NO SUBWOOFER REQUIRED: Monitor Audio's Silver 100 7G Limited Edition

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.849
Reaction score
4.594
Γελάει ο κοζμος...


Εντός του video βεβαια τελικά λέει οτι χρειάζεται σαμπγουφερ(ς) αλλα οκ, φιδέμπορας ειναι, όλα πρέπει να τα πει...

Ανακάλυψε επίσης, οτι σε πραγματικές το 8αρη γουφερ ειναι καλύτερο απο τα 5αρια.

Ουτε επι μασαζοκαλσον slip τετοια παραμύθια ... Πάω να αγοράσω 10 χλμ εξυπνη σίτα για να συνέλθω :)
 


hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Καλημέρα σε όλους. Δεν ξέρω πως παίζουν τα συγκεκριμένα αν και έχω ακούσει τα Monitor Audio Bronze 2 και μπορώ να πω το είχαν το μπάσο τους για ηχεία. Ωστόσο πιστεύω ακόμα και 8'' να είναι το ηχείο δεν μπορεί να φτάσει το σφιχτό μπάσο ενός subwoofer. Στην δική μου περίπτωση με τα Tannoy Gold 8 όταν ακούω στέρεο και σε χαμηλές εντάσεις σχετικά (μ......σμενοι γειτονες) το μπάσο είναι αρκετό για τα είδη που ακούω. Αλλά με τίποτα ένα ηχείο και μάλιστα bookself δεν μπορεί να έχει μπάσο όσο ένα sub.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Όταν είχαμε στήσει ένα πολυκάναλο σύστημα με Anthem - Paradigm σε μια έκθεση πολύ παλιά, πάρα πολλοί μας ρωτούσαν που είναι τα subs. Τους έλεγα δεν έχει subs και πήγαιναν μέσα ξανά και έψαχναν σε γωνίες, κάτω από τραπέζια, πίσω από κουρτίνες κλπ .

Όταν έβγαιναν έλεγαν πως όντως δεν έχει, απίστευτο.
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Όταν είχαμε στήσει ένα πολυκάναλο σύστημα με Anthem - Paradigm σε μια έκθεση πολύ παλιά, πάρα πολλοί μας ρωτούσαν που είναι τα subs. Τους έλεγα δεν έχει subs και πήγαιναν μέσα ξανά και έψαχναν σε γωνίες, κάτω από τραπέζια, πίσω από κουρτίνες κλπ .

Όταν έβγαιναν έλεγαν πως όντως δεν έχει, απίστευτο.
Bookself ηχεία και πόσα; Αυτός θεωρεί ότι με 2 bookself δεν θες subwoofer.
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.849
Reaction score
4.594
Πρέπει να είμαι από τους 1ους ανθρώπους που άκουσαν τα προηγούμενα silver 100 στην Ελλάδα. Θέλω να γράψω ότι ήταν άθλια, με λιγότερο μπάσο από τα bronze, και με πρίμα που τρυπαγανε τα μυαλά.

Μέχρι και ο εμπορος άρχισε να λέει ότι θέλουν στρώσιμο για να αποδώσουν.

Έκανα και A B testing τα 936 και το 300αρη, το φοκαλ το κατούρουσε στα πάντα.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Bookself ηχεία και πόσα; Αυτός θεωρεί ότι με 2 bookself δεν θες subwoofer.
Paradigm studio 60 μπροστά νομίζω, Studio 10 ή 20 πίσω και ένα μεγάλο κεντρικό. Τελικοί και Pro Anthem.

Η συντριπτική πλειοψηφία των καταναλωτών δεν ψάχνει σε γραφήματα που είναι το μπάσο. Άσε που τότε, το ότι δεν είχε subs δεν το πίστευαν και άνθρωποι που έχω δει φωτογραφίες τους σε forums. Από επισκέψεις σε σπίτια. Τους γνώρισα από τις φωτογραφίες. Ένας από αυτούς μου είπε πως έχει ακούσει ξανά Paradigm αλλά αυτό είναι κάτι άλλο.

Τα παραπάνω δεν αναιρούν την ανάγκη subs. Πολλοί όμως δεν θέλουν μέχρι εκεί, ή είναι πολλοί ευχαριστημένοι και με ότι ακούν από το τότε σύστημα. Το συγκεκριμένο χτυπούσε αλύπητα.
Πραγματικά μέχρι και εγώ που έχω sub στο σπίτι έλεγα μέσα μου "απίστευτο".
 

Μηνύματα
2.090
Reaction score
5.463
Αχρωμα αοσμα μου εκαναν οταν ειχα κανει ακροαση,σε αρκετα μοντελα της. Το sub ειναι sub και ειναι ενα μεγαφωνο με μια καμπινα που καλειται να παιζει ενα συγκεκριμενο μικρο ευρος συχνοτητων,δυσκολο αλλα μικρο,και απο την αλλη ειναι λιγα τα ηχεια και ακομη λιγοτεροι οι χωροι που μπορει καποιος να πετυχει τα παντα να κουρδισουν-συντονιστουν οπως πρεπει σε ενα η περισσοτερα σημεια ακροασης. Utopia.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.216
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top