audia flight cd two vs cayin cd-17




costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.588
Reaction score
126.377
Απάντηση: audia flight cd two vs cayin cd-17

είναι οι ζέστες....

καιρός για πικάπ!
 

Μηνύματα
7.253
Reaction score
1.254
πλάκα πλάκα τωρα με τις ζέστες και τη διαστολή.. μεγαλώνει η διάμετρος του πλατώ και ο βραχίονας μακραίνει άρα προσεγγίζει καλύτερα τη γραμμική κίνηση...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.588
Reaction score
126.377
Απάντηση: audia flight cd two vs cayin cd-17

πλάκα πλάκα είδες γούστα καλοκαιριάτικα?
μπικίνια, ξώβυζα....
 


Μηνύματα
942
Reaction score
265
Απάντηση: audia flight cd two vs cayin cd-17

audia flight cd two vs cayin cd-17 θα ηθελα την γνωμη σας για αυτα τα δυο cd players :108:[κανεις δεν τα εχει ακουσει περα απο την πλακα που σε αυτο ειμαστε καλοι.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.588
Reaction score
126.377
Απάντηση: audia flight cd two vs cayin cd-17

βρε χριστιανέ, άντε και τα άκουσα, τι θες να σου πω?

ποιό μου άρεσε περισσότερο?
που ξέρεις πως μου αρέσει να ακούω μουσική?
που ξέρεις σε τι κατάσταση βρίσκεται η ικανότητα ακοής μου? (οι κουφοί χα(λ)ιεντάδες κυκλοφορούν ανάμεσά μας)
που ξέρεις σε τι χώρο ακούω μουσική (με τι ανακλαστικές επιφάνειες - ικανές για διαμόρφωση "άποψης" για μηχανήματα ενώ πρόκειται για "άποψη" για την ηχητική συμπεριφορά του χώρου)?

Τι θες να σου πω? Ποιό "έδεσε" - "ταίριαξε" - "μάτσαρε" καλύτερα?

πχ

ποιό "έδεσε" καλύτερα με τον προενισχυτή μου?
γιατί? έχουμε τον ίδιο προ με τον ίδιο τελικό?
ποιό "έδεσε" καλύτερα με τα ηχεία μου?
γιατί? έχουμε τα ίδια ηχεία (στον ίδιο χώρο???)?
ποιό "έδεσε" καλύτερα με τα καλώδιά μου?
γιατί? έχουμε τα ίδια καλώδια?
ποιό έπαιξε καλύτερα τις μουσικές μου?
γιατί? ακούμε και οι δυό θρας μέταλ?

Μα την παναγία, δε βλέπω νόημα στην ερώτησή σου.

το θέμα είναι πως κι εσύ δε βλέπεις νόημα στην δική μου ερώτηση, στο πρώτο πόστ μου σε αυτό το θρεντ. τη θεωρείς "πλάκα".....
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.639
Reaction score
12.243
Μπορείς να μας πεις ποια είναι η διαφορά τιμής του cd-17 με το cd-22?

Το ρωτάω αυτό διότι το 22 έχει και λαμπάτη και τρανζιστοράτη έξοδο οπότε προσαρμόζεται σε περισσότερα γούστα και συστήματα.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.148
Reaction score
20.725
Απάντηση: audia flight cd two vs cayin cd-17

audia flight cd two vs cayin cd-17 θα ηθελα την γνωμη σας για αυτα τα δυο cd players :108:[κανεις δεν τα εχει ακουσει περα απο την πλακα που σε αυτο ειμαστε καλοι.
Γενικά, δεν τα πάω καλά με την Ιταλική βιομηχανία, αλλά ό,τι έχω ακούσει από την Audia μου έχει αφήσει εξαιρετικές εντυπώσεις, και επομένως το κινέζικο ούτε που θα το λάμβανα υπ' όψιν.
 

Μηνύματα
942
Reaction score
265
Απάντηση: audia flight cd two vs cayin cd-17

Γενικά, δεν τα πάω καλά με την Ιταλική βιομηχανία, αλλά ό,τι έχω ακούσει από την Audia μου έχει αφήσει εξαιρετικές εντυπώσεις, και επομένως το κινέζικο ούτε που θα το λάμβανα υπ' όψιν.
καλα τα λες αν και το εσωτερικο του κινεζικου δειχνει πολυ καλη κατασκευη και απο γνωμες που εχω ακουσει ειναι κατασκευαστικα πολυ καλυτερο απο πολλα δυτικης προελευσεως .thanks.
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Φίλε ειδικά με πηγή αν δεν ακούσεις στο σύστημά σου, ακούς το μακρύ και το κοντό του καθενός.
 

Μηνύματα
942
Reaction score
265
Απάντηση: audia flight cd two vs cayin cd-17

βρε χριστιανέ, άντε και τα άκουσα, τι θες να σου πω?

ποιό μου άρεσε περισσότερο?
που ξέρεις πως μου αρέσει να ακούω μουσική?
που ξέρεις σε τι κατάσταση βρίσκεται η ικανότητα ακοής μου? (οι κουφοί χα(λ)ιεντάδες κυκλοφορούν ανάμεσά μας)
που ξέρεις σε τι χώρο ακούω μουσική (με τι ανακλαστικές επιφάνειες - ικανές για διαμόρφωση "άποψης" για μηχανήματα ενώ πρόκειται για "άποψη" για την ηχητική συμπεριφορά του χώρου)?

Τι θες να σου πω? Ποιό "έδεσε" - "ταίριαξε" - "μάτσαρε" καλύτερα?

πχ

ποιό "έδεσε" καλύτερα με τον προενισχυτή μου?
γιατί? έχουμε τον ίδιο προ με τον ίδιο τελικό?
ποιό "έδεσε" καλύτερα με τα ηχεία μου?
γιατί? έχουμε τα ίδια ηχεία (στον ίδιο χώρο???)?
ποιό "έδεσε" καλύτερα με τα καλώδιά μου?
γιατί? έχουμε τα ίδια καλώδια?
ποιό έπαιξε καλύτερα τις μουσικές μου?
γιατί? ακούμε και οι δυό θρας μέταλ?

Μα την παναγία, δε βλέπω νόημα στην ερώτησή σου.

το θέμα είναι πως κι εσύ δε βλέπεις νόημα στην δική μου ερώτηση, στο πρώτο πόστ μου σε αυτό το θρεντ. τη θεωρείς "πλάκα".....
Αυτα που λες ειναι γνωστα και στην τελικη παιζουν ρολο ολα αυτα που ειπες,αλλα δυο διαφορετικες συσκευες ειναι και παιζουν διαφορετικα ,και οι γνωμες και εμπειριες ειναι κακο να λεγονται? Αποψεις και για την κατασκευη του τις θεωρω πολυ σημαντικες γιατι εχω μια εμπειρια στο χωρο και εχω δει μηχανακια να παιζουν τρελα αλλα οταν τα παιρνεις γινεσαι και πελατης στο servise.τερμα η ποιοτητα που υπηρχε πριν 15 χρονια ας πουμε, και το γνωριζω καλα γιατι εχω φιλους 2 αντιπροσωπους σε hiend και εχω παθει πλακα με αυτα που γινονται για αυτο και με ενδιαφερουν οι αποψεις απο κατοχους των μηχανηματων αυτων ,τωρα οσο για αυτα που ειπες δεν ειμαστε και χθεσινοι:126:
 

Μηνύματα
942
Reaction score
265
Απάντηση: Re: audia flight cd two vs cayin cd-17

Φίλε ειδικά με πηγή αν δεν ακούσεις στο σύστημά σου, ακούς το μακρύ και το κοντό του καθενός.
ΣΥΜΦΩΝΩ απολυτα μαζι σου,αλλα με ενδιαφερουν και αυτα που παραθεσα αμεσως πιο πανω.
 

Μηνύματα
942
Reaction score
265
Απάντηση: Re: audia flight cd two vs cayin cd-17

και στην τελικη καποιο μπορει να ειναι καλυτερο απο το αλλο το αποκλειουμε αυτο δηλαδη? μπορει βεβαια να ειναι τοσο καντα που να παιζουν ρολο ολοι αυτοι οι λογοι που αναφερατε τελικα (πηγη ,καλωδια ,ακουσματα ,κλπ) τελος παντων αν υπαρχει αποψη καλοδεχουμενη.
 

Μηνύματα
4.881
Reaction score
3.985
Απάντηση: audia flight cd two vs cayin cd-17

Γενικά, δεν τα πάω καλά με την Ιταλική βιομηχανία, αλλά ό,τι έχω ακούσει από την Audia μου έχει αφήσει εξαιρετικές εντυπώσεις, και επομένως το κινέζικο ούτε που θα το λάμβανα υπ' όψιν.
Caraveeeeeeeeeeeeeeeeeel που εισαι? :142:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.588
Reaction score
126.377
Απάντηση: audia flight cd two vs cayin cd-17

καποιο μπορει να ειναι καλυτερο απο το αλλο
Σε ποιό ηχοσύστημα?
Για ποιά αυτιά?
Σε ποιό είδος μουσικής?

ή μήπως "αντικειμενικά καλύτερο"?
Τότε, αν είναι αντικειμενικά καλύτερο, γιατί να ρωτάς για απόψεις?

οι γνωμες και εμπειριες ειναι κακο να λεγονται?
άχρηστο. εντελώς όμως άχρηστο.
κακό εκ πρώτης όψεως δεν είναι, υπό προϋποθέσεις μπορεί και να είναι.

Αποψεις και για την κατασκευη του τις θεωρω πολυ σημαντικες......γινεσαι και πελατης στο servise ....τερμα η ποιοτητα που υπηρχε πριν 15 χρονια.....δεν ειμαστε και χθεσινοι
με αυτά που γράφεις, δε με πείθεις για το αν είσαι ή δεν είσαι χθεσινός.:142::142:

Άντε, καλές αγορές. :144:
 

Μηνύματα
942
Reaction score
265
Απάντηση: audia flight cd two vs cayin cd-17

Σε ποιό ηχοσύστημα?
Για ποιά αυτιά?
Σε ποιό είδος μουσικής?

ή μήπως "αντικειμενικά καλύτερο"?
Τότε, αν είναι αντικειμενικά καλύτερο, γιατί να ρωτάς για απόψεις?



άχρηστο. εντελώς όμως άχρηστο.
κακό εκ πρώτης όψεως δεν είναι, υπό προϋποθέσεις μπορεί και να είναι.



με αυτά που γράφεις, δε με πείθεις για το αν είσαι ή δεν είσαι χθεσινός.:142::142:

Άντε, καλές αγορές. :144:
Eχεις δικαιο θα παρω 3 cdplayers γιατι ακουω rock τζαζ ηλεκτρονικη,για τα αυτια τηα παω σε γιατρο να μου πει τι μου ταιριαζει,φιλε η πλακα μας κανεις η την εχεις δει πολυ γνωστης που και αν εισαι δεν το κανεις σωστα, και τελος παντα ο ακουων αποφασιζει πως του αρεσει να ακουει αλλα οι πληροφοριες που μπορει να αντλησει καποιος ειναι συν με κινδυνο παντα να μπερδευσαι περισσοτερο ολα ειναι θεμα διαχειρησης των πληροφοριων αυτων ,εγω ζητησα καποιες αποψεις για τις συσκευες αυτες, και αυτα που γραφεις δεν με αφορουν.δεν χρειαζεται να γραφεις απλα για να γραφεις .τσαγια
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.588
Reaction score
126.377
Απάντηση: audia flight cd two vs cayin cd-17

Αν αυτά κατάλαβες από τα γραφόμενά μου (πχ να πάρεις 3 CD players και να πας να εξετάσεις την ακοή σου), λυπάμαι ειλικρινά για το απελπιστικά χαμηλό IQ σου.

Τζάμπα γράφω (αν και ΣΙΓΟΥΡΑ δε γράφω για να γράφω)....

Στο καλό...

Τσάγια κι από μένα, φίλε.
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.778
Μηνύματα
2.875.871
Members
37.949
Νεότερο μέλος
ΧΡΗΣΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
Top