HD-DVD Για όλα τα μέλη του Avsite

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: HD-DVD Για όλα τα μέλη του Avsite

Λοιπόν επειδή δεν θελω να μείνει κανείς παραπονεμένος, οσoι ειχαν πρόβλημα μη αναγνώρισης του HD-dvd θα τους ξαναποσταλεί φτανει βεβαια να σιγουρευτούμε 100% για τα αίτια αυτής της ασυμβατότητας .
Στις 60 αποστολες HD-DVd που εχω κανει ως τωρα , εχουν δηλωθεί σε αυτό το τοπικ πεντε τέτοιες περιπτώσεις.

Stergios Giotas
CRISS
ΘΑΝΑΣΗΣ Τ
Χρυσόστομος Μ
dimM

Στα παραπάνω μελη τα HDsθα ξαναποσταλούν.

Ο Κωστας Δ. εχει ηδη προσφερθεί να βοηθήσει σε κάποιες αποστολές ώστε να ολοκληρωθεί η διαδικασία πιο γρήγορα.

Σε ευχαριστώ Κώστα και θα επικοινωνήσουμε για τις λεπτομέρειες


Τέλος όποιο άλλο μελος που εχει παραλάβει, αντιμετωπίζει παρόμοιο πρόβλημα ας μου στειλει pm ώστε να του αποσταλεί ξανα.


Προσοχη
Όταν αναφέρομαι σε προβλημα αναπαραγωγής εννοώ αυτό που περιγράφεται παρακάτω


Μόνο, ένα πρόβλημα. Με dvd-rom και power dvd 7 δε μπορώ να δω καν τα περιεχόμενα του δίσκου για να τα αναπαράξω. Καμιά ιδέα, κανείς?
Και εγω το παρελαβα σημερα (ευχαριστω πολυ Ανδρεα!!!) αλλα τα περιεχομενα του δισκου δεν διαβαζονται ουτε απο τoν Windows Explorer......

και όχι για αυτήν την περίπτωση.

Τα αρχεία τα παίζω με πολύ σπάσιμο και τόσο χάσιμο ταχύτητας που το σταματάω.
Στην περίπτωση του Κώστα είναι αδυναμία του υπολογιστή.


Την πέμπτη θα αποσταλούν ( ευελπιστώ) και τα τελευταία πακετατακια .
Συγνώμη για την καθυστέρηση αλλα λογω φόρτου εργασίας , τις τελευταίες μέρες δεν εχω κανει τις αποστολές που υπολόγιζα.
 

Μηνύματα
1.790
Reaction score
2
Δεν χρειάζεται να μου το ξαναστείλεις Ανδρέα. Έτσι κι αλλιώς δεν νομίζω οτι θα μου παίζει καλά λόγο αδύναμου υπολογιστή.

Επίσης θα δοκιμάσω το δισκάκι σε ένα φίλο μου οπότε θα το δω έτσι κι αλλιώς.:happy_6:

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον όμως. :cool_4:
 

CostasD

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.139
Reaction score
19
Εγώ πάντως παιδιά έναν P4 στα 3.0 έχω (prescott) με μια geforce4 Ti 4400 (ναι, καλά βλέπετε) και μέχρι στιγμής δε μου'χει μασήσει κάποιο hd. Και η cpu στο ρελαντί, πάνω από 55-60% δεν πάει (ακόμα και με deinterlace ανοιχτό). Να τονίσω ότι έχω περασμένο τον Elecard MPEG Player μαζί με τους εξαιρετικούς του codecs και ενδέχεται να κάνουν αυτοί την καλή δουλειά. (http://www.elecard.com/products/products-pc/consumer/mpeg-player/)

Κωνσταντίνε στην περίπτωσή σου δοκίμασε να γράψεις το δισκάκι στον σκληρό πρώτα ώστε να σιγουρέψεις ότι δεν έχει πρόβλημα, αλλά και να ξεπεράσεις το όποιο φρένο στο transfer rate του dvd σου αν πράγματι υπάρχει εκεί θέμα.
 

Μηνύματα
84
Reaction score
0
Ανδρέα θα μπορούσα να έχω το συγκεκριμένο δισκάκι μιας και εδώ και καμιά 20 μέρες είμαι ένας πολύ ευτυχής κάτοχος του TOSHIBA XE1?

Ευχαριστώ
 


Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Εγώ πάντως παιδιά έναν P4 στα 3.0 έχω (prescott) με μια geforce4 Ti 4400 (ναι, καλά βλέπετε) και μέχρι στιγμής δε μου'χει μασήσει κάποιο hd. Και η cpu στο ρελαντί, πάνω από 55-60% δεν πάει (ακόμα και με deinterlace ανοιχτό). Να τονίσω ότι έχω περασμένο τον Elecard MPEG Player μαζί με τους εξαιρετικούς του codecs και ενδέχεται να κάνουν αυτοί την καλή δουλειά. (http://www.elecard.com/products/products-pc/consumer/mpeg-player/)

Κωνσταντίνε στην περίπτωσή σου δοκίμασε να γράψεις το δισκάκι στον σκληρό πρώτα ώστε να σιγουρέψεις ότι δεν έχει πρόβλημα, αλλά και να ξεπεράσεις το όποιο φρένο στο transfer rate του dvd σου αν πράγματι υπάρχει εκεί θέμα.
Κώστα, δυστυχώς το μετέφερα στον σκληρό δίσκο και εκεί πάλι τα ίδια.
 


Μηνύματα
905
Reaction score
2
Εγώ πάντως παιδιά έναν P4 στα 3.0 έχω (prescott) με μια geforce4 Ti 4400 (ναι, καλά βλέπετε) και μέχρι στιγμής δε μου'χει μασήσει κάποιο hd. Και η cpu στο ρελαντί, πάνω από 55-60% δεν πάει (ακόμα και με deinterlace ανοιχτό). Να τονίσω ότι έχω περασμένο τον Elecard MPEG Player μαζί με τους εξαιρετικούς του codecs και ενδέχεται να κάνουν αυτοί την καλή δουλειά. (http://www.elecard.com/products/products-pc/consumer/mpeg-player/)

Κωνσταντίνε στην περίπτωσή σου δοκίμασε να γράψεις το δισκάκι στον σκληρό πρώτα ώστε να σιγουρέψεις ότι δεν έχει πρόβλημα, αλλά και να ξεπεράσεις το όποιο φρένο στο transfer rate του dvd σου αν πράγματι υπάρχει εκεί θέμα.
Αυτα τα αρχεια για τα οποια μιλαμε, δεν εχουν καμια σχεση με αυτα που ξεραμε μεχρι τωρα!
Αν εχεις το xmen 3 se Bluray , δοκιμασε και θα καταλαβεις... γονατιζει ακομη και Intel core2duo 6400 !!!
 

Μηνύματα
255
Reaction score
5
Ανδρεα η (νεα) προσφορα σου προς τους 'προβληματικους' ειναι πολυ ευγενικη!!!!!

Σε ευχαριστουμε πολυ!!!!
 


Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Re: HD-DVD Για όλα τα μέλη του Avsite

Ανδρέα θα μπορούσα να έχω το συγκεκριμένο δισκάκι μιας και εδώ και καμιά 20 μέρες είμαι ένας πολύ ευτυχής κάτοχος του TOSHIBA XE1?

Ευχαριστώ
Γιωργο στειλε μου τα στοιχεια σου με Pm
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: HD-DVD Για όλα τα μέλη του Avsite

Αυριο πέμπτη φεύγουν τα πακετα για τους

babilon
Nikos_s3
jimdamian
Νίκος Κανελλόπουλος
Γιωργος Κανελλοπουλος
ANDRDIVE
ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑΝΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ
Spilegou
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Το έλαβα και εγώ και ευχαριστώ πολύ.
Τα αρχεία τα ''βλέπω''. Το vlc παίζει τά evo, χωρίς ήχο, αλλά το powerdvd τίποτα !!
 


Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: HD-DVD Για όλα τα μέλη του Avsite

Από δευτερα φεύγουν πακετα για τους

ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΟΥΝΑΚΗΣ
isildur83

επίσης ξανά στέλνονται για τους

Stergios Giotas
ΘΑΝΑΣΗΣ Τ
dimM
CRISS
Antony6
 

Μηνύματα
5.072
Reaction score
0
Re: Απάντηση: HD-DVD Για όλα τα μέλη του Avsite

Από δευτερα φεύγουν πακετα για τους

ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΟΥΝΑΚΗΣ
isildur83

επίσης ξανά στέλνονται για τους

Stergios Giotas
ΘΑΝΑΣΗΣ Τ
dimM
CRISS
Antony6
thanks again mate.. !!!!!!!!!!!! :cool_4: :cool_4: :cool_4:
 

Μηνύματα
578
Reaction score
6
Λοιπόν, εγκατέστησα το POWERDVD 7.3. Υπάρχει ήχος αλλά δεν έχει εικόνα. Μαύρη μαυρίλα. Τι συμβαίνει;;;;; Help
 

Μηνύματα
247
Reaction score
0
Ανδρέα θέλω και εγώ αν μπορείς ένα δισκάκι.
Στέλνω πμ με τα στοιχεία μου.

Ευχαριστω.
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.672
Μηνύματα
2.869.710
Members
37.943
Νεότερο μέλος
argyrisM
Top