Ηλεκτρικά οχήματα (εκτός Tesla)



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
ID.7 ή αλλιώς iD.Passat


1681313989639.png


Πρόκειται για εξαιρετικό αυτοκίνητο...
Η πρόταση του γκρουπ για μεγάλα ταξίδια, το μεγάλο Σεντάν.


Με την εξελιγμένη πλατφόρμα MEB+, με νέο κινητήρα και αυξημένο efficiency του drivetrain, με την 77+άρα μπαταρία υπόσχεται 700χλμ αυτονομίας.

Νομίζω πως πρόκειται για σοβαρό ανταγωνιστή του model S, χωρίς όμως να βάζουμε τις επιδόσεις επιτάχυνσης στο παιχνίδι, διότι εκεί η Τέσλα (ιδίως με την έκδοση plaid) είναι αλλού.. 😎

YΓ. The maximum speed from the 201 hp electric motor and 77 kWh battery is 155 km/h, or less than 100 mph
 
Last edited:

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.925
Πληροφορίες για το Mini Cooper υπάρχουν; Αυτό είναι είδηση.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Last edited:

TGD

Μηνύματα
6.985
Reaction score
7.073
καλά κάνουν και βάζουν 80, γιατι αν έβαζαν 100-110, εσύ θα έβαζες ΑΛΛΑ 20-30 πάνω και θα γινόταν της πτανας κει μέσα.
Όχι, δεν κάνουν απαραίτητα καλά.
Ήμουν πολύ προσεκτικός στα όρια στα τούνελ. Έλεγε 80, πήγαινα με 80. Και μια μέρα στα τούνελ στον Άγιο Κωνσταντίνο ξεκινάει νταλίκα να με προσπερνά ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΤΟΥΝΕΛ. 80 εγώ, 90 η νταλίκα. Τι να έκανα, πάτησα γκάζι και έφυγα. Από το να καρφωθεί κανένας από πίσω...
Από τότε το cruise control στα 100.
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Τα μινικουπερ αργεί ακόμα.

Πιο γρήγορα θα κάνει ντεμπούτο το iD.7 και εδώ ο νέος κινητήρας, δείχνει πολύ σημαντικές βελτιώσεις:


Κι ένα βίντεο γιατί να πάρεις γερμανικό

 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Και εγώ θα αγόραζα ηλεκτρικό mini αν είχε normal τιμή. Πολύ όμορφο. Θα ήταν σίγουρα στη λίστα.
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.206
Reaction score
11.481
Και εγώ θα αγόραζα ηλεκτρικό mini αν είχε normal τιμή. Πολύ όμορφο. Θα ήταν σίγουρα στη λίστα.
Όμορφο το πίσω μερος;o_O
Θέλει προσπάθεια να κάνεις το mini να μοιάζει με Swift:roflmao:
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.786
Reaction score
11.021
Όμορφο το πίσω μερος;o_O
Θέλει προσπάθεια να κάνεις το mini να μοιάζει με Swift:roflmao:
Εντελώς! Μα είναι δυνατόν; Σαν κακή απομίμηση swift.

Και ακολουθεί το νέο countryman. Πιθανολογώ (με βάση τις κατασκοπευτικές) ασχημότερο από το τωρινό - που δεν το λες και μουnara.
 
Last edited:

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Μου αρέσει περισσότερο στο mini. Και τα δύο δένουν επάξια στο σύνολο που τοποθετήθηκαν.
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.206
Reaction score
11.481
Είσαι άδικος φίλε, το swift είναι ωραίο από πίσω. :biggrin:

View attachment 288066
Για μένα τα γιαπωνέζικα κορεάτικα αμερικανικά είναι άσχημα.
Αυτό της φωτό είναι ηλεκτρικό με εξατμίσεις; :roflmao:
Γιατί βλέπω να στη λένε ότι είσαι οφ τοπικ:p
 
Last edited:


Μηνύματα
2.668
Reaction score
1.386
Εννοείται πως είναι εντελώς μλκες με περικεφαλαία όσοι παν έτσι σε κείνη την περιοχή, και γενικά στους δημόσιους δρόμους.

Θα πρέπει να ενταθούν οι έλεγχοι της τροχαίας, να τους πάρουν τα διπλώματα οδήγησης φορεβε, και να κατασχέσουν και τα ΙΧ τους, να γλυτώσουμε από δαύτους.

Προσωπικά προσπαθώ με νύχια και με δόντια να μην ξεπερνάω (κατά πολύ) τα όρια ταχύτητας, απλώς δεν γίνεται να πηγαίνω με 60 και 80 στην εθνική οδό σε τούνελ και σε γεφύρια (απαράδεκτα όρια), ένα 20-αρι πάνω είμαι κει.

Η μοunάρα 😍 που περιμένω με απεριόριστη χαρά και ανυπομονησία, είναι το πρώτο μου ΙΧ με τετρακίνηση, και το πρώτο με τόσους σταύλους άλογα και τέτοιες επιδόσεις, με τέτοια ροπή διαθέσιμη ανά πάσα στιγμή. Προφανώς θα το χαρώ όσο δε πάει στο 0-100 και όσο συχνά γίνεται, σε κάθε ευκαιρία, είναι ωραία η επιτάχυνση, κακά τα ψέματα.
Ωστόσο διαθέτει ωραιότατο κλείδωμα τελικής ταχύτητας, και σκοπεύω να το κλειδώσω εξ'αρχης στα 150, γιατί έτσι θέλω κι έτσι πρέπει κιόλας. 😎
Αλλά το 0-100 ή και λίγο παραπάνω, θα το σκίσω, όπως το σκίζω και στο iD.3 σε κάθε ευκαιρία, σε κάθε φανάρι που είμαι μπροστά, έχει μεγάλη πλάκα!

Για κωλικια κι ανάποδα τιμόνια και ντριφτινγκ μέχρι να σβήσει η γόμα, υπάρχουν πίστες, δεν ξέρω αν θα πάω, αλλά ζηλεύω ήδη κάποια παιδιά που τακτικά πάνε κει και βγάζουν τα απωθημένα τους, ιδίως σε βρεγμένο που δε τρώει γρήγορα τα (αρκετά ακριβά) ελαστικά. 👍
Ειλικρινά σου ευχομαι να το χαρείς όσο κανένα αλλο αυτοκίνητο που είχες, να είναι καλορίζικο και καλοτάξιδο !!! (χάντρα για το κακό μάτι πάντως δε νομίζω χρειάζεται :roflmao: )
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top