Windows 11

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.927
Reaction score
3.731
Νέα προβλήματα. Το outlook δεν διαβάζει τον Hotmail λογαριασμό μου. Μένει εκεί για μερικά λεπτά και κολλάει. Έχω δοκιμάσει να διαγράψω το profile και να το περάσω χειροκίνητο αλλά κάνει το ίδιο. Το Gmail που έχω το διαβάζει σαν imap χωρίς να ζητάει oauth. Μιλάμε πάντα για office365 με τη μηνιαία συνδρομή. Αντίστοιχα το windows mail έχει συνδεθεί κανονικά με το Hotmail και δεν συνδέεται με το Gmail μου. Επίσης έχω θέμα με το FB. Κανένας web browser χτες δεν φόρτωνε. Αντίστοιχα στο κινητό μου έπαιζε κανονικά. Όλα πάνω στο ίδιο router.

Σήμερα θα κάνω reset και στο router μπας έχει κολλήσει εκεί τίποτα. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Και ΔΕΝ θέλω να ξεκινήσω πάλι με Linux. Για πολλούς λόγους οι οποίοι έχουν να κάνουν με προσωπικές παραξενιές.
Κάποιες παλιές εκδόσεις Outlook που δεν έχουν πάρει πρόσφατες ενημερώσεις απενεργοποιήθηκαν πριν λίγες μέρες από το Exchange Online. Σιγουρέψουν ότι είσαι up-to-date. Έχεις εγκατεστημένο Office Pro ή 365;
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.956
Reaction score
20.474
Σήμερα θα κάνω reset και στο router μπας έχει κολλήσει εκεί τίποτα. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Και ΔΕΝ θέλω να ξεκινήσω πάλι με Linux. Για πολλούς λόγους οι οποίοι έχουν να κάνουν με προσωπικές παραξενιές.
Roll back σε Windows 10, είναι στις επιλογές σου;
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.628
Reaction score
94.576
Καλύτερα επανεγκατάσταση τα 11.
 

D

Deleted member 35

Guest
Roll back σε Windows 10, είναι στις επιλογές σου;
Καλύτερα επανεγκατάσταση τα 11.
Όχι καθώς θα με τρώει το σαράκι της αναβάθμισης.

Έκανα επανεγκατάσταση μεσω safe mode και κατέβασμα των αρχείων απευθείας από τη Microsoft.

Δεν μπορώ να το καταλάβω. Έτσι ξαφνικά μετά από μια επανεκκίνηση. Να πω ότι έκανα κάτι κουλό να το καταλάβω. Πλέον δεν πειράζω τίποτα. Εδώ και χρόνια έχω ξεχωριστούς δίσκους για τα αρχεία μου και τα άλλα λειτουργικά. Όπως επίσης δεν πειράζω και το router μου. Δεν έχω μεγάλες απαιτήσεις. Γι'αυτό άλλωστε αγόρασα το Fritz 7530 για να με υπερκαλύπτει στα βασικά που θέλω να κάνω.

Εκτός και αν είμαι τόσο μα τόσο γκαντεμης και άρχισε ο SSD να παραδίδει πνεύμα. Και στην παλιά εγκατάσταση να είχα θέμα με τα πρώτα προγράμματα και τώρα με τα δεύτερα. Πριν λίγες μέρες από περιέργεια είχα 92% υγεία. Samsung 860. Πάνω από ενάμιση χρόνο με καλό "μαμισι" και λόγω torrent αλλά και λόγω VMware.
 

D

Deleted member 35

Guest
Δεχόμεθα παπάδες για ευχέλαια. Και εξορκισμούς.

Το Fritzbox 7530 που έχω δουλεύει άψογα όπως έγραψα και πριν λίγο. Στο Linux μάλιστα είχα δοκιμάσει και steam αλλά και το SVP χωρίς πρόβλημα. Τις προηγούμενες ημέρες με το πρόβλημα πάνω στον χαμό έβαλα και την έκδοση lab μπας και έχει γίνει τίποτα στραβό. Όχι ότι είχε γίνει πρόσφατα καμία αναβάθμιση αλλά έτσι για το γαμώτο. Τελευταία ειδοποίηση στις 19/11/2021.

Πριν λίγο γύρισα από τη δουλειά και αποφάσισα να το ψάξω. Πάλι τα mail μου με πρόβλημα και πουθενά social. Κάνω reset το router και @@ μάντολες. Στις επιλογές βλέπω να γυρίσω στην τελευταία σταθερή χωρίς backup. Το κάνω και τώρα όλα δουλεύουν μια χαρά από όσο έχω δει. :headbang:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.734
Reaction score
83.503
Το πρωί στο Windows Update εμφανίστηκε η έκδοση 22H2. Η εγκατάσταση χρειάστηκε περίπου ένα τέταρτο, όταν μία καθαρή εγκατάσταση Windows 11 δεν ξεπερνάει τα 10 λεπτά.

Αν και δεν έχω ψάξει αναλυτικά τις βελτιώσεις, το πρώτο πράγμα που μου τράβηξε την προσοχή ήταν οι οπτικές μικροαλλαγές σε πολλά "σημεία".


 

Μηνύματα
7.365
Reaction score
2.554
Στο καινούριο μου λαπτοπ (Asus Ux410u) ο προηγούμενος χρήστης (γνώστης) έχει εγκαταστήσει τα 11.

To preview panel του Windows Explorer στα Win11 Pro δείχνει το περιεχόμενο του επιλεγμένου αρχείου μόνο αν είναι εικόνα ή video. Δεν δείχνει τα περιεχόμενα άλλων τύπων αρχείων όπως .txt, pdf, .,doc ...

Στα Win 10 του προηγούμενου λαπτοπ τα έδειχνε κανονικά.

Στα δικά σας το preview έχει το ίδιο πρόβλημα?
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.374
Reaction score
125.450
Pdf με τι ανοίγουμε αν δε μας αρέσει ο browser?

Κι ο Chrome μου κολλάει στην εκτύπωση. Μόνο η αηδία της μικρομαλακης δουλεύει.
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.442
Reaction score
15.130
Pdf με τι ανοίγουμε αν δε μας αρέσει ο browser?

Κι ο Chrome μου κολλάει στην εκτύπωση. Μόνο η αηδία της μικρομαλακης δουλεύει.
κάνε μια δοκιμή:

FoxPDF-Reader
 



Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.107
Reaction score
20.590
Pdf με τι ανοίγουμε αν δε μας αρέσει ο browser?

Κι ο Chrome μου κολλάει στην εκτύπωση. Μόνο η αηδία της μικρομαλακης δουλεύει.
The one and only.

Η "αηδία" της μικρομαλακής είναι μια εντελώς ανανεωμένη εφαρμογή και δουλεύει εξαιρετικά. Δώσε στον εγκέφαλό σου λίγο χρόνο να τη συνηθίσει. Άιντε, στριμμένε. Ε στριμμένε!
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.374
Reaction score
125.450
The one and only.

Η "αηδία" της μικρομαλακής είναι μια εντελώς ανανεωμένη εφαρμογή και δουλεύει εξαιρετικά. Δώσε στον εγκέφαλό σου λίγο χρόνο να τη συνηθίσει. Άιντε, στριμμένε. Ε στριμμένε!
Το πρώτο πρώτο πράμα που έκανα ποιο ήταν;
Πήγα να κατεβάσω αντομπ ριντερ.
Τριακοσαφευγα μεγκαμπαιτς.
Ρε τι έγινε λέω, σουίτα γραφείου είναι;
Δε μπορεί, δε γίνεται, δεν.
Και το άφησα.

Θα μου πεις δεν έχεις χώρο; βρε χώρο μπορεί να έχω, αλλά εκεί που περίμενα 3 μεγκαμπαιτς εφαρμογουλα μου έβγαλε 333 μεγκαμπαιτς και δεν ήθελα ολόκληρο όφις, νομίζω το οπεν όφις ολόκληρο πιο μικρό είναι.



Για την αηδία της μικρομαλακης έχεις δίκιο, ο, τι είδα καλά το κάνει. Κωδικούς δεν έχει για κει που μπαίνω. Θα δω.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.107
Reaction score
20.590
Για την αηδία της μικρομαλακης έχεις δίκιο, ο, τι είδα καλά το κάνει. Κωδικούς δεν έχει για κει που μπαίνω. Θα δω.
Δοκίμασε να τα ρουφήξεις αυτόματα...

 

Μηνύματα
7.365
Reaction score
2.554
Στο καινούριο μου λαπτοπ (Asus Ux410u) ο προηγούμενος χρήστης (γνώστης) έχει εγκαταστήσει τα 11.

To preview panel του Windows Explorer στα Win11 Pro δείχνει το περιεχόμενο του επιλεγμένου αρχείου μόνο αν είναι εικόνα ή video. Δεν δείχνει τα περιεχόμενα άλλων τύπων αρχείων όπως .txt, pdf, .,doc ...

Στα Win 10 του προηγούμενου λαπτοπ τα έδειχνε κανονικά.

Στα δικά σας το preview έχει το ίδιο πρόβλημα?
Κανένας δεν έχει αυτό το πρόβλημα???????
 



Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.107
Reaction score
20.590
Δοκίμασε να τα ρουφήξεις αυτόματα...

Επίσης, δούλεψε με τον τρέχοντα browser και κούμπωσε αυτόν που θέλεις στο άνοιγμα των πιντιεφιών. Μη χαλάς τη ρουτίνα σου, παρά μόνον αν πρόκειται για κάτι σημαντικό. (O Edge δεν θυμάται με τίποτα το login στο eshop προς το παρόν. Με την καμία).
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.866.961
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top