ΚΑΛΩΔΙΑ Ή ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ?

Μηνύματα
25
Reaction score
27
Καλημέρα σε όλα τα μέλη,

Μετά από αρκετά χρόνια αποχής μου από το "άθλημα" για προσωπικούς λόγους και της πρόσφατης ενεργοποίησης μου, διαπίστωσα ότι οι τιμές των καλωδίων σύνδεσης και συγκεκριμένα των interconnect που με ενδιαφέρουν, έχουν διπλασιαστεί στην κυριολεξία!!!

Είναι η ιδέα μου ή φταίει και γι' αυτό η εισβολή της Ρωσίας στην Ουκρανία? :gotcha:
Ειλικρινά με ενδιαφέρει πολύ αν υπάρχει κάποια εξήγηση γιατί νιώθω σαν να επέστρεψα από άλλο πλανήτη..
Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους όσους θα μπουν στον κόπο να γράψουν την γνώμη και την γνώση τους..
 




Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
εντουτης, δε νομιζω να χρειαστει να αλλαξουν τα μελη, ουτε πσηφο αλλα ουτε και καλωδια .. :smoke:
 

Μηνύματα
25
Reaction score
27
εντουτης, δε νομιζω να χρειαστει να αλλαξουν τα μελη, ουτε πσηφο αλλα ουτε και καλωδια .. :smoke:
Για την ψήφο δεν ξέρω...Ας κάνει ο καθένας ότι τον φωτίσει...Για καλώδια όμως σίγουρα όχι....Εγώ αυτή τη στιγμή κλαίω που έδωσα πριν από κάποιο καιρό τα Kimber Hero με τα WBT βύσματα...
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
... η "πολυτελεια των δακριων" λεει ενα τραγουδι που ακουγα πιτσιρικας, αλλα ας περασουμε στο παρασυνθημα, απο τι απαρτιζεται το υπολοιπο συστημα και κυριως για τι εντασεις /αλλα και αποστασεις/ προκειται ? :smoke:
 

Μηνύματα
25
Reaction score
27
... η "πολυτελεια των δακριων" λεει ενα τραγουδι που ακουγα πιτσιρικας, αλλα ας περασουμε στο παρασυνθημα, απο τι απαρτιζεται το υπολοιπο συστημα και κυριως για τι εντασεις /αλλα και αποστασεις/ προκειται ? :smoke:
Πόσο δίκιο έχεις για την "Πολυτέλεια των Δακρύων"...
Βασικά το θέλω για σύνδεση της εξόδου προενισχυτή πικάπ (Project λαμπάτος) με τον προενισχυτή μου (Plinius, τα έχει τα χρονάκια του). 1m είναι αρκετό.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
... ανεμομυλοι αγαπητε ειναι ολα.. :king: :angel:
... καλωδιο,βαλε ενα εκει να παιζει, και μη ξανασχοληθεις, που να δεις που εχει φτασει η τιμη των δισκων.. 8-)
 

Μηνύματα
25
Reaction score
27
... ανεμομυλοι αγαπητε ειναι ολα.. :king: :angel:
... καλωδιο,βαλε ενα εκει να παιζει, και μη ξανασχοληθεις, που να δεις που εχει φτασει η τιμη των δισκων.. 8-)
Εξαρτάται σε ποιους δίσκους αναφέρεσαι...γιατί αυτοί που κυκλοφορούν τα τελευταία χρόνια δεν είναι δίσκοι...Είναι cd που παίζουν σε πικάπ..💽
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
... ε ναι, -φανταζομαι-δεν αγοραζει κανεις δισκους για την πχοιοτητα (υπσηλη πιστοτητα) αλλωστε. 😇
 



Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Για την ψήφο δεν ξέρω...Ας κάνει ο καθένας ότι τον φωτίσει...Για καλώδια όμως σίγουρα όχι....Εγώ αυτή τη στιγμή κλαίω που έδωσα πριν από κάποιο καιρό τα Kimber Hero με τα WBT βύσματα...
Βρες για δοκιμή τα Mogami 2549. Υπάρχει κατάστημα που λέει ότι τα δίνει για δοκιμή ( try before buy ), αν και δεν χρειάστηκε να έρθω σε συνεννόηση για κάτι τέτοιο ( τα αγόρασα λόγω της καλής τους φήμης και των καλών προδιαγραφών τους ).
 

Μηνύματα
25
Reaction score
27
Βρες για δοκιμή τα Mogami 2549. Υπάρχει κατάστημα που λέει ότι τα δίνει για δοκιμή ( try before buy ), αν και δεν χρειάστηκε να έρθω σε συνεννόηση για κάτι τέτοιο ( τα αγόρασα λόγω της καλής τους φήμης και των καλών προδιαγραφών τους ).
Σ' ευχαριστώ για την πρόταση Astronaut Jr.
Έχεις μείνει ευχαριστημένος μετά την αγορά? Επιβεβαίωσαν την καλή τους φήμη, στα αυτιά σου?
Σε τι μηχανήματα αν επιτρέπεται το χρησιμοποιείς. Όχι απαραίτητα μάρκες κλπ, εννοώ είδος.
... καπως ετσι, στερνε Δον των ρομαντικων, καπως ετσι..
Σ' ευχαριστώ πολύ για την κουβέντα Decembered. Θα τα ξανά πούμε λογικά και σε άλλα threads. Καλή Χρονιά σου εύχομαι
 


Μηνύματα
25
Reaction score
27
εδω γυρω ειμαι, συνηθως τριγυρναω στο θεμα τι νοστιμο θα φαμε σημερα... 🐒
😅😅 Άστα...πονεμένη ιστορία...ειδικά τώρα στις γιορτές έκανα δίαιτα....15 γεύματα την ημέρα...έτσι δεν λένε και οι διαιτολόγοι...???
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Σ' ευχαριστώ για την πρόταση Astronaut Jr.
Έχεις μείνει ευχαριστημένος μετά την αγορά? Επιβεβαίωσαν την καλή τους φήμη, στα αυτιά σου?
Σε τι μηχανήματα αν επιτρέπεται το χρησιμοποιείς. Όχι απαραίτητα μάρκες κλπ, εννοώ είδος.

Σ' ευχαριστώ πολύ για την κουβέντα Decembered. Θα τα ξανά πούμε λογικά και σε άλλα threads. Καλή Χρονιά σου εύχομαι
Το σύστημά μου αποτελείται απο δύο στερεοφωνικούς τελικούς οι οποίοι οδηγούνται απο ένα minidsp 2x4HD που παίζει τους ρόλους του προενισχυτή, του ενεργού κροσόβερ και του usb dac, ενώ έχω αφαιρέσει τα παθητικά κροσόβερ των ηχείων. Είμαι ικανοποιημένος απο τα 2549, παρέχουν λεπτομέρεια και δείχνουν να είναι ουδέτερα, ενώ ακολουθούν όποια αλλαγή κάνω στις ρυθμίσεις του συστήματος, κάτι που ακούγεται και - το σημαντικότερο - μετριέται.
 


Μηνύματα
25
Reaction score
27
Σας ευχαριστώ πολύ Astronaut Jr και manos 58. Θα τα δοκιμάσω. Η τιμή τους σε μια πρώτη γρηγορη ματιά που έριξα είναι πολύ λογικη και συμφέρουσα σε σχέση με την φήμη που κουβαλούν και τις κριτικές σας.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top