Τι κεντρικουλι εχομεν στην σερβαντα ???

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Βλάσση μη σπας το κεφάλι σου .
Πάρε ένα ίδιο με αυτά που έχεις για L,R .
Τώρα το πως θα το βάλεις είναι άλλο θέμα.
από τις σπάνιες περιπτώσεις που θα συμφωνήσω με Μάρκου....

αυτό να κάνεις....φώναξε παρέα να κόψετε το ρακ στη μέση με αλυσοπρίονο μέσα στο σπίτι κ βάλε τον ζιζικ με σκουπάκι να καθαρίζει :roflmao:
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
από τις σπάνιες περιπτώσεις που θα συμφωνήσω με Μάρκου....

αυτό να κάνεις....φώναξε παρέα να κόψετε το ρακ στη μέση με αλυσοπρίονο μέσα στο σπίτι κ βάλε τον ζιζικ με σκουπάκι να καθαρίζει :roflmao:
Μονο ζευγαρι τα πουλανε μαρη κοτα λυρατη....5500 δε δινω για να μου μεινουν στην ακρη τα 2750....δεν υπαρχει λεμε...

ασε που θα ειναι σα μωαμεθανικο καυλι μες στη μεση κατω απο το πανι.....δακρυζω μονο να το σκεφτομαι...χαχαχα
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
υπάρχει περίπτωση να βρεις τις μοναδες απο τα L-R και να ασχοληθεί κάποιος με ιδιοκατασκευή?

είναι τραγικό το πρόβλημα...όχι αστεία
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
Πάρε ένα ζευγάρι ίδιο με αυτά που έχεις.

Βάλε ένα από τα 2 ηχεία, οριζόντια πάνω στο ράκ, κι άσε το δεύτερο ηχείο σαν σαραουντ δεξί ή αριστερό, αναλόγως πολιτικών πεποιθήσεων. :fuckyou:

Όταν βγάλει η φίρμα κεντρικό για τη σειρά ηχείων σου, πάρτο, και θα βάλεις το πρώην κεντρικό ως σαραουντ από την άλλη πλευρά, ολοκληρώνοντας ένα 5.χ σεταπ.

Ο Μάρκου έχει δίκιο:

Βλάσση μη σπας το κεφάλι σου .
Πάρε ένα ίδιο με αυτά που έχεις για L,R .
Τώρα το πως θα το βάλεις είναι άλλο θέμα.
Για 7.Χ σεταπ, πάρε ακόμα ένα ζευγάρι ίδιο.

Γιου Γουίλ ριμεμπερ μι.


Για οποιαδήποτε άλλη λύση, κοίτα πως σε κοιτώ:

FB_IMG_1664970003091.jpg
 



vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Δε με λες ρε Κωστακη ....επειδη σκεφτομαι και ενεργο.....για την ωρα τα φροντς μενουν ως εχουν ...τι θα προτεινες?θα μπορουσα να κανω κινηση πιστευεις και να ματσαρανε με καποια ενεργα?κοιταγα και Focal και Genelec....θα μπορουσε αραγε να δεσει η συνταγη?μη μου πεις πουλα τα μπροστινα στο ξαναλεω....για την ωρα δεν κανω τιποτις....θελω και ενα φακο 100-400 F4-5,6 για τα πουλακια και τη Νικονε,θελω και εναν AV καινουριο ,θελω και προβολεα γιατι παλιωσε σαν και μενα ο 8100 ο Επσονας,θελω και 4 τεμαχια για Atmos ....ah gamisou Ear εχω εκσοδα γιαυτο μη μου πεις να πουλησω τα μπροστινα....μακους κουφαλογε?????????????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :fuckyou: :fuckyou: :fuckyou: :fuckyou: :fuckyou: :fuckyou:
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.849
Reaction score
4.594

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
6 μηνες εχω το Tucson με μια Ucar 48βολτη μπαταρια μεσα....καλα ειμαι για την ωρα....χαχαχα
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Δε μου λες, μηπως πρεπει πρωτα απ'ολα να αγοράσεις ηλεκτρικό αυτοκίνητο;

ΥΓ https://www.ebay.co.uk/itm/234718558582?epid=16039091798&hash=item36a650f976:g:j-oAAOSwH4FjOdvj&amdata=enc:AQAHAAAAoGt0Ho5hTAdDexW1lDDX4KscFWxiZhz3wzQFHg6OIgla2pqF1H78pGKBlO8MYsaU3w756P6+pw3yA0Vi9/cw1KRQjIWCTDwGvF8kQQoCTV/10eWoqXIMbPs1PjN6B5YSDgB1wslCALpE5ty5QPXKQIwMhEX2T0OjpeL2fZAxbB4xayvKDpGlwKwXEpcRVTaPUQB+5yf5ZDJfpb96kfmtriQ=|tkp:Bk9SR4b2yIP1YA

δεν ειναι το χρωμα σου αλλα νομιζω φτιαχνεται το προβλημα.
Μαύρο λέει ότι είναι στην περιγραφή.
 


Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Item specifics
Condition:
Used: An item that has been previously used. The item may have some signs of cosmetic wear, but is ...


EAN:
5060546830511
Shape:
Floorstand

System Configuration:
2.0 Channel
Material:
Wood, Plastic

Item Length:
93.2 cm
Surround Sound Formats:
2.0 Channel

Colour:
Black
Brand:
Fyne Audio

Type:
Speakers
Audio Inputs:
Banana Jack, Raw

Item Height:
93.2 cm
Model:
F302

Connectivity:
Wired
RMS Power:
120 W

Item Width:
19 cm
Item Weight:
13.2 kg
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
FB_IMG_1664197261430~2.jpg












ΥΓ.

Πάμε σοβαρά λίγο, πριν γίνω χουλκ.

θα μπορουσα να κανω κινηση πιστευεις και να ματσαρανε με καποια ενεργα?κοιταγα.. και Genelec...
Τα τζενελεκ είναι σοβαρά ηχεία.
Υπερβολικά σοβαρά, για να ταιριάξουν με οτιδήποτε άλλο.
Οτιδήποτε άλλο δίπλα σε ένα της σειράς the ones θα είναι ο Καραγκιόζης της γειτονιάς, ο ζικος για τις μπατσες.
Τι πήγες και πήρες αυτά που πήρες δε ξέρω.
Αλήθεια.

Παθητικά, μεγάλα, ακριβά, με ενισχυτές, που δίνεις κι άλλα λεφτά, και καλώδια, καλά ρε φίλε, πόσο πλούσιος νιώθεις δηλαδή;

Άμα είσαι τόσο πλούσιος, πάρε και φακούς κι όλα, μη σταματάς, αγόραζε αβερτα.

Εγώ που είμαι φτωχαδάκι, πήγα και πήρα ενεργό δορυφορακι με 1,5 χιλιάρικο το τεμάχιο.

Θέλω κεντρικό; 1,5 χιλιαρικακι μαζί με τα ενισχυτικά του.
Θέλω άλλα 2 για ατμος; 2*1,5 χιλιάρικο, τριδρομα με 3 ενισχυτικά μέσα, όλα πληρωμένα.

Εσείς οι ζαμπλουτοι, πάτε πάρτε ακριβά μεγάλα παθητικά, δώστε και μια βαλίτσα λεφτά για ενισχυτές, μετά πουλήστε ενισχυτές να πάρετε καλύτερους, κι αφήστε με στην ησυχία μου, εγώ φτωχό παιδί είμαι, δε ξέρω από δαυτα.

Χαϊεντάδες έ χαϊεντάδες.
 
Last edited:

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Ξέρεις τι μονάδες φοράει το ηχείο σου; Δύσκολο να είναι in house από κάπου τις προμηθεύονται λογικά.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Ναι, ναι, και όταν φτιάξεις κεντρικό DIY θα ταιριάξει καλύτερα, μια χαρά θα παίζει :roflmao:

Σπινόραμα μην ξεχάσεις να βγάλεις που έλεγαν και στο άλλο θρεντ :lolsign:
Και μετά αρχίστε να φτιάχνετε και DIY ηλεκτρικα αυτοκίνητα, να χτυπήσουμε τον Έλον:dance2:


Σοβαρευτείτε λίγο παρακαλώ. ΓΤΠΚ στο τετράγωνο θα είναι το ντιούικο, όπως όλα τα ντιούικα. Και θα παίζει κουκουρούκου, δεν πα να εχει και τις ίδιες μονάδες με τα LR.

Τρεις είναι οι λύσεις:
  1. Μένεις όπως είσαι
  2. Πουλάς τα LR (η καλύτερη επιλογή)
  3. Αγοράζεις ενα καλό στουντιακό σαμπ μόνο για το κεντρικό, να παίζει καλά μέχρι τα 150+ Hz, και παίρνεις το κεντρικό της εταιρίας που ειναι διαθέσιμο. Σε αυτήν την επιλογή θα πρέπει να μπορείς απο το processor να κροσάρεις το κεντρικό στο σαμπ, και όλο μαζί στα άλλα δυο σαμπ (εννοείται πως έχεις άλλα δυο, αλλιως κλειδώνεται το θρεντ)
 


Μηνύματα
908
Reaction score
2.560
Εγώ που είμαι φτωχαδάκι, πήγα και πήρα ενεργό δορυφορακι με 1,5 χιλιάρικο το τεμάχιο.
Εσείς οι ζαμπλουτοι, πάτε πάρτε ακριβά μεγάλα παθητικά, δώστε και μια βαλίτσα λεφτά για ενισχυτές, μετά πουλήστε ενισχυτές να πάρετε καλύτερους, κι αφήστε με στην ησυχία μου, εγώ φτωχό παιδί είμαι, δε ξέρω από δαυτα.
Παθητικά, μεγάλα, ακριβά, με ενισχυτές, που δίνεις κι άλλα λεφτά, και καλώδια, καλά ρε φίλε, πόσο πλούσιος νιώθεις δηλαδή;
Άμα είσαι τόσο πλούσιος, πάρε και φακούς κι όλα, μη σταματάς, αγόραζε αβερτα.
Βούρκωσα βρε παλιόπαιδο, πανάθεμα σε!
😿😿😿:cry:
Αγοράζεις ενα καλό στουντιακό σαμπ μόνο για το κεντρικό, να παίζει καλά μέχρι τα 150+ Hz, και παίρνεις το κεντρικό της εταιρίας που ειναι διαθέσιμο. Σε αυτήν την επιλογή θα πρέπει να μπορείς απο το processor να κροσάρεις το κεντρικό στο σαμπ, και όλο μαζί στα άλλα δυο σαμπ (εννοείται πως έχεις άλλα δυο, αλλιως κλειδώνεται το θρεντ)
Αυτό μάλιστα, ακούγεται εξαιρετική ιδέα. Διατηρεί σαφώς τον ηχητικό χαρακτήρα, χωρίς αλχημείες. Ο περιορισμός όμως βρίσκεται στη διαχείριση (προσέσορας). Μπορεί να αναθέσει - κροσσάρει σαμπ στο κεντρικό και το σύνολο αυτών στα συνολικά σαμπ;;; Δύσκολο, αλλά, εκτός της συνολικής αλλαγής ηχείων, το πιο λογικό.

Τώρα το να βιδώσεις μεγάφωνα σε κουτί... 😭
Λες αν βάλω κι εγώ μονάδες σε αλουμινένιο κονσερβοκούτι να γίνει Τζένελεκ;;; Θα το βάψω και γκρι :biggrin:
 
Last edited:

Μηνύματα
2.488
Reaction score
382
Η Fyne Audio ειναι ήδη σε σχεδιασμό δυο νέων κεντρικών, ένα θα έχει 6" κι ένα 8" μονάδες. Αρχές του '23 υπολογίζουν να τα κυκλοφορήσουν. Άρα περίμενε λιγάκι. :)
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Εχω μία απορία ρε Βλάση , γιατί στην σερβάντα ? εκεί το έχεις εσύ?

Εγώ πάντως το έχω standalone . :tongue:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Η Fyne Audio ειναι ήδη σε σχεδιασμό δυο νέων κεντρικών, ένα θα έχει 6" κι ένα 8" μονάδες. Αρχές του '23 υπολογίζουν να τα κυκλοφορήσουν. Άρα περίμενε λιγάκι. :)
άρα να κλείσει το νήμα και ευχαριστούμε το avsite για την φιλοξενία? :biggrin:
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.135
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top