Τι νόστιμο θα φάτε σήμερα;

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.106
Έλα πες τι φες να φάω για να μη σου φέρνει αναγούλα?

EDIT Επίσης,ειχα τροποποιήσει λίγο το κείμενο. Αν θέλεις το αφήνεις όπως ήταν please.
Στο επανέφερα.

Ό,τι θέλει τρώει ο καθένας και κανείς δεν θέλει να τον αλλάξει.

Η διαφορά είναι ότι το νήμα είχε ως στόχο να δείχνει τα πιο ιδιαίτερα, λαχταριστά, διαφορετικά πιάτα. Ακόμα κι αν είναι απλά και φτηνά.

Όπως και να το κάνουμε, οι μπaμιες και κάποια άλλα παρόμοια δεν ανήκουν σε αυτά για το 90% του κόσμου. Κι έχουν φτάσει να αφορούν τα μισά μηνύματα.

Καταλαβαίνω την πλάκα και θέλω η αντίδραση μου να παίρνεται στην πλάκα.
Δεν είπα ότι θα σβήνω ό,τι δεν μου αρέσει.
 


Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Στο επανέφερα.

Ό,τι θέλει τρώει ο καθένας και κανείς δεν θέλει να τον αλλάξει.

Η διαφορά είναι ότι το νήμα είχε ως στόχο να δείχνει τα πιο ιδιαίτερα, λαχταριστά, διαφορετικά πιάτα. Ακόμα κι αν είναι απλά και φτηνά.

Όπως και να το κάνουμε, οι μπaμιες και κάποια άλλα παρόμοια δεν ανήκουν σε αυτά για το 90% του κόσμου. Κι έχουν φτάσει να αφορούν τα μισά μηνύματα.

Καταλαβαίνω την πλάκα και θέλω η αντίδραση μου να παίρνεται στην πλάκα.
Δεν είπα ότι θα σβήνω ό,τι δεν μου αρέσει.
Δε με κατάλαβες... Δε με πείραξε το EDIT που έγραψες. Το κείμενο μου επανήλθε στην αρχική του κατάσταση και όχι όπως το είχα τροποποιησει... Τελοσπαντων.

Επίσης, το νημα δε λέει τι ιδιαίτερο η τι λαχταριστό θα φάτε σήμερα. Λέει τι νόστιμο θα φάτε σήμερα. Sorry αλλά αν και τρελός κρεατοφαγος, οι bamies είναι ίσως το πιο νόστιμο λαδερό!
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.135
Reaction score
26.694
Αν μπορώ να καταλάβω είναι η γλίστρα-γλιστρίδα και ναι Τρώγεται
Την λένε και αντράκλα. Έτσι η Αγγλίδα είχε ζητήσει "άντρακλα με αγγουράκι" .
Δε με κατάλαβες... Δε με πείραξε το EDIT που έγραψες. Το κείμενο μου επανήλθε στην αρχική του κατάσταση και όχι όπως το είχα τροποποιησει... Τελοσπαντων.

Επίσης, το νημα δε λέει τι ιδιαίτερο η τι λαχταριστό θα φάτε σήμερα. Λέει τι νόστιμο θα φάτε σήμερα. Sorry αλλά αν και τρελός κρεατοφαγος, οι bamies είναι ίσως το πιο νόστιμο λαδερό!
Το πιο νόστιμο λαδερό είναι τα γεμιστά γιαλαντζί. 😉
Δε με κατάλαβες... Δε με πείραξε το EDIT που έγραψες. Το κείμενο μου επανήλθε στην αρχική του κατάσταση και όχι όπως το είχα τροποποιησει... Τελοσπαντων.

Επίσης, το νημα δε λέει τι ιδιαίτερο η τι λαχταριστό θα φάτε σήμερα. Λέει τι νόστιμο θα φάτε σήμερα. Sorry αλλά αν και τρελός κρεατοφαγος, οι bamies είναι ίσως το πιο νόστιμο λαδερό!
Το πιο νόστιμο λαδερό είναι τα γεμιστά γιαλαντζί. 😉
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.870
Reaction score
20.361
Εγώ εδώ θέλω, εσάς ξέρω, νοιάζομαι και αγαπώ και θα ήθελα να μοιραστώ τις γνώσεις μου μαζί σας :)
Δεν θέλουμε, κύριε! Να φύγετε, να πάτε αλλού!:p:roflmao:
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
Δεν θέλουμε, κύριε! Να φύγετε, να πάτε αλλού!:p:roflmao:
Συνέχισε έτσι εσύ και μη μ'ακους, βλέπω στο στράβα πως σε πέφτουν τα βάτ...
Φάτες επιτέλους να δεις και εσύ το φως σου... :lolsign:
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.870
Reaction score
20.361
Συνέχισε έτσι εσύ και μη μ'ακους, βλέπω στο στράβα πως σε πέφτουν τα βάτ...
Φάτες επιτέλους να δεις και εσύ το φως σου... :lolsign:
Έφαγα. Και; Τι κατάλαβα; Τίποτα. Μύθος οι μπάμιες!
Ιιιιι ψυχολογικός πόλεμος .
Γιώργο μη μασσάς .
Αστονε το κιαρατά να λέει .
Το ένα πράγμα που δεν μασάω, είναι λίγδες!
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.628
Reaction score
83.106
Δε με κατάλαβες... Δε με πείραξε το EDIT που έγραψες. Το κείμενο μου επανήλθε στην αρχική του κατάσταση και όχι όπως το είχα τροποποιησει... Τελοσπαντων.

Επίσης, το νημα δε λέει τι ιδιαίτερο η τι λαχταριστό θα φάτε σήμερα. Λέει τι νόστιμο θα φάτε σήμερα. Sorry αλλά αν και τρελός κρεατοφαγος, οι bamies είναι ίσως το πιο νόστιμο λαδερό!
Ένα undo είχε στην πλατφόρμα και αυτό πάτησα. Κάπου "χάθηκε" ένα save. Αν θες στείλε ό,τι έγραψες και θα το προσθέσω.

Το περιεχόμενο του thread δεν έχει κανόνες, παρά κάποιες σκόρπιες παραινέσεις ως προς την εξέλιξή του.

Μια χαρά είναι οι μπaμιες μία στο τόσο, αν πράγματι κάποιος εντυπωσιάστηκε τόσο πολύ.

Υ.Γ. Αν ήθελα thread της αρεσκείας μου, θα "απαγόρευα" όλα τα λαδερά ανεξαιρέτως. :biggrin:
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.870
Reaction score
20.361
Μία=καμία.
Τι περίμενες δλδ, με ένα πχιάτο λίγδες να γίνεις Βάν ντέ πόλ?
Δύο φορές έφαγα, η δεύτερη ήταν του φούρνου, από τα χέρια της πεθεράς μου - μια χαρά ήταν. Δεν είναι και για κάθε μέρα, μην τρελλαθούμε τελείως!
 




bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
Δύο φορές έφαγα, η δεύτερη ήταν του φούρνου, από τα χέρια της πεθεράς μου - μια χαρά ήταν. Δεν είναι και για κάθε μέρα, μην τρελλαθούμε τελείως!
Όχι για κάθε μέρα, για 2-3 (4) φορές τη βδομάδα σε λέω.
Κάνε το για 2-3 βδομάδες και θα δεις διαφορά σε λέω στα βάτ.
Άμα δεν δεις θα σε μείνει η εμπειρία της ηδονικής γλίτσας :biggrin:
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.870
Reaction score
20.361
Όχι για κάθε μέρα, για 2-3 (4) φορές τη βδομάδα σε λέω.
Κάνε το για 2-3 βδομάδες και θα δεις διαφορά σε λέω στα βάτ.
Άμα δεν δεις θα σε μείνει η εμπειρία της ηδονικής γλίτσας :biggrin:
Να μου λείπει τέτοια εμπειρία! :biggrin:

Το πολύ πολύ να σου κάνω τη χάρη και να φάω 4 φορές την εβδομάδα πριν το event του Νοεμβρίου. Κι αν δεν τερματίσω από την έλλειψη ενέργειας, θα έρθω Αθήνα και θα σε σκίσω!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.181
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top