Featured Μπορούμε να απολαύσουμε τις μουσικές μας μόνο σε μεγάλες εντάσεις ? Really?


symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.102
Reaction score
6.981
ΥΓ. Για τα λάθη απόστασης ακρόασης:

Τα έστησε στα 2,5 μέτρα. Είχα ήδη ενημερώσει, στο #9 πως είναι 3-6μ..

Και έκατσαν και άκουσαν κι έβγαλαν και συμπεράσματα. 😁🤪😁🤣😂
Το ότι δεν συνέβη ποτέ τίποτα από όσα περιγράφονται σε αυτό το thread δεν σε ενόχλησε, η λάθος απόσταση ακρόασης σε πείραξε εσένα.

:lolsign:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.758
Reaction score
127.027
Το ότι δεν συνέβη ποτέ τίποτα από όσα περιγράφονται σε αυτό το thread δεν σε ενόχλησε, η λάθος απόσταση ακρόασης σε πείραξε εσένα :lolsign:
Άλλο αυτό. 🤪😁🤪🤣😂
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.329
Reaction score
19.607
Καταρχάς δεν έγινε ΄΄σήμερα΄΄ αλλά .... εχθές - εκτός και αν προκαταλαμβάνεις νέα σημερινά επεισόδια. :wink:

Από τη δική μου μεριά επέδειξα πόσο εύκολα μπορεί να εκτροχιάζεται μια κατάσταση και όχι μόνο δεν κρίνω περίεργες τις αντιδράσεις στα σχετικά επιχειρήματα αλλά... προβλεπόμενες.:wink:
Γκουρού με μπερδεύεις με άλλους που περιμένουν στην ''γωνία'' για μήνες ώστε να βγάλουν με την πρώτη ευκαιρία ''μέλι''
Μπορεί να με κατηγορήσει κάποιος για αφέλεια στη γραφή αλλά μέχρι εκεί..
Δεν είμαι υποχρεωμένος να ''προσέχω'' επειδή άλλοι έχουν περίεργες διαθέσεις και απωθημένα.. ;)
 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.329
Reaction score
19.607
Γκουρού με μπερδεύεις με άλλους που περιμένουν στην ''γωνία'' για μήνες ώστε να βγάλουν με την πρώτη ευκαιρία ''μέλι''
Μπορεί να με κατηγορήσει κάποιος για αφέλεια στη γραφή αλλά μέχρι εκεί..
Δεν είμαι υποχρεωμένος να ''προσέχω'' επειδή άλλοι έχουν περίεργες διαθέσεις και απωθημένα.. ;)
Υ.Γ.
Όταν παρατηρώ κάτι που θεωρώ εξώφθαλμη υπερβολή ή εμμονή και μάλιστα όταν είναι δοσμένη επιτηδευμένα με τέτοιο τρόπο ώστε να παίρνει ακόμα μεγαλύτερες διαστάσεις (λόγο της ''τάσης'' αυτού που την διατυπώνει) εγώ θα κάνω πλάκα με αυτό και ας είναι γραμμένο σε πέτρα ή σε όποιο holly book του audio ή σε όσα φυλλάδια κατασκευαστών θέλει.. ;)
Κι αν παρασυρθεί κάποιος εκεί έξω (απίθανο) απ' τα γραφόμενα μου ώστε να τολμήσει να κουνά το κεφάλιτ' περισσότερο απ' όσο προβλέπει ο κατασκευαστής με αποτέλεσμα να ''χάνει'' σε επιδόσεις η συστηματάρα, δεν πειράζει..
Σε βάθος χρόνου είμαι σίγουρος σε καλό θα του βγει.. 8-)
 
Last edited:






Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.329
Reaction score
19.607
Σε δεύτερο χρόνο σήμερα κάτι ''στράβωσε'' :thumbsdown:
Από τη δική μου μεριά επέδειξα πόσο εύκολα μπορεί να εκτροχιάζεται μια κατάσταση και όχι μόνο δεν κρίνω περίεργες τις αντιδράσεις στα σχετικά επιχειρήματα αλλά... προβλεπόμενες.:wink:
Και για να μην υπάρχει καμμία παρερμηνεία.. (υποπτεύομαι πως το πήρες λίγο.. διαφορετικά 8-))

Το σχόλιο μου αυτό δεν αφορούσε τη δική σου χθεσινή παρέμβαση η οποία έγινε αργότερα, αλλά την επανεκκίνηση της ''φαγούρας'' με αφορμή το σχόλιο που έκανε ο Alex για το ατυχές παράδειγμα του Κώστα με την καταραμένη Ferrari :cry: το οποίο και επανέφερε τον Ear σε ''defense mode'' με τάσεις ''counterattack'' ;)
Βέβαια ο Alex δεν είπε τίποτα περισσότερο από αυτά που ειπώθηκαν προχθές αλλά πιθανόν η χρονική καθυστέρηση έφερε ''φρεσκάδα.'' :tongue:
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.831
Reaction score
38.506
-> μπορει να μη φτανει σε κακουργημα, αλλα σε εγκλημα κατα της ανθρωποτητας ειναι οι λανθανουσες πεποιθησεις (και ο τροπος επικοινωνιας των). Τουλαχιστων στη δικια μου περιπτωση εχω -ξεκαθαρισει- την αποστασιοποιηση και την εναντιωση μου προς το ανθρωποειδες ειδος.😇
 

Μηνύματα
12.899
Reaction score
10.135
Τα ξέρουν και στο ASR

 

Μηνύματα
1.886
Reaction score
4.467
Γκουρού με μπερδεύεις με άλλους που περιμένουν στην ''γωνία'' για μήνες ώστε να βγάλουν με την πρώτη ευκαιρία ''μέλι''
Κανεις δεν περιμενει στη γωνια για μηνες.
Βλεπει μια μικρη ομαδα πεντε-εξη σκληροπυρηνικων
ακολουθουμενη απο λιγους θαυμαστες,
κλεισμενη ερμητικα σε φιλοξενο echo chamber με το βιβλιο του Τουλ και papers παντα προχειρα,
μεθυσμενη απο τα likeς, που θα πει αποδοχη,
να εχει καταφερει να ενωσει επαγγελματιες, ερασιτεχνες και παλαιους συνοδοιπορους που κατα καιρους
τους επισημαινουν τις υπερβολες τους και το παραλογο της υποθεσης με οποιο τροπο μπορουν.
Ηρεμα τα καταγραφω...
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.329
Reaction score
19.607
Κανεις δεν περιμενει στη γωνια για μηνες.
Βλεπει μια μικρη ομαδα πεντε-εξη σκληροπυρηνικων
ακολουθουμενη απο λιγους θαυμαστες,
κλεισμενη ερμητικα σε φιλοξενο echo chamber με το βιβλιο του Τουλ και papers παντα προχειρα,
μεθυσμενη απο τα likeς, που θα πει αποδοχη,
να εχει καταφερει να ενωσει επαγγελματιες, ερασιτεχνες και παλαιους συνοδοιπορους
που κατα καιρους τους επισημαινουν το παραλογο της υποθεσης με οποιο τροπο μπορουν.
Ηρεμα τα καταγραφω...
Μιλάω για άτομα που μπορεί να έχουν μια τέτοια ''τακτική'' προσέγγιση που εγώ δεν έχω.. Αντίθετα μιλάω συχνά (συνήθως κάνοντας πλάκα ή πειράζοντας με νόημα) αλλά ίσως και λόγο συχνότητας των παρεμβάσεων να παρεξηγούμαι ή και να κουράζω.. :idk:
Στην προκείμενη πάντως δεν μιλούσα για ομάδες - παρατάξεις διαφορετικών αντιλήψεων.. ;)
 
Last edited:

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.297
Reaction score
78.238
στάζει λέμε...
σαν τα κομμούνια που κακόμοιρα στο περιθώριο ....τα πιάνει το παραπονο... :biggrin:
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.758
Reaction score
127.027
Καλοί φαίνονται οι Άμπακες, όμως ποιος θα τούς προτιμήσει από τα Νιούμαν?
Decent price if it performs as promised: €2490.- per pair (€1990.- for early birds)

Αν όντως μπορεί να πάει 1.990€ το ζεύγος, έχει ενδιαφέρον.

Στα 3,5 χιλιάρικα το ζεύγος, όπως λέει στο site τους, μάλλον δύσκολα τα πράγματα.

Τα 310 βλέπω να είναι στα 4.400€ το ζεύγος.😎
Ακόμα πιο ακριβά.

Άρα, έχει χώρο η κατηγορία.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.902
Μηνύματα
2.880.888
Members
37.961
Νεότερο μέλος
gkarm
Top