε ο σταλονε στη Ρωσία και νίκησε τον ψηλό ρώσο το βουνό.

Ελπιζω να μη το έχασες..
ο σταλόνε εκείνη την εποχή ήταν κατσ καλά δε μασάω μία και είχε ζητήσει από τον ludgren να του ρίχνει αληθινές χωρίς λύπηση.
το θέμα ήταν οτι ήταν και πιο ψηλός αλλά και επαγγελματίας πυγμάχος και στα γυρίσματα του έσκασε μια καλή που έφυγε ο συλβέστρος νοσοκομείο αξονικές και τέτοια.
διαπιστώθηκε οτι από το χτύπημα του συμπίεσε την σπονδυλική στήλη κάποια χιλιοστά , κοινώς τον κόντυνε τον σταλόνε ο ντορφ. Μετά του έριχνε πιο προσεκτικά.

9 μέρες εντατική ...
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.597
Μηνύματα
2.865.386
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top