Γιατί το πικάπ μου αρέσει πιο πολύ από τις υπόλοιπες πηγές μου?




costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.395
Reaction score
125.555
Για να υπάρχουν όλα τα δεδομένα, και οι φίλοι να βγάζουν ασφαλή συμπεράσματα, ενημερώνω πως βρήκα ακόμα μια ομαδική συνομιλία πμ μεταξύ του @PMC, Εαρ, Κοτσίδης και εμένα.
Σε αυτήν την συνομιλία ο Τζιο αναφέρει πρώτος την επιθυμία του να αγοράσει τον Τρινοβ του Μιχάλη, ανάμεσα σε κάποιες επιλογές, και αναφέρει και το γιατί. Δεν θα επεκταθώ εδώ.

Γίνεται μια σύντομη συζήτηση όπου εγώ τον αποτρέπω να πάρει του Μιχάλη για άσχετο λόγο, και ο Εαρ του λέει (εν περιλήψει) πως και οι τρεις επιλογές αγοράς του είναι αποδεκτές και όλες εχουν πλεονεκτήματα.

Αυτά ευτυχώς υπάρχουν αποθηκευμένα και θα χρησιμοποιηθούν.

Καλημέρα.
Κι όχι μόνο.

Φαίνεται από τις μεταξύ μας γραπτές συζητήσεις, πως δεν ξέραμε καν πως ο Μιχάλης θα πουλούσε τον τρινοβ του, για να πάει σε μεγαλύτερο, κάτι που κανένας από τους 2 μας δεν ενέκρινε, και οι 2 μας το μάθαμε από τα γραπτά του τζιο και επιμεναμε ο Μιχάλης να κάτσει στα αυγά του, να μη πουλήσει τον τρινοβ του, να μη δώσει τα υπερβολικά λεφτά του μεγαλύτερου. Το κατέκρινα κι εγώ κι ο φαλάκρας, με απόλυτο τρόπο. Ειμασταν κατά.

Αφού έκλεισε το ντιλ ο τζιο με τον Μιχάλη (κατεβάζοντας την αρχική τιμή που του είχε πει ο Μιχάλης, εξ ου και αυτά που είπα προτυτερα) εσύ μάλιστα ήθελες να ακυρώσεις το ντιλ, ώστε να πάρει καινούριο ο τζιο, και να μείνει στα αυγά του ο Μιχάλης, αλλά δε τα κατάφερες.

Ο κύριος λόγος που δεν ήθελε ο τζιο να πάρει καινούριο, ήταν άλλος, κι όχι η ασήμαντη χρηματική διαφορά, και γω εξ'αρχης εσμπρωξα προς αυτή την κατεύθυνση (του καινούριου από ζαπ) με ένα ξεκάθαρο ναι σε αυτή την επιλογή, και βεβαίως με τα καλύτερα λόγια εμπιστοσύνης για τον ζαπ, γιατί είχε αμφιβολίες ο τζιο.

Ευτυχώς που όλα υπάρχουν γραπτά.

Για να δείτε αγαπητά μέλη του avsite πόσο δεινοί πωλητές είναι οι γιατροί που εψησαν τον Τζιοβάνι να ξεφορτωθεί ο τερματογκάζι το σαπάκι του.

Απατεώνες, πωλητές, ψηστες γιατροί.


Βεβαίως είναι προσωπικά δεδομένα τα pm, οπότε σας κοινοποιώ μόνο 2 δικά μου ποστ από το εν λόγω θρεντ των pm για την αγοραπωλησία, έτσι για να διασκεδάσετε λίγο με όλα αυτά τα αίσχη που ακούσαμε:

Screenshot_20220524_111228_com.android.chrome.jpg



Τέλος, επειδή τα γραπτά μένουν, επαναλαμβάνω για άλλη μια φορά, πως μερικοί μερικοί, αν δεν αλλάξουν ροτα, θα γίνονται ρόμπες μέχρι να σβήσει ο ήλιος, και βεβαίως έχουν την ευθύνη όσων λένε δημοσίως. 😎

Καλοστημένη απάτη οι γιατροί.
Εξαπάτησαν οι γιατροί.
Πωλητές οι γιατροί.
Ψηστες πωλητές οι γιατροί.

👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹👹



ΥΓ. Μάλιστα φαίνεται από τα γραπτά αυτά στοιχεία, πως ο Μιχάλης ήθελε να πουλήσει τον τρινοβ του μόλις 1200 € λιγότερα από την τιμή που το έδινε ο ζαπαντης με απόδειξη τιμολόγιο κλπ.
Και φυσικά ο νοών...


YΓ. 2. Ο τζιο πριν αγοράσει τρινοβ, όπως σας έδειξε ο Καραφλας, ήταν πλήρως ενήμερος για την τιμή που είχαμε αγοράσει εμείς με power buy, που ανοίξαμε κατά βάση την αντιπροσωπεία της τρινοβ στην Ελλάδα, και είχε ήδη πει ότι δε θα το πάρει στην τιμή που το πήραμε εμείς στην μαζική αγορά που κάναμε.
Αλλά επέλεξε αυτό που επέλεξε, και μετά μας ενημέρωσε για την επιλογή του.
Βεβαίως είχε επιλογή και φτηνότερου μεταχειρισμένου (στα 9 χιλιάρικα) με 32 καναλια.
Και μετά για κάποιο λόγο ζητάει τα ρέστα από τους γιατρούς, με προσωπικές βαριές προσβολές.

Έλεος ρε, αυτά δεν γίνονται.
 
Last edited:


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
θα μπορούσε να είχε σταματήσει εδώ και πολλές σελίδες αν ο @PMC ζητούσε απλά μία συγνώμη




αλλά αντί για συγνώμη είχαμε αυτό
Συμφωνω αγορι μαζι σου απλα σοβαρεψαν οι εκθεσεις προσωπων και καπου πρεπει να τελειωσει αυτο και να διευθετηθει με τροπο που θα αποφασισουν τα μελη!Ετσι νομιζω ...με αγαπη γιαυτη την ομαδα !
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808

Πότε Κούγιας,πότε Κόγιας,
και άμα κλείσει ο λαμόγιας
θα χω αποκτήσει ήδη
της Trinnov το σαμιαμίδι

Όλο ίδια φασαρία
PCM με PRaT και RIAA
κόντρα στου immersive φάντη
μιας τιμής τον συκοφάντη

Σε σελίδες διαδικτύου
άναμμα του φυτιλίου
Βρε δεν ρίχνουν σε φαφούτη,
πενηντάρια του Ντιμιφούτη
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510

Πότε Κούγιας,πότε Κόγιας,
και άμα κλείσει ο λαμόγιας
θα χω αποκτήσει ήδη
της Trinnov το σαμιαμίδι

Όλο ίδια φασαρία
PCM με PRaT και RIAA
κόντρα στου immersive φάντη
μιας τιμής τον συκοφάντη

Σε σελίδες διαδικτύου
άναμμα του φυτιλίου
Βρε δεν ρίχνουν σε φαφούτη,
πενηντάρια του Ντιμιφούτη





ΔΙΝΩ ΟΣΟ ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΟΤΙ ΠΙΝΕΙΣ ΦΙΛΕ--------------ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ,ΤΟ ΑΚΡΙΒΟ ΜΟΥ,ΤΟ MY PRECIOUS USB ΚΑΛΩΔΙΟ ΜΟΥ ...... :lol: :lol: :lol: :lol: :fuckyou: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.395
Reaction score
125.555
απλα σοβαρεψαν οι εκθεσεις προσωπων και καπου πρεπει να τελειωσει αυτο και να διευθετηθει με τροπο που θα αποφασισουν τα μελη
Ακριβώς.

Φτάνει. Κάθε κατεργάρης στον πάγκο του.


Εδώ σας παραθέτω το ψήσιμο μέσω πιεμ (δικό μου και του ντιμιφουτ) απευθυνόμενοι προς Τζιοβάνι, για το μηχάνημα του Μιχάλη, αυτούσια τα κείμενα:

costas EAR said:
Βεβαίως βεβαίως εκτιμώ ότι κακώς το δίνει ο Μιχάλης και κακώς θέλει 32 κανάλια, παραπάει μακριά η βαλίτσα και είναι πολλά τα λεφτά. Δεν εγκρίνω τέτοια αγορά, λόγω υπερβολικής... υπερβολής! :D:p

Βλαμμένος εντελώς..
Dimifoot said:
Τον Μιχάλη μην του βάζεις ψύλλους στα αυτιά, κρίμα είναι. Εχει δώσει ήδη πολλά λεφτά για τον 16αρι, να κάτσει στα αυγά του. Ο 32αρης είναι οικονομική υπερβολή, μόνο για πολύ λεφτάδες. Ασε που μετά θα ζηλεύω και εγώ :D.
Για να δείτε τι καλοστημένη απάτη έστησαν οι ψηστες γιατροί στον Τζιοβάνι για να πάρει το μηχάνημα του τερματογκάζι.

Είπαμε, τα γραπτά, μένουν. 😎


Δεν είχαμε καν μιλήσει με τον Μιχάλη, δεν ξέραμε καν ότι υπάρχει 24-αρης τρινοβ, ενδιάμεσο μοντέλο μεταξύ του 16-αρη και του 32-αρη, νομίζαμε πως ο Μιχάλης πάει για 32-αρη. Δεν ξέραμε ότι ο Μιχάλης ήθελε να πάρει μεγαλύτερο τρινοβ, από τον Τζιοβάνι το μάθαμε και κάναμε υποθέσεις ότι πάει για 32-αρη. 😂

Καλοστημένη απάτη οι γιατροί.👹
Εξαπάτησαν οι γιατροί.👹
Πωλητές οι γιατροί.👹
Ψηστες πωλητές οι γιατροί.👹
 
Last edited:

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.462
Συμφωνω αγορι μαζι σου απλα σοβαρεψαν οι εκθεσεις προσωπων και καπου πρεπει να τελειωσει αυτο και να διευθετηθει με τροπο που θα αποφασισουν τα μελη!Ετσι νομιζω ...με αγαπη γιαυτη την ομαδα !
μουσμουλιάρη μου 🥰.... η αγάπη για αυτή την ομάδα που λες.....δεν υπάρχει από κάποιους....το έχουν δηλώσει άλλωστε.....
δεν είναι τυχαίο που μόνο αυτοί δημιουργούν μονίμως προβλήματα με επιθέσεις όλων των ειδών....αυτή είναι η προσφορά τους...


εφόσον μπαίνει κάποιος στη διαδικασία να χρησιμοποιήσει το σάιτ (και δεν είναι η πρώτη φορά) για να κατηγορήσει δημόσια για απάτη άλλο μέλος θα υποστεί και τις ''συνέπειες''

πίσω από τα nicknames υπάρχουν άνθρωποι...

τέλος οι μπαχαλάκηδες
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.867
Reaction score
4.640
Οι συγγνώμες δεν έχουν νόημα μιας και το 99% είναι ψεύτικο.

Προσωπικά θα κατέφευγα στη δικαιοσύνη πολύ νωρίτερα από ότι οι γιατροί.

Το οποιοδήποτε όριο πλάκας έχει προ πολλού ξεπεραστεί.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.395
Reaction score
125.555
Πάμε τώρα στα όσα μας στόλισε ο Τζιοβάνι:

Για μένα είναι απλό το τι έχει γίνει. Ο Μιχάλης ήθελε να αναβαθμίσει τον προενισχυτή του, ο Δημήτρης και ο Κώστας ανέλαβαν να βρουν τον πελάτη και να τον ψήσουν . Από την τριάδα αυτή λείπει ένας ακόμα οποίος είναι αρκετά υπεύθυνος και το όνομά του είναι Ζαπάντης
Εμείς οι γιατροί αναλάβαμε καταρχήν να βρούμε πελάτη, και αφετέρου να ψήσουμε τον Τζιοβάνι, εκ μέρους του Μιχάλη, με εμπλεκόμενο και τον Ζαπάντη τον έμπορο.

Το θέμα μου είναι ότι μετά από άπειρα προσωπικά μηνύματα και τηλέφωνα άνθρωποι που θεωρούσα φίλους μου μου πούλησαν ( με οδήγησαν να αγοράσω ) ως μεταχειρισμένο στα 12000€ κάτι που αγοράστηκε καινούργιο 10.500 € Αρκετό καιρό πριν….
Οι φίλοι που τον πούλησαν, οι γιατροί που τον οδήγησαν στην αγορά του μεταχειρισμένου του Μιχάλη.

εγώ όσο και αν προσπάθησα δεν μπορώ να το δικαιολογήσω θεωρώ ότι με εξαπάτησαν
Οι γιατροί που εξαπατουν.
Απατεώνες οι γιατροί.

Όλα αυτά εμένα μου φάνηκαν μια καλοστημένη απάτη
Οι γιατροί που έστησαν μια καλοστημένη κιόλας απάτη.
Επαγγελματίες απατεώνες οι γιατροί.

χωρίς να θέλω να πω ότι οι δύο γιατροί είχανε κάποιο οικονομικό όφελος , τουλάχιστον δεν έχω αποδείξεις για κάτι τέτοιο
Και σπόντα για οικονομικό κέρδος των γιατρών από τη συναλλαγή, αλλά οκ χωρίς αποδείξεις. Σπόντα όμως έπεσε.
Κλέφτες οι γιατροί, παίρνουν μίζα.
Απλώς δεν είδα τη συναλλαγη.
Δεν έχω αποδείξεις, αλλά νταξ, ξέρετε πως γίνονται αυτά, κάτω από το τραπέζι, μαύρο χρήμα στα κρυφά.
Που να βρεις αποδείξεις.
Έχω ενδείξεις, αλλά όχι αποδείξεις.



Αυτά μας έλουσε, μόνο σε 1 ποστ, άσε τα υπόλοιπα, και φυσικά αυτά όλα, φέρουν πολύ σοβαρές ευθύνες. 👹

Ποια συγνώμη; με μια συγνώμη δε ξεπλενεται τέτοιος χείμαρρος συκοφαντικών ύβρεων.
 
Last edited:


Μηνύματα
4.462
Reaction score
7.734
Συγγνώμη για να καταλάβω, κάποιο μέλος αγόρασε ένα μηχάνημα με 10500 και το πούλησε σε άλλο μέλος ως μεταχειρισμένο στα 12000?
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.395
Reaction score
125.555
Συγγνώμη για να καταλάβω, κάποιο μέλος αγόρασε ένα μηχάνημα με 10500 και το πούλησε σε άλλο μέλος ως μεταχειρισμένο στα 12000?
Ναι, αν και δεν ισχύει ακριβώς το 10500.

Και το μέλος που το αγόρασε ως μεταχειρισμένο, ήξερε πολύ πριν το αγοράσει, πόσο το είχε πάρει ο προηγούμενος. Δεν το έμαθε μετά την αγορά.


Θα σε πω ένα αντίστοιχο παράδειγμα. Εγώ βρήκα προσφορά τον jvc τον προβολέα από Γαλλία, μέσω κολλητού μου φίλου, αδερφικου φίλου, που ο κουμπάρος του έχει μαγαζί, και τον πήρα καινούριο σφραγισμένο στα 3 χιλιάρικα με τιμολόγιο, ενώ καινούριος κοστίζει κανονικά 8 χιλιάρικα.

1 μήνα μετά, τον βάζω αγγελία στα 6 χιλιάρικα. Και έρχεσαι να τον πάρεις, με 40 ώρες στη λάμπα, τον βλέπεις, είναι τέλειος. Σου λέω και πόσο τον αγόρασα, στα 3. Αλλά τον πουλάω στα διπλάσια λεφτά, στα 6, για να πάρω το μεγαλύτερο μοντέλο που κοστίζει 19 χιλιάρικα. Στα λέω όλα, δε κρύβω τίποτα. Εσένα σε συμφέρει να το πάρεις στα 6 κι όχι στα 8, άλλωστε δε βρίσκεις καλύτερη τιμη. Συμφωνείς, μιυ δίνεις τα λεφτά, φεύγεις, 3 χρόνια μετά το μηχάνημα λειτουργεί κανονικά και συ κατηγορείς για απάτη κάποιους τρίτους. Αυτά.


Επίσης τον λουματζεν τον πήρα 2,5 χιλιάρικα, και αυτό το μοντέλο που έχω κοστίζει 8,5 χιλιάρικα. Άμα τον πουλήσω, θα βάλω τιμή 5 χιλιάρικα. Άμα θες.

Δε θα σου κρύψω ότι τον πήρα 2,5 χιλιάρικα, άλλωστε θα σου δώσω το τιμολόγιο αγοράς να το έχεις για λόγους εγγύησης.

Θες κάτι;
 
Last edited:

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.867
Reaction score
4.640
Αυτό για τη τιμή γιατί το σηκώνετε ορισμένοι δε καταλαβαίνω...

Αγορασαμε από Γαλλία ένα ζευγάρι 1038b μισοτιμης. Πόσο έπρεπε να το πουλήσω; Παρακάτω πολύ παρακάτω ή πολύ πολύ παρακάτω;

Τις αγγελίες του site τις κοιτάτε ορισμένοι; Άνω του 50% είναι σαπακια που τα πουλάνε για χρυσάφι....
 




Μηνύματα
4.462
Reaction score
7.734
Επίσης τον λουματζεν τον πήρα 2,5 χιλιάρικα, και αυτό το μοντέλο που έχω κοστίζει 8,5 χιλιάρικα. Άμα τον πουλήσω, θα βάλω τιμή 5 χιλιάρικα. Άμα θες.
Στον Κογια που είναι φίλος σου πόσο θα τον πουλούσες?
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.702
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top