Τα έφτυσε ο benq w1070!

Μηνύματα
391
Reaction score
979
Καλησπέρα στην παρέα

Μετά από 10 χρόνια και περίπου 35,000 ώρες λειτουργίας ο w1070 τα έπαιξε 😭😭😭 μετά από αλλαγή καινούργιας λάμπας παίρνει μπρος για 3-4 λεπτά καί μετά σβήνει καί ανάβει το temp. μπήκα στο σέρβις μενού και ο ανεμιστήρας 3 είναι στις 0 στροφές και μάλλον κάπου εκεί είναι το πρόβλημα.το έχει πάθει κανείς; μήπως έχει παραγγείλει κάποιος ανεμιστήρες από Ευρώπη; βρήκα μόνο Κίνα.τελος έχουμε κάποιον τεχνικό να προτείνουμε; Ευχαριστώ προκαταβολικά
 


Μηνύματα
391
Reaction score
979
Ναι τού ήπια το αίμα δεν έχω παράπονο,από τίς αγορές που έχω κάνει σίγουρα αυτή που έχω ευχαριστηθεί περισσότερο
 

Μηνύματα
3.090
Reaction score
8.866
Καλησπέρα Δημήτρη τι κάνεις είσαι καλά, πως πάει ο φούρνος ?
Φίλε όντως του ήπιες το αίμα, μετά από πότε σου έβγαζε μήνυμα για αλλαγή λάμπας στις +10000 ώρες,
δύο λάμπες έχεις αλλάξει μέχρι τώρα, δεν είχες θέμα με την εικόνα !!!
Σίγουρα είναι ο ανεμιστήρας η τα έφαγε τα ψωμιά του.
 


Μηνύματα
3.192
Reaction score
774
Καλησπέρα στην παρέα

Μετά από 10 χρόνια και περίπου 35,000 ώρες λειτουργίας ο w1070 τα έπαιξε 😭😭😭 μετά από αλλαγή καινούργιας λάμπας παίρνει μπρος για 3-4 λεπτά καί μετά σβήνει καί ανάβει το temp. μπήκα στο σέρβις μενού και ο ανεμιστήρας 3 είναι στις 0 στροφές και μάλλον κάπου εκεί είναι το πρόβλημα.το έχει πάθει κανείς; μήπως έχει παραγγείλει κάποιος ανεμιστήρες από Ευρώπη; βρήκα μόνο Κίνα.τελος έχουμε κάποιον τεχνικό να προτείνουμε; Ευχαριστώ προκαταβολικά
Βγάλε το καπάκι της λάμπας και κλειστό ξανά.
Υπάρχει λογικά ένα αισθητήριο/ασφάλεια το οποίο μάλλον διαβαζει ότι είναι ανοιχτό το καπάκι.

(Μάλλον)
 

Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Μίλα με Καστρουνή.
Οπως και νάχει , εκτός του αισθητήρα που λέει ο vadegr , είναι πολλές οι ώρες.
Αν έχει κακαρώσει ο ανεμιστήρας , τον ανοίγεις βλέπεις τί είναι και τι τάση θέλει και παίρνεις noctua.
Ισως και όλους μη σου πω.
 
Last edited:

Μηνύματα
391
Reaction score
979
Καλησπέρα Δημήτρη τι κάνεις είσαι καλά, πως πάει ο φούρνος ?
Φίλε όντως του ήπιες το αίμα, μετά από πότε σου έβγαζε μήνυμα για αλλαγή λάμπας στις +10000 ώρες,
δύο λάμπες έχεις αλλάξει μέχρι τώρα, δεν είχες θέμα με την εικόνα !!!
Σίγουρα είναι ο ανεμιστήρας η τα έφαγε τα ψωμιά του.
Όλα καλά τρέξιμο και άγιος ο θεός. Χρωστάω καφεδάκι ελπίζω κάποια στιγμή να το πιούμε. αυτή ήταν η 10η αν θυμάμαι καλά ή 11η λάμπα bare bulb που άλλαξα θα τον ανοίξω μέσα στο σκ να δω τι γίνεται.. είμαι σε φάση που θέλω να τον αλλάξω αλλά Σεπτεμβρίου με τα σχολεία...
Μετά από αλλαγή αμέσως ; Με τη νέα λάμπα;
Ναι με την νέα λάμπα αλλά ξαναεβαλα και την παλιά τα ίδια δυστυχώς
Μίλα με Καστρουνή.
Οπως και νάχει , εκτός του αισθητήρα που λέει ο vadegr , είναι πολλές οι ώρες.
Αν έχει κακαρώσει ο ανεμιστήρας , τον ανοίγεις βλέπεις τί είναι και τι τάση θέλει και παίρνεις noctua.
Ισως και όλους μη σου πω.
Θα τον ανοίξω να δω τι γίνεται το σκ.αυτο που έχει βγάλει πρόβλημα το 3 είναι αυτό
ab5012dx-a03-2.jpg

Δεν παίζει noctua και δεν το βρήκα πουθενά Ευρώπη μόνο Κίνα οπότε πάμε για πάνω από μήνα δυστυχώς
 
Last edited:

Μηνύματα
3.090
Reaction score
8.866
Προτού κάνεις οτιδήποτε κοίταξε αν έχει βγει κανά καλώδιο και ειδικά από τον χρωματικό τροχό γιατί δε θα σου ανοίγει ο προβολέας.
Όσο για το ανεμιστηράκι υπάρχει αυτό ίσως έρθει και νωρίτερα και εγώ παράγγειλα από Κίνα, ένα χρωματικό τροχό το ίδιο που φοράει και ο δικό σου, επειδή τον έσπασα, και έκανε 15 μέρες.
 

Μηνύματα
3.090
Reaction score
8.866
Πάντως αν δε φταίει το ανεμιστηράκι και έχει πρόβλημα καμιά πλακέτα δε αξίζει να ασχοληθείς, πήγαινε για καινούργιο
 



Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Aλλαξες λαμπα λογω πτωσης φωτεινοτητας η λογω ενδειξης κοκκινης λυχνιας και σβησιματος οποτε τα ιδια συνεχιστηκαν και με την νεα ;
Σε καθε περιπτωση οι ηλεκτρονικες διαγνωσεις ειναι ενδεικτικες ...με ανοιγμενο το καπακι και πατημενο το κουμπι οπως αναφερθηκε προηγουμενος ελεγχεις εαν οντως λειτουργει ο ανεμιστηρας(ες).
Εαν ναι θα σου πω τι θα κανεις ...
 

Μηνύματα
391
Reaction score
979
Aλλαξες λαμπα λογω πτωσης φωτεινοτητας η λογω ενδειξης κοκκινης λυχνιας και σβησιματος οποτε τα ιδια συνεχιστηκαν και με την νεα ;
Σε καθε περιπτωση οι ηλεκτρονικες διαγνωσεις ειναι ενδεικτικες ...με ανοιγμενο το καπακι και πατημενο το κουμπι οπως αναφερθηκε προηγουμενος ελεγχεις εαν οντως λειτουργει ο ανεμιστηρας(ες).
Εαν ναι θα σου πω τι θα κανεις ...
Λόγω πτώσης φωτεινότητας τήν άλλαξα θα τον ανοίξω σήμερα η αύριο και ενημερώνω
 


Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272

Μηνύματα
3.124
Reaction score
10.332
Η Benq πρέπει να στον αντικαταστησει τιμής Ενεκεν, είναι σκυλιά οι Benq , είχα και γω , τον έκανα απόσβεση 3 φορές, αλλά και ‘σύ βρε παιδάκι μου 35Κ ώρες. :confused:
 

Μηνύματα
391
Reaction score
979
Η Benq πρέπει να στον αντικαταστησει τιμής Ενεκεν, είναι σκυλιά οι Benq , είχα και γω , τον έκανα απόσβεση 3 φορές, αλλά και ‘σύ βρε παιδάκι μου 35Κ ώρες. :confused:
Και τι να πάρεις μετά από αυτό το σκυλί;;; υπάρχει κάποιος που έχει προβολέα και γράφει ώρες νά προτείνει μοντέλο περίπου στα 2κ;
 

Μηνύματα
1.730
Reaction score
787
Εχει μονο 3 καλωδια ο φυγοκεντρικος της λαμπας;
Θα περιμενα 4 ή 5 για να εχει ελεγχομενες στροφες με pwm
 

Μηνύματα
3.124
Reaction score
10.332
Και τι να πάρεις μετά από αυτό το σκυλί;;; υπάρχει κάποιος που έχει προβολέα και γράφει ώρες νά προτείνει μοντέλο περίπου στα 2κ;
Άλλες εποχές τότε , άλλα λεφτά τώρα ;) Εγώ μετά τον benq W5000 πήγα σε Vivitek H1188 HD και τώρα Optoma 4K, αλλά μετά τον benq όλοι μου φαίνονται μικροί, ψεύτικοι, πλαστικούρες, , παίζουν βέβαια άψογα, αλλά ….. ότι πληρώνεις …παίρνεις. Στα 2Κ έχεις αρκετές επιλογές σε καινούριο και σε μεταχειρισμένο.
Εγω στη θέση σου θα έκανα την αναβάθμιση και θα τον απέσυρα, ως ευδοκίμως διατελέσαν.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.636
Μηνύματα
2.868.625
Members
37.944
Νεότερο μέλος
timurakhmetov
Top