Χρωματιστά Fonts

GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Ρε παιδιά τί γίνεται???


Το έχουμε πει, το έχουμε ξαναπεί αλλά μερικοί εκεί δε λένε να το καταλάβουν. Δε διαβάζονται ρε παιδιά όλα τα χρώματα και στα 2 skins τί να κάνουμε?? Δηλαδή τόση αδιαφορία??? Πρέπει δηλαδή να πάμε να διαβάσουμε ένα πόστ να μας βγαίνουν τα μάτια?? Τόοοοοσο σημαντικό είναι πια να γράψετε με χρώμα ρε παιδιά?? ΕΛΕΟΣ!!

Δηλαδή εγώ και πολλοί άλλοι που δεν βάζουμε ποτέ χρωματιστά fonts τί έγινε δηλαδή χάθηκε κάτι από το νόημα αυτών που γράφουμε??


Προσωπικά εγώ θα ήθελα να δω την επιλογή των χρωμάτων να φεύγει τελείως, όχι για κανέναν άλλο λόγο, αλλά είπαμε είναι κάποιοι που δεν καταλαβαίνουν...

Poll για τα χρώματα εδώ και τώρα :cool_11::cool_11::cool_11:
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Για ακομα μια φορα +100000 :cool_4:


Υ.Γ. Εαν δεν μαθουμε να σεβομαστε τον συνφορουμιτη μας θα αναγκαστω
να παρακαλεσω τον Νικο να αφησει μονο ενα skin
Δεν βλεπω να υπαρχει αλλος τροπος απο την στιγμη που εχουμε
θιξει αυτο το θεμα δεκαδες φορες.....
 

Μηνύματα
7.461
Reaction score
3
Δεν χρειάζεται να αφήσει ένα skin. καλύτερα να βγάλει τις επιλογές χρωμάτων στα μηνυματα.
 

Μηνύματα
2.791
Reaction score
1
Είμαι υπέρ (το έχω ξαναπεί) του να αφαιρεθεί η δυνατότητα αυθαίρετης μορφοποίησης κειμένου ή να μείνει το default skin όπως λέει ο Ανδρέας.

Νομίζω, όμως, πως θα πρέπει και οι συντονιστές των κατηγοριών να δραστηριοποιηθούν περισσότερο. Να κάνουν editing τα μηνύματα και να στέλνουν infraction-warning στο χρήστη. Θα μπορούσε να δημιουργηθεί ειδικό infraction για το σκοπό αυτό.

Τέλος, πιθανώς υπάρχουν μέλη που δεν έχουν διαβάσει τα σχετικά θέματα και ίσως θα πρέπει να αναρτήσουμε για κάποιο διάστημα μια Netiquete.
 

Μηνύματα
14.733
Reaction score
1.705
Ουφ, ηρέμησα!

Πάντα χρησιμοποιώ το default skin και είχα την ανησυχία μήπως ενοχλώ.

Έβαλα το classic και είδα ότι είναι όλα ok... "happy_1"
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Τέλος, πιθανώς υπάρχουν μέλη που δεν έχουν διαβάσει τα σχετικά θέματα και ίσως θα πρέπει να αναρτήσουμε για κάποιο διάστημα μια Netiquete.
Είμαι παραπάνω από σύμφωνη, και ως συντονίστρια και ως μέλος...
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Είμαι υπέρ (το έχω ξαναπεί) του να αφαιρεθεί η δυνατότητα αυθαίρετης μορφοποίησης κειμένου ή να μείνει το default skin όπως λέει ο Ανδρέας.

Νομίζω, όμως, πως θα πρέπει και οι συντονιστές των κατηγοριών να δραστηριοποιηθούν περισσότερο. Να κάνουν editing τα μηνύματα και να στέλνουν infraction-warning στο χρήστη. Θα μπορούσε να δημιουργηθεί ειδικό infraction για το σκοπό αυτό.

Τέλος, πιθανώς υπάρχουν μέλη που δεν έχουν διαβάσει τα σχετικά θέματα και ίσως θα πρέπει να αναρτήσουμε για κάποιο διάστημα μια Netiquete.

Oσο αφορα το skin νομιζω να μεινουν τα πραγματα ως εχουν...εμενα το default skin παρολο που ειναι πανεμορφο με κουραζει αφανταστα..πραγματικα δεν μπορω να σερφαρω με αυτο..

Ουτε οι γραμματοσειρες να φυγουν ,νομιζω λιγη συννενοηση χρειαζεται ως πια χρωματα δεν ειναι καθολου ορατα...

Καλα ειπε η Μαρια να γινει sticky για να αντιμετωπιζεται με πιο σοβαροτητα το θεμα..
 


Μηνύματα
2.791
Reaction score
1
νομιζω λιγη συννενοηση χρειαζεται ως πια χρωματα δεν ειναι καθολου ορατα...
Το κόκκινο, για παράδειγμα, της υπογραφής σου κουράζει. Γιατί δεν το αλλάζεις;
 


Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Χρωματιστά Fonts

Νομίζω, όμως, πως θα πρέπει και οι συντονιστές των κατηγοριών να δραστηριοποιηθούν περισσότερο. Να κάνουν editing τα μηνύματα και να στέλνουν infraction-warning στο χρήστη. Θα μπορούσε να δημιουργηθεί ειδικό infraction για το σκοπό αυτό.
.
Συμφωνώ στην διορθωση από τους συντονιστές και ειδοποίηση του μέλους για τον τροπο εμφάνισης του κειμένου του σε άλλο skin.
Παντως δεν μπορούν ολοι οι συντονιστές να δουν πιο μήνυμα φαίνεται ή δεν φαίνεται και αυτό γιατι δεν χρησιμοποιούν και τα δυο skin ταυτόχρονα.

Το κόκκινο, για παράδειγμα, της υπογραφής σου κουράζει. Γιατί δεν το αλλάζεις;
Βρε Νικο σωστη η παρατήρηση σου για την υπογραφή αλλα το name σου δεν βλέπεις τι χρωμα εχει;
 


Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Το κόκκινο, για παράδειγμα, της υπογραφής σου κουράζει. Γιατί δεν το αλλάζεις;

Θεωρω καυραστικο αυτο που δεν φαινεται καλα...για αυτο και το αλλαξα απο καφε σε κοκκινο (για να φαινεται..:cool_11:)...προφανως κουραζει και οτι φαινεται πολυ...αποφασιστε...τι χρωμα να το κανω? :happy_9:

Σκετο μαυρο δεν λεει...υπογραφη ειναι..οχι ποστ :happy_9:

Αν ειμαι αναισθητος παρακαλω να μου το πειτε..:cool_11:
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Re: Απάντηση: Χρωματιστά Fonts

Βρε Νικο σωστη η παρατήρηση σου για την υπογραφή αλλα το name σου δεν βλέπεις τι χρωμα εχει;[/quote]


:happy_9: :happy_9: :happy_9:

Πολυ σωστη παρατηρηση...:bravo:
 

GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
meletov χωρίς παρεξήγηση εσύ μου έδωσες την έμπνευση για το thread και η συστηματική χρήση του κόκκινου που κάνεις...προφανώς όμως δεν είχες αντιληφθεί ότι δεν φαίνεται καλά ):)happy_8::happy_8:




Να κάνω μια άλλη πρόταση, μπορεί και να μην παίζει βέβαια.

Υπάρχουν 2-3 χρώματα ίσως που να φαίνονται και στα 2 skins? Αν είναι να αφήσουμε μόνο αυτά.
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Να φτιάξετε skins που να φαίνεται καλά το κόκκινο γιατί η παρατεταμένη χρήση της ντομάτας το καθιστά ως το δεύτερο σημαντικότερο χρώμα του Avsite. )(

Πέρα από αυτό, δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα με το κόκκινο αλλά η συχνή χρήση πολλών χρωμάτων είναι όντως κουραστική, ανεξαρτήτως φόντου.
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
meletov χωρίς παρεξήγηση εσύ μου έδωσες την έμπνευση για το thread και η συστηματική χρήση του κόκκινου που κάνεις...προφανώς όμως δεν είχες αντιληφθεί ότι δεν φαίνεται καλά ):)happy_8::happy_8:

Δεν φιανεται η φαινεται πολυ εντονα ? Το ξερω οτι μερικες φορες κανω καταχρηση του κοκκινου...οταν θελω να τονισω κατι πολυυυυυυ.....και για το ονομα του Θεου...θα γραψω για τον Ολυμπιακο και δεν θα βαλω κοκκινο χρωμα !!!! ΟΧΙ ΟΧΙ ΟΧΙ...αρνουμε να υποκυψω..και δηλωνω οτι το κανω με γνωση της καταστασης...:cool_11::cool_11::cool_11:

Καλα καλα θα προσπαθησω οπου δεν χρειαζεται να μην το βαζω...αλλα απο την αλλη οταν θελεις να τονισεις κατι εκτος απο το bold που στο νεο σκιν δεν λεει και τιποτα..τι χρωμα να βαζεις ? Εγω για καλυτερα το εκανα...για να μην βαζω ουτε bold που σε μερικους φαινεται εντονο ασπρο..τριχες δηλαδη ...ουτε και ανοιχτα χρωματα που σε αυτους που εχουν ασπρο ειναι μιζερα.


Μη μου πει καποιος οτι δεν χρειαζεται να τονισεις...:cool_11:


Να κάνω μια άλλη πρόταση, μπορεί και να μην παίζει βέβαια.

Υπάρχουν 2-3 χρώματα ίσως που να φαίνονται και στα 2 skins? Αν είναι να αφήσουμε μόνο αυτά.

Δεν χρειαζεται να κοψουμε τα αλλα :happy_9:...απλως καλο ειναι να βαζουμε μονο αυτα..
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Επισης εχω προβλημα κομπιουτεριστικο...σπαστικο και επιμονο...

Δεν μπορω να στειλω στειλω μηνυματα σε σαιτ φορουμ..δηλαδη να γραψω ενα ποστ και να το ''στειλω'' ...σε πολλα σαιτ δεν στελνεται καθολου εδω στο avsite πρεπει να ανοιγοκλεισω το browser για να το πετυχω...

HELP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



....
 

GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Κάτι που ίσως δε λαμβάνεται υπόψη σας είναι ότι στην οθόνη τη δικιά σας μπορεί να φαίνεται το χρώμα οκ αλλά στην οθόνη κάποιου άλλου να μη φαίνεται. Σε μένα ας πούμε το κόκκινο στην οθόνη που έχω σπίτι φαίνεται κάπως καλύτερα, στο γραφείο είναι δράμα.
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Επισης εχω προβλημα κομπιουτεριστικο...σπαστικο και επιμονο...

Δεν μπορω να στειλω στειλω μηνυματα σε σαιτ φορουμ..δηλαδη να γραψω ενα ποστ και να το ''στειλω'' ...σε πολλα σαιτ δεν στελνεται καθολου εδω στο avsite πρεπει να ανοιγοκλεισω το browser για να το πετυχω...

HELP !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



....

Παιδια αυτο ειναι σημαντικο !!! Καποιος καμμια βοηθεια ? Ειναι θεμα pc η μπορει να ειναι και συνδεσης ? Γιατι αν μπορει να φταιει και η συνδεση τοτε εχω να προσθεσω και αλλα..αν φταει το pc πεστε μου που να κοιταξω...

Το κανει σε ολα τα σαιτ..με καλυτερη περιπτωση εδω που ανοιγοκλεινω τον browser....το κανει με και ff και με ιε

???????????????????

Δυστυχως δεν μπορω να γραψω και σε αλλα φορουμ πιο αρμοδια...οποτε δειχτε κατανοηση..

GTX
αν αρχισουμε να λαμβανουμε υποψη την οθονη του καθενος τοτε περιπλεκουμε πολυ το πραγμα...αλλος μπορει να εχει tft αλλος crt αλλος παλια αλλος καινουργια..κλπ κλπ
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.765
Μηνύματα
2.875.540
Members
37.950
Νεότερο μέλος
Roby
Top