Την γνώμη σας για αναβάθμιση

Μηνύματα
156
Reaction score
14
Την επόμενη αναβάθμισή την σκέφτομαι προς amazon referenz με triplanar (σε σχέση με clearaudio champion magnum με unify που έχω σήμερα) . Καταρχήν αν αξίζει το επιπλέον κόστος του βραχίονα σε σχέση με τον morch dp6 και επιπλέον τι λέτε για συνδυασμό με τις ακόλουθες κεφαλές: clearaudio stradivari, lyra skala, zyx 1000 airy.
 

Μηνύματα
1.338
Reaction score
661
Καμμία σχέση ο triplanar με τον Morch. Απο την μια η εξελιγμένη τεχνολογία και απο την άλλη η αυστηρή λιτότητα. Ο triplanar κατεβαίνει κατευθείαν στο αυλάκι που τον έσυρες, ο Morch oxi. Ακούω τον triplanar με clearaudio Da Vinci και τον Morch με την sigma gold. Δεν υπάρχει σύγκριση.
 

Μηνύματα
156
Reaction score
14
Απάντηση: Re: Την γνώμη σας για αναβάθμιση

Καμμία σχέση ο triplanar με τον Morch. Απο την μια η εξελιγμένη τεχνολογία και απο την άλλη η αυστηρή λιτότητα. Ο triplanar κατεβαίνει κατευθείαν στο αυλάκι που τον έσυρες, ο Morch oxi. Ακούω τον triplanar με clearaudio Da Vinci και τον Morch με την sigma gold. Δεν υπάρχει σύγκριση.
Λόγω της πολυπλοκότητας της κατασκευής του έχω ακούσει ότι ο triplanar χρειάζεται ρύθμισεις κατά διαστήματα. Ισχύει? Η stradivari είναι κοντά την Da Vinci σε χαρακτήρα. Πως θα την περιέγραφες? Πάντως η zyx r100 που χρησιμοποιώ τώρα σε σχέση με την παρεμφερούς τιμής clearaudio melody είναι αισθητά καλύτερη, αλλά παραδέχομαι ότι μιλάμε για άλλη κατηγορία τιμής.
 

Μηνύματα
15
Reaction score
0
Απάντηση: Την γνώμη σας για αναβάθμιση

Εχω την stradivari με unify. Η κεφαλη ειναι φανταστικη , απιστευτο χαμηλο, σκηνη, μεσαιες, εκταση υψηλων , δυναμικη οσο τιποτα αλλο, γενικα ειναι απαιχτη. Εχω ακουσει και την da vinci ομως και ειναι καλυτερη. Γενικα νομιζω οτι οι clearaudio απο την stradivari και πανω απλα δεν εχουν αντιπαλο.
 

Μηνύματα
1.338
Reaction score
661
Re: Απάντηση: Re: Την γνώμη σας για αναβάθμιση

Λόγω της πολυπλοκότητας της κατασκευής του έχω ακούσει ότι ο triplanar χρειάζεται ρύθμισεις κατά διαστήματα. Ισχύει? Η stradivari είναι κοντά την Da Vinci σε χαρακτήρα. Πως θα την περιέγραφες? Πάντως η zyx r100 που χρησιμοποιώ τώρα σε σχέση με την παρεμφερούς τιμής clearaudio melody είναι αισθητά καλύτερη, αλλά παραδέχομαι ότι μιλάμε για άλλη κατηγορία τιμής.
Μέχρι τώρα, 8μήνες, όχι δεν χρειάσθηκε. Υπόψιν ότι ρυθμίζεται on the fly. Tώρα η Ζyx δεν συγκρίνεται με την Da Vincy, ουτε στην ίδια κατεύθυνση είναι, η da vinci, είναι η πιο ουδέτερη και μεστή κεφαλή, χωρίς περιτά φουσκώματα ή αποκοπές, προσωπικά την θεωρώ σαν εξέλιξη της Τιtan.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.640
Μηνύματα
2.868.719
Members
37.944
Νεότερο μέλος
timurakhmetov
Top