Καλώδια και θύματα

head-stef

Headphones
Μηνύματα
632
Reaction score
2.194
Αγαπημένα τα Sennheiser. Τα AKG ποτέ δεν μου άρεσαν. Δεν ξέρω γιατί.
Ίσως επειδή στα περισσότερα μοντέλα (και) της AKG απουσιάζει η τονική ισορροπία, ακόμη και στα ακριβότερα. Το Κ812 λίγο θέλει για να είναι ένα από τα καλύτερα! Πάντως κάποια θύματα των καλωδίων ψάχνουν να διορθώσουν τα υπερτονισμένα πρίμα με αλλαγή των ...καλωδίων των ακουστικών με άλλα, πληρώνωντας όσο για τα ακουστικά!!! (Στο βρόντο φυσικά...) :roflmao: :roflmao:
 

Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Βρείτε τις διαφορές. Εγώ δυσκολεύομαι...

View attachment 260526

Ξέρεις πόσες γκόμενές θα ρίξεις με μια φεραρι? Θα πηγαίνεις για καφέ και θα βρίσκεις όλο χαρτάκια με το τηλ. κορασίδων στο παρμπρίζ. Με το άλλο το χοντρό το καλώδιο δεν θα σε αφήσει κάνεις σημείωμα 😀
Ξέρεις καμιά γυναίκα που να πήγε με κάποιον επειδή έχει ακριβά καλώδια? 😛😀
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Εσύ να πας στο αλλάζω συσκευή . 😁
Έχει ήδη πάει στην πλατφόρμα ...΄΄αλλάζω τα φώτα΄΄. :roflmao:
πέραν της πλάκας , αυτά τα topping φαίνονται αξιόλογα μηχανάκια και φθηνά .:cool: Ενδιαφέρουσα περίπτωση.
Μην τα ορέγεσαι και τόσο πολύ,έχουν διαδικτυακή αντιπροσώπευση και δεν θ'ακούς καλά κάτω από το noise floor...του δωματίου.
 

Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
[QUOTE="Bhutia, post: 2910962, member: 192050] και δεν θ'ακούς καλά κάτω από το noise floor...του δωματίου.
[/QUOTE]

Πτωχοί …..
Εγώ έχω ήδη επιλύσει το ζήτημα των πρώιμων αντανακλασεων κάτωθεν του nf!!
 

head-stef

Headphones
Μηνύματα
632
Reaction score
2.194
Έχει ήδη πάει στην πλατφόρμα ...΄΄αλλάζω τα φώτα΄΄. :roflmao:

Μην τα ορέγεσαι και τόσο πολύ,έχουν διαδικτυακή αντιπροσώπευση και δεν θ'ακούς καλά κάτω από το noise floor...του δωματίου.
Εγώ που έχω παρκέ και τρίζει καμιά φορά, τι έχω noise floor ή floor noise ? Τα έχω μπερδέψει τελείως κι αυτοί που ξέρουν, δεν μου λένε! :dance:
 



Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Α, Sennheiser έχεις ? Για να σου αρέσουν εσένα, να θυμηθώ να μην αγοράσω ποτέ. :D:D
Αυτό το επιχείρημα είναι τόσο σαθρό όσο η ξεραμένη άμμος που φτιάχνουν τα γλυπτά στις παραλίες.
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Πες του μωρέ να πάει να τονε ξεβουλώσει κανάς ΩΡΥΛΑΣ , και μετά θα δούμε ποιός ακούει και τι?
 


Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Εγώ που έχω παρκέ και τρίζει καμιά φορά, τι έχω noise floor ή floor noise ? Τα έχω μπερδέψει τελείως κι αυτοί που ξέρουν, δεν μου λένε! :dance:
Εσυ μη φοβάσαι τίποτε, δεν πτοείσαι με τίποτε. Δεν παρεκκλίνεις του σκοπού σου και του στόχου σου. Ήρθες για να διδάξεις.
Έχει ήδη πάει στην πλατφόρμα ...΄΄αλλάζω τα φώτα΄΄. :roflmao:

Μην τα ορέγεσαι και τόσο πολύ,έχουν διαδικτυακή αντιπροσώπευση και δεν θ'ακούς καλά κάτω από το noise floor...του δωματίου.
Πολλή σιγουριά και πολύ λίγη αναρώτηση. Πολλές και για όλα απαντήσεις και καθόλου ερωτήσεις, έχετε όλοι εδω στο σάιτ. That's the spirit.
 
Last edited:

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Πες του μωρέ να πάει να τονε ξεβουλώσει κανάς ΩΡΥΛΑΣ , και μετά θα δούμε ποιός ακούει και τι?
Πρέπει να φτιάξω το δωμάτιο πρώτα, είναι πιο σημαντικό 90 %, καλά που ζεις δεν διαβάζεις ιντερνέτι ? :D
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Εγω άσε και λόγω ηλικίας είμαι πέρα και απο το acceptance. Mου αρέσει να κάνω πλάκα όμως σε ανθρώπους σαν εσένα που είσαι ακόμη στο denial για να σε πάω τουλάχιστον στο bargaining. Με γυρνάνε βέβαια στο θυμό κάτι ξεροόλες προσωρινά είναι αλήθεια. Μη φοβού, είσαι στο καταλληλο περιβάλλον perfect match, θα φροντίσουν πολλοί και εσυ ο ίδιος να μείνεις στο denial.

Five stages of death: denial, anger, bargaining, depression and acceptance.

Το ότι δεν ακούς διαφορές σε τίποτε πάντως να το ερευνήσεις, δεν είναι σωστό. Όταν ανοίξεις νήμα για το θέμα όπως είπες ότι θα κάνεις και θές την γνώμη μου γιατί συμβαίνει αυτό , let me know. Δεν πρόκειται να σου απαντήσω, δεν την ξαναπατάω χα χα.

Και εσυ Τόπινγκ του προτείνεις δηλαδή ? :D

Για ρίξε μια ματιά εδω :

:D

Όλα ίδια παίζουν (και όλα τα είδη ίδια τα παίζουν) ..... and that's a good thing, δεν τα έμαθες τα νέα στο Χαι Φαι. :D
Και όλα τα μανιτάρια τρώγονται βεβαίως βεβαίως.


Και είχα δίκιο ότι χειμώνιασε αφού ξεκάθαρα ξεκίνησαν φιλοφρονήσεις εκατέρωθεν από το πιο δυνατό δίδυμο του avsite.gr.
Α ρε γουστάρω συμμαχίες🤣🤣🤣🤣
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Εσυ μη φοβάσαι τίποτε, δεν πτοείσαι με τίποτε. Δεν παρεκκλίνεις του σκοπού σου και του στόχου σου. Ήρθες για να διδάξεις.

Πολλή σιγουριά και πολύ λίγη αναρώτηση. Πολλές και για όλα απαντήσεις και καθόλου ερωτήσεις, έχετε όλοι εδω στο σάιτ. That's the spirit.
Αν επικρατεί κάποιο΄΄πνεύμα΄΄ ,είναι ότι καθένας μας επιλέγει ποια στοιχεία θα ρωτά και θα κρατά για δικό του λογαριασμό.

Δεν γίνεται να υπερφορτώνονταν οι αναγνώστες με πληροφορίες πάνω σε παρόδους της υψηλής πιστότητας άμα πρώτα δεν εμπεδώσουν τη διαδρομή πάνω σε μια κεντρική οδό.
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Και όλα τα μανιτάρια τρώγονται βεβαίως βεβαίως.


Και είχα δίκιο ότι χειμώνιασε αφού ξεκάθαρα ξεκίνησαν φιλοφρονήσεις εκατέρωθεν από το πιο δυνατό δίδυμο του avsite.gr.
Α ρε γουστάρω συμμαχίες🤣🤣🤣🤣
Τρώω παγωτάκι και βλέπω Πουαρό, που έχει <1000 καρέ το δευτερόλεπτο , καθώς είμαι γέρος και δεν μπορώ να τα επεξεργαστώ. Εαν είχα το μπαλκόνι σου θα άκουγα ,ακόμη καλύτερα, τα πουλάκια να κελαηδούν. Αυτή η πλακέτα στο Ayon είναι σκάρτη. ¨Εχει και τσόκ. Χάλια μαύρα. Πάρε Τ____γκ. :D
 

Μηνύματα
154
Reaction score
397
Πρέπει να φτιάξω το δωμάτιο πρώτα, είναι πιο σημαντικό 90 %, καλά που ζεις δεν διαβάζεις ιντερνέτι ? :D
Καλά οκ. Αν είσαι Αθήνα φέρε ότι εξοπλισμό θες και έλα σπίτι μου. Να χορτάσεις RT πάνω από 800, μερικά ντούρα στάσιμα, και flutter echo να ευχαριστηθείς. Το SBIR δεν το αναφέρω γιατί πες ότι εξαρτάται από την τοποθέτηση.

Φέρε τάξη A, βινύλια, dacs του δεκαχιλιαρου και ότι ηχεία θες. Κερνάω ψαγμένα malts (edradour, springbank cask κα) και την συζητάμε την σημασία του χώρου. Βιωματικά.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Τρώω παγωτάκι και βλέπω Πουαρό, που έχει <1000 καρέ το δευτερόλεπτο , καθώς είμαι γέρος και δεν μπορώ να τα επεξεργαστώ. Εαν είχα το μπαλκόνι σου θα άκουγα ,ακόμη καλύτερα, τα πουλάκια να κελαηδούν. Αυτή η πλακέτα στο Ayon είναι σκάρτη. ¨Εχει και τσόκ. Χάλια μαύρα. Πάρε Τ____γκ. :D
Καλώς ή κακώς δεν βρίσκουμε εμείς την έμπνευση αλλά εκείνη εμάς...

Δώδεκα τα bits που έχω ανάλυση
τον τύπο κάποιας παραμόρφωσης ζητώ
και δεν ακούω ούτε ένα ευχαριστώ

Δώδεκα ντιμπί έχει ανάδραση
μες της λυχνίας το απόλυτο κενό
PRaT αγναντεύω με το κυάλι απ'το βουνό...

Και δεν ματσάρει ένα καλώδιο,μου στρίβει το ακατοίκητο
Olive και Toole δεν νιώθουν πόσο θα πονά
δεν βάζω Topping που θα κόστιζαν φθηνά

Δώδεκα το SINAD μου κρεμάστηκε
σ' ένα βιμπράφωνο που αντηχεί νεκρό
στου χαιενδ το τρίχωμα το κατσαρό
Δώδεκα

Δώδεκα ηχεία στο home theater
πλήθος κανάλια να μην ξέρουν τι ζητάς
με την ηχόσφαιρα να σου ρχεται ταμπλάς

Δώδεκα παρόχους στα αρχεία μου
όλοι οι server ανοίγουν τρύπες στο νερό
ψάχνοντας MLP ταινίες να τηρώ...

Μα μου σκαλώνει και το ethernet,διαβάζω έναν κόπανο
στο ASR να γράφει πάντα σα λαγός
στον πόνο άλλων να χει γίνει χορηγός

Δώδεκα και τα βιολιά μαράθηκαν
σε ένα DSP που ακούγεται στεγνό
ψηλό RT που μένει όλο και θρηνώ
Δώδεκα
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Καλά οκ. Αν είσαι Αθήνα φέρε ότι εξοπλισμό θες και έλα σπίτι μου. Να χορτάσεις RT πάνω από 800, μερικά ντούρα στάσιμα, και flutter echo να ευχαριστηθείς. Το SBIR δεν το αναφέρω γιατί πες ότι εξαρτάται από την τοποθέτηση.

Φέρε τάξη A, βινύλια, dacs του δεκαχιλιαρου και ότι ηχεία θες. Κερνάω ψαγμένα malts (edradour, springbank cask κα) και την συζητάμε την σημασία του χώρου. Βιωματικά.
Ε, ναι .... εγω απορώ πως καταλάβαινεις σε τέτοιο δωμάτιο την φωνή της γυναίκας σου και των παιδιών σου. :D

Εγω κάθε φορά, ανάλογα το δωμάτιο νομίζω ότι μπήκαν διαρρήκτες. :D
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Ε, ναι .... εγω απορώ πως καταλάβαινεις σε τέτοιο δωμάτιο την φωνή της γυναίκας σου και των παιδιών σου. :D

Εγω κάθε φορά, ανάλογα το δωμάτιο νομίζω ότι μπήκαν διαρρήκτες. :D
Σε όπερα χάουζ μένεις ή εκκλησία ? :D
Καλώς ή κακώς δεν βρίσκουμε εμείς την έμπνευση αλλά εκείνη εμάς...

Δώδεκα τα bits που έχω ανάλυση
τον τύπο κάποιας παραμόρφωσης ζητώ
και δεν ακούω ούτε ένα ευχαριστώ

Δώδεκα ντιμπί έχει ανάδραση
μες της λυχνίας το απόλυτο κενό
PRaT αγναντεύω με το κυάλι απ'το βουνό...

Και δεν ματσάρει ένα καλώδιο,μου στρίβει το ακατοίκητο
Olive και Toole δεν νιώθουν πόσο θα πονά
δεν βάζω Topping που θα κόστιζαν φθηνά

Δώδεκα το SINAD μου κρεμάστηκε
σ' ένα βιμπράφωνο που αντηχεί νεκρό
στου χαιενδ το τρίχωμα το κατσαρό
Δώδεκα

Δώδεκα ηχεία στο home theater
πλήθος κανάλια να μην ξέρουν τι ζητάς
με την ηχόσφαιρα να σου ρχεται ταμπλάς

Δώδεκα παρόχους στα αρχεία μου
όλοι οι server ανοίγουν τρύπες στο νερό
ψάχνοντας MLP ταινίες να τηρώ...

Μα μου σκαλώνει και το ethernet,διαβάζω έναν κόπανο
στο ASR να γράφει πάντα σα λαγός
στον πόνο άλλων να χει γίνει χορηγός

Δώδεκα και τα βιολιά μαράθηκαν
σε ένα DSP που ακούγεται στεγνό
ψηλό RT που μένει όλο και θρηνώ
Δώδεκα
Εν έτη 2022 ακόμα με τις μετρήσεις ασχολείσαι βρε Bhutia ? xa xa
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.160
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top