Γιατί το πικάπ μου αρέσει πιο πολύ από τις υπόλοιπες πηγές μου?

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.398
Reaction score
125.563
Έχω (σε σκληρό πλέον, παίζουν μέσω ρουν) πάνω από 300 sacd πολυκαναλα (μπορεί να είναι και πολύ περισσότερα, βαργιεμαι να μετράω).

Όλα τα 5-καναλα αυτά sacd, προφανώς παίζουν και δικάναλα, δεν υπάρχει sacd που να αδυνατεί να αναπαραχθεί δικάναλα.

Δεν υπάρχει ούτε 1 περίπτωση, ούτε για δείγμα όμως, που να είναι προτιμότερο το δικάναλο στριμ.

Όποιος αδυνατεί να αναπαράξει το 5-καναλο στριμ, δε ξέρει τι χάνει.

Όποιος το έχει αναπαράξει, και του ακούγεται χειρότερα από το δικάναλο, έχει προβλήματα στο σεταπ του, ας ασχοληθεί να τα διορθώσει.

Φυσικά, κανένα sacd δεν μπορεί να πλησιάσει ούτε για πλάκα την ποιότητα ενός ιμερσιβ δίσκου, όπως πχ αυτός:


IMG_20220519_212232.jpg


Ο οποίος αφορά εκκλησιαστικο όργανο.

Βεβαίως έχει και δικάναλο στριμ, είναι αστεία η σύγκριση.

Και πάλι, όποιος διαθέτει ιμερσιβ σεταπ και μπορεί να ακούσει το ιμερσιβ στριμ, και του ακούγεται χειρότερα από το δικάναλο, έχει προβλήματα στο σεταπ του, ας ασχοληθεί να τα διορθώσει.

Τώρα μια χούφτα ανθρώπων, όχι εδώ μέσα, σε επίπεδο πλανήτη το λέω, που ορκίζονται εν ετει 2022 για την υπεροχή του δικάναλου βινυλίου, τους προτείνω Auro 3d upmixing για αρχή.

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να μην παίζει καλύτερα οποιοδήποτε δικάναλο φορμά, από ότι με ιμερσιβ απμιξινγκ.

Και πάλι, αν το ιμερσιβ απμιξινγκ τους ακούγεται χειρότερα από το δικάναλο, έχει προβλήματα στο σεταπ τους, ας ασχοληθούν να τα διορθώσουν.

Τώρα αν δεν έχουν κατάλληλο χώρο για να στήσουν σοβαρό ιμερσιβ, ή αν δεν έχουν λεφτά, ή αν έχουν μεγάλη παντόφλα στο σπίτι, τι να πω, καλό είναι και το δικάναλο.

Δατς δι φακτς. 😎
 

TGD

Μηνύματα
7.197
Reaction score
7.227
Άστο έτσι, μια χαρά είναι τίτλος " Γιατί το πικάπ μου αρέσει πιο πολύ από τις υπόλοιπες πηγές μου? (και άλλα άσχετα)"
Όπως λέμε "Νομοσχέδιο [...] και άλλες διατάξεις".
 

P

PMC

Guest
Δεύτερον,επειδή ο νους ρέπει προς ιντριγκαδόρικες προεκτάσεις αλλά μπορεί να κάνει και λάθος,αν κατάλαβα καλά υπονόησες σε χθεσινό μήνυμα ότι μπορεί να υπήρξε κάποια συμπαιγνία από άλλα μέλη σε βάρος σου ως προς την απόκτηση του Trinnov

Ειναι εντελώς ξεκάθαρα τα όσα λέω.

Να θυμάσαι ότι αναγκάστηκα να γράψω γι’ αυτό μετά από την πίεση που δέχτηκα από μήνυμα που έλεγε για ποια πραγματα έχω κατηγορήσει τους δύο γιατρούς και είναι κάτι που δεν είχα σκοπό να το κάνω ποτέ. Κάποια στιγμή είχα εκφράσει τα παράπονα μου πάλι με προσωπικά μηνύματα αλλά η απαντήσεις του Κώστα και του Δημήτρη ήταν Ανάλογες με αυτά που έχουν πει στα τελευταία τους μηνύματα.

Δυστυχώς όμως Απο αυτά που διαβάζω ίσως σε κάποιους να αρέσουν τέτοιες Συμπεριφορές. Εμένα δε μου αρέσουν γιατι εγώ δεν θα το έκανα ποτέ.

Για μένα είναι απλό το τι έχει γίνει. Ο Μιχάλης ήθελε να αναβαθμίσει τον προενισχυτή του, ο Δημήτρης και ο Κώστας ανέλαβαν να βρουν τον πελάτη και να τον ψήσουν . Από την τριάδα αυτή λείπει ένας ακόμα οποίος είναι αρκετά υπεύθυνος και το όνομά του είναι Ζαπάντης Και είναι ο άνθρωπος που εμπορεύεται τα συγκεκριμένα μηχανήματα στην Ελλάδα ή τουλάχιστον έτσι μου τον είχαν συστήσει …..Αυτός ο κύριος μου είχε προτείνει τις εξής λύσεις …
Α να πάρω τον ενισχυτή του Μιχάλη και να τον πιέσω να μου το δώσει στην τιμή που τον έδωσε τελικά !
Β να αγοράσω από αυτόν καινούριο μηχάνημα σε μία τιμή πάνω από 14 χιλιάρικα
Γ να αγοράσω μέσω internet από την Ιταλία στην φθηνότερη εκείνη την εποχή διαδικτυακή τιμή 13.500 € από έναν Ίταλό έμπορο. Και αν κάποια στιγμή έχει κάποιο πρόβλημα το μηχάνημα να τρέχω στην Ιταλία να συνεννοηθώ με τον εμπόρο.

Τελικα Αποφάσισα να πάρω τον μεταχειρισμένο προενισχυτή από το Μιχάλη. Η συμφωνία με το Μιχάλη έκλεισε μέσα σε δύο μέρες και δεν του Έπρηξα καθόλου τα αρχίδια.Αν Σκεφτείς μάλιστα πως πρόκειται για μία αγορά αξίας 12.000 €.

Το θέμα μου με τον Κώστα και το Δημήτρη δεν είναι ότι βγάλανε μίζα …..δεν το πιστεύω …..οι άνθρωποι είναι γιατροί και φαντάζομαι καλοί γιατροί και δε νομίζω ότι έχουν ανάγκη να βγάζουν χρήματα από τέτοιες τράμπες.

Το θέμα μου είναι ότι μετά από άπειρα προσωπικά μηνύματα και τηλέφωνα άνθρωποι που θεωρούσα φίλους μου μου πούλησαν ( με οδήγησαν να αγοράσω ) ως μεταχειρισμένο στα 12000€ κάτι που αγοράστηκε καινούργιο 10.500 € Αρκετό καιρό πριν….

Το θέμα μου είναι ότι εγώ κάτι τέτοιο δεν θα το έκανα ποτέ ίσως κάποιοι από σας να το δικαιολογήσετε εγώ όσο και αν προσπάθησα δεν μπορώ να το δικαιολογήσω θεωρώ ότι με εξαπάτησαν και η απογοήτευση μου ήτανε τεράστια και πολύ πριν την απογοήτευση του Δημήτρη Η οποία οφειλόταν σε συμπεριφορές Που είχα Εξαιτίας των όσων είχαν προηγηθεί.

Θα ήθελα επίσης εδώ να αναφέρω ότι περίπου ενάμιση μήνα μετά την αγορά του ενισχυτή από τον Μιχάλη ο κύριος Ζαπάντης πούλησε ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ίδιο μηχάνημα στα 11.000 €. Στο μέλος @reactv8 . Με τον όποιον για όποιουσ θυμούνται τελικά μόνο ξύλο δεν παίξανε .

Όλα αυτά εμένα μου φάνηκαν μια καλοστημένη απάτη χωρίς να θέλω να πω ότι οι δύο γιατροί είχανε κάποιο οικονομικό όφελος , τουλάχιστον δεν έχω αποδείξεις για κάτι τέτοιο….. Και ούτε και με νοιάζει





-------------------------------------------------------------------------

 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.479
ο Δημήτρης και ο Κώστας ανέλαβαν να βρουν τον πελάτη και να τον ψήσουν
Ρε δε πας καλά μου φαίνεται.
Σοβαρέψου.
>:(

Κάτι τέτοια είναι που σε βάζουν να σκέφτεσαι δικηγόρους για συκοφαντική δυσφήμιση .
 


Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.260
Έχω (σε σκληρό πλέον, παίζουν μέσω ρουν) πάνω από 300 sacd πολυκαναλα (μπορεί να είναι και πολύ περισσότερα, βαργιεμαι να μετράω).

Όλα τα 5-καναλα αυτά sacd, προφανώς παίζουν και δικάναλα, δεν υπάρχει sacd που να αδυνατεί να αναπαραχθεί δικάναλα.

Δεν υπάρχει ούτε 1 περίπτωση, ούτε για δείγμα όμως, που να είναι προτιμότερο το δικάναλο στριμ.

Όποιος αδυνατεί να αναπαράξει το 5-καναλο στριμ, δε ξέρει τι χάνει.

Όποιος το έχει αναπαράξει, και του ακούγεται χειρότερα από το δικάναλο, έχει προβλήματα στο σεταπ του, ας ασχοληθεί να τα διορθώσει.

Φυσικά, κανένα sacd δεν μπορεί να πλησιάσει ούτε για πλάκα την ποιότητα ενός ιμερσιβ δίσκου, όπως πχ αυτός:


View attachment 252130

Ο οποίος αφορά εκκλησιαστικο όργανο.

Βεβαίως έχει και δικάναλο στριμ, είναι αστεία η σύγκριση.

Και πάλι, όποιος διαθέτει ιμερσιβ σεταπ και μπορεί να ακούσει το ιμερσιβ στριμ, και του ακούγεται χειρότερα από το δικάναλο, έχει προβλήματα στο σεταπ του, ας ασχοληθεί να τα διορθώσει.

Τώρα μια χούφτα ανθρώπων, όχι εδώ μέσα, σε επίπεδο πλανήτη το λέω, που ορκίζονται εν ετει 2022 για την υπεροχή του δικάναλου βινυλίου, τους προτείνω Auro 3d upmixing για αρχή.

Δεν υπάρχει καμία περίπτωση να μην παίζει καλύτερα οποιοδήποτε δικάναλο φορμά, από ότι με ιμερσιβ απμιξινγκ.

Και πάλι, αν το ιμερσιβ απμιξινγκ τους ακούγεται χειρότερα από το δικάναλο, έχει προβλήματα στο σεταπ τους, ας ασχοληθούν να τα διορθώσουν.

Τώρα αν δεν έχουν κατάλληλο χώρο για να στήσουν σοβαρό ιμερσιβ, ή αν δεν έχουν λεφτά, ή αν έχουν μεγάλη παντόφλα στο σπίτι, τι να πω, καλό είναι και το δικάναλο.

Δατς δι φακτς. 😎
Ασε μας παιδάκιμ με τα πολυκάναλα .
Αει τράβα παίξε καμιά ρακέτα. Ζέστη έπιασε.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.465
από την στιγμή που παρουσιάζεις 3 επιλογές...
Για μένα είναι απλό το τι έχει γίνει. Ο Μιχάλης ήθελε να αναβαθμίσει τον προενισχυτή του, ο Δημήτρης και ο Κώστας ανέλαβαν να βρουν τον πελάτη και να τον ψήσουν . Από την τριάδα αυτή λείπει ένας ακόμα οποίος είναι αρκετά υπεύθυνος και το όνομά του είναι Ζαπάντης Και είναι ο άνθρωπος που εμπορεύεται τα συγκεκριμένα μηχανήματα στην Ελλάδα ή τουλάχιστον έτσι μου τον είχαν συστήσει …..Αυτός ο κύριος μου είχε προτείνει τις εξής λύσεις …
Α να πάρω τον ενισχυτή του Μιχάλη και να τον πιέσω να μου το δώσει στην τιμή που τον έδωσε τελικά !
Β να αγοράσω από αυτόν καινούριο μηχάνημα σε μία τιμή πάνω από 14 χιλιάρικα
Γ να αγοράσω μέσω internet από την Ιταλία στην φθηνότερη εκείνη την εποχή διαδικτυακή τιμή 13.500 € από έναν Ίταλό έμπορο. Και αν κάποια στιγμή έχει κάποιο πρόβλημα το μηχάνημα να τρέχω στην Ιταλία να συνεννοηθώ με τον εμπόρο.



Τελικα Αποφάσισα να πάρω τον μεταχειρισμένο προενισχυτή από το Μιχάλη.
επέλεξες την πιο συμφέρουσα


η εξαπάτηση και η απάτη τι δουλειά έχουν σε όλο αυτό?

θεωρώ ότι με εξαπάτησαν

Όλα αυτά εμένα μου φάνηκαν μια καλοστημένη απάτη
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.442
Reaction score
15.130
Έχω (σε σκληρό πλέον, παίζουν μέσω ρουν) πάνω από 300 sacd πολυκαναλα
να νοικιάσω κανα cloud με χώρο να αρχίσεις να τα συγχρονίζεις σιγα σιγα;;;
Δες το και σα backup!! αν κάτι πάθει ο δίσκος σου θα τα εχω εγώ :p :p :p :p :p
 

TGD

Μηνύματα
7.197
Reaction score
7.227
[...] να πάρω τον ενισχυτή του Μιχάλη και να τον πιέσω να μου το δώσει στην τιμή [12.000 €] που τον έδωσε τελικά
[...] περίπου ενάμιση μήνα μετά την αγορά του ενισχυτή από τον Μιχάλη ο κύριος Ζαπάντης πούλησε ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ίδιο μηχάνημα στα 11.000 €[...]
Και σε μια αγορά που αργά ή γρήγορα τα μαθαίνουμε όλοι αυτά, πρέπει οι έμποροι να προσέχουν τη φήμη τους.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.465
και οι καταναλωτές έχουν μερίδιο ευθύνης
 




wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.442
Reaction score
15.130
Το θέμα μου είναι ότι μετά από άπειρα προσωπικά μηνύματα και τηλέφωνα άνθρωποι που θεωρούσα φίλους μου μου πούλησαν ( με οδήγησαν να αγοράσω ) ως μεταχειρισμένο στα 12000€ κάτι που αγοράστηκε καινούργιο 10.500 € Αρκετό καιρό πριν….
sorry που επεμβαίνω.... αλλά δεν έχει νομίζω σχέση πόσο το πήρανε... αλλά πόσο κάνει στην αγορά...
Ήταν "μάγκες" και έκαναν μια καλή μαζική αγορά αν θες...

π.χ. το ένα από τα 2 sub μου, κάποιος καλός φίλος μου το χάρισε γιατί σε μια βδομάδα από την αγορά του άλλαξε πλεύση και δεν θέλησε να το πουλήσει....
Αν το βάλω για πώληση... θα πρέπει να το βάλω δωρεάν;;;

(για το αν σε ψήσαν να το πάρεις, δε γνωρίζω - δε λέω τίποτα λοιπόν...)
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.966
Reaction score
20.486
Όλα αυτά εμένα μου φάνηκαν μια καλοστημένη απάτη χωρίς να θέλω να πω ότι οι δύο γιατροί είχανε κάποιο οικονομικό όφελος , τουλάχιστον δεν έχω αποδείξεις για κάτι τέτοιο….. Και ούτε και με νοιάζει
Θα έπρεπε να σε νοιάζει. Διότι, όταν κατηγορείς κάποιον για εξαπάτηση πρέπει να έχεις ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ. Αλλιώς, κρατάς το στόμα σου κλειστό, παίρνεις το μάθημά σου και την επόμενη φορά που θα βρεθείς σε παρόμοια κατάσταση χρησιμοποιείς τη, δυσάρεστη κατ' εσένα, εμπειρία για "οδηγό".

...παει η διατροφη.... 🐒
H διατροφή έγινε διαστροφή!
 




P

PMC

Guest
είναι δύσκολο για έναν άνθρωπο με μεγάλη οικονομική επιφάνεια,

Θα σταθώ λίγο εδώ…..
Αυτο που λες εδώ φίλε χάρη είναι η μεγαλύτερη μπαρούφα που έχω ακούσει ποτέ στην ζωη μου αλλά δικαιολογεί μέχρι κάποιο βαθμό την συμπεριφορά σου προς εμένα ……ένα θα σου πω και μακάρι να καταλάβεις…….λες μαλακιες.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.608
Μηνύματα
2.867.799
Members
37.938
Νεότερο μέλος
AlexisAvdis
Top