technics SB-CS95

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Ν

Παζαρευω τιμες τωρα να δω που βρίσκομαι στο μοναδικό που δεν παζαρεύω είναι στον ενισχυτή 200 ευρώ.
Εσυ θα αλλαζες τιποτα απο αυτα τα κομματια;Διαφωνεις καπου;
Κοίτα γενικώς υπάρχει μία ομοιομορφία (κ δεν εννοώ εμφανισιακά μόνο) στην σύνθεση που έχεις επιλέξει.
Δεν ξέρω σε τι τιμές τα έχεις βρεί, γιατί κάποιοι πωλητές υπερβάλουν αρκετά προσπαθώντας να εκμεταλευτούν την συλλεκτικότητα
των Hi-Fi σε σχέση με τό σήμερα.
Οπότε χρειάζεται ρεαλιστικότητα στο κομμάτι αγορά.
Για το πικάπ δεν μπορείς να κάνεις κάτι καλύτερο.
Δεν υπάρχει λόγος να μπλέξεις με ιμάντες κλπ ακριβότερων κ μεγαλύτερων μοντέλων, ούτε να μπείς στην λογική των MK2 κλπ.
Για το tuner επίσης, είναι φοβερός δέκτης, με ποτενσιόμετρο σάρωσης,RDS, τεχνολογίες IF, και Super Narrow για ενίσχυση καλύτερου σήματος κλπ.
Τώρα για το CD πάρε αυτό..
https://www.car.gr/parts/view/14517186-sound-audio-systems
Είναι πολύ καλύτερο και νεώτερο μοντέλο από το 520A (1992) 770D (1997) καλύτερο SNR.
To 520 έχει 103db, το 770D έχει 115db.
Και γενικώς είναι πιό ψηλά στην γκάμα της Technics.
Tεράστια διαφορά στο ακουστικό αποτέλεσμα.

Τώρα για το Tape καλό το 474 νεώτερο design, κ ίδιο στα υπόλοιπα χαρακτηριστικά.
Το EQ 8046 αρκετά καλό..
Δεν χρειάζεσαι κάποιο μεγαλύτερο..
 

Μηνύματα
219
Reaction score
181
Κοίτα γενικώς υπάρχει μία ομοιομορφία (κ δεν εννοώ εμφανισιακά μόνο) στην σύνθεση που έχεις επιλέξει.
Δεν ξέρω σε τι τιμές τα έχεις βρεί, γιατί κάποιοι πωλητές υπερβάλουν αρκετά προσπαθώντας να εκμεταλευτούν την συλλεκτικότητα
των Hi-Fi σε σχέση με τό σήμερα.
Οπότε χρειάζεται ρεαλιστικότητα στο κομμάτι αγορά.
Για το πικάπ δεν μπορείς να κάνεις κάτι καλύτερο.
Δεν υπάρχει λόγος να μπλέξεις με ιμάντες κλπ ακριβότερων κ μεγαλύτερων μοντέλων, ούτε να μπείς στην λογική των MK2 κλπ.
Για το tuner επίσης, είναι φοβερός δέκτης, με ποτενσιόμετρο σάρωσης,RDS, τεχνολογίες IF, και Super Narrow για ενίσχυση καλύτερου σήματος κλπ.
Τώρα για το CD πάρε αυτό..
https://www.car.gr/parts/view/14517186-sound-audio-systems
Είναι πολύ καλύτερο και νεώτερο μοντέλο από το 520A (1992) 770D (1997) καλύτερο SNR.
To 520 έχει 103db, το 770D έχει 115db.
Και γενικώς είναι πιό ψηλά στην γκάμα της Technics.
Tεράστια διαφορά στο ακουστικό αποτέλεσμα.

Τώρα για το Tape καλό το 474 νεώτερο design, κ ίδιο στα υπόλοιπα χαρακτηριστικά.
Το EQ 8046 αρκετά καλό..
Δεν χρειάζεσαι κάποιο μεγαλύτερο..
Ενισχυτής 200 ευρώ
Tuner cd player και equalizer τα χει ο ιδιος.120 ευρω 60ευρω 150ευρω
Το deck απο ebay 79 ευρω
Τωρα το pick up δεν το χω βρει χωρις να λειπει κατι η να ειναι κατι σπασμενο στο ebay.ψαχνω
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Εγω δεν ηξερα που να ποσταρω και ξ2κινησα εδω.χαχαχ Ουτε αγγελια δεν βρηκα πως μπαινει.Τα ηχεια θα τα βρω ο κοσμος να χαλασει.
Δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι ούτε να ανησυχείς.
Εδώ υπάρχουν οι ευγενικότατοι Administrators, όπως κ όλα τα υπόλοιπα μέλη του Forum, συμπεριλαμβανομένου κ εμού, απ'όπου μπορείς να ζητήσεις βοήθεια για οποιαδήποτε τεχνική απορία κ όχι μόνο, σχετική ή άσχετη, και με ευγένεια και προθυμία θα σε βοηθήσουν άπαντες,
Είναι κάτι που το έχω δεί επανειληιμμένως..
Οσον αφορά την αγγελία πάς διαδοχικά για να μην μπλεχτείς -> Αρχική σελίδα -> πατάς πάνω στο Forum -> κατεβαίνεις στην κατηγορία "Μικρές Αγγελιες" ->επιλέγεις από τις υπάρχουσες υποκατηγορίες τι σε ενδιαφέρει, και μετά πατάς πχ Hχος, και στην επόμενη σελίδα κατεβαίνεις κάτω κ πατάς την επιλογή με κίτρινο που λέει "Νέο θέμα"
Επιλέγεις τίτλο κλπ.
Απλώς για να είσαι οκ με τίς αρχές πολιτικής του site δίαβασε τους εύκολα κατανοητούς κανόνες χρήσης των αγγελιών τους οποίους θα πρέπει να σεβαστείς πλήρως και οι οποίοι θα σε βοηθήσουν να αναζητήσεις ή να πουλήσεις κάτι επιτυχώς..:)
 

Μηνύματα
219
Reaction score
181
Δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι ούτε να ανησυχείς.
Εδώ υπάρχουν οι ευγενικότατοι Administrators, όπως κ όλα τα υπόλοιπα μέλη του Forum, συμπεριλαμβανομένου κ εμού, απ'όπου μπορείς να ζητήσεις βοήθεια για οποιαδήποτε τεχνική απορία κ όχι μόνο, σχετική ή άσχετη, και με ευγένεια και προθυμία θα σε βοηθήσουν άπαντες,
Είναι κάτι που το έχω δεί επανειληιμμένως..
Οσον αφορά την αγγελία πάς διαδοχικά για να μην μπλεχτείς -> Αρχική σελίδα -> πατάς πάνω στο Forum -> κατεβαίνεις στην κατηγορία "Μικρές Αγγελιες" ->επιλέγεις από τις υπάρχουσες υποκατηγορίες τι σε ενδιαφέρει, και μετά πατάς πχ Hχος, και στην επόμενη σελίδα κατεβαίνεις κάτω κ πατάς την επιλογή με κίτρινο που λέει "Νέο θέμα"
Επιλέγεις τίτλο κλπ.
Απλώς για να είσαι οκ με τίς αρχές πολιτικής του site δίαβασε τους εύκολα κατανοητούς κανόνες χρήσης των αγγελιών τους οποίους θα πρέπει να σεβαστείς πλήρως και οι οποίοι θα σε βοηθήσουν να αναζητήσεις ή να πουλήσεις κάτι επιτυχώς..:)
Σε ευχαριστώ Είναι πολύ κατανοητά αυτά που λες λοιπόν με τις τιμές Πώς τα βλέπεις;
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.869
Reaction score
77.469
Δες ένα καταπληκτικό ηχείο Technics το SB-MX200 το οποίο το έχω ακούσει κ έχω πάθει..
Κ εννοείται δεν είναι το πιό ακριβό ή πιό High-End της Technics..!!!
Δες τι τιμή πιάνει κ δες τα χαρακτηριστικά..
https://www.ebay.com/itm/TECHNICS-S...481486?hash=item2f1fc537ce:g:k84AAOSwpEdba1J6

View attachment 103295

View attachment 103296
καλά...τόσα δεν πιάνει...απλά ο ιδιοκτήτης τους πσάχνει για μ@λ@κα...κιλό και κατοστάρικο:tongue::hunter::roflmao:
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Ενισχυτής 200 ευρώ
Tuner cd player και equalizer τα χει ο ιδιος.120 ευρω 60ευρω 150ευρω
Το deck απο ebay 79 ευρω
Τωρα το pick up δεν το χω βρει χωρις να λειπει κατι η να ειναι κατι σπασμενο στο ebay.ψαχνω
Μπορείς να μου πείς αναλυτικά τιμές για το κάθε ένα.
Γιατί αν είναι 60€ το CD τότε οκ.
Εξακολουθώ όμως να θεωρώ το 770 ανώτερο σε όλα και καλύτερη επιλογή στα 100€.
Βέβαια θα μου πείς 60 εδώ 150 εκεί 120 παραπέρα.. μαζεύονται αρκετά για τις τόσο δύσκολες εποχές που ζούμε..
Απλώς επειδή έχεις την πολυτέλεια να επιλέξεις κάθε κομμάτι ξεχωριστά, καλό είναι να πάρεις τα καλύτερα πάντα κατά τις οικονομικές σου δυνατότητες και την διάθεση επένδυσης στο Hi-Fi.
Eπίσης να ξέρεις ότι τα CD πάσχουν από το Laser ανάγνωσης (κεφαλή/μάτι).
Οπότε μία προσεκτική ματιά στην εξωτερική εμφάνιση κ στους ήχους ανοίγματος, κλεισίματος του Tray (πορτάκι φόρτωσης)
θα σου δώσει ξεκάθαρη εικόνα για το πόσα Cd έχει παίξει η συγκεκριμένη συσκευή.
Περίεργα κολλήματα,θόρυβοι κλπ κατά το άνοιξε κλείσε θα πρέπει να σε υποψιάσουν κ να σε απομακρύνουν από την επιλογή αυτή.
Γιατί το κόστος 40-70€ ανάλογα της κεφαλής δε αξίζει τον κόπο.

Δεν χρειάζεται να βιάζεσαι, θα βρείς σίγουρα η εδώ ή απ'έξω.
Μην πληρώσεις για κάτι που θα σε χαλάει να το κοιτάς επειδή θα του λείπει κάποιο εξάρτημα κλπ.
Εννοείται ότι αν θές τα συγκεκριμένα ηχεία θα τα βρείς σίγουρα..
Θέλει ψάξιμο.
Απλώς επειδή πολλές φορές μπορεί να τα βρείς σε πολύ υψηλή τιμή, ή πολύ ταλαιπωρημένα εμφανισιακά, για μένα εξακολούθησε να ψάχνεις αυτά ώς πρώτη επιλογή, απλά έχε κ ένα δεύτερο ζευγάρι ώς εναλλακτική..;)
[DOUBLEPOST=1534769735][/DOUBLEPOST]
καλά...τόσα δεν πιάνει...απλά ο ιδιοκτήτης τους πσάχνει για μ@λ@κα...κιλό και κατοστάρικο:tongue::hunter::roflmao:
Θα συμφωνήσω με την τιμή των μεταφορικών..:o
Μάλλον θα έχει υπολογίσει να τα φέρει ο ίδιος, προκειμένου να τα αποχωριστεί για τελευταία φορά, οπότε έχει χρεώσει στα μεταφορικά το αεροπορικό εισιτήριο του και τα έξοδα κίνησης:lolsign:

Οντως είναι υψηλή η τιμή,
Αλλά να σκεφτείς στον κατάλογο που έχω του 1995 τα πουλούσαν 1.280.000 δρχ (3.756€) ώς καινούργια.
Οπότε ο καθένας χρεώνει και την συλλεκτικότητα κλπ κλπ.
Είναι πάντως ένα ακριβό ηχείο..
 

Μηνύματα
219
Reaction score
181
Μπορείς να μου πείς αναλυτικά τιμές για το κάθε ένα.
Γιατί αν είναι 60€ το CD τότε οκ.
Εξακολουθώ όμως να θεωρώ το 770 ανώτερο σε όλα και καλύτερη επιλογή στα 100€.
Βέβαια θα μου πείς 60 εδώ 150 εκεί 120 παραπέρα.. μαζεύονται αρκετά για τις τόσο δύσκολες εποχές που ζούμε..
Απλώς επειδή έχεις την πολυτέλεια να επιλέξεις κάθε κομμάτι ξεχωριστά, καλό είναι να πάρεις τα καλύτερα πάντα κατά τις οικονομικές σου δυνατότητες και την διάθεση επένδυσης στο Hi-Fi.
Eπίσης να ξέρεις ότι τα CD πάσχουν από το Laser ανάγνωσης (κεφαλή/μάτι).
Οπότε μία προσεκτική ματιά στην εξωτερική εμφάνιση κ στους ήχους ανοίγματος, κλεισίματος του Tray (πορτάκι φόρτωσης)
θα σου δώσει ξεκάθαρη εικόνα για το πόσα Cd έχει παίξει η συγκεκριμένη συσκευή.
Περίεργα κολλήματα,θόρυβοι κλπ κατά το άνοιξε κλείσε θα πρέπει να σε υποψιάσουν κ να σε απομακρύνουν από την επιλογή αυτή.
Γιατί το κόστος 40-70€ ανάλογα της κεφαλής δε αξίζει τον κόπο.

Δεν χρειάζεται να βιάζεσαι, θα βρείς σίγουρα η εδώ ή απ'έξω.
Μην πληρώσεις για κάτι που θα σε χαλάει να το κοιτάς επειδή θα του λείπει κάποιο εξάρτημα κλπ.
Εννοείται ότι αν θές τα συγκεκριμένα ηχεία θα τα βρείς σίγουρα..
Θέλει ψάξιμο.
Απλώς επειδή πολλές φορές μπορεί να τα βρείς σε πολύ υψηλή τιμή, ή πολύ ταλαιπωρημένα εμφανισιακά, για μένα εξακολούθησε να ψάχνεις αυτά ώς πρώτη επιλογή, απλά έχε κ ένα δεύτερο ζευγάρι ώς εναλλακτική..;)
Το cd μονο του 60 ευρω το tuner 120 ευρω το equalizer 150 ευρω.Μου ειπε οτι αν τα παρω ολα μαζι θα κανει καλυτερη τιμη.Το 770a το γουσταρω και εγω θα το δω.Τωρα το deck ebay 79 ευρω μαζι με τα μεταφορικα ο ενυσχητης 200 το pick up οπως σου ειπα ψαχνω και τα ηχεια.
Το ανχος μου ειναι οταν θα παω για τον ενυσχητη δεν ξερω τι πρεπει να κοιταξω.
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Σε ευχαριστώ Είναι πολύ κατανοητά αυτά που λες λοιπόν με τις τιμές Πώς τα βλέπεις;
Λογικότατες...
Μένει ο τελικός οπτικός και ακουστικός έλεγχος. (Οσο γίνεται λεπτομερής)
Το 90% μιάς επιτυχημένης αγοράς μεταχειρισμένου κρίνεται ακριβώς από αυτό..
 

Μηνύματα
219
Reaction score
181
Λογικότατες...
Μένει ο τελικός οπτικός και ακουστικός έλεγχος. (Οσο γίνεται λεπτομερής)
Το 90% μιάς επιτυχημένης αγοράς μεταχειρισμένου κρίνεται ακριβώς από αυτό..
Στον ενυσχητη τι να δω πρεπει να ενωσει τα παντα για να δω εξοδους και λοιπα.Τωρα μεσα ενας θεος ξερει
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Το cd μονο του 60 ευρω το tuner 120 ευρω το equalizer 150 ευρω.Μου ειπε οτι αν τα παρω ολα μαζι θα κανει καλυτερη τιμη.Το 770a το γουσταρω και εγω θα το δω.Τωρα το deck ebay 79 ευρω μαζι με τα μεταφορικα ο ενυσχητης 200 το pick up οπως σου ειπα ψαχνω και τα ηχεια.
Το ανχος μου ειναι οταν θα παω για τον ενυσχητη δεν ξερω τι πρεπει να κοιταξω.

Προσοχή στις βίδες πάνω, πίσω, βύσματα ηχείων κλπ.
Συσκευές που έχουν ανοιχτεί για επισκευή συντήρηση κλπ, συνήθως έχουν φανερές φθορές.
Μόνο η Nakamichi στα επίσημα σημεία service χρησιμοποιούσε ειδικά κατσαβίδια από κέβλαρ υλικό!
Η μόνη στην ιστορία!!!
Να τον ακούσεις προσεκτικά χαμηλά κ ψηλά (λογική ένταση) ώστε να δείς τυχόν κλεισίματα από ρελέ προστασίας κλπ, κάτι που σε χαμηλές εντάσεις δεν φαίνεται,να ελέγξεις φυσικά αν οι επιλογείς εισόδου πηγών, ποτενσιόμετρα ρυθμίσεων κλπ αν δουλεύουν κανονικά, ιδιαίτερα του Volume και του Balance,.
Να ελέγξεις αν ζεσταίνεται φυσιολογικά με την ώρα χρήσης, κ να μην ζεματάει στα 10 λεπτά..
Δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα.
Τσέκαρε αυτά κ αν όλα είναι οκ.
Προχώρα άφοβα..
 

Μηνύματα
219
Reaction score
181
Προσοχή στις βίδες πάνω, πίσω, βύσματα ηχείων κλπ.
Συσκευές που έχουν ανοιχτεί για επισκευή συντήρηση κλπ, συνήθως έχουν φανερές φθορές.
Μόνο η Nakamichi στα επίσημα σημεία service χρησιμοποιούσε ειδικά κατσαβίδια από κέβλαρ υλικό!
Η μόνη στην ιστορία!!!
Να τον ακούσεις προσεκτικά χαμηλά κ ψηλά (λογική ένταση) ώστε να δείς τυχόν κλεισίματα από ρελέ προστασίας κλπ, κάτι που σε χαμηλές εντάσεις δεν φαίνεται,να ελέγξεις φυσικά αν οι επιλογείς εισόδου πηγών, ποτενσιόμετρα ρυθμίσεων κλπ αν δουλεύουν κανονικά, ιδιαίτερα του Volume και του Balance,.
Να ελέγξεις αν ζεσταίνεται φυσιολογικά με την ώρα χρήσης, κ να μην ζεματάει στα 10 λεπτά..
Δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα.
Τσέκαρε αυτά κ αν όλα είναι οκ.
Προχώρα άφοβα..
Σε ευχαριστώ και ο Θεός βοηθός όταν τον ρώτησα Βέβαια αν Έχει ανοιχτεί ποτέ μου λέει ότι τον έχει ανοίξει κατά διαστήματα για να τον φυσήξει και να τον καθαρίσει τίποτα άλλο
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Σε ευχαριστώ και ο Θεός βοηθός όταν τον ρώτησα Βέβαια αν Έχει ανοιχτεί ποτέ μου λέει ότι τον έχει ανοίξει κατά διαστήματα για να τον φυσήξει και να τον καθαρίσει τίποτα άλλο
Εντάξει λογικό είναι.
Κ εγώ τα συντηρώ τα μηχανήματα μου. Τώρα το να σου φέρει δυσκολίες για σύνδεση κ ακρόαση δεν παίζει. Είναι σαν να αγοράσεις μηχανή χωρίς να την βάλεις μπροστά κ να κάνεις μία σύντομη δοκιμή βόλτα.
Δεν μπορεί να σου ζητά 200€ κ να μην μπορείς να δείς τα βασικά. Εννοείται οτι δεν πρέπει να κάνεις καμμία συναλλαγή χέρι χέρι στο δρόμο.
Στο σπίτι συνδεδεμένος με μια πηγή τουλάχιστον ώστε να δείς αν δουλεύει. Δεν αμφισβητώ οτι ο συγκεκριμένος θα δουλεύει απροβλημάτιστα κ κανονικά σε όλα όπως ο ίδιος θα ισχυρίζεται, απλώς θεωρώ οτι είναι βασική υποχρέωση του ίδιου να στο αποδείξει αυτό πριν το αγοράσεις..
 

Μηνύματα
219
Reaction score
181
Εντάξει λογικό είναι.
Κ εγώ τα συντηρώ τα μηχανήματα μου. Τώρα το να σου φέρει δυσκολίες για σύνδεση κ ακρόαση δεν παίζει. Είναι σαν να αγοράσεις μηχανή χωρίς να την βάλεις μπροστά κ να κάνεις μία σύντομη δοκιμή βόλτα.
Δεν μπορεί να σου ζητά 200€ κ να μην μπορείς να δείς τα βασικά. Εννοείται οτι δεν πρέπει να κάνεις καμμία συναλλαγή χέρι χέρι στο δρόμο.
Στο σπίτι συνδεδεμένος με μια πηγή τουλάχιστον ώστε να δείς αν δουλεύει. Δεν αμφισβητώ οτι ο συγκεκριμένος θα δουλεύει απροβλημάτιστα κ κανονικά σε όλα όπως ο ίδιος θα ισχυρίζεται, απλώς θεωρώ οτι είναι βασική υποχρέωση του ίδιου να στο αποδείξει αυτό πριν το αγοράσεις..
Εννοείται αν δεν πάω να το δω από κοντά συνδεμένο τι να πάρω Ευελπιστώ όλα πάνε καλά Μόλις βρήκα και το πικάπ από eBay ο οποίος λέει ότι είναι κομπλέ χωρίς πρόβλημα και έρχεται στα χέρια μου με 110 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.869
Reaction score
77.469
Θα συμφωνήσω με την τιμή των μεταφορικών..:o
Μάλλον θα έχει υπολογίσει να τα φέρει ο ίδιος, προκειμένου να τα αποχωριστεί για τελευταία φορά, οπότε έχει χρεώσει στα μεταφορικά το αεροπορικό εισιτήριο του και τα έξοδα κίνησης:lolsign:

Οντως είναι υψηλή η τιμή,
Αλλά να σκεφτείς στον κατάλογο που έχω του 1995 τα πουλούσαν 1.280.000 δρχ (3.756€) ώς καινούργια.
Οπότε ο καθένας χρεώνει και την συλλεκτικότητα κλπ κλπ.
Είναι πάντως ένα ακριβό ηχείο..
είναι ένα παλαιό ηχείο...
σαβούρα!
 

Μηνύματα
4.419
Reaction score
14.360
Εννοείται αν δεν πάω να το δω από κοντά συνδεμένο τι να πάρω Ευελπιστώ όλα πάνε καλά Μόλις βρήκα και το πικάπ από eBay ο οποίος λέει ότι είναι κομπλέ χωρίς πρόβλημα και έρχεται στα χέρια μου με 110 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά
Μπράβο..
Μιά χαρά θεωρώ ότι πανε τα πράγματα..
Εχεις συγκεντρώσει όλα αυτά που επιθυμείς και μάλιστα σε πολύ καλές τιμές..
Αυτό που μένει είναι όταν τα αποκτήσεις να επιλέξεις κάτι που σου αρέσει να ακούς συχνά κ να το απολαύσεις;)
Η τιμή του πικάπ είναι λογικότατη..
Ακόμη κ αν η κεφαλή είναι φθαρμένη, αυτού του τύπου τις βρίσκεις με 20€ στο ebay με τα μεταφορικά..
Ειδικά αν ακούς βινύλιο (εγώ έχω μεγάλη δισκοθήκη, κάποια στιγμή είχα πάνω από 4.000 δίσκους, αλλά κάπου το 1997 έφυγε μεγάλο κομμάτι τους,από μ@λ@κία της στιγμής:headbang:) τότε είμαι σίγουρος ότι ή όλη διαδικασία απόκτησης αυτού του συστήματος θα σε ικανοποιήσει απόλυτα..
Να δώσεις σημασία κ στα καλώδια των συσκευών και ηχείων.
Παίζουν πολύ σημαντικό ρόλο, κ επίσης να προμηθευτείς οπωσδήποτε ένα καλό πολύπριζο τουλάχιστον 2.500watt με προστασία υπέρτασης (και κεραυνών)για να μην τρέχεις κ δεν φτάνεις με τις αυξομειώσεις,διακοπές,επαναφορές ρεύματος κλπ.
Αν δεν έχεις αυτό είναι καλό https://www.pti-shop.gr/crystal-audio-cp8-3900-70.html όπως επίσης και αυτό https://www.allaboutpc.gr/surge-pro...8οutlet-with-phone-coax-cable-protection.html
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.869
Reaction score
77.469
Ισοπεδωτική απάντηση...:roflmao::roflmao::roflmao:
View attachment 103324
είναι 40 χρονών ηχείο! :devilish::headbang:από μια εταιρία που έχει να βγάλει σοβαροφανές ηχείο από τόοοοοτε (γιατί μετά το έριξε στα πλαστικά ντιζαινάτα σαπάκια)

και ο τύπος ζητάει (μαζί και με άλλες αντίστοιχες σαβούρες εποχής σε άλλες αγγελίες) 3000+
ακόμα και να σου περίσσευαν...
με βάση την ηλικία...τις φθορές από την χρήση (φαινόμενο απομαγνητισμού,κρος,κλπ),την μη ύπαρξη ανταλλακτικών κλπ και την όποια ''καλή''-μετρήσιμη ποιότητα ήχου για τα δεδομένα του τότε(έλεγαν και πουλούσαν:whistling: )

ειλικρινά θεωρείς ότι αξίζει?!:confused:o_O:o
 


Μηνύματα
1.668
Reaction score
1.504
είναι 40 χρονών ηχείο! :devilish::headbang:από μια εταιρία που έχει να βγάλει σοβαροφανές ηχείο από τόοοοοτε (γιατί μετά το έριξε στα πλαστικά ντιζαινάτα σαπάκια)

και ο τύπος ζητάει (μαζί και με άλλες αντίστοιχες σαβούρες εποχής σε άλλες αγγελίες) 3000+
ακόμα και να σου περίσσευαν...
με βάση την ηλικία...τις φθορές από την χρήση (φαινόμενο απομαγνητισμού,κρος,κλπ),την μη ύπαρξη ανταλλακτικών κλπ και την όποια ''καλή''-μετρήσιμη ποιότητα ήχου για τα δεδομένα του τότε(έλεγαν και πουλούσαν:whistling: )

ειλικρινά θεωρείς ότι αξίζει?!:confused:o_O:o
Αν σκεφτεί μάλιστα κάνεις τι μπορεί σήμερα να βρει σε μτχ πενταετίας στα λεφτά αυτά...
Ολόκληρη συστηματαρα στήνει.

Εντάξει, ο τύπος ψάχνει αυτόν τον ένα το ρομαντικό που του περισσεύουν...
 

Μηνύματα
681
Reaction score
1
Παίζει ρόλο και η σπανιότητα. Κάποιοι δίνουν πάρα πολλά για σπάνια βινύλια & cd. Αξίζουν; (γι αυτούς ναι, γι αυτό τα δίνουν).
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.050
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top