Black Friday 2022

Μηνύματα
793
Reaction score
440
Ήρθε και η ώρα της αξιολόγησης .......

Τώρα που ολοκληρώθηκε η ακύρωση της παραγγελίας σου, θα ήθελες να μας δώσεις το feedback σου σχετικά με αυτήν την εμπειρία;
Η διαδικασία είναι απλή και περιλαμβάνει μερικές ερωτήσεις που θα μας βοηθήσουν πολύ να βελτιωνόμαστε συνεχώς και έτσι σε κάθε νέα σου αγορά να ανταποκρινόμαστε καλύτερα στις ανάγκες σου!
 


Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.757
Reaction score
31.187
Είναι λέει ο Σοφοκλής, ο Αισχύλος κι ο Ευριπίδης βολτάρουν στην αγορά, τους βλέπει ο Αριστοφάνης και τους κράζει απο μακριά, 'μλκς είστε απλά τραγικοί!'
 



alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.809
Reaction score
28.209
Χμ, έχω την εντύπωση πως εφόσον αυτά τα terms & conditions ήταν μέσα στην φόρμα παραγγελίας, και έπρεπε να συμφωνήσεις με αυτά για να συνεχίσει η αγορά, τότε δεν γίνεται τίποτα.
 

D

Deleted member 50795

Guest
σαφως και έτσι είναι , αλλά το θέμα είναι αν αυτοί οι όροι είναι σύμφωνοι με τη σχετική νομοθεσία του ηλεκτρονικού εμπορίου..:geek:
(δε ξέρω , ρωτάω)
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.809
Reaction score
28.209
σαφως και έτσι είναι , αλλά το θέμα είναι αν αυτοί οι όροι είναι σύμφωνοι με τη σχετική νομοθεσία του ηλεκτρονικού εμπορίου..:geek:
(δε ξέρω , ρωτάω)
Το είχα ψάξει παλιά αλλά δεν το θυμάμαι καλά. Νομίζω πως αν δεν υπάρχουν αυτά τα terms στα οποία πρέπει να συμφωνήσει ο αγοραστής ισχύει ο νόμος. Αν υπάρχουν, ισχύουν αυτά επειδή έχεις συμφωνήσει με τους όρους πώλησης του εμπόρου.

Και πάλι με επιφύλαξη τα παραπάνω.
 

D

Deleted member 50795

Guest
Δε το γνωρίζω, υπόθεση έκανα για το αν ο έμπορας έχει δικαίωμα να βάλει τέτοιους όρους , που πιθανόν να αντίκεινται στη νομοθεσία ηλ. εμπορίου.
 

Μηνύματα
951
Reaction score
495

Σετ ηχείων Klipsch The Fives - Μαύρο 749.- :(
Ξεκινάω κι εγώ να διαβάζω το νήμα και βλέπω στο λινκ 749 Ευρώ και προσπαθώ να καταλάβω την ευκαιρία. Ψάχνω specs, τα κοιτάζω, τα ξανακοιτάζω, λέω τί γίνεται ρε φούστη μου τί δεν καταλαβαίνω? :roflmao: 😁 😂
 

Μηνύματα
827
Reaction score
1.009
Ξεκινάω κι εγώ να διαβάζω το νήμα και βλέπω στο λινκ 749 Ευρώ και προσπαθώ να καταλάβω την ευκαιρία. Ψάχνω specs, τα κοιτάζω, τα ξανακοιτάζω, λέω τί γίνεται ρε φούστη μου τί δεν καταλαβαίνω? :roflmao: 😁 😂
Βλακ Friday πρέπει να το πουν...
 

Μηνύματα
15.132
Reaction score
21.009
το θέμα με τους όρους είναι κάπως στον αέρα, ναι μεν συμφωνήσαμε κατά την αγορά , από την άλλη δε τίθεται θέμα νομιμότητας των όρων αυτών.
θα δείξει
 




xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.889
Reaction score
84.091
Σήμερα μου έδειξε το e-banking ότι χθες η Media Markt έκανε πίστωση της πρώτης δόσης που μου είχε πάρει προχθές.

Screenshot 2022-11-16 120043.png


Την καταγγελία την έκανα πάντως.

Και ξαναλέω, αν τα ηχεία ήταν διαθέσιμα στο κοντινό μου κατάστημα κι όχι σε κάποιο άλλο, σύμφωνα με το search διαθεσιμότητας που έκανα, και πήγαινα και τ' αγόραζα, μετά θα με έπαιρναν τηλέφωνο να τα επιστρέψω ή να πληρώσω παραπάνω;
 

Μηνύματα
1.269
Reaction score
2.102
Αν έχεις πληρώσει και σου επιστρέψουν τα χρήματα στον λογ/σμό σου;
Δεν θεωρείται μη πληρωμή;
Η πληρωμη εγινε.
Δε γνωριζω αν μπορεις να αρνηθεις τα χρηματα που σου επιστρεφουν.
Παντως σε paypal, μου τα ηρθε απλα μηνυμα επιστροφης του ποσου.
 


Μηνύματα
7.293
Reaction score
11.838
Πάντως, δεν βλέπω καμία προσφορά της προκοπής γενικότερα. Για υλικά αναβάθμισης των υπολογιστών μου που κοιτάζω ( π.χ. sn850 nvme 1tb ), καμία προσφορά. Μόνο κάτι ssd της πλάκας παίζουν. Δεν κάνουμε δουλειά έτσι!!
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.809
Reaction score
28.209
Έχει ηλεκτρικό Scooter 🛵 Silence.
Με επιδότηση και BF -2000€. Μια χαρά.
Αν δεν μάζευα για φωτοβολταϊκά θα το χτυπούσα.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.719
Μηνύματα
2.873.670
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Rigas8
Top