B&W club

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.159
Reaction score
19.003
Αν είχα (τόσο) μεγάλα ηχεία (όχι απαραίτητα αυτά) και σε χώρο που τους ταιριάζει ;) ίσως δεν ασχολιόμουν με την προσθήκη sub..
Για μικρότερα ηχεία και ευελιξία τα sub όπως το βλέπω εγώ είναι πολύ θετική προσθήκη.
Το by the book στα όρια της επαγγελματικής ενασχόλησης είναι ένα θέμα, απ' την άλλη δεν χρειάζεται να γινόμαστε τόσο εμμονικοί με την λεπτομέρεια-ακρίβεια για το σπίτι.
Όσοι το κάνουν βέβαια μαγκιά τους.. 8-)

Το ''όμορφο'' πάντως είναι πως χοροπηδάμε από thread σε thread και ''τσακωνόμαστε'' για τα ίδια θέματα.. :tongue:
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.684
Reaction score
28.021
Το by the book στα όρια της επαγγελματικής ενασχόλησης είναι ένα θέμα, απ' την άλλη δεν χρειάζεται να γινόμαστε τόσο εμμονικοί με την λεπτομέρεια-ακρίβεια για το σπίτι.
Όσοι το κάνουν βέβαια μαγκιά τους.. 8-)
Αν δεν είσαι βλαμμένος δεν υπάρχει καμία μα καμία ανάγκη δημιουργίας συστήματος ή ακουστικής χώρου σε ένα σπίτι, ανάλογο αυτών των studios παραγωγής.

Άλλη δουλειά κάνει το ένα άλλη το άλλο.
 
Last edited:

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.393
Reaction score
79.525
Αν είχα (τόσο) μεγάλα ηχεία (όχι απαραίτητα αυτά) και σε χώρο που τους ταιριάζει ;) ίσως δεν ασχολιόμουν με την προσθήκη sub..
Και εγώ αν είχα 7 τεμάχια πολύ μεγάλων ηχείων μπορεί να μην έβαζα σαμπ, παρά μόνο για το .1 και για την μισή πρώτη οκτάβα.
Αν ήταν κάποιο μεγάλο και το έβαζα κάπου κοντά, ίσως δεν θα χρειαζόταν καν δεύτερο.

Αλλά με δυο μόνο τεμάχια B&W, ισχύει το γνωστό :
Που πας ρε Καγκουρομήτρο; 😛
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.411
Reaction score
125.600
Με 13 τεμάχια me geithein 901 σε ιμερσιβ σεταπ, θες σαμπ για το .1 κανάλι.

Δεν μπορείς να δώσεις το .1 ακόμα και σε αυτά τα κτήνη, με το 16-αρι γουφερ, διότι, μη ξεχνάτε, το .1 είναι σε στάθμη +10 ντεσιμπέλ σε σχέση με το υπόλοιπο πλήθος.

Για να τελειώνουμε με τα χαζά, χωρίς σαμπ ούτε στον παράδεισο δε θα πάτε, ούτε γκόμενα δε θα πιάσετε, και δε θα σας σηκώνεται φορεβε, μόνο πεσμένο θα'ναι, μαραμένο σα μπάμια.

Πάρτε σαμπ να σωθείτε.
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.393
Reaction score
79.525

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.411
Reaction score
125.600
Ρε τι θα γίνει μ'αυτούς τους μπαμιάκηδες, δε ξέρω.

Θα τους στείλω στο μπρετσο τελικά. Δεν έχουν χαΐρι.
 


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
Για να τελειώνουμε με τα χαζά, χωρίς σαμπ ούτε στον παράδεισο δε θα πάτε, ούτε γκόμενα δε θα πιάσετε, και δε θα σας σηκώνεται φορεβε, μόνο πεσμένο θα'ναι, μαραμένο σα μπάμια.
Καλο ευγε χερ ντοκτορ :drinks:
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.979
Reaction score
2.914
Καλησπέρα σε όλους. Έχω μια απορία, τελικά τα B&W είναι καλά ηχεία ή είναι απλά marketing πρωοθημένα για να κάνουν πωλήσεις. Το ρωτάω γιατί όποτε αναφερόμαστε στην ανάλογη μάρκα υπάρχει μια αντιμετώπιση αρνητική σε μεγάλο βαθμό. Δεν έχω ακούσει ποτέ ούτε είχα καποιο ηχείο οπότε η ερώτηση είναι καθαρά από απορία για τα συγκεκριμένα ηχεία.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.555
Reaction score
30.807
Σίγουρα οι χαμηλές σειρές επωφελούνται από το hype της μάρκας.

Τώρα για να πω την αμαρτία μου, τα τελευταία χρόνια (τα σειράς 8xx εννοώ) δεν με ενθουσίασαν, δεδομένης της τιμής τους. Αλλά το να πει κανείς λχ τα 800D ή D2 προϊόντα μάρκετινγκ, ε μάλλον θα είναι κακεντρεχής ή προκατειλημμένος
 

ika

News
Μηνύματα
14.040
Reaction score
13.003
Ακουσα κατά καιρούς 2-3 της σειράς 8 και μου άρεσαν, η 6 και η 7 μου ήταν αδιάφορες.
Σχετίζεται βέβαια και από τον ήχο που είχα συνηθίσει ν' ακούω.
 
Last edited:

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.904
Reaction score
28.692
......να δικαιολογήσω το :)

-
1689162220663.png

-
Για κάποιους είναι το ....τέλος αναζήτησης ηχείου και ήχου .
Για κάποιους άλλους είναι προσάναμμα για το τζάκι τους ....
Για μένα 3,4 μοντέλα τους αξίζουν τον κόπο να ζήσεις για λίγο μαζί τους .
.....περι ορέξεως λοιπόν .

-
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.979
Reaction score
2.914
Οι απαντήσεις σας με οδηγούν στο συμπέρασμα ότι είναι υπερτιμημένα. Υπάρχουν κάποια καλά και πολλά μέτρια. Αν κάνω λάθος συγχωράτε με.
 






Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.355
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top