Εκθεση Εικονα και Ηχος 2022

Μηνύματα
9.776
Reaction score
1.831
Ποια Ελληνικα ηταν;

Ειχε δωματιο και η Geometric Harmony?.. περασε κανεις;.. εντυπωσεις;

Αααα να τος ο Νικολας…
Απαράδεκτα. Σορρυ δεν μπορώ να είμαι πιο διακριτικός μετά από αυτό που άκουσα.
 

Μηνύματα
235
Reaction score
403
Πάντως, παραδοσιακά,στις εκθέσεις πάμε για να δούμε νέες τάσεις και προϊόντα.

Αφού λοιπόν στη δική μας έκθεση δεν είχαν πολυκάναλα συστήματα στημένα,σημαίνει ότι το δικαναλο ζει και βασιλεύει.
Άρα δεν υφίσταται "ο θάνατος του δικαναλου".

Εγώ θα περίμενα εκτός από δικαναλα,να είχε πολυκάναλα με μεγάλα ηχεία με μικρά ηχεία με ασύρματα,sonos,sony,με ενεργά με παθητικά etc
Το κύριο πρόβλημα με το πολυκάναλο είναι το κόστος. Αν δεν βάλουν πλάτη οι μεγάλες εταιρίες να βγάλουν συστήματα που να ξεκινάνε από τα €3-5.000 δε βλέπω να προχωράει με ιδιαίτερα γρήγορους ρυθμούς.
 



Μηνύματα
521
Reaction score
1.153
Πήγα...είδα....το πιο ωραίο ήταν μια 8κ tv της samsung. Από ήχο λίγα πράγματα.
Φτωχή η έκθεση και για να ειμαι και ειλικρινής 1 περίπτερο είχε σωστό επαγγελματία μέσα. Οι υπόλοιποι ήταν άντε να σχολάσουμε.
 

Μηνύματα
12.864
Reaction score
10.078
Το Σάββατο που πήγα πέτυχα πολλούς σωστούς επαγγελματίες. Να έρθουν, να μου εξηγήσουν τα μηχανήματα, να μιλήσουν μαζί μου. Τους ευχαρίστησα όλους.
Τώρα την Κυριακή, θα είχαν κουραστεί.
 

Μηνύματα
235
Reaction score
403
μηπως καποιος ακουσε και το αλλο δωματιο της Chameleon Audio , του Κωσταδημα με τα Audio Solutions αν δεν κανω λαθος να μας πει εντυπωσεις? ( ενταξει, στο περιπου εστω...)
Τα άκουσα σήμερα και ήταν αποκάληψη.
Στα €15.000 όμως, έκανα πίσω :)
 


Μηνύματα
15.071
Reaction score
20.879
Έδωσα χρόνο στα aku λόγω ενισχυτών και μεγαφώνων αλλά δεν μπορώ να πω ότι επέδειξαν κάτι ενδιαφέρον την ώρα που βρισκόμουνα μέσα
 


Μηνύματα
12.581
Reaction score
14.711
.Μετά μη μας ΄΄τυφλώνει΄΄ η υποτιθέμενη δημοφιλία της δικαναλικής αρχιτεκτονικής όταν οι ενδιαφερόμενοι για πολυκαναλικές εφαρμογές θα ψωνίζουν αθόρυβα από διαδικτυακούς τόπους...
Πες τα , πες τα, άσε που οι πολυκάναλοι δεν χρειάζονται και εκθέσεις να τα ακούσουν σαν τους ηλίθιους - άσχετους τους δικάναλους, πάνε μόνο με μετρήσεις. :D

Βρε συ Bhutia δεν βάζει κανένας λογικός σώφρων :D άνθρωπος στο σπίτι του πολλά ηχεία, εκτός εαν έχει ή κάνει dedicated room. Κανένας πιστιρικάς ίσως με λεφτά ; Θα περιμένουμε άλλη "τεχνολογία" που θα μας σώσει που λες και εσυ να είναι μικρά και άφαντα ή τα metamaterials που περιμένω εγώ για παθητική απορρόφηση χα χα. Με το "μετά" θα μείνω εγω , θα έχω πεθάνει χα χα. Εσυ είσαι νέος θα τα προλάβεις όλα. Με τη γυμαναστική και το γιόγκα κιόλας σε βλέπω 500 ετών, σαν τους πρώτους που είχαν DNA μη γεμάτο με γονιδιακές μεταλλάξεις :D
 
Last edited:



Μηνύματα
391
Reaction score
979
Έδωσα χρόνο στα aku λόγω ενισχυτών και μεγαφώνων αλλά δεν μπορώ να πω ότι επέδειξαν κάτι ενδιαφέρον την ώρα που βρισκόμουνα μέσα
Εγώ όταν είδα τα μεγάφωνα που χρησιμοποιούν και τους ενισχυτές και άκουσα τιμή εκνευρίστηκα!
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.717
Reaction score
28.077
Λάθος σου. Και την πρώτη φορά που παρουσιάστηκαν το 2020 και χτες έπαιζαν καλά. Τα μεγάλα, γιατί τα μικρά κάπου με κούρασαν.
Πέτρο καταλαβαίνω τι θες να πεις, αλλά δεν είμαι σαν το υπόλοιπο κοινό μιας έκθεσης. Δεν πάω για να ακούσω όλα τα συστήματα. Δεν με ενδιαφέρει αυτό. Έχω εξηγήσει και στο παρελθόν πως αν δεν μπορώ να το βλέπω μπροστά μου δεν με νοιάζει πως παίζει. Επίσης δεν έχω καμία περιέργεια ούτε διάθεση να χάνω χρόνο με πράγματα που δεν θα αποκτήσω ποτέ. 🙂
 

Μηνύματα
12.581
Reaction score
14.711
Να προσέχετε και τους ιούς. Ώπ, τώρα τελείωσε η έκθεση που το λέω χα χα. Καλά στην άλλη, ξανά προσοχή.
 






Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.698
Μηνύματα
2.870.244
Members
37.941
Νεότερο μέλος
daemon76
Top