Τι θα πιούμε σήμερα;

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
Αυτό φαίνεται πολύ παλιό!Μηπως η σκόνη του είναι από το 1994?! :biggrin:
Για πείτε κανά λευκό της προκοπής (μέχρι 20€) για την Πρωτοχρονία.

Ή να παραμείνω στο στανταράκι μου, σαμπάνια 200ml.*


* 'Έθιμο για να πιούμε κάτι εγώ και η σύζυγος. Επειδή δεν πίνει πάνω από 1-2 ποτηράκια το μέγεθος αυτό σε σαμπάνια είναι πολύ βολικό.
Οταν μου μείνει το μισό μπουκάλι,το χρησιμοποιώ στο μαγείρεμα.Δεν πίνω αφρώδεις οίνους.
 





Μηνύματα
303
Reaction score
432
Ηπια χτες suntory chita whiskey.

Μεχρι στιγμης στην κατηγορια τιμης του παιζει και να ναι το πιο ωραιο για τα γουστα μου. Αρωματικο πολυ και φινα γευση.

Ειμαι πολυ κακος στις περιγραφες....Μου βγαζε κατι το "διαφορετικο" στην γευση του. Φινο νομιζω ειναι η σωστη ορολογια.
 

Attachments












Μηνύματα
55
Reaction score
24
Σκλάβος είναι το όνομα.
Και δεν μπορώ να το κάνω edit το post και άντε να βρεις άνθρωπο να το φτιάξει...:whistling:, μια οργάνωση είχε το μαγαζί, πάει χάθηκε και αυτή. :laugh:
Είναι προσωπικός μου φίλος, από πολύ παλιά αριστοκρατική επτανησιακή οικογένεια με οικόσημα κλπ αλλά ο Ευρυβιάδης είναι underground τύπος με την καλή έννοια του όρου, δίνει πόνο στην πειραματική οινοποίηση και τα κρασιά του είναι μοναδικά με κορυφαία για μένα το ΟΡΓΙΩΝ από μαυροδάφνη κεφαλλονιάς....αυτά😉
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Είναι προσωπικός μου φίλος, από πολύ παλιά αριστοκρατική επτανησιακή οικογένεια με οικόσημα κλπ αλλά ο Ευρυβιάδης είναι underground τύπος με την καλή έννοια του όρου, δίνει πόνο στην πειραματική οινοποίηση και τα κρασιά του είναι μοναδικά με κορυφαία για μένα το ΟΡΓΙΩΝ από μαυροδάφνη κεφαλλονιάς....αυτά😉
Τον γνωρίζω κι εγώ προσωπικά τον Βλαδη.
Επι προσωπικού ας μην αναφερθούμε περαιτέρω.
Τα κρασιά του είναι πολύ καλά αλλά δυστυχώς λόγω της «πειραματικής» οινοποίησης που ακολουθεί δεν υπάρχει σταθερότητα από χρονιά σε χρονιά, κάποιες φορές και εντός της χρονιάς. Κάθε μπουκάλι που ανοίγουμε είναι σαν να παίζουμε τζόκερ.
 

Μηνύματα
55
Reaction score
24
Τον γνωρίζω κι εγώ προσωπικά τον Βλαδη.
Επι προσωπικού ας μην αναφερθούμε περαιτέρω.
Τα κρασιά του είναι πολύ καλά αλλά δυστυχώς λόγω της «πειραματικής» οινοποίησης που ακολουθεί δεν υπάρχει σταθερότητα από χρονιά σε χρονιά, κάποιες φορές και εντός της χρονιάς. Κάθε μπουκάλι που ανοίγουμε είναι σαν να παίζουμε τζόκερ.
no comments Melina...😉
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.205
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top