Black Friday 2022

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.530
Reaction score
5.726

Για φθηνά ηχεία υπολογιστή είναι ταμάμ. Παίζουν πολύ τίμια.
Δεν είναι JBL 305P, αλλά για τα 60€ που ζητάνε η απόδοση τους και οι δυνατότητες τους είναι στα ψηλά :)

Τα είχα κάνει review για το περιοδικό (που δεν θυμάμαι αν έχει δημοσιευτεί ακόμα :D )
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.784
Reaction score
83.711
Τελικά, αυτός που θα τα πάρει θα είναι εκείνος που θα τα βάλει στην αποθήκη, σφραγισμένα. 😅
Είμαι σίγουρος ότι δεν θα τα πάρω. Σκασίλα μου για τα ηχεία, η κουτοπονηριά με ενοχλεί.

Αν ήθελα να το κυνηγήσω σοβαρά θα το έκανα με τον δικηγόρο μου αλλά εδώ βαριέμαι να τον πάρω όταν γιορτάζει, θα τον πάρω για να ανοίξω νέο μπελά; :biggrin: Και η καταγγελία που έκανα στον Συνήγορο του Καταναλωτή χάσιμο χρόνου ήταν.

Το πολύ βασικό: Μου χάλασε τη χαρά της αγοράς!

Εσύ δεν το καταλαβαίνεις αλλά θα το εξηγήσω σύντομα. :roflmao:

Το χόμπι μου δεν είναι ούτε ο ήχος, ούτε η εικόνα. Τα ψώνια είναι! Μιλάω για πραγματικά old school ψώνια, με επίσκεψη στο κατάστημα, πληρωμή, σακούλα με το brand και τέτοια. Όχι κακομούτσουνοι κούριερ και πακέτα σε χασαπόχαρτο, σε ημερομηνία που μου έχει φύγει η κάβλ@... Την εμπειρία χαίρομαι κατά 90%, στο προϊόν μένει το υπόλοιπο 10%. Όπως ακριβώς σκέφτομαι στο φαγητό και αποφεύγω το delivery. Μόνο έξω.
 

Μηνύματα
1.735
Reaction score
1.008
H Sony κανει καποιες καλες τιμες σε tv και με 5 ετη εγγυηση πχ
Me 100 € παραπανω για την εγγυηση περνεις και την περσινη Sony XR-85X95J
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.594
Reaction score
30.906
Εσύ δεν το καταλαβαίνεις αλλά θα το εξηγήσω σύντομα. :roflmao:

Το χόμπι μου δεν είναι ούτε ο ήχος, ούτε η εικόνα. Τα ψώνια είναι!

Τώρα μου ήρθε το ανέκδοτο με τον κυνηγό που τον @@@ η αρκούδα μέχρι που μετά από 2-3 φορές του είπε "τελικά φίλε εσύ δεν έρχεσαι εδώ για κυνήγι, έτσι;" :roflmao:
 

TGD

Μηνύματα
7.222
Reaction score
7.252
Αν είχες δει τα κλιπς στο κατάστημα μπορούσες να κάνεις ευκολότερα καυγά, γιατί δεν διαβάζεις τίποτα όρους πριν ψωνίσεις.

Τελευταία μέρα εκπτώσεων στο Λονδίνο
Η γυναίκα μου δοκιμάζει φόρεμα. Της λέω "μην βγαίνεις από το δοκιμαστηριο, η υπάλληλος αλλάζει ταμπέλες" Τελικά το πήρε με 70% έκπτωση!
 

Μηνύματα
272
Reaction score
92
Πάντως, δεν βλέπω καμία προσφορά της προκοπής γενικότερα. Για υλικά αναβάθμισης των υπολογιστών μου που κοιτάζω ( π.χ. sn850 nvme 1tb ), καμία προσφορά. Μόνο κάτι ssd της πλάκας παίζουν. Δεν κάνουμε δουλειά έτσι!!
Στο e-shop αυτά που έβαλε δε λένε τίποτα?
 

Μηνύματα
7.274
Reaction score
11.823
Χτύπησα τις Patriot DDR4 2x32Gb για να έχουν ζουμί τα virtual machines μου. Τώρα μένει ο SN850 και αν παίζει κανένα καλό ζευγάρι DDR3 2400MHz στα 16Gb, θα το χτυπήσω κι αυτό ( θέλω να κάνω NAS το παλιό desktop μου, έχω βάλει στο μάτι κάτι μπλε G.Skill ).
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.334
Reaction score
93.976
LG Oled 77" στα 2399€

 


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.585
Reaction score
30.995
Πλακα πλακα η 77 κανει λιγο παραπανω απο οτι η 65 (που πηρα) στο προηγουμενο Mudial :)
 

Μηνύματα
3.193
Reaction score
776
Μεχρι πριν λιγες εβδομαδες, η 77Α1 ειχε κατω απο 1900€.
Και ειναι αξιολογότατη (και ας ειναι 60hz)
 


TGD

Μηνύματα
7.222
Reaction score
7.252
Όπως είπε με ειλικρίνεια ο γείτονας με το κατάστημα ηλεκτρικών...

Δεν μπορεί να γίνει πραγματικά Black Friday στην Ελλάδα. Δεν έχω τόσο στοκ για να κάνω ξεπούλημα. Ουσιαστικά οι προσφορές αφορούν στοκ που έχει ο αντιπρόσωπος και θέλει να το διώξει για να πάρει ζεστό χρήμα. Αν μου μείνουν εμένα μερικά κομμάτια από καταργημένα μοντέλα τα δίνω φτηνά στους πελάτες μου στο μαγαζί όλο τον χρόνο, δεν περιμένω το Black Friday.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.705
Reaction score
28.045
Και κυρίως, η Black Friday και η κάθε εκπτωτική προσπάθεια γίνεται για να φύγουν πράγματα που θέλουμε και όχι πράγματα που χρειαζόμαστε.

Αυτά που χρειάζεσαι θα τα πάρεις ότι ώρα και να χαλάσουν. Αυτά που θες τα περιμένεις, και μπορεί να μη τα πάρεις και ποτέ, οπότε προσπαθεί να σε δελεάσει.
 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.173
Reaction score
19.059
Και κυρίως, η Black Friday και η κάθε εκπτωτική προσπάθεια γίνεται για να φύγουν πράγματα που θέλουμε και όχι πράγματα που χρειαζόμαστε.
Γιατί ρε 'συ.. χρειάζομαι ένα λάστιχο για πότισμα.. :biggrin:
Βρίσκω με έκπτωση, αλλά θέλω τη χλίδα της Black Friday (να το γράφει στην προσφορά).
Δεν ''αναπνέω'' αλλιώς λέμε..
:rolleyes:
Εσείς σας κόβω να τσιμπήσετε κανένα βιβλίο φιλοσοφίας για μπλακ φράιντεϊ
:roflmao::roflmao::cry:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.705
Reaction score
28.045
Εσείς σας κόβω να τσιμπήσετε κανένα βιβλίο φιλοσοφίας για μπλακ φράιντεϊ
Απολύτως τίποτα. Τίποτα όμως. Δεν χρειάζομαι κάτι άμεσα. Ούτε θέλω κάτι. Ευτυχώς για μένα η αγορά ή απόκτηση καταναλωτικών προϊόντων δεν αποτελεί ψυχοθεραπεία εδώ και πάρα πολλά χρόνια.

Παλιά κάθε νέο κουτάκι το άνοιγα σα μικρό παιδί που του πήραν το δώρο των ονείρων του. Πλέον δεν με ενδιαφέρει τίποτα από όλα αυτά. Μεγαλύτερη χαρά θα πάρω από ένα ταξίδι - όνειρο ζωής πχ, παρά από μια 85αρα 4Κ super duper ultra high end. Δεν έχει να κάνει με το κόστος αλλά με το τι εισπράττω από κάθε κίνηση.

Όταν χαλάσει κάτι θα το πάρω εκείνη τη στιγμή. Οοοοταν έρθει η ώρα για νέα τηλεόραση, θα γίνει μεγάλη έρευνα αγοράς, και η επιλογή θα αγοραστεί σε εκπτωτική περίοδο για λόγους οικονομίας, όχι ψυχικής ανάτασης.

Υγ: όταν αγοράζεις κάτι και ο λόγος είναι επειδή το βρήκες φθηνότερα, δεν γλίτωσες χρήματα. Ξόδεψες χρήματα που δεν θα έδινες.
 
Last edited:


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.784
Reaction score
83.711
Μεγαλύτερη χαρά θα πάρω από ένα ταξίδι - όνειρο ζωής, παρά από μια 85αρα 4Κ super duper ultra high end.
Αν σου πω ότι τα 3 στα 4 ταξίδια που έκανα για πολλά χρόνια ήταν για ψώνια, τι θα πεις; :biggrin:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.705
Reaction score
28.045
Αν σου πω ότι τα 3 στα 4 ταξίδια που έκανα για πολλά χρόνια ήταν για ψώνια, τι θα πεις; :biggrin:
Εσύ είσαι περιπτωσάρα. Άσε. 😄

Αφού αυτό θές, μια χαρά πας. 👍👍
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.665
Μηνύματα
2.869.339
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top