Εκθεση Εικονα και Ηχος 2022




Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
..βρες μου ένα , που δε βάζει..:biggrin:…..
…και ο άλλος ο γκαζάκιας..:geek:
Όχι βρε ο Bhutia είναι νορμάλ, λίγο του μοντέλου του phantom limb ;) και για την επιλεκτικότητα και προσδοκία στο audio αλλά ΟΚ.:D

Ο άλλος είναι πυρομανής . :D
 


Μηνύματα
512
Reaction score
1.111
Εγώ αυτό που αποκόμμησα από την συγκεκριμένη έκθεση ήταν κάτι πολυ πολυ καλό και όμορφο εν τέλη:

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ ΣΟΥ ΠΑΣΑΚΑ ΜΟΥ... βάλε το μέταλο σου, γούσταρε και τέλος. :p
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
A, ναι δε το πρόσεξα. Το διόρθωσα.
Εγώ αυτό που αποκόμμησα από την συγκεκριμένη έκθεση ήταν κάτι πολυ πολυ καλό και όμορφο εν τέλη:

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ ΣΟΥ ΠΑΣΑΚΑ ΜΟΥ... βάλε το μέταλο σου, γούσταρε και τέλος. :p
Yeah dude , rock on. 😍
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.453
Reaction score
5.550
Εγώ αυτό που αποκόμμησα από την συγκεκριμένη έκθεση ήταν κάτι πολυ πολυ καλό και όμορφο εν τέλη:

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ ΣΟΥ ΠΑΣΑΚΑ ΜΟΥ... βάλε το μέταλο σου, γούσταρε και τέλος. :p
Αν ακούς metal πασά μου καλά ακούς και με αυτό :D

 

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.993
Reaction score
1.462
Για ήχο είπαμε (τε) πολλά, για εικόνα; Δεν είχε και πολλές περιπτώσεις εκτός από τηλεοράσεις. Να πω και εγώ ότι καλό το 8Κ που είδαμε στην Samsung αλλά μόνο demo και αυτό σε αργή κίνηση. Νομίζω (γνώμη μου πάντα) ότι στην κίνηση τα σκατώνουν όλες οι super duper αναλύσεις και πάνελ. Στο ισόγειο η Hisense έπεζε αν θυμαναι καλά ένα trailer από το Top Gun με αξιοπρεπή εικόνα και στο δωμάτιο της Philips ένα demo video που είχε πολύ εντυπωσικαή κίνηση χωρίς κομπιάσματα. Δεν ξέρω αν εξακολουθεί να βασίζεται σε δικούς της αλγόρυθμους αλλά από εποχής Pixel Plus η Philips ήταν μπροστά σε αυτόν τον τομέα.
 

Μηνύματα
512
Reaction score
1.111
Αν ακούς metal πασά μου καλά ακούς και με αυτό :D

Με αυτό όμως δεν ακούω ούτε τις ροχάλες στα Live ούτε το τραγί που σφάζουν οι παίχτες όταν ηχογραφούσαν το album στο στούντιο..... εεεεεεεεεεεε ποιόητα πάνω από όλα

Πέρα από την πλάκα τώρα....σε δωμάτιο που όοοοολοι γουστάρατε ακούσα τον αντιπρόσωπο να λέει σε υποψήφιο αγοραστή...Ε δεν ειναι αυτό το ηχείο για να βάλεις Manowar.....γέλασα λίγο και έφυγα με ελαφρα.
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.453
Reaction score
5.550
Για ήχο είπαμε (τε) πολλά, για εικόνα; Δεν είχε και πολλές περιπτώσεις εκτός από τηλεοράσεις. Να πω και εγώ ότι καλό το 8Κ που είδαμε στην Samsung αλλά μόνο demo και αυτό σε αργή κίνηση. Νομίζω (γνώμη μου πάντα) ότι στην κίνηση τα σκατώνουν όλες οι super duper αναλύσεις και πάνελ. Στο ισόγειο η Hisense έπεζε αν θυμαναι καλά ένα trailer από το Top Gun με αξιοπρεπή εικόνα και στο δωμάτιο της Philips ένα demo video που είχε πολύ εντυπωσικαή κίνηση χωρίς κομπιάσματα. Δεν ξέρω αν εξακολουθεί να βασίζεται σε δικούς της αλγόρυθμους αλλά από εποχής Pixel Plus η Philips ήταν μπροστά σε αυτόν τον τομέα.
Για την εικόνα θα μπορούσαν τα πράγματα να είναι πολύ καλύτερα.
Σε σχέση με τον ήχο πολύ πιο εύκολα μπορούσες να κάνεις ένα προσεγμένο setup και να εντυπωσιάσεις το κοινό.

Αλλά... την εικόνα την είχαν χεσμένη... τι υπήρχε; η TCL, η Philips, η Panasonic, η Samsung στο υπόγειο (πάλι καλά που δεν πήγαν στο γκαράζ το δωμάτιο :D ), και η Sony που μας δάνεισε το Sony Center στο δωμάτιο μας.

Η Panasonic σκότωνε τις OLED της όντας αρύθμιστες, και με από κάτω ένα πενταφώτεινο Panasonic logo που φώτιζε μέχρι και τον διάδρομο εκτός δωματίου.

Η Philips έπαιζε με.. Ambilight (αυτό τους έμεινε! ).

Η Samsung έχει κολλήσει στις LED με συννεφιά (clouding) 6 στις 8 τηλεοράσεις, και στο Vivid Profile για να ξεστραβωθούμε :D
ααα, είχε και τον μικρό Premiere (LSP7T) σε μια 86αρα οθόνη.

Παίζει η μοναδική ρυθμισμένη οθόνη στον χώρο να ήταν η Sony A95 που παίξαμε μαζί της εγω και ο Μανώλης.

Προβολέας πέραν του Samsung Premiere ούτε για στατικό demo.

Όποιος ήθελε να δει εικόνα, έφαγε την μεγαλύτερη απογοήτευση σε σχέση με τον ήχο.
 






Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Όχι βρε ο Bhutia είναι νορμάλ, λίγο του μοντέλου του phantom limb ;) και για την επιλεκτικότητα και προσδοκία στο audio αλλά ΟΚ.:D

Ο άλλος είναι πυρομανής . :D
Κι εσύ του...phantom limbo... :roflmao:
(Ο Dimi πάντως θα βάζει σίγουρα...πόδι)
 

Μηνύματα
1.712
Reaction score
2.440
Το ακούσαμε. Βάραγε καλά. Έδινε την ψευδαίσθηση του μπάσου. Φυσικά οι μηχανικοί έκαναν καλά τη δουλειά τους.
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.513
Κι εσύ του...phantom limbo... :roflmao:
(Ο Dimi πάντως θα βάζει σίγουρα...πόδι)
Ο Ντιμιφούτ θα μας κόψει κανά πόδι, θα του λέμε εμείς το αισθανόμαστε και κάνουμε ανεξέλεγκτα κινήσεις και φταίνε οι νευρώνες μας και θα μας λέει , φαντασία σας είναι. :D

Ή ακόμη χερότερα (προεγχειρητικά) μπορεί και το αντίθετο, "μα γιατρέ δεν θα έχω πόδι" και θα μας λέει δεν πειράζει θα το νοιώθεις σαν να το έχεις και θα μας δείχνει εργασίες νευροεπιστήμης και βίντεο με γάτες που ξύνονται με το ανύπαρκτο πόδι τους. :D

Καλά εσύ δεν τολμάω κάν να φανταστώ τι θα μας λες χα χα. Όλα εκει θα τα αποδίδεις. :D Με την μουσική όμως έχει ερευνηθεί συσχέτιση με το μοντέλο άραγε ; Να, σου δίνω και ιδέες για έρευνα, τι άλλο θές ; χα χα
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Όμορφο και ''έξυπνο'' γκατζετάκι, αλλά 600 με 700 ευρώ που ζητάνε για το target group των teen's (πιστεύω εκεί κυρίως απευθύνεται) τα βρίσκω πολλά (ειδικά αυτή την περίοδο).
Η δερμάτινη θήκη κοστίζει 400 :p αν δεν είδα κάτι λάθος.. (ρε πως φεύγουν έτσι τα χιλιάρικα..:rolleyes:)
 
Last edited:


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top