OTL ....παραλειπόμενα

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Απάντηση: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

τελικα η αλαζονεια καποιων ειναι απιστευτη!!
 

Μηνύματα
1.208
Reaction score
59
Re: Απάντηση: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Αν δεν θέλει ο Λουκάς, έχει καλώς. Αλλά θα ήταν ενδιαφέρον να ακούσουμε πώς θα απέδιδαν τα Soundlab με Hypex 2Κ, αφού τα προτείνει και ο Κωσταυτιάς ως ενδεδειγμένα ενισχυτικά για τα συγκεκριμένα ηχεία.
Ε!!! Για να το προτείνει ο Κωσταυτιάς ο πλέον ενδεδειγμένος γκουρού ..... μή έμπορας επίσης......!!!! Μέγας γνώστης των ηλεκτροστατικών ηχείων και δη των SoundLab!!! Ούτε ο Dr. West δεν φτουράει μπροστά του. Εγώ είμαι και έμποπρας, μην ξεχνιώμαστε!!! Μάλλον έτσι θα είναι. Ξέρει αυτός ενώ δεν ξέρει η εταιρεία των ηχείων. Δεν τον ανακάλυψε ακόμη!! Τί να κάνουμε. Υπομονή παίδες χρειάζεται πολύ μεγάλη υπομονή. Αυτό κάνω όλη μου τη ζωή όπως και τώρα αυτή τη στιγμή που γράφω. Α και κάτι ακόμη: δεν είναι έμπορας αυτός που συναρμολογεί κιτ και τα προωθεί, ούτε έχει κάποιο συμφέρον αφου δεν είναι έμπορας. Πώς εξηγείται αυτή η εμμονή να υποβιβάζει τα ενισχυτικά συγκεκριμένης εταιρείας, χαμηλού προφίλ, με 2 από τις 3 όλες κι'όλες πατέντες OTL/OCL, με ρεκορ βραβείων; Είμαστε όλοι εμείς ηλίθιοι; Δεν συμβουλεύτηκαν κανέναν ελληνάρα ξερώλα φαίνεται όλοι αυτοί πριν δώσουν τα βραβεία όλα αυτά τα χρόνια!!!!!Λ.Σ.
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Απάντηση: Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Σιγά μην σπαταλάει το χρόνο του.

Τα έχει βάλει στους σελιδοδείκτες! :biggrin:
Δεν είναι για γέλια φιλε Γιωργο! ΔΥΣΤΥΧΩΣ!!!
 

Μηνύματα
6.686
Reaction score
5.215
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Γιατι είναι και επαγγελματίας και καλά κάνει!
Πώς αλλιώς θα ακούσει ένας εν δυνάμει αγοραστής των Soundlab πώς παίζουν τα ηχεία με τα δικά του ενισχυτικά, αν δεν μπορεί να το κάνει αυτό στον αντιπρόσωπο;
 

Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚ

Βρε που να πάθεις λουμπάκο... γιατι εισαι η σκια μου τελευταια ρε γελαδερε ανισορροπε?
Από τότε που για δεύτερη φορά* με ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΕΣ γονυπετής και κλαίγοντας να έρθεις στο σπίτι μου για ακρόαση, η τροφαντή σιλουέτα σου βάζει φωτιά στα όνειρά μου:



Ετσι, συνεχιζε για να δειχνεις τον ανισορροπο χαρακτηρα σου.....

Ααα..... και καλεσε με σε ακροαση στο σπιτι σου..... Θελω να μαθω πως εφαρμοζεις την "επιστήμη" (σου) στη πραξη......



* Η πρώτη ήταν τον καιρό που ήσουν μπαναρισμένος εδώ και έστελνες κόσμο να προκαλέσει μπάχαλο στο avsite σε μια απεγνωσμένη προσπάθεια να αυξήσεις τα hits στο στάβλο σου.
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤ

Πώς αλλιώς θα ακούσει ένας εν δυνάμει αγοραστής των Soundlab πώς παίζουν τα ηχεία με τα δικά του ενισχυτικά, αν δεν μπορεί να το κάνει αυτό στον αντιπρόσωπο;
Αν κανεις είναι υποψηφιος αγοραστής αυτων των ηχειων, τοτε αλλαζει....
 

Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
Απάντηση: Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Σιγά μην σπαταλάει το χρόνο του.

Τα έχει βάλει στους σελιδοδείκτες! :biggrin:
Γ@μησέ τα...

Ο φάκελος HALI-END MALAKIES έχει "ξεχειλίσει"... :roflmao:
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.882
Reaction score
34.277
Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

προτεινω να βρεθουμε ολοι στο Βολο σε μια γραμμη

να τις βγαλουμε εξω, οποιος την εχει μεγαλυτερη κερδιζει στον πρωτο γυρο...

(εχω σοβαρες υποψηφιοτητες...)

στο τελος, να πλακωθουμε μια ολοι μαζι σα να ναι Λονδινο χωρις αυριο κι ο τελευταιος κ πιο μαγκας κερδιζει.

τι λετε?
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.882
Reaction score
34.277
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

θελω να πατησω thanks στο Ζαπαντη κ δεν μπορω.

τι εγινε αφαιρεθηκαν τα thanks???

τωρα που το θελω???
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

..........................
Για μηχανήματα μιλάμε , όχι για τα παιδιά μας..............................
κι όμως τα μηχανήματα είναι "πνευματικά " παιδιά.
Καλύτερα να σου πουν τον γιό στραβούλιακα παρά τον Classe μουγγοθόδωρο
Αν δε ,σου πουν τον γιό gay ισούται με το να υπονοήσουν οτι το phono stage σου ακούγεται σαν ψηφιακή RIAA:tongue:
 


Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: Απάντηση: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Ε!!! Για να το προτείνει ο Κωσταυτιάς ο πλέον ενδεδειγμένος γκουρού ..... μή έμπορας επίσης......!!!! Μέγας γνώστης των ηλεκτροστατικών ηχείων και δη των SoundLab!!! Ούτε ο Dr. West δεν φτουράει μπροστά του. Εγώ είμαι και έμποπρας, μην ξεχνιώμαστε!!! Μάλλον έτσι θα είναι. Ξέρει αυτός ενώ δεν ξέρει η εταιρεία των ηχείων. Δεν τον ανακάλυψε ακόμη!! Τί να κάνουμε. Υπομονή παίδες χρειάζεται πολύ μεγάλη υπομονή. Αυτό κάνω όλη μου τη ζωή όπως και τώρα αυτή τη στιγμή που γράφω. Α και κάτι ακόμη: δεν είναι έμπορας αυτός που συναρμολογεί κιτ και τα προωθεί, ούτε έχει κάποιο συμφέρον αφου δεν είναι έμπορας. Πώς εξηγείται αυτή η εμμονή να υποβιβάζει τα ενισχυτικά συγκεκριμένης εταιρείας, χαμηλού προφίλ, με 2 από τις 3 όλες κι'όλες πατέντες OTL/OCL, με ρεκορ βραβείων; Είμαστε όλοι εμείς ηλίθιοι; Δεν συμβουλεύτηκαν κανέναν ελληνάρα ξερώλα φαίνεται όλοι αυτοί πριν δώσουν τα βραβεία όλα αυτά τα χρόνια!!!!!Λ.Σ.
Για πολλοστή φορά Λουκά υποτιμάς τον εαυτό σου, με χαρακτηρισμούς.
Συνήθως αυτοί που ΠΟΤΕ δεν δέχονται λίγη κριτική ή έστω μια διαφορετική άποψη και απαντούν με απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς σε ανθρώπους που δεν τους προσέβαλαν ούτε στο ελάχιστο, το κάνουν γιατί επί του θέματος δεν είναι σίγουροι για τα επιχειρήματά τους. Αν ήθελες να ακούς μόνο διθυράμβους και καλά λόγια για τα μηχανήματά σου, να ανοίξεις ένα κλειστό φόρουμ και να καλέσεις πέντε "φίλους" να σου κάνουν διαφήμιση. Όσο επιζητείς δημοσίως άποψη γι αυτά, θα πρέπει να σέβεσαι τους συνομιλητές σου.

...
 

Y

Yiannis_B

Guest
Απάντηση: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

....
Καλύτερα να σου πουν τον γιό στραβούλιακα παρά τον Classe μουγγοθόδωρο...:tongue:
Όλο νέες λέξεις μαθαίνω......:whistling:
 


Μηνύματα
1.208
Reaction score
59
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Πώς αλλιώς θα ακούσει ένας εν δυνάμει αγοραστής των Soundlab πώς παίζουν τα ηχεία με τα δικά του ενισχυτικά, αν δεν μπορεί να το κάνει αυτό στον αντιπρόσωπο;
Γαιτί ενδιαφέρεσαι για το συγκεκριμένο ηχείο και σου το αρνήθηκα; Χαζός είμαι δεν θέλω να πουλήσω; Ξέρεις κανέναν έμπορα που να μη θέλει να πουλήσει;; Ξέρεις τί έλεγε ο παπούλης ο Μαρξ; Ο καπιταλιστής θα σου πουλήσει ακόμη και το σχοινή που εσύ αγοραζεις από αυτον για να τον κρεμάσεις. Αυτός στην συναλλαγή βλέπει μόνο το κέρδος και όχι ότι θέλεις να τον κρεμάσεις.Λ.Σ.
 

Μηνύματα
2.868
Reaction score
250
Απάντηση: Re: Απάντηση: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Ε!!! Για να το προτείνει ο Κωσταυτιάς ο πλέον ενδεδειγμένος γκουρού ..... μή έμπορας επίσης......!!!! Μέγας γνώστης των ηλεκτροστατικών ηχείων και δη των SoundLab!!! Ούτε ο Dr. West δεν φτουράει μπροστά του. Εγώ είμαι και έμποπρας, μην ξεχνιώμαστε!!! Μάλλον έτσι θα είναι. Ξέρει αυτός ενώ δεν ξέρει η εταιρεία των ηχείων. Δεν τον ανακάλυψε ακόμη!! Τί να κάνουμε. Υπομονή παίδες χρειάζεται πολύ μεγάλη υπομονή. Αυτό κάνω όλη μου τη ζωή όπως και τώρα αυτή τη στιγμή που γράφω. Α και κάτι ακόμη: δεν είναι έμπορας αυτός που συναρμολογεί κιτ και τα προωθεί, ούτε έχει κάποιο συμφέρον αφου δεν είναι έμπορας. Πώς εξηγείται αυτή η εμμονή να υποβιβάζει τα ενισχυτικά συγκεκριμένης εταιρείας, χαμηλού προφίλ, με 2 από τις 3 όλες κι'όλες πατέντες OTL/OCL, με ρεκορ βραβείων; Είμαστε όλοι εμείς ηλίθιοι; Δεν συμβουλεύτηκαν κανέναν ελληνάρα ξερώλα φαίνεται όλοι αυτοί πριν δώσουν τα βραβεία όλα αυτά τα χρόνια!!!!!Λ.Σ.
Φίλε Λουκά τώρα το χοντραίνεις εσύ ! Και μάλιστα υπερβολικά !

Αυτά που γράφεις είναι περιττά και δίνουν λαβές για ανεξέλεγκτες αντιδράσεις και σχόλια .

Αν και δεν είμαι συντονιστής σε παρακαλώ να σταματήσει εδώ η αντιπαράθεση αυτού του τύπου .

Επαναλαμβάνω αυτό που έγραψα προηγουμένως και προφανώς πέρασε από όλους στο ντούκου....




Εγώ δεν προτίθεμαι να συνεχίσω αυτού του τύπου την αντιπαράθεση .......Σταματάω.....

Το μόνο που επιθυμώ είναι ο διάλογος να εξελίσσεται με επιχειρήματα και σεβασμό στους συμμετέχοντες στην συζήτηση ,ότι και αν υποστηρίζουν,

ακόμη και αν κάποιοι εκφράζουν κάτι που εμπίπτει στα πλαίσια της άγνοιας ή της ανοησίας .Ο Κωσταυτιάς έχει κάνει σε αυτό το

thread μια σημαντικά φιλότιμη προσπάθεια που εντάσσεται σε αυτό το πνεύμα.

Και στην τελική το θέμα που άνοιξα αφορά στο σύστημα του Λουκά. Δεν αφορά στο ποιος είναι ο Λουκάς ,πως σκέφτεται ο

Λουκάς , αν κατανοεί τον νόμο του Ωμ ,αν ακούει υπέρηχους ή η όρασή του επεκτείνεται και στο φάσμα

των υπέρυθρων ή υπεριωδών

ακτινοβολιών....
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.252
Reaction score
8.153
Re: Απάντηση: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Ε!!! Για να το προτείνει ο Κωσταυτιάς ο πλέον ενδεδειγμένος γκουρού ..... μή έμπορας επίσης......!!!! Μέγας γνώστης των ηλεκτροστατικών ηχείων και δη των SoundLab!!! Ούτε ο Dr. West δεν φτουράει μπροστά του. Εγώ είμαι και έμποπρας, μην ξεχνιώμαστε!!! Μάλλον έτσι θα είναι. Ξέρει αυτός ενώ δεν ξέρει η εταιρεία των ηχείων. Δεν τον ανακάλυψε ακόμη!! Τί να κάνουμε. Υπομονή παίδες χρειάζεται πολύ μεγάλη υπομονή. Αυτό κάνω όλη μου τη ζωή όπως και τώρα αυτή τη στιγμή που γράφω. Α και κάτι ακόμη: δεν είναι έμπορας αυτός που συναρμολογεί κιτ και τα προωθεί, ούτε έχει κάποιο συμφέρον αφου δεν είναι έμπορας. Πώς εξηγείται αυτή η εμμονή να υποβιβάζει τα ενισχυτικά συγκεκριμένης εταιρείας, χαμηλού προφίλ, με 2 από τις 3 όλες κι'όλες πατέντες OTL/OCL, με ρεκορ βραβείων; Είμαστε όλοι εμείς ηλίθιοι; Δεν συμβουλεύτηκαν κανέναν ελληνάρα ξερώλα φαίνεται όλοι αυτοί πριν δώσουν τα βραβεία όλα αυτά τα χρόνια!!!!!Λ.Σ.
αυτο δεν ειναι επιχειρημα.
Διαβαζουν υποψηφιοι αγοραστες των ηχειων.
εχετε κατι να πειτε σε αυτα που εγραψε ο καυτιας?
οχι εσεις φυσικα, ο σχεδιαστης πχ ή καποιος αλλος.
ξερεται γιατι επαιζαν στα show με jc1?
 

Y

Yiannis_B

Guest
Απάντηση: Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

προτεινω να βρεθουμε ολοι στο Βολο σε μια γραμμη

να τις βγαλουμε εξω, οποιος την εχει μεγαλυτερη κερδιζει στον πρωτο γυρο...

(εχω σοβαρες υποψηφιοτητες...)

στο τελος, να πλακωθουμε μια ολοι μαζι σα να ναι Λονδινο χωρις αυριο κι ο τελευταιος κ πιο μαγκας κερδιζει.

τι λετε?
Εγώ λέω στο τέλος να κάνουμε στροφή 90 μοιρών και να βρεθώ τελευταίος. :roflmao:
 

Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
Απάντηση: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Πάλι το μηχανοδηγό θες να κάνεις ρε μπαγάσα;
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.252
Reaction score
8.153
Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

εδω δεν ειναι το παλιο ακα να γραφουμε με σκοπο να κρινουμε.
οποτε μην περιμενεις τιποτα τετοιο απο τον Βασιλη.
να ΛΟΙΠΟΝ γιατι δεν επρεπε να κρινουμε να συγκρινουμε να περιγραφουμε να τις μετραμε και να σχολιαζουμε...
οσο καλη και να ειναι η προθεση, το αποτελεσμα ειναι δεδομενο.
στεναχωρηθηκε ο κ.Λουκας, ο Βασιλης, ο Κοτσιδης, γενικα μια π@π@ρι@ και μιση.
Χαρηκε μονο ο ΖΙΖΙΚ!(κοτεεεσσ)
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.608
Μηνύματα
2.867.778
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top