...πικαπ μετα το 2020, σοβαρα?

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
...δεν καταλαβα ποτε, γιατι ειναι γνωστοι οι Lost Bodies κυριως απο αυτο το κομματι, οταν αποτελουν μια εγχωρια μπαντα με σχετικα αδιακοπη παρουσια 30+ χρονια στα δρομενα (και πληθωρα εξαιρετικα ασυλληπτων κομματιων και συνθεσεων, περα απο το στιχουργικο, οσο και για το μουσικο μερος).
-> εντουτης, εχουν 2 κυκλοφοριες σε βινυλιο, και τις οποιες εχω σαφεστατα οπως και τα υπολοιπα αλμπουμ σε CD, και βεβαια Mp3, περα απο τις συναυλιες που εχω παρευρεθει.
μαλλον επειδη αν κάνεις αναζήτηση για lost bodies στο ΕσυΣωλήνας :p το βγάζει απ τα πρώτα...
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Δεν ξέρω την υπόλοιπη δουλειά τους, αλλά το συγκεκριμένο τραγούδι έχει αφήσει εποχή! Λίγο οι εκρήξεις θυμού, λίγο το λεξιλόγιο, είναι αρκετά για να ταυτιστεί κάποιος και να το αγαπήσει!
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
δεν ξερω θα ρωτησω τους ιδιους στη πρωτη ευκαιρια, αν και οποτε τους βρισκω, λεμε ανεκδοτα για μουσικους και ξεχναμε οτι υπαρχει ο υπολοιπος κοσμος.. 🐒
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Με τα cd , να ασχοληθεί;

Χωρίς πλάκα μας έχει καταστρέψει το roon...
Kaι το Gobuz βεβαιως βεβαιως.....:):):p:p
Γράψε την αλήθεια: θέλεις να πάρεις νέο πικάπ και προετοιμάζεις το έδαφος βασισμένος στα σχόλια όσων γράψουν "ναι, φυσικά αξίζει".
ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι τι του ειπεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε:fuckyou::fuckyou::fuckyou::D:D:D:p:p:p
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Σατοπικαπδενέχ.


Δεν εχ λέμε. Τιδεγκαταλαβαίν'ς.



FB_IMG_1673111660739.jpg


Στόουν έιτζ.

Μπακ του δι παστ (νοτ δι φχιούτσουρ)

Πχιότητα ρε, αγνή αμόλυβδη.

(Σημερινή φωτογραφία, κάπου στη Σαλόνικα)

PXL_20230113_111410558.jpg



Έλα πάρε πάρε πάρε πάρε....
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
ενα μπαρ στο εξαρχειο (πεζοδρομο μεσολογγιου)που το λεγανε πειρατη το κλεισαμε το 2009 , τουλαχιστων ειχε καθαρα ποτα... και βεβαια παιζαμε Mp3... 🐒
-μια φορα δεν ειχαμε λεφτα, και καθοσταν στη πολικατοικια διπλα με μπυρες απο το περιπτερο, ερχεται ο ιδιοκτητης και μας λεει, παιδια μη καθεστε εκει, καθηστε στα τραπεζια να φενεται οτι εχουμε κοσμο... και αυτο ειναι μονο ενα απο τα περιστατικα για το οποιο μπορω να μιλησω.
-αντε και σε ενα επετειακο dj sh*t ξεκινησα με στο She's Hit απο birthday party (η δευτερη μπαντα του νικ κειβ,μετα τους boys next door)...
....αν θές να ρίξεις το κορίτσι ,
πικάπ με κλειστά μάτια .
Τις ρίχνει με την μία στα πατώματα ....
να τη μυρισω θελω... αν θελω να τη ριξω...τοσα χρονια στη γυρα εχω μαθει τρικλοποδιες... :biggrin:
 
Last edited:

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.371
και σε ρωταω το king Blank να το παρω CD ή Βινυλιο ??? (που το ακουω χρονια, απο τοτε που μου το εβαζες στη κουνια να ξυπνησω , στο εξωχικο στο Σισκαλινι)
- έχει ήδη ζεστές και πλούσιες μεσαίες , οπότε και σέ cd θά είσαι ok
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
-> ειναι αυτο και μερικες εκατονταδες αλμπουμ που αγαπαω, ακουω συχνα, και φυσικα υπερλατρευω και εννοειται οτι ουτε καν μπηκα στο πειρασμο να αγορασω σε φυσικη μορφη..παρα το πραγματικα μικρο αντιτιμο.
(μη μακρηγορω, το flash που εχω στο αυτοκινητο, κατα 80% 8-) )
 


hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Εγώ είμαι ένας από αυτούς που συνεχίζω και ακούω από το πικάπ μου αλλά δεν αγοράζω δίσκους. Θα συμφωνήσω μαζί σου @Decembered ότι δεν έχει νόημα πια το πικάπ ειδικά σε ανθρώπους που δεν έχουν συλλογή και τα γκαφρά να το υποστηρίξουν. Ωστόσο μου λείπει πολύ ο τρόπος με τον οποίο αγοράζαμε παλιά χωρίς την μαζικότητα του streaming (στριμαρω και εγώ και πολύ μάλιστα). Παλιά έδινα αξία στην μουσική που αγόραζα τώρα απλά δεν ξέρω τι να ακούσω από όλα τα διαθέσιμα με μια απλή συνδρομή. Αλλα that's life και that's progress. Οπότε streaming και πάλι streaming με πιο επιλεκτική διάθεση τουλάχιστον και όχι μαζικότητα.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Πικάπ και δίσκοι ε?

Να έχεις κάτι δικό σου (δίσκο), να το φροντίζεις, έχει μια.. παύλα.. :p
Το cd είναι ιβρίδιο και είναι μούφα, χρέπι..
Ούτε ιδιαίτερη φροντίδα θέλει, ούτε παύλα, το βάζεις και παίζ' :idk:
Ασυμπάθιστο μέσο..
Η κασσέτα τουλάχιστον έχει την παύλα του μασήματος και του τυλίγματος με τον Bic.. (αθεράπευτο..:rolleyes:) αλλά δεν ακούγεται.. :p

Ή πικάπ (σωστές δουλειές :biggrin:), ή streaming..


Εγώ περιμένω εμφυτεύματα να δίνουν την πληροφορία απευθείας στα κέντρα απόλαυσης, να μην ακουμπάω τίποτα, μήτε να ψάχνω sweet spot, να πλένω και κανένα ποτήρι ταυτόχρονα.. :biggrin:
Κι αυτό το ''kick in the guts'' (η φόρμουλα του ear) να λείπει, με ανακατεύ' στο στομάχ' δεν το θέλω ρέυ.. 8-)

Βέβαια και πάλι λογικά θα πρέπει να κάνω κλικ κάπου για την εκκίνηση.. :whistling:

Αργεί η νοητική εντολή?

Bump.. :(
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
Εγώ περιμένω εμφυτεύματα να δίνουν την πληροφορία απευθείας στα κέντρα απόλαυσης, να μην ακουμπάω τίποτα, μήτε να ψάχνω sweet spot, να πλένω και κανένα ποτήρι ταυτόχρονα.. :biggrin:
Κι αυτό το ''kick in the guts'' (η φόρμουλα του ear) να λείπει, με ανακατεύ' στο στομάχ' δεν το θέλω ρέυ.. 8-)
υπαρχουν αξεσουαρ εξωλεμβια..για αυτο το σκοπο..με μπαταρια δουλευουν.:onthequiet:
-να σε βοηθησω, να σα το βατραχο που του διαβαζε ο αλλος τσελεμεντε στο μπανιο, στο γνωστο ανεκδοτο-
Άμα ήτανε ενηλικίωση θα έπαιρνες κι άλλο πικάπ. Μάλλον σου συμβαίνει aging reversal.
.... ισως να λειτουργω αποτρεπτικα προς το burn out syndrome. Κατι θα χασω, κατι θα κερδισω με αυτο :)
 
Last edited:

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Και οι συναυλίες vs home entertainment το ίδιο..
Βγαίνεις έξω, γνωρίζεις κόζμο (ίσως βρεις και σεξ :rolleyes:), ζεις τον ''παλμό''
But..
Χαιδεύ'ς το ''holy wood'' τως ηχείωνσ'?
Τα μετακινείς δώθε-κείθε να ζήσεις την αλλαγή?
Άσε που δεν μπορείς να ξεσκονίσεις τίποτα εκεί έξω, σε κοιτάζουν σαν τρελό.. >:(

Άλλη εμπειρία..

Οι επιλογές μας είναι το holy grail της λόξας που μας βαράει.. :rolleyes:
Και πολύ καλά κάνουμ'

8-)
 
Last edited:

Μηνύματα
229
Reaction score
395
Αναλόγως διάθεσης, χρόνου, παρέας, κλπ ακούω και πικάπ και ρουν. 30/70 περίπου.
Βέβαια, κάποια βινύλια δεν υπάρχουν στις πλατφόρμες, οπότε εκεί είναι μονόδρομος το πράγμα.
Προφανώς και θέμα σύγκρισης, σε επίπεδο ακουστικής πιστότητας δεν υφίσταται. Ντίτζιταλ ολ δε γουέι.
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Εγώ περιμένω εμφυτεύματα να δίνουν την πληροφορία απευθείας στα κέντρα απόλαυσης, να μην ακουμπάω τίποτα, μήτε να ψάχνω sweet spot, να πλένω και κανένα ποτήρι ταυτόχρονα.. :biggrin:
Αυτό το ωραίο που λες, θα είναι μόνο για τον ήχο;

Για ένα φίλο μου ρωτάω...
 




Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.304
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top