Διάφορα (αυτοκίνητο-μοτοσυκλέτα)

Μηνύματα
2.700
Reaction score
7.795
Σύμφωνα με τα στοιχεία για το Fuel Pass 2, παρά τα 15€ διαφορά το 70% των δικαιούχων επέλεξε τα μετρητά στην τράπεζα.

Αυτό δείχνει δύο πράγματα, ας τα βάλουμε 50/50.

1) Τα χρήματα πάνε σε άλλα έξοδα.
2) Ψηφιακός αναλφαβητισμός
Εγώ επέλεξα την κάρτα και δεν τρέχει η εφαρμογή σε κινητό χωρίς google services ενώ είναι android.
Κι εγώ που έκανα viva wallet και περιμένω 1 εβδομάδα τώρα, δεν μπήκαν ακόμα.
Εγώ με viva wallet και έχει πρόβλημα η εφαρμογή.
Όλα αυτά τα περίμενα και δεν έμπλεξα με wallets. Πραγματικά δεν αξίζει ο χρόνος μου για 15 ευρώ. Σίγουρα είναι πολλοί σαν κ εμένα. Εδώ στο άλλο δίνεις ένα ΙΒΑΝ και καθάρισες. Δεν αξίζει αυτή η ευκολία για 2 ποτά;
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.576
Reaction score
27.908
Εγώ πάντως χθες έστειλα παράπονα στo mobile app της Eurobank επειδή δεν υποστηρίζει το Fuel Pass.
Στο παρελθόν, κάθε φορά που έκανα παράπονα με έπαιρναν τηλέφωνο. Για να δούμε.

Το πρώτο fuel Pass το πήρα μετρητά για αυτό το λόγο, να μην τρέχω. Στο δεύτερο επειδή η διαφορά των 30€ είναι ένα γέμισμα της μηχανής λέω ας το προσπαθήσω. Δεν είναι λίγα 30€. Για τα 10€ δεν το σκέφτηκα καν, τράπεζα.
 
Last edited:

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.576
Reaction score
27.908
Για το αυτοκίνητο δεν έχω κάνει ακόμα αίτηση καθώς περιμένω να δω πως θα "κινηθεί" το 60αρι της μηχανής, και βλέπουμε.
 

Μηνύματα
833
Reaction score
776
Έχεις κανονικό account στο Viva Wallet? Επειδή λέει πως δεν χρειάζεται.
Έχω κανονικό account και έχω κάνει πλήρη ταυτοποίηση προφίλ.

Μήπως εσένα σου ζητάει ταυτοποίηση του κινητού σου του email σου ;;
Σου έχει στείλει OTP Code (2 step verification, 6-ψηφίος κωδικός) και email για να πατήσεις πάνω σε link και να το επικυρώσεις ;;
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.576
Reaction score
27.908
Έχω κανονικό account και έχω κάνει πλήρη ταυτοποίηση προφίλ.

Μήπως εσένα σου ζητάει ταυτοποίηση του κινητού σου του email σου ;;
Σου έχει στείλει OTP Code (2 step verification, 6-ψηφίος κωδικός) και email για να πατήσεις πάνω σε link και να το επικυρώσεις ;;
Το app με βγάζει σε ένα menu που πρέπει να κάνω verification, μου λέει ότι " we need a bit more information to verify your account" , ότι ήδη βρίσκομαι στο "75%" της διαδικασίας, και όταν πατήσω verification και βάλω password με πάει σε site που ζητάει αυτά.
 

Attachments


Μηνύματα
12.842
Reaction score
10.057
Το app με βγάζει σε ένα menu που πρέπει να κάνω verification, μου λέει ότι " we need a bit more information to verify your account" , ότι ήδη βρίσκομαι στο "75%" της διαδικασίας, και όταν πατήσω verification και βάλω password με πάει σε site που ζητάει αυτά.
Κι εγώ στο 75% είμαι.
 

Μηνύματα
833
Reaction score
776
Σας ζητάει να ανεβάσετε έγγραφο (ταυτότητα μπρος - πίσω) για να ολοκληρώσετε στ 100% την ταυτοποίηση σας
 



alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.576
Reaction score
27.908
Ενεργοποιήθηκε ο λογαριασμός, αλλά το Fuel Pass δεν το βλέπω.

Επίσης, από 1/8 που έκανε την αίτηση ακόμα περιμένω νέα από το Υπουργείο Μεταφορών για το δίπλωμα ώστε να το βάλω στο Gov.gr Wallet.
 

Μηνύματα
4.100
Reaction score
3.596
Ενεργοποιήθηκε ο λογαριασμός, αλλά το Fuel Pass δεν το βλέπω.

Επίσης, από 1/8 που έκανε την αίτηση ακόμα περιμένω νέα από το Υπουργείο Μεταφορών για το δίπλωμα ώστε να το βάλω στο Gov.gr Wallet.

Τώρα που μου το θύμησες και το wallet έχει πρόβλημα με τα Huawei....
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.576
Reaction score
27.908
Τώρα που μου το θύμησες και το wallet έχει πρόβλημα με τα Huawei....
Τότε θα ήταν μια καλή κίνηση να στείλεις ένα μήνυμα στον Πιερρακάκη ή στο γραφείο του να δουν το θέμα με το Aptoide.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.692
Reaction score
83.359
«Τέσσερα από τα οκτώ οχήματα που ακινητοποιούνται στον Κηφισό έχουν μείνει από βενζίνη»

 


Μηνύματα
29.198
Reaction score
23.229
«Τέσσερα από τα οκτώ οχήματα που ακινητοποιούνται στον Κηφισό έχουν μείνει από βενζίνη»

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ....ΠΟΣΟ ΜΑΚΑΚΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΑΠΟ ΜΠΕΝΖΤΖΙΝΑ?
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.576
Reaction score
27.908
Όλα ΟΚ με το Fuel Pass 2. Εχθές απόγευμα ήρθε μήνυμα ότι μπήκε η κάρτα, ενεργοποίηση Google Wallet, σήμερα έβαλα βενζίνη. 👍
 





ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.556
Μηνύματα
2.864.293
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top