Η μαστόρισσα κουνιάδα

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Ρε φιλε μην κολλας στις λεξεις και τα ποσα ρε γαμωτο, μια γενικη παρατηρηση εκανα. Πωπω ρε γαμωτο καρβουνο τελειως..Αφηστε και κατι να πεσει κατω.....
 

Μηνύματα
4.854
Reaction score
4
Απάντηση: Re: Η μαστόρισσα κουνιάδα

Ρε φιλε μην κολλας στις λεξεις και τα ποσα ρε γαμωτο, μια γενικη παρατηρηση εκανα. Πωπω ρε γαμωτο καρβουνο τελειως..Αφηστε και κατι να πεσει κατω.....
Το Hi-End θέλει ακρίβεια :happy_9:
Τώρα άλλοι το μεταφράζουν ως ακριβό και άλλοι ως ακριβές.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.421
Reaction score
125.665
Kαλημερα αδερφε..Εξακολουθεις να μην διαβαζεις τι λεω...
Ειπα "Αν τα εχεις και το συστημα σου εχει 600.000 Ε γουστο σου καπελο σου, αυτο δεν σημαινει οτι η διαφορα θα ειναι σημαντικη...."
Βρε ατιμούλη,
Ξέρεις ότι μαζεύω λευτά για ηχεία ε?
Έχω βάλει στο μάτι τα μεγάλα της Wisdom Audio, να μια καινούρια μάρκα για σένα υποθέτω, σωστά?

Λοιπόν, αυτά τα ηχεία έχουν περίπου 600.000 ευρώ.

Και θες να πεις πως πρέπει να μαζέψω άλλα 50 χιλιάρικα για καλώδια?
Βρε α να χαθείς.... πάνω από 150 ευρώ δε νομίζω να δώσω, και ξέρεις γιατί?
ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ!

Έχουν και ενσωματωμένο στο κρος τους (το ενεργό, μη ξεχνιέσαι) σύστημα ισοστάθμισης χώρου, αν και με την τηλεφωνική μου συνομιλία με τον κατασκευαστή είχα την ΑΠΟΛΥΤΗ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΗ πως το ψηφιακό μαραφέτι της Behringer που χρησιμοποιώ για ισοστάθμιση χώρου είναι εφάμιλλο, ίσως και καλύτερο, και να μη δώσω τα 1500 ευρώ που χρεώνει τα κρος γιατί ΑΠΛΑ ΔΕ ΤΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ.

:crazy_3: "happy_1" :crazy_3: "happy_1" :crazy_3: :crazy_3: "happy_1"
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.421
Reaction score
125.665
Re: Απάντηση: Re: Η μαστόρισσα κουνιάδα

"The answers to all questions are to be found in nature."
Takashi Amano
Να σε ρωτήσω κάτι: Τον μεσιέ Takashi Amano που τον ξέρεις εσύ?
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.731
Reaction score
7.518
Βρε ατιμούλη,
Ξέρεις ότι μαζεύω λευτά για ηχεία ε?
Έχω βάλει στο μάτι τα μεγάλα της Wisdom Audio, να μια καινούρια μάρκα για σένα υποθέτω, σωστά?

Λοιπόν, αυτά τα ηχεία έχουν περίπου 600.000 ευρώ.

Και θες να πεις πως πρέπει να μαζέψω άλλα 50 χιλιάρικα για καλώδια?
Βρε α να χαθείς.... πάνω από 150 ευρώ δε νομίζω να δώσω, και ξέρεις γιατί?
ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ!

Έχουν και ενσωματωμένο στο κρος τους (το ενεργό, μη ξεχνιέσαι) σύστημα ισοστάθμισης χώρου, αν και με την τηλεφωνική μου συνομιλία με τον κατασκευαστή είχα την ΑΠΟΛΥΤΗ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΗ πως το ψηφιακό μαραφέτι της Behringer που χρησιμοποιώ για ισοστάθμιση χώρου είναι εφάμιλλο, ίσως και καλύτερο, και να μη δώσω τα 1500 ευρώ που χρεώνει τα κρος γιατί ΑΠΛΑ ΔΕ ΤΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ.

:crazy_3: "happy_1" :crazy_3: "happy_1" :crazy_3: :crazy_3: "happy_1"
Mωρη κουφαλιτσα Κωστακι ακοτζαμ 600000 ευριδια για ηχεια-------και λετε οτι ο Ελληνας δεν εχει χρημα-------εχει γεμησει λεφταδες αυτο το φορουμ-πα πα πα ενα πραμα!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Μηνύματα
4.854
Reaction score
4
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Η μαστόρισσα κουνιάδα

off topic on

Να σε ρωτήσω κάτι: Τον μεσιέ Takashi Amano που τον ξέρεις εσύ?
Δεν το γνωρίζω προσωπικά...:crazy_10: απλά τον θαυμάζω !!!
Λες να λέμε τον ίδιο..
 



Μηνύματα
1.079
Reaction score
159
Aπο Ηι-end ομολογω οτι εχω μεσανυχτα, αλλα ο τιτλος του thread με εβαλε σε απαγορευμενες ροζ σκεψεις..... τι λεω ροζ .....βαθυ κοκκινο.
 

Μηνύματα
5.020
Reaction score
8
Αφου μαζευτηκαμε ολοι οι ειδημονες του χωρου, δεν κανει κανεις καμμια καλη προτασουλα για κανενα καλο καλωδιο ρευματος και για κανενα βυσμα , να αγορασουμε κανενα ρολο μισακο-οχι υγειας-και να μην τσακωνομαστε μετα, αφου θα εχουμε ολοι τα ιδια καλωδια και θα τα πενευουμε.
Η προταση ειναι σοβαρη.
 

Μηνύματα
5.020
Reaction score
8
.....βαθυ κοκκινο.
κουμουνιστης εισαι και συ ρε;

κυττα κακομοιρη μου αοντιοφαιλ 62 μην ανοιξεις τωρα εδω θεμα, παμε να φτιαξουμε καλωδια ρευματος.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.421
Reaction score
125.665
Εγώ χρησιμοποιώ το DH LABS Power Plus A/C cable, το πήρα χύμα με το μέτρο από ιντερνετομάγαζο, είναι φτηνό (έστω πολύ λογικά κοστολογημένο), πολύ καλής κατασκευής, μεγάλης διατομής και εμπνέει εμπιστοσύνη.... Νομίζω είναι μια κορυφαία πρόταση στο θέμα καλωδίου ρεύματος.

Το Belden 19364 δείχνει επίσης πολύ καλή επιλογή σε AWG14. Γενικά πολλά τα αξιοπρεπέστατα, εξαιρετικής κατασκευής και λογικής κοστολόγησης καλώδια ρεύματος. Διαλέξτε! Προς τι το άγχος?
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.116
Reaction score
20.626
Και δε με λες; Άμα πάρω άσπρο 3x2.5 από το ηλεκτρολογικάδιο της γειτονιάς μου, θα είμαι πολύ λούμπεν, ε; Φτου!... :happy_9: :happy_9:
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.421
Reaction score
125.665
Και δε με λες; Άμα πάρω άσπρο 3x2.5 από το ηλεκτρολογικάδιο της γειτονιάς μου, θα είμαι πολύ λούμπεν, ε; Φτου!... :happy_9: :happy_9:
Γιατί ρε, δεν έχει μαύρο?:cool_11: :cool_11: :cool_11: :cool_11:

Χοντρό καλώδιο (το προαναφερθέν DH LABS) έχω στους 8 τελικούς ενισχυτές μου, ισχύος ~2500watt(/4ωμ) έκαστο κανάλι.

ΟΛΑ τα (12) υπόλοιπα καλώδια ρεύματος (που καταλήγουν σε ψηφιακά μηχανάκια (transport, επεξεργαστές, κρος κλπ) μεγίστης κατανάλωσης <100 βατ τα περισσότερα, (με εξαίρεση τον προβολέα) τα οποία ΟΛΑ έχουν παλμοτροφοδοτικά μέσα, είναι μαύρο 3Χ1.5 από το ηλεκτρολογικάδικο της γειτονιάς μου, λες να είμαι κι εγώ αυτό το πράμα το "λούμπεν" που λες? Ξανα-ματα-φτού!:cool_11: :cool_11: :cool_11:

Αλλά ΟΛΑ μαζί είναι πάνω σε ένα ON LINE UPS μεγάλης ισχύος.
 



Μηνύματα
709
Reaction score
10
Και δε με λες; Άμα πάρω άσπρο 3x2.5 από το ηλεκτρολογικάδιο της γειτονιάς μου, θα είμαι πολύ λούμπεν, ε; Φτου!... :happy_9: :happy_9:
Εγώ που ήδη το χρησιμοποίησα είμαι, εεε...
Πάντως το άσπρο είναι εγγύηση, το μαύρο παίζεται "happy_1"
 

Μηνύματα
4.854
Reaction score
4
Απάντηση: Re: Η μαστόρισσα κουνιάδα

Εγώ που ήδη το χρησιμοποίησα είμαι, εεε...
Πάντως το άσπρο είναι εγγύηση, το μαύρο παίζεται "happy_1"
Το καινούργιο με τις ρίγες το δοκίμασε κανείς ;
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.665
Μηνύματα
2.869.353
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top