Καλώδια και θύματα




Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.222
Reaction score
27.004
Έχω αυτη τη στιγμή στο σπίτι τρία διαφορετικά Ρεβανί Βεροίας, και βρίσκω τις διαφορές.
Μετρήσεις δεν υπάρχουν διαθέσιμες.
Κι αν κανένα δεν φούσκωσε αρκετά τό διορθώνουμε με ντιεσπί. :biggrin:
 





Μηνύματα
12.472
Reaction score
14.633
@Bhutia
Τελείωσα με την έρευνα μου για την Λιζ Τράς. :D
Εδω δεν είναι το νήμα που χρησιμοποιούμε σαν πρόσχημα συζήτησης τα καλώδια για να πετάμε τις μπηχτές μας ? :D
Ε, λοιπόν πάρτε τουλάχιστον αυτό, είναι καλύτερο απο το Mogami. :D


+++ Tests show that star-quad wire reduces magnetic interference by as much as 25 dB (a factor of 18:1). These same tests show that Canare Star Quad L-4E6S cable is 10 dB ( a factor of 3:1) more effective than Mogami Neglex 2534 star-quad cable. We suspect that this difference is due to the accuracy of the 4-wire geometry in the Canare L-4E6S cable. Insist on the best star-quad cable, Canare L-4E6S, and eliminate magnetic interference problems! +++

@kanakiani ωραία γάτα στο άβαταρ. Ανέβηκες και άλλο στην εκτιμησή μου. Εαν έδινες και παραπάνω χρήματα να πάρεις καλύτερο σύστημα απο αυτά τα φθηνιάρικά που έχεις εκεί, θα ήταν ακόμη καλύτερα. 😍 Εγω πούλησα χθές τον λαμπάτο μου σε ένα κορόιδο και αγόρασα Τ@πινγκ. Μου πέσανε τα σαγόνια, ουάου. Θέλω να ευχαριστήσω το σάιτ για τις συμβουλές του, κυριολεκτικά με έσωσε απο δεκαετίες πλάνης. :D It is as if a window was lifted, i can't go back to the f@cking noisy lampatos μακίνα. :D Μην ψαρώνεις για το choke που λέει ο Bhutia , είναι ο καλύτερος τρόπος filtering.:D

Στο μέλλον ακολουθεί ανάλυση στην φιλοσοφία της αισθητικής της εικόνας. Μια ματιά - ανάλυση της πορείας του ανθρώπινου είδους απο την εποχή των σχεδίων στις σπηλιές, στην ζωγραφική, στο ραδιόφωνο, στο film, μέχρι την σημερινή εικόνα που μας προσφέρει η σύγχρονη τεχνολογία και τι σηματοδοτεί αυτή η αλλαγή και παράλληλα ερευνώντας τις ρίζες απαρχής της μεταστροφής του ανθρώπου απο φυσικό σε ιστορικό πρόσωπο ύπαρξης. Θα είναι αφιερωμένο σε εσένα που είσαι (και) πολυκάναλη - home cinema ύπαρξη, απο ότι έχεις πει και έχω καταλάβει. :D
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
@Bhutia
Τελείωσα με την έρευνα μου για την Λιζ Τράς. :D

... 😍 Εγω πούλησα χθές τον λαμπάτο μου σε ένα κορόιδο και αγόρασα Τ@πινγκ. Μου πέσανε τα σαγόνια, ουάου. Θέλω να ευχαριστήσω το σάιτ για τις συμβουλές του, κυριολεκτικά με έσωσε απο δεκαετίες πλάνης. :D It is as if a window was lifted, i can't go back to the f@cking noisy lampatos μακίνα. :D Μην ψαρώνεις για το choke που λέει ο Bhutia , είναι ο καλύτερος τρόπος filtering.:D
Το λιγότερο που θα μπορούσαμε να κάνουμε για έναν οπαδό του...Τρας-μέταλ.

Εκτός από τις γνωστές τρίχες,πέπλα είναι αυτά που τείνουν να ανασηκώνονται όχι περάθυρα.Λάθος...μοντέλο Topping πρέπει να προμηθεύτηκες.
 

Μηνύματα
27.229
Reaction score
25.199
Τούς είχα για πιο σοβαρούς εκεί στην Benchmark , από το να βάζουν τον πρόεδρα να κάνει ηλίθια τεστς , και να κάνει και λάθη κιόλας .
Και να γράφουν ότι υποπτεύονται ότι κάτι φταίει με το άλλο καβλώδιο και την γεωμετρία του , που είναι ακριβώς ή ίδια με του δικού τους καβλωδίου .
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Αφού είναι ENGINEERED FOR ANALOG AUDIO. Όχι για τίποτα ψωροντίτζιταλ. Μη λέμε κι ό,τι θέλουμε δηλαδή...
Με τη σήμανση analogue υπονοείται γενικώς ότι δεν θα έχει τιμή εμπέδησης ενδεδειγμένη για ψηφιακές SPDIF διασυνδέσεις... :sneaky:
 
Last edited:

Μηνύματα
27.229
Reaction score
25.199
Τι spdif μας λες ? αφού είναι star quad με xlr βύσματα.
Το spdif θέλει το φτηνιάρικο το απαγορευμένο το rca.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Τι spdif μας λες ? αφού είναι star quad με xlr βύσματα.
Το spdif θέλει το φτηνιάρικο το απαγορευμένο το rca.
Δεν εστίαζα καν στο συγκεκριμένο μοντέλο με τα χαρακτηριστικά του,άμα φορά XLR τότε το αντίστοιχο για AES/EBU πρωτόκολλο.
 



Μηνύματα
12.472
Reaction score
14.633
εμπέδησης ενδεδειγμένη για ψηφιακές SPDIF
Πως την λένε εκείνη την φτηνή OPA που βάζουν στα dac για την έξοδο SPDF, που σκοτώνει τα δυναμικά ? Αυτή και εαν δεν λύνει τα προηγηθέντα των αναφερομένων προβλήματα της εμπέδησης. :D

Δεν ακούω θρας μέταλ βρε συ χα χα πλάκα κάνω. (Τράς μέταλ χα χα).
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Αν είχε; Δεν θα έκανε για analog σήμα;
Θα έκανε και σε αυτό ακριβώς το γεγονός έγκειται η παραπλανητική κατά τη δική μου άποψη τακτική που ακολουθείται,δηλαδή όσα δεν κάνουν για digital διασύνδεση ν'αναγορεύονται σε analog εν είδει τίτλου τιμής...
Τιιι ? δεν πρόσεχες ?
Κόβεσαι !
Να προσέχω σε καλωδιοπομπές; Από δω πάν και οι άλλοι...
(Μιλώντας για παραπλανητικές τακτικές, κυκλοφορούν μοντέλα καλωδίων έχοντα γεωμετρία star quad και τερματισμένα με RCA ακροδέκτες....)
Πρώτα και καλύτερα...Mogami :
Πως την λένε εκείνη την φτηνή OPA που βάζουν στα dac για την έξοδο SPDF, που σκοτώνει τα δυναμικά ? Αυτή και εαν δεν λύνει τα προηγηθέντα των αναφερομένων προβλήματα της εμπέδησης. :D

Δεν ακούω θρας μέταλ βρε συ χα χα πλάκα κάνω. (Τράς μέταλ χα χα).
Ανιχνεύθηκε πάλι κάποιο αμαρτωλό OPA (τελεστικός ενισχυτής) στη διαδρομή σήματος... Βλέπε,άκου...σώOPA.🗣
 
Last edited:

head-stef

Headphones
Μηνύματα
632
Reaction score
2.194
Πως την λένε εκείνη την φτηνή OPA που βάζουν στα dac για την έξοδο SPDF, που σκοτώνει τα δυναμικά ?
Σκοτώνονται τα δυναμικά στο ψηφιακό πεδίο; Πριν καν γίνουν δυναμικά, πριν καν μάθουν ότι θα γίνουν δυναμικά; Δηλαδή τι γίνεται; Κρύβονται τα "1" πίσω από τα "0" και ντρέπονται να βγουν; Περδικλώνονται τα "0" στα πόδια των "1" και χάνουν το τραίνο;
Καημένε Shannon θα στριφογυρνάς στον τάφο σου...

Τέλος πάντων, άλλοι πιστεύουν ότι το κατεψυγμένο DNA φέρνει μωρά με συνάχι... 😆
 
Last edited:


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.824
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top